Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

Na as mesai ne veislei,ir zinau kad reikes dvigubai narvu,visu pirma viska isirenksiu ir po kokiu2metu tureciau pradet veisti ir prekiauti?

paauginsiu ir bus matyt kaip kas?nors dabar esu pries kombikorma,gal paskui ir pats pereisiu prie jo,niekada nereikia sakyti niekada :D

Jei nepaslaptis kiek gauni uz 1kg skerdienos?jei ne prie visu tai gal asmeniskai parasytum? :D

Skerdienos kaina svyruoja apie 15-26 lt/kg, kokia rinka susirasi, tiek ir gausi. Cia tik parduodant privaciai arba turguj, o kiek moka prekybos centrai, nezinau.

kiek teko girdet prekybos centrai uz skerdiena iki 28 lt uz kg moka bet kad nesveika kieki priduot vienu ypu reikia. tipo ne maziau 5 tonu...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na as mesai ne veislei,ir zinau kad reikes dvigubai narvu,visu pirma viska isirenksiu ir po kokiu2metu tureciau pradet veisti ir prekiauti?

paauginsiu ir bus matyt kaip kas?nors dabar esu pries kombikorma,gal paskui ir pats pereisiu prie jo,niekada nereikia sakyti niekada :D

Jei nepaslaptis kiek gauni uz 1kg skerdienos?jei ne prie visu tai gal asmeniskai parasytum? :D

Skerdienos kaina svyruoja apie 15-26 lt/kg, kokia rinka susirasi, tiek ir gausi. Cia tik parduodant privaciai arba turguj, o kiek moka prekybos centrai, nezinau.

kiek teko girdet prekybos centrai uz skerdiena iki 28 lt uz kg moka bet kad nesveika kieki priduot vienu ypu reikia. tipo ne maziau 5 tonu...

Niekas tiek nemoka, cia nebent uz visa triusi tiek iseina, ir 5 tonu vienu metu neima. PC moka apie 15-18 lt/kg cia be PVM. Zinau kas tiekia centrams, kokius kiekius ir kokias kainas gauna.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kiek zinau 20 kovo kaune koks tai triusininku susiejimas,ar verta man ten is moletu atsibelst? ir beje ka manot apie http://www.ekotriusis.lt Gali tai but rimta ar tik eiline afera kieno nors?

taip kovo 20 12val bus triusiu tarybos nariu susirinkimas naujus narius priims

O ka siaip tie triusininkai veikia? kiek zinau ten daugiau veisliniu triusiu augintojai, tai kaip suprantu mums, mesininkams nelabai yra ten ka veikti :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kiek zinau 20 kovo kaune koks tai triusininku susiejimas,ar verta man ten is moletu atsibelst? ir beje ka manot apie http://www.ekotriusis.lt Gali tai but rimta ar tik eiline afera kieno nors?

taip kovo 20 12val bus triusiu tarybos nariu susirinkimas naujus narius priims

O ka siaip tie triusininkai veikia? kiek zinau ten daugiau veisliniu triusiu augintojai, tai kaip suprantu mums, mesininkams nelabai yra ten ka veikti :)

nu taip pagrinas veislei,as vaziuosiu paziuret gal ir istosiu i draugija,gal bus lengviau parsivezt geru veisiniu triusiu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kiek zinau 20 kovo kaune koks tai triusininku susiejimas,ar verta man ten is moletu atsibelst? ir beje ka manot apie http://www.ekotriusis.lt Gali tai but rimta ar tik eiline afera kieno nors?

taip kovo 20 12val bus triusiu tarybos nariu susirinkimas naujus narius priims

O ka siaip tie triusininkai veikia? kiek zinau ten daugiau veisliniu triusiu augintojai, tai kaip suprantu mums, mesininkams nelabai yra ten ka veikti :)

jo, niekam musu triusiazudziu nereik:). Cia ir forume duguma "rimti veisejai". Reiks mums turbut savo saika vienyt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kas ismanote apie tokia kombikormo sudeti,ar ji tinkama(ta prasme ar cia eko,ar be chemijos,be jokiu kenksmingu zmogui medziagu).Na kas patars-ka cia raso,kas tie ..-inai, ...-anai?

Cia viskas %

Privalomieji kokybes rodikliai:

baltymingumas-12,2 met.+cist. -0,46

zali riebalai -3,17 trioninas -0,44

zalia lasteliena-10,13 triptofanas -0,13

lizinas -0,3 isisavinamos amino rugstys:

metioninas -0,21 lizinas -0,3

fosforas(P) -0,58 metioninas -0,15

Pasirenkamieji kokybes rodikliai: met.+cist. -0,28

apykaitine trioninas -0,26

energija -9,87 MJ triptofanas -0,07

zali pelenai -4,33

krakmolas -28,2

sacharoze -3,8

natris(Na) -0,16

kalcis(Ca) -0,09

magnis(Mg) -0,14

lizinas/MJ -0,49

Parasykite ar triusiukai gali toki maista valgyti,ar cia su vaistais ar be,kas per papildai,vitaminai...?

ACIU DIDELIS is anksto.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jo, niekam musu triusiazudziu nereik:). Cia ir forume duguma "rimti veisejai". Reiks mums turbut savo saika vienyt.

Galetume ikurti mesiniu triusiu augintoju draugija, tik rimtesniu augintoju ant vienos rankos pirstu suskaiciuoti galima, dar puse nenores istoti, tai liks kokie 2 :D arba reikia kooperuotis su veisejais... siaip gal reiketu nuvaziuoti pasiklausyti, ka jie ten kalba, ir kiek pazenge i prieki :) tau tomeliss netoli, as irgi i paskaitas i Kauna vazineju. butu idomu :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o kokiais kiekiais ima PC gal ten man ateiti su vietine maksima ir norfa pavyktu ka suderint? Ir viena ir kita direktores pazystu, nes ar taip ar taip jau pateles pirkt pradejau. O belgu milzinas ir flandras cia tapati veisle??

na Moletuose nebent i Maxima ant betonkes, ir tai tik sezono metu, ten gal kazka ir parduotu, o Norfoj tai mires reikalas manau, pirkeju mazai. Nu tai jei pazysti direktores, tai paklausk. O siaip reikes dar skerdyklos, jei nori i PC. bet geriausias variantas kazkur i Vilniu, i turgu ar kazkur, juk tik 60 km iki Vilniaus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jo, niekam musu triusiazudziu nereik:). Cia ir forume duguma "rimti veisejai". Reiks mums turbut savo saika vienyt.

Galetume ikurti mesiniu triusiu augintoju draugija, tik rimtesniu augintoju ant vienos rankos pirstu suskaiciuoti galima, dar puse nenores istoti, tai liks kokie 2 :D arba reikia kooperuotis su veisejais... siaip gal reiketu nuvaziuoti pasiklausyti, ka jie ten kalba, ir kiek pazenge i prieki :) tau tomeliss netoli, as irgi i paskaitas i Kauna vazineju. butu idomu :)

na kad kiek zinau tie veisejai tai tik veislinius stumdo ir tai daznai neturi, tai mesai jie tikrai neturi nieko, o ir kainos ju nerealios. Na as toliau laikausi isikibes savo hibridu, pamazu atsiranda jau zmoniu kurie mane supranta(aisku ne cia). Ypac kaip pamato kaip ir kas. Pas mane 60 d. amziaus 2,1-2,3kg, sutikit neblogi rezultatai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kas ismanote apie tokia kombikormo sudeti,ar ji tinkama(ta prasme ar cia eko,ar be chemijos,be jokiu kenksmingu zmogui medziagu).Na kas patars-ka cia raso,kas tie ..-inai, ...-anai?

Cia viskas %

Privalomieji kokybes rodikliai:

baltymingumas-12,2 met.+cist. -0,46

zali riebalai -3,17 trioninas -0,44

zalia lasteliena-10,13 triptofanas -0,13

lizinas -0,3 isisavinamos amino rugstys:

metioninas -0,21 lizinas -0,3

fosforas(P) -0,58 metioninas -0,15

Pasirenkamieji kokybes rodikliai: met.+cist. -0,28

apykaitine trioninas -0,26

energija -9,87 MJ triptofanas -0,07

zali pelenai -4,33

krakmolas -28,2

sacharoze -3,8

natris(Na) -0,16

kalcis(Ca) -0,09

magnis(Mg) -0,14

lizinas/MJ -0,49

Parasykite ar triusiukai gali toki maista valgyti,ar cia su vaistais ar be,kas per papildai,vitaminai...?

ACIU DIDELIS is anksto.

na nematau as cia nieko blogo, tie visi ...inai ir anai tai amino rugstys, kurios reikalingos visu gyvu organizmu augimui, na dar mineralai isvardinti, o jokiu blogu preparatu nematyt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jo, niekam musu triusiazudziu nereik:). Cia ir forume duguma "rimti veisejai". Reiks mums turbut savo saika vienyt.

Galetume ikurti mesiniu triusiu augintoju draugija, tik rimtesniu augintoju ant vienos rankos pirstu suskaiciuoti galima, dar puse nenores istoti, tai liks kokie 2 :D arba reikia kooperuotis su veisejais... siaip gal reiketu nuvaziuoti pasiklausyti, ka jie ten kalba, ir kiek pazenge i prieki :) tau tomeliss netoli, as irgi i paskaitas i Kauna vazineju. butu idomu :)

na kad kiek zinau tie veisejai tai tik veislinius stumdo ir tai daznai neturi, tai mesai jie tikrai neturi nieko, o ir kainos ju nerealios. Na as toliau laikausi isikibes savo hibridu, pamazu atsiranda jau zmoniu kurie mane supranta(aisku ne cia). Ypac kaip pamato kaip ir kas. Pas mane 60 d. amziaus 2,1-2,3kg, sutikit neblogi rezultatai.

Del idomumo ejau savo ilgaausius pasverti :) jau4 savaites kaip nesveriau,tai dabar jiems70dienu ir sveria 2,3-2,450kg.as tik taip palyginimui, dadejus tau dar10 dieneliu turetum man lenkti :eusa-clap: bet as auginu paprastai be kombikormos. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na kad kiek zinau tie veisejai tai tik veislinius stumdo ir tai daznai neturi, tai mesai jie tikrai neturi nieko, o ir kainos ju nerealios. Na as toliau laikausi isikibes savo hibridu, pamazu atsiranda jau zmoniu kurie mane supranta(aisku ne cia). Ypac kaip pamato kaip ir kas. Pas mane 60 d. amziaus 2,1-2,3kg, sutikit neblogi rezultatai.

Del idomumo ejau savo ilgaausius pasverti :) jau4 savaites kaip nesveriau,tai dabar jiems70dienu ir sveria 2,3-2,450kg.as tik taip palyginimui, dadejus tau dar10 dieneliu turetum man lenkti :eusa-clap: bet as auginu paprastai be kombikormos. :)

Kokia veisle pas tave ir kuom konkreciai seri, nes kai as auginau be kombikormo, tai niekaip tokiu rezultatu nejo pasiekti, tokio amziaus geriausiu atveju iki 2 kg budavo. O gal juos su patelemis laikai iki tokio amziaus?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Buvau isigyjes nuo turgininko tai tiksliai veisles nezinau?patele manau kad kalifornijos misrune,o patinas flandro ir avino misrunas,ir kad ju rezultatas neprastas.bet vasara teko ta geraji patina pjauti,kazko issidraske kiausiu,arba taip susizeide nes budavo palaidas po tvarta.

Kadangi dirbu Svedijoje tai lietuvoi reciau bunu,tik ziema labiau namie bunu. na ir man rietavo turgui nupirko patina,atrodo stambus viskas normaliai tik veisles nezinau?ir nuo jo kelios pateles po2 kartus vede bet kazko menkai augo?per7 men nu beveik dauginau iki 4,5kg kiti tesvere apie4kg ir per menesi nelabai ka priaugo,kogero tik riebalu dasidejo.saldiklis patustejo pjausiu ir likusius :)

turejau patineli flandro-avino misruna pasilikes,jau suaugo ir vel rezultatas puikus,pirmieji vaikai auga sparciai :D seriu sienu,kvieciais,burokais,kol buvo mazi gaudavo kokia morka,kopustu.prie motinos laikiau 6 savaites.anksciau tokio amziaus nesverdavau o jei ir pasverdavau tai nepamenu kiek svere ir nezinau ar visada per toki laika tiek uzaugdavo :eusa-think: teks uzsirasineti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jo, niekam musu triusiazudziu nereik:). Cia ir forume duguma "rimti veisejai". Reiks mums turbut savo saika vienyt.

Galetume ikurti mesiniu triusiu augintoju draugija, tik rimtesniu augintoju ant vienos rankos pirstu suskaiciuoti galima, dar puse nenores istoti, tai liks kokie 2 :D arba reikia kooperuotis su veisejais... siaip gal reiketu nuvaziuoti pasiklausyti, ka jie ten kalba, ir kiek pazenge i prieki :) tau tomeliss netoli, as irgi i paskaitas i Kauna vazineju. butu idomu :)

na kad kiek zinau tie veisejai tai tik veislinius stumdo ir tai daznai neturi, tai mesai jie tikrai neturi nieko, o ir kainos ju nerealios. Na as toliau laikausi isikibes savo hibridu, pamazu atsiranda jau zmoniu kurie mane supranta(aisku ne cia). Ypac kaip pamato kaip ir kas. Pas mane 60 d. amziaus 2,1-2,3kg, sutikit neblogi rezultatai.

teisybe apie asociacija, pats kelis kartus kalbejau su jais, tai maciau kame reikalas :) Siaip veisliniu triusiu augintoju paskirtis yra tiekti veislinisu triusius pramoninems fermoms, bet abejoju, jei Lietuvoj butu 1000 pateliu ferma, ar visus tuos asociacijos augintojus sudejus, jie sugebetu tiekti tiek veisliniu pateliu ir patinu tai fermai. Jie visi megejai, ir parduoda tik megejams...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...