Jump to content
spraydo

vistu kiausiniu verslas


doesit

Recommended Posts

Sveiki visi :)

Turiu keleta klausimu apie paukstininkyste,o patirties 0 :icon-confused: .

Mane domina ar verta ir ar ymanoma pradeti uzsiimti kiausiniu prekyba,paciam uzsiauginant vistas,nes kiek informacijos teko rast google,tai jei auginant daugiau nei 50vistu reikia gaut ir pazymas ir kt dokumentus.

pradinis kapitalas pas mane yra apie 4tukst litu,taip pat yra kaimas su pora ukiniu pastatu tvartu(mediniai) bendrai apie 40-50m2 plotas.Vienintelis minusas kad reiketu investuot nemazai y pacia pastatu apsauga kadangi tvartai seni ir mediniai,o kaimas vienkemy tai laukiniu gyvunu aplinkui sociai.Taip pat yra sioks toks laidas pravestas sviesai,ziema temperatura nelabai nukrent zemiau 0 bet ventiliacijos jokios.

Lauke plotai neriboti ir vasara butu galimybe pastatyt kilnojamus aptvarus,ir daugmaz augint vistas naturaliai.

Taip pat prie kastu turbut tektu priskaiciuot ir transportavima atstumus kurie yra apie 40km Siauliai,10km Kelme.

Taigi buciau dekingas jei kas nors su patirtim ir ziniom apsviestu mane ar ymanoma pradet mini-paukstininkystes versla su tokiom lesom ir galimybem,ir su kokiais sunkumais tektu susidurt,kiek vistu augint+ (popierizmas,kiausiniu realizavimas,kumbikormai,pasarai),nes laika ukiu rupintis tureciau pilnai ir nesitikiu pelna bent pusmeti,bet domintu bent 800lt yplaukas su laiku.

Taigi ar cia tik mano drambliuko svajones ar kazkas yamnoma,dekui visiems kurie nepatinges atsakyt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kadangi esu ekonomistė(diplomuota dukart, teorinė, šiuo metu visiškai "basa"), ot apsigyriau :icon-redface::icon-redface::icon-redface: , tai mėgstu skaičiuoti, o ypač teoriją "APSIMOKA-NEAPSIMOKA".

Uždavinys. Turima 50 vnt. vištų. Kiek reikia turėti vištų, kad per mėnesį uždirbti, bent 800 Lt.

Tarkim, 1.kad neskaičiuosim vištų bei inventoriaus įsigijimo kaštų, 2. višta kiaušinį dės kasdieną(taip nebūna :lol: )reiškiasi 1 kaišinis bus lygu 1 vištai, 3. neskaičiuosim pašarų, 4. nevertinsim savo darbo laiko, 5. urminė kiaušinių kaina 0,30 Lt., o mažmeninė 0,50 Lt....Žodžiu, skaičiuosim, tik GAUTUS pinigus.

50 vnt. x 30 d. = 1500 vnt. per mėnesį. 1500x0,3=450 Lt.

50x800/450=88 vištos

arba

1500x0,5=750 Lt.

50x800/750=53

Vadinasi, tam, kad gauti 800 LT., mažiausiai reikia 53 vištų.

Bet čia tokia teorija, o praktika su visais NEĮKAINUOJAMAIS "tarkim"

Mano nuomone, po visų čia papilstymų reiktų galvoti mažiausiai apie 150 vištų, be to jos galėtų "dengti" apie 5 ha, kitaip tariant užsidirbtų sau maistui.

Jokių sudėtingų ar papildomų dokumentų tam reikalui nereikia, tik tokie ,kaip eilinei ūkio valdai.

O dabar pats galvok-apsimoka :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
  • po 2 savaičių...

Na paskaičiuosiu, o jūs prikibkit :D nes gal apie ką nors nepagalvojau.

Vištų- 300. Viena višta - 250 kiaušų per metus (nors rašo, kad 300,bet skaičiuoju blogu atveju). 300*250 yra 75000 kiaušų per metus, 7500 dėžučių po 10 kiaušų. Laisvai laikomos vištos, 10 kiaušų tarkim 6lt (pardavinėčiau Kaune, tad gal ir daugiau, priklausomai nuo paklausos). 7500*6 yra 45000lt pajamų per metus. Vidutinė lesalo kaina (grūdai savi, priedai pirkti) maždaug apie 900lt/t. Vištai per dieną reik apie 150g. 0,15kg*365 (dienos)*300(vištos) bus 16425kg, apvalinkim 17tonų. 17t*900lt/t 15300lt kainuos lesalas visiems metams. Vanduo apie 4lt 1000ltr. Vištai per dieną apie 300ml vandens. 0,3l*365dienos*300 vištos+šėryklų girdyklų plovimui vanduo ir gausis apie 34kubus vandens, apie 140lt vanduo. Tarkim man seksis ir vištos nesirgs, nes turės galimybę laisve mėgautis. dar nežinau,kiek elektra gali kainuot :icon-rolleyes: iš lempos sakykim 3000lt metams (nes patalpa su langais, dienos šviesos yra). Važinėjimas iki vištų, iki turgaus ir pan. apie 3000lt per metus. . Dar pačių vištų kaina apie 5000lt (dabar kainų nežinau, bet pavasarį brangios buvo). Jos tikiuosi kokius 3 metus dės kiaušus kaip laisvai laikomos. Tad 5000lt/ 36mėnesių bus apie 140lt/mėn. Ir dar patalpų paruošimas apie 5000lt, iš lempos tarkim laikys įranga 5metus. 5000lt/60mėnesių apie 80lt. Ir galų gale 45000-15300-140-3000-3000-140-80 apie 23000lt per metus arba 1900lt per mėn.

Pageidauju kritikos :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kaip paprasta viską suskaičiuot : )bet kažin ar taip realybėj pavyktų :)

Kuri vieta nepavyktų? Skaičiai pvz apie lesalą yra iš knygų, apskritai daugumą skaičių pabloginau, kad nesigautų labai optimistiškai. Kažkaip skaičiuot vis viena reik.

tai kas be ko kad reikia :) pats ekonomikos mokslą esu baigęs tai žinau kaip kas skaičiuojasi :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kaip paprasta viską suskaičiuot : )bet kažin ar taip realybėj pavyktų :)

Kuri vieta nepavyktų? Skaičiai pvz apie lesalą yra iš knygų, apskritai daugumą skaičių pabloginau, kad nesigautų labai optimistiškai. Kažkaip skaičiuot vis viena reik.

tai kas be ko kad reikia :) pats ekonomikos mokslą esu baigęs tai žinau kaip kas skaičiuojasi :)

Na matai, o aš ekonomikos nebaigus, dėl to ir rašau čia, kad kas protingesnis pakritikuotų ar patartų :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Skaičiuoji teisingai, bet yra tam tikrų niuansų.

Norėdamas per dieną parduoti kokias 30 dėžučių, turėsi po pusdienį sėdėti turguje - 300 vištų nemažai, joms reikia laiko, tai pridėjus kelią ir žmogaus fizinias galias, laiko gali pritrūkti. Vien su kiaušais gali ir neapsimokėti sėdėti, be to pridėk turgaus kaina.

Visų antra po 6 litus viso kiekio niekaip neparduosi - bus ne tik aukščiausios klasės kiaušiniai.

Priedams skaičiuoji per mažai - vištai tikrai nepakaks priedų už 3 Lt per metus. Javus su dalgiu pjauni ir rankomis pjauni. Nemanau, kad 300 vištų jie, kad ir tavo, nieko nekainuos :)

Labai tingiu skaičiuoti, bet žinau laikantį 500 vištų, tai atsižvelgiant į jo pajamas, manautavo pelnas galėtų būti apie 600-800 Lt.

Už 300 vištų tai tai pat neblogai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Skaičiuoji teisingai, bet yra tam tikrų niuansų.

Norėdamas per dieną parduoti kokias 30 dėžučių, turėsi po pusdienį sėdėti turguje - 300 vištų nemažai, joms reikia laiko, tai pridėjus kelią ir žmogaus fizinias galias, laiko gali pritrūkti. Vien su kiaušais gali ir neapsimokėti sėdėti, be to pridėk turgaus kaina.

Visų antra po 6 litus viso kiekio niekaip neparduosi - bus ne tik aukščiausios klasės kiaušiniai.

Priedams skaičiuoji per mažai - vištai tikrai nepakaks priedų už 3 Lt per metus. Javus su dalgiu pjauni ir rankomis pjauni. Nemanau, kad 300 vištų jie, kad ir tavo, nieko nekainuos :)

Labai tingiu skaičiuoti, bet žinau laikantį 500 vištų, tai atsižvelgiant į jo pajamas, manautavo pelnas galėtų būti apie 600-800 Lt.

Už 300 vištų tai tai pat neblogai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Norėdamas per dieną parduoti kokias 30 dėžučių, turėsi po pusdienį sėdėti turguje - 300 vištų nemažai, joms reikia laiko, tai pridėjus kelią ir žmogaus fizinias galias, laiko gali pritrūkti. Vien su kiaušais gali ir neapsimokėti sėdėti, be to pridėk turgaus kaina.

Ne visas jas reikės turguj parduoti, nes jau turiu apie 30 žmonių, kurie vien planus išgirdę jau laukia kiaušinių :) Bet vat tas,kad joms reikės nemažai laiko, tai privertė susimąstyti :icon-confused: Tikėjausi per dieną kokias dvi valandas prie jų užtrukti.

Priedams skaičiuoji per mažai - vištai tikrai nepakaks priedų už 3 Lt per metus

nežinau, kurioje vietoje skaičiavau,kad tik po 3lt per metus gavosi. 900lt/t yra apskritai lesalo (grūdai+įvairūs priedai) kaina. Aišku, nežinau, ar ji bus tokia (tikiuosi, kad mažesnė).

Labai tingiu skaičiuoti, bet žinau laikantį 500 vištų, tai atsižvelgiant į jo pajamas, manautavo pelnas galėtų būti apie 600-800 Lt.

Nenoriu įžeist (tiesiog tokia mintis iššoko, vis juokiuosi prisiminus), bet pažįstu žmogų,kuris su 15 galvijų stabiliai kasmet minuso po kelis tūkstančius daro. Bet paklausk kiek uždirba, sakys, kad po kelis tūkstančius nuo vienos karvės :D ir jis tuo šventai tiki, ne tai, kad giriasi :)

O pradžiai ir 800 gerai, Maskva ne per vieną dieną pasistatė :)

O is kur tu gausi tiek dezuciu (nes pagal norimus mastus dezuciu reikes nemazai)? Vel reikia dometis dezutes kaina...idomu kiek kastuoja...plius dadek kura iki turgaus ir atgal. dezinfeksijas ir zinoma kad nepultu ligos

Dėžučių pirkt būna :) Galima bandyt rašyt kiaušinių kainą be dėžutės ir su dėžute. Kas nori, atsineša savo dėžutę, kas nenori,moka daugiau. Baisiai ekologiška :) tik įdomu, ar veterinarinė manys kad tai labai gražu ir ekologiška :lol:

kuro kaina įskaičiuota, man iki turgaus visai netoli. Ir tikuosi ten nereiks dažnai važiuoti, tikiuosi savo miestelyje parduot nemažai, nes žmonių čia daug, daug laaaaabai pasiturinčių ir su mažais vaikais.

Va dezinfekcijos nepaskaičiavau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

biškį į temą ne į temą, pamąstymui

pas mane vištos apie pora savaičių po 10vnt(čia bendrai, nedaug jų turiu) kiaušų per dieną dėjo, o va jau trys dienos vos 2-3 vnt. Priežiūra ir maistas nepakito, gal tik oras ir mėnulis...va tau ir "biznis", reik ir tokius variantus numatyti :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

biškį į temą ne į temą, pamąstymui

pas mane vištos apie pora savaičių po 10vnt(čia bendrai, nedaug jų turiu) kiaušų per dieną dėjo, o va jau trys dienos vos 2-3 vnt. Priežiūra ir maistas nepakito, gal tik oras ir mėnulis...va tau ir "biznis", reik ir tokius variantus numatyti :lol:

Maniskes pernai tokiu lauku beveik visai nebedejo, po to apie rugseji vel atsisitate. Siemet tas pats.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na 100 procentų gi nedės niekada, dėl to ir ima vidurkį tik 250 kiausinių i metus...dėl dėžutės tai reikėtų :) dar į ateitį žiūrint reiktų iškart ir logotipą susikurti su kontaktais kur kreipris dėl kiaušinių :) žmonėms paprasčiau būtų ateityje rasti norimą prekę :):):)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip Ajeras ir pastebėjo, todėl ir imu vidurkį per metus, nes žinau, kad jos nedės kiaušinių stabiliai. Aišku,smagu būtu numatyt, kada joms ne toks mėnulis švies. Nes kai pieną pardavinėjau ir karvei užeidavo (o maniškei užtekdavo išsigąst kokio zuikio ir pieno neduodavo), nemalonu prieš žmones būdavo, kad pieno nėr.

O logotipas smagioji dalis :D pasisekė, šeimoj turiu ir piešiančių, ir originalias idėjas mąstančių. Sunkiausia bus tik išsirinkt variantą, nes nujaučiu, kad ne vienas bus smagus.

Koks jūsų nuomone palankiausias metas pradėti tokį verslą? Tarkim nusipirkčiau dabar, pvz 4mėn vištų. Tai dėt pradėtų kokiam rugsėjo vidury, kiaušiniai maži, ir kaina atitinkama. O vos ne ant nosies jau ir šaltasis metų periodas. Kad jos sėkmingai dėtų žiemą, reiks ir šildyt, ir lempas laikyt įjungtas. Gal per daug išlaidų kaip pradžiai?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na manau šaltuoju metu laiku didziausias ir pirkimas. Daugiau namie sedi zmones, daugiau gaminasi, daugiau reiskia ir perka. Idomu yra zinanciu, kuriuo metu laiku geriausiai eina prekyba (didziasias sventes atmetam) Reiktu pasidomet kiek investuot reiktu i patalpas...

siuo atveju svarbu ne tik patalpos, bet ir paciu vistu veisle.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O gal tarkim galima ne visą patalpą šildyt, o tik dalį? Pvz ten kur daugiausiai vištų gyvenimo vyksta. O kiek reikėtų investuoti į patalpas.. Nenusimanau visai apie tokius dalykus. Pats tvartas yra šiltas, kai gyvulius ten laikė, tai jis visas kiauras buvo, nei durys sutvarkytos, nei langai normalūs,nes kitaip ten per karšta būtų. Bet jį per daug užsandarint irgi negerai, visokie kondensatai, amoniakai.. Gal užtektų pasirūpint tik šilumos šaltiniu, sutvarkyt langus, duris (na juos ir šiaip reik sutvarkyt, ne dėl to, kad žiema). Tik klausimas kuo šildyt, krosnį kūrent daug darbo, plius ji pati bus ganėtinai brangi ir vištos jos neatidirbs. Teritorijos kaimynai turi tokią mielą dyzelinę patranką. Buvo atvilkę kai girdyklos užšalo. Jos man atrodo nėra super brangios, gal galima būtų tokia šildyt.

O dėl vištų veislių reik pasidomėt, gal tos,kurioms patiks žiemą dėt kiaušus, dės tik kokius 170 per metus. Man iš viso neaiškus tas dėjimo žiemą reikalas. Rašo, jei palaikysi 18 laipsnių ir pakankamą apšvietimą, jos dės. O tai jei jos galės išeis į lauką, o ten toli gražu nebe 18? Ir ar jos durnos supras, kad joms šalta ir reik eit į vidų? Nes kartą mačiau kaip vištos lesa verdantį vandenį. Kaptelna, pasipurto, vėl kapteli. Nors šalia normalus vanduo buvo. Nuo tada jos man tokios dūros, visai nepasitikiu jų išlikimo instinktais.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 metų...

Kaip verslas einas ?

O vištų kurios nebijo žiemos yra tik išreikalauti iš jų daugiau kaip 150-170 kiaušinių vargu ar pavyks ir pas tokias veisles dar ir perėjmo instingtas stiprus būna, kas reiškia darys pertraukėles kai užsimanys perėt. O deda ir žiema prie minus 20 tik greit kiaušiniai sušala ir sutrūksta.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 metų...

Na paskaičiuosiu, o jūs prikibkit :D nes gal apie ką nors nepagalvojau.

Vištų- 300. Viena višta - 250 kiaušų per metus (nors rašo, kad 300,bet skaičiuoju blogu atveju). 300*250 yra 75000 kiaušų per metus, 7500 dėžučių po 10 kiaušų. Laisvai laikomos vištos, 10 kiaušų tarkim 6lt (pardavinėčiau Kaune, tad gal ir daugiau, priklausomai nuo paklausos). 7500*6 yra 45000lt pajamų per metus. Vidutinė lesalo kaina (grūdai savi, priedai pirkti) maždaug apie 900lt/t. Vištai per dieną reik apie 150g. 0,15kg*365 (dienos)*300(vištos) bus 16425kg, apvalinkim 17tonų. 17t*900lt/t 15300lt kainuos lesalas visiems metams. Vanduo apie 4lt 1000ltr. Vištai per dieną apie 300ml vandens. 0,3l*365dienos*300 vištos+šėryklų girdyklų plovimui vanduo ir gausis apie 34kubus vandens, apie 140lt vanduo. Tarkim man seksis ir vištos nesirgs, nes turės galimybę laisve mėgautis. dar nežinau,kiek elektra gali kainuot :icon-rolleyes: iš lempos sakykim 3000lt metams (nes patalpa su langais, dienos šviesos yra). Važinėjimas iki vištų, iki turgaus ir pan. apie 3000lt per metus. . Dar pačių vištų kaina apie 5000lt (dabar kainų nežinau, bet pavasarį brangios buvo). Jos tikiuosi kokius 3 metus dės kiaušus kaip laisvai laikomos. Tad 5000lt/ 36mėnesių bus apie 140lt/mėn. Ir dar patalpų paruošimas apie 5000lt, iš lempos tarkim laikys įranga 5metus. 5000lt/60mėnesių apie 80lt. Ir galų gale 45000-15300-140-3000-3000-140-80 apie 23000lt per metus arba 1900lt per mėn.

Pageidauju kritikos :D

Sveiki siai dienai turim 30 spunknuotuju :) Stai mano paskaiciavimai 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

imkim ta pati 300 vnt  Pradedem skaiciuoti ne nuo pajamu o nuo pvz vistaiciu isigijimo  siu metu pavasari dedekles  vistaites  kainavo po 15 lt uz vnt (kitu metu kaina +/- 2-3 lt) taciau kalbam apie siuos metus kadangi vistaites 3 men tai dar 3 men reiks augint aisku kazka pabarstyt kad augtu :)   Taigi 15 x 300 = 4500 lt vistites +3 men.iki prades deti  0.150 gr. x 90 d x 300 = 4 t x 600 lt = 2400 lt (jei lesinsit tik grudais) . Toilau patalpa 1m2 6 vistos 300 / 6 = 50 m2 (mano manymu tai per maza bet protingai sukomplektavus pvz.statant keliais aukstai palei sienas su patogiu priejimu ne tik kiausam surinkt bet ir valyti  is 50 m2 iseitu iki 70 -75 m2 o tai kalbam apie karkasa 1.5 m3 = 900lt osb plostes 12mm x 30 vnt =750 lt  beabejo apsildinima -  (polisteris 2200 lt , armavimas 200 lt , tinkas 350 lt , putpl. klyjai 250 = 3000 lt)  apsvietima  luminensines lempos 4 vnt x110 lt = 440 lt vandes padavima (kas turi sulini tik nepatinget kitu atveju 1m vazdzio pakist po zeme su darbais mazdaug 100 lt) imam mazdaug 10 m nuo namo iki ukinio = 1000 lt ventiliacija apie 300 lt  ir ziemos sezonui sildyma malkinis pecius pastatymas apie 600 - 700 lt . Na ir pries einant pasiimt pirmuju kiausiu suma apie 14 000 lt jau bus ideta  ir beabejo ne visos deda lygiau nuo puses metu norint kad mazdaug nuo puses metu pradetu deti vien tik grudu neuzteks . Bandau skaiciuoti metines islaidas  : Sildymas apie 15m malku   1000 lt , Elektra  400 lt , Vanduo  200 lt Dezinfekcija  200 lt Grudai  10 200 lt  Premeksai   3000 lt Kelione I turgu atstumas sakykim 20 km tai 4dienas I savaitetai 52 x 5 x 40 = 10 400 km tai kaip ir FreeRange skaiciavo kazkur 3000 lt viso to gaunasi 18 000 lt + turgaus mokestis ir dezuciu kaina  ( ? ) . Dabar galim paskaiciuot ir pajamas 300 x 250 = 75 000 vasara kaina kazkur 5 lt ziema ir 8 lt parsiduoda imkim vidurki 6 lt nes ziema deda maziau  taigi gaunam  45 000 lt iskart minusuojam 18 000 lt = 17 000 lt siaip vistos deda ir ilgiau bet produktyviausios nuo 1 metu iki 3 metu (pataisykit jei klystu) taigi 6900 lt(vistaites ir auginimas iki kiausu) / 3 metu = 2300 . 17 000 - 2300 = 14 700 / 12 ir men. alga gaunasi 1225 lt
prie viso sito nuostabaus skaiciavimo nepamirskim 3 % kritimo del ligu turgaus mokscio ir dezuciu = ??? Tai pagal siuos skaiciavimus vistu laikymas yra tiesiog hobis :D

 

 jei ko nedarasiau ar ka ne taip paskaiciavau prasau papildykit

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti
×
×
  • Create New...