Jump to content

Kurios geresnes: žemaūgės ar pusiau žemaūgės obelys


Donatas

Recommended Posts

Kokias obelis rekomenduotumete? Suprantu kad zemauges obelys yra labai patogios prieziurai ir derliaus nuemimui nes yra zemos ir greit pradeda duoti derliu, bet joms reikia papildomu atramu stulpu ir t.t.

Pusiau zemauges manau lengviau priziureti. Tik idomu ar efektyvumas labai jau skiriasi tarp siu dvieju tipu???

Turiu toki 0,6ha plota savo ukyje kuris tarytum atskira parapija gaunasi, javai uzdera prastai, zeme lyg ir normali netgi sakyciau lengvesne nei visa kita likusi. Tai kila minciu paimti ir uzbombinti obelaitemis :) Vis sis tas butu pasarams gyvuliams sunaudoti, anyksciu vynui kokiam nuduoti ar paciam pardavineti.

Taigi noretusi kazka panasaus kaip i mini soda isiveisti, o ateityje gal ir isplesti.

Beje norejau paklausti kas sudaro obels auksti ar tai veisle? Ar poskiepis i kuri skiepijama? Nes dabar biski neaisku kas lemia ta obels auguma :lol: skaitau skaitau ir nebeikertu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kokias obelis rekomenduotumete? ... sis tas butu pasarams gyvuliams sunaudoti, anyksciu vynui kokiam nuduoti ar paciam pardavineti.

Beje norejau paklausti kas sudaro obels auksti ar tai veisle? Ar poskiepis i kuri skiepijama? Nes dabar biski neaisku kas lemia ta obels auguma :lol: skaitau skaitau ir nebeikertu.

Manau, jei jau gyvuliams ar vynui tai užsisodink paprastom obelim, kurios gal daug užaugins neprekinių obuolių, bet tu to ir nori :lol: Jų, kai užaugs neapgrauš zuikiai, o ir medienos genėdamas turėsi šašlykams neblogos.

Žemaūgės tiktų tik pramoniniam sodui, arba mini sodui, arba kaip savotiška dekoracija, bet nepamiršk, kad jos trumpaamžės, reikalauja tinkamos priežiūros, žiemai būtina arsauga nuo zuikių

Obels aukščiui didžiausią įtaką turi poskiepis į kurį skiepijama. Nors, kažkada skaičiau kaip vienas sodininkas sumaišęs įskiepijo obelaitę apversta akute. Nors poskiepis nebuvo žemaūgis, ji užaugo gerokai mažesnė už kitas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Noreciau pareiksti savo nuomone..:

pirma, veisiant soda ji vis tiek reikes aptverti- manau bus pigiau nei kasmet raisioti kokius 200-300 medeliu... Kitaip gali smarkiai pazeisti medelius ne tik kiskiai, bet ir stirnos; antra, Anyksciu vynas kasmet superka vis maziau obuoliu ir moka itin mazai po 8-15 ct/kg. Tad jam apsimoka parduoti tik krituolius. Todel sodinant soda siulyciau neuzsiciklinti vien tik ant obelu. Siulyciau pasisodinti agrastu, silauogiu, vysniu, tresniu. Sias uogas ir ateityje galima bus nesunkiai parduoti uz 6 Lt/kg (nuo..). Taip pat, paklausios geru veisliu kriauses.

Vaismedzio augimas apie 80-90 proc. priklauso nuo poskiepio ir tik 10-20 proc. ta auksti gali pakoreguoti iskiepis. Bet vis tiek lemiamos reiksmes neturi. Tiesa, jeigu poskiepi ikasus giliau, kad iskiepi pasiektu zeme ir jis isleistyu saknis, tai sodinukas isaugs didesnis ir tvirtenis. Tiesa, taip galima eksperimentuoti su obelimis ir kriausemis, nes kaulavaisiai po tokio pasodinimo paprasciausiai gali nudziuti..

Jeigu sodinti obelis, tai zemaugiu nesiulau, nes:

ju saknu sistema silpna, reikes beveik visa laika risti ir gerai tresti, purenti pomedi, teisingai suformuoti laja, nes kitaip su obuoliais gali nuluzti sakos, jos jautresnes sausrai, salciui, daugiau nukencia nuo kenkeju, trumpaamziskesnes, butina nuolatine apsauga nuo zveriu, sodinti reikia dvigubai tankiau, todel daugiau kainuos sodinukai, tiesa jos dera keliais metais anksciau, obuoliai nelinke smulketi, skinti itin patogu. Pavienes zemauges 5-9 metu obelaites duoda tik nuo puses iki kibiro obuoliu, tad tokiu obelaiciu obuoliu kaina turetu buti nuo 2 Lt/kg (didele savikaina) As siulyciau rinktis pusiau aukstaugi- MM 106 ar analogiska poskiepi, bei genejimo budu neleisti augti i virsune. Tokiu budu galima suformuoti 2,5-3,5 metru aukscio 30-40 metu deranti soda. Atlenkus sakas tokia obelaite prades dereti labai anksti-tik metais ar dviem veliau, 7-8 metais derliaus kiekiu pralenks zemauge. Tiesa, skaiciuojant is ploto vieneto- rezultatai bus panasus. Taciau prieziuros sanaudos bus mazesnes. Perspektyviausias dalykas yra kolonines obelys. Jos sodinamos juostomis, kas 1,5-2 metrai, tarp juostu paliekant tik traktoriui pravaziuoti, nes i sonus sakojasi tik apie 30-40 cm. I auksti isauga apie 3 metrus ir buna visas aplipes obuoliais, taciau jos siai dienai brangokos.. Latviai jau turi nemazai geru ivairaus derejimo sezono koloniniu obelu veisliu... Iki pavasario pamastymui laiko dar yra.. :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labai aciu uz issamu atsakyma matyt reiks rinktis mazo augumo obelis. Nes su zemaugemis tikrai tada daug darbo. O su tom aukstom tai poto neina obuoliu iskrapstyti kai obuoliai 5 m aukstyje, ir nokimas ir dydis obuoliu nevienodas buna.

O kolonines tai visai idomus variantas tik idomu po kiek medeliai kainuoja? Keliu metu panasiai dereti pradeda? Daugpilis netoli tai maz ka ir sumastyti galima butu. Gal eitu aplinkiniuose rajonuose rasti? gal esate ka nors girdejes?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labai aciu uz issamu atsakyma matyt reiks rinktis mazo augumo obelis. Nes su zemaugemis tikrai tada daug darbo. O su tom aukstom tai poto neina obuoliu iskrapstyti kai obuoliai 5 m aukstyje, ir nokimas ir dydis obuoliu nevienodas buna.

O kolonines tai visai idomus variantas tik idomu po kiek medeliai kainuoja? Keliu metu panasiai dereti pradeda? Daugpilis netoli tai maz ka ir sumastyti galima butu. Gal eitu aplinkiniuose rajonuose rasti? gal esate ka nors girdejes?

Dar apie auguma.. Iki 5 metru ir daugiau uzauga obelys su sekliniais poskiepiais. Taciau dabar tokiu poskiepiu niekas nebenaudoja.. :(( Daugina vegetatyvianiai auginiais. Mazdaug taip: atpjauna dali sakeles, ja specialiuose siltamiuose palaiko kol isisaknyje, kitais metais sodina laukan, paaugina ir tada parduoda... Toliau juos akiuoja arba retesniais atvejais skiepija.. Is tikruju, poskiepiu dauginimas gali vykti ir sudetingiau- meristeminiu budu. Kad obelis butu neauksta 2-3 metru, antrais metais reikia pakirpti 0,6-0,8 metro aukstyje, o treciais-ketvirtais 1,6-2 metru suformuojant antra besisakojanciu saku "auksta". Veliau kas antri metai pakerpamos sakos, kurios auga tiesiai i "dangu" arba liepos-birzelio men. kasmet su ranka nulauziami zali siumetukai, augantys i virsune...Su siuolaikiniu teleskopiniu Fiskars genetuvu, tai atlikti itin lengva ir paprasta, uztenka keliu sekundziu..Nereikia nei kopeciu..

Apie kolonines obelis:

Lietuvoje jos brangokos- 40-60 Lt/vnt. Latvijoje perkant didesni kieki, manau galima gauti uz 20-25 Lt/vnt. Galima paskambinti i Zagares medelyna, UAB "Zagares sodai" ir ten pasiteirauti. Manau ju kaina Lietuvoje siai dienai yra maziausia. Jie prekiauja ir koloninemis obelimis. As, vis tik, susisiekciau su Latvijos sodininkystes institutu ar sodininkystes ukiais, kurie parduoda tokias obelis ir butinai dabar nuvaziuociau atsirinkti veisliu. Nes dar galima paskanauti tu veisliu obuoliu... O pavasari gali tekti pirkti kate maise...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O iš kur gaut paskiepytų į pageidaujamą poskiepį? Visi daugintojai dabar į M26 skiepija. Arba veža iš lenkų bala žino ką. Aš irgi norėjau pusiau žemaūgių, bet išėjo kaip visada - pasisodinau M26.

Misla, is kurio Lietuvos regiono pats esi? As nuolat domiuosi medelynais, tai galeciau parasyti kur kreiptis.. Pvz. Siaures Lietuvoje, Ties Joniskiu yra Zagares medelynas- UAB Zagares sodai. Ten yra daug veisliu MM106 poskiepiu, obelu su tokiais poskiepiais turi ir netoli nuo Joniskio esantis Rimantas Stankunas. Pas ji buvau, rimtas sodininkas. Yra ir Babtai, bet ten irgi visko buna..Daugiau perkant patarciau, kad ant lapo butu surasytos veisles, poskiepis, data parasas ir atspaudas- t.y. a lia sutartis...Siaip, tai 100 proc. garantijos nera, nes yra daugybe zmogiskuju faktoriu- kiek zinau, Lietuvoje poskiepius nelabai kas augina, tad juos perkant Lenkijoje, jau galima sumaisyti...veziojant gali nukristi etiketes, galima sumaisyti iskiepius, daug kas praplecia savo asortimenta atsivezant is kitur ir t.t. As irgi keikiuosi- pirkau Dembavos medelyne (Panevezys) 10 vaismedziu, tai gavau labai nekokybiskus (2007 m. man reikejo skubiai, buvo be vazonu, pavasario pabaiga, visai nebuvo is ko rinktis..), tai dabar jau aisku, kad is 4 imtu obelaiciu su MM106 poskiepiu buvo tik viena!!!! Slyvaites, vysnaites irgi labai prastai auga. Tik simet gerai pradejo augti dvi Gromesta vysnaites (kol kas vieninteles graziai augancios is Dembavos..). Pvz. simet pasisodinau 14 obelu, tresniu sodinuku is broliu Vrublevskiu medelyno Vilniuje, tai didzioji dauguma labai graziai auga. Keli sodinukai buvo pasale, bet lyg ir atsigavo. Bus matyt kitais metais. Siaip rimtas pardavejes nekokybiskus medelius pakeicia ar kompensuoja- pats maciau kaip Vrublevskiai nesiuncia zmogaus velniop, jeigu medelis neprigijo...nors patikrinti butu sudetinga. Nepamirskite, kad Lietuvoje (ypac turguose) nauju uzsienietisku veisliu medeliai atvezti is Lenkijos sudaro apie 70-90 procentu. Taciau, jeigu medeliai nepertresti, nesergantys, neperdziuvusiom saknim, tai, manau, gali puikiai augti ir Lietuvos klimato salygomis. Na, gal koks silpnesnio imuniteto ir zus..bet juk tai naturali atranka.. :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O iš kur gaut paskiepytų į pageidaujamą poskiepį? Visi daugintojai dabar į M26 skiepija. Arba veža iš lenkų bala žino ką. Aš irgi norėjau pusiau žemaūgių, bet išėjo kaip visada - pasisodinau M26.

Misla, is kurio Lietuvos regiono pats esi? As nuolat domiuosi medelynais, tai galeciau parasyti kur kreiptis.. Pvz. Siaures Lietuvoje, Ties Joniskiu yra Zagares medelynas- UAB Zagares sodai. Ten yra daug veisliu MM106 poskiepiu, obelu su tokiais poskiepiais turi ir netoli nuo Joniskio esantis Rimantas Stankunas. Pas ji buvau, rimtas sodininkas. Yra ir Babtai, bet ten irgi visko buna..Daugiau perkant patarciau, kad ant lapo butu surasytos veisles, poskiepis, data parasas ir atspaudas- t.y. a lia sutartis...Siaip, tai 100 proc. garantijos nera, nes yra daugybe zmogiskuju faktoriu- kiek zinau, Lietuvoje poskiepius nelabai kas augina, tad juos perkant Lenkijoje, jau galima sumaisyti...veziojant gali nukristi etiketes, galima sumaisyti iskiepius, daug kas praplecia savo asortimenta atsivezant is kitur ir t.t. As irgi keikiuosi- pirkau Dembavos medelyne (Panevezys) 10 vaismedziu, tai gavau labai nekokybiskus (2007 m. man reikejo skubiai, buvo be vazonu, pavasario pabaiga, visai nebuvo is ko rinktis..), tai dabar jau aisku, kad is 4 imtu obelaiciu su MM106 poskiepiu buvo tik viena!!!! Slyvaites, vysnaites irgi labai prastai auga. Tik simet gerai pradejo augti dvi Gromesta vysnaites (kol kas vieninteles graziai augancios is Dembavos..). Pvz. simet pasisodinau 14 obelu, tresniu sodinuku is broliu Vrublevskiu medelyno Vilniuje, tai didzioji dauguma labai graziai auga. Keli sodinukai buvo pasale, bet lyg ir atsigavo. Bus matyt kitais metais. Siaip rimtas pardavejes nekokybiskus medelius pakeicia ar kompensuoja- pats maciau kaip Vrublevskiai nesiuncia zmogaus velniop, jeigu medelis neprigijo...nors patikrinti butu sudetinga. Nepamirskite, kad Lietuvoje (ypac turguose) nauju uzsienietisku veisliu medeliai atvezti is Lenkijos sudaro apie 70-90 procentu. Taciau, jeigu medeliai nepertresti, nesergantys, neperdziuvusiom saknim, tai, manau, gali puikiai augti ir Lietuvos klimato salygomis. Na, gal koks silpnesnio imuniteto ir zus..bet juk tai naturali atranka.. :D

As is Kauno raj. Pirkau is Amsiejaus. Prigijo neblogai, isskyrus kelias slyvas. Del veliau uzpuolusio amaro as pats kaltas :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aaaa.. Amsejus. Na jis yra ne tik bitininkas, sodininkas, bet ir neblogas komersantas. Jis irgi nemazai augalu atsiveza is Lenkijos.. Siaip, is anksto rimtai su juo sutarus, gal neapgautu, ir paskiepytu norimas veisles i norimus poskiepius. Nors jo kainos nera zemos. Pvz. Zagares medelynas "plikom saknim" MM 106 obelaites si pavasari pardavinejo po 8 Lt/vnt. Perkant daugiau, manau galima buvo dar nusidereti koki lita.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveikuciai, as noriu biologo paklausti :)

as pirkau is broliu Vrublevskiu medelyno ivairiu vaiskrumiu, vaismedziu, saknys buvo zemes vazonuose, bet mano slyva Aleksona neprigijo (sodinau pavasari), dabar as nulauziau ja beveik visa, tik palikau mazdaug 30 cm stiebo nuo saknu, ar yra tolkas ja laikyti, ar israuti ja isvis? ka jus galvojat/zinote apie sita medelyna, ar verta is ten vel pirkti medelius? kita pirkta obelele, prie zemes, zemiau esancio poskiepio isdygo (as galvoju kad saknis ) tokie gelsvai ruzavai rusvi (sviesios spalvos) 1cm 1.5 cm dydzio usai, kokio 2mm 3 mm storio, ka sujais daryti, apkasti zememis, ar juos pjauti, kas tai gal zinote ?

Nesijuokite is manes tai mano pirmieji augintiniai, todel mano klausimai gali durnokai skambeti, as naujoke toje srityje (miesto vaikas po truputi kraustosi i kaima :) )

Biologas gal zinote geru medelynu aplink Vilniu?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveikuciai, as noriu biologo paklausti :)

as pirkau is broliu Vrublevskiu medelyno ivairiu vaiskrumiu, vaismedziu, saknys buvo zemes vazonuose, bet mano slyva Aleksona neprigijo (sodinau pavasari), dabar as nulauziau ja beveik visa, tik palikau mazdaug 30 cm stiebo nuo saknu, ar yra tolkas ja laikyti, ar israuti ja isvis? ka jus galvojat/zinote apie sita medelyna, ar verta is ten vel pirkti medelius? kita pirkta obelele, prie zemes, zemiau esancio poskiepio isdygo (as galvoju kad saknis ) tokie gelsvai ruzavai rusvi (sviesios spalvos) 1cm 1.5 cm dydzio usai, kokio 2mm 3 mm storio, ka sujais daryti, apkasti zememis, ar juos pjauti, kas tai gal zinote ?

Nesijuokite is manes tai mano pirmieji augintiniai, todel mano klausimai gali durnokai skambeti, as naujoke toje srityje (miesto vaikas po truputi kraustosi i kaima :) )

Biologas gal zinote geru medelynu aplink Vilniu?

Suprantu Sonatos- jaunosios ukininkes rupescius. Nezinau kokiais metais Sonata pirko medelius, bet mano ziniom 2010 m. pavasari Vrublevskiai slyvos Aleksona lyg ir neturejo.. Greiciausiai Aleksona buvo nusalusi, jeigu per vasara ji neisleido is iskiepio jokio uglio, tai tikrai neverta jos zuvusios laikyti. Jeigu slyva sodinta 2010 metais pavasari, tai nieko nuostabaus, nes praejusia ziema nusalo ar smarkiai apsalo daug jaunu slyvu, tesniu , nusalo 90 proc. persiku (pas mano uosvius Kupiskio r. nusalo mano sodinta trimete Viktorija, smarkiai apsalo, bet isgyveno desimtmete Stenli, tiesa, antros tokios ziemos ji gali nepakelti..) Taciau uz 35 km sodyboje tarp ezeru ant kalno nepasalo ne vienas medelis. Tikrai zinau, kad siais metais pavasari kai kurie sodininkai neprekiavo slyvomis, tresnemis, nes jas pasodinus po menesio ar dvieju nuvysta lapai ir medelis ar iskiepis zusta, kadangi buvo pasalusi sakeliu ir stiebu viduje esanti serdis. Galiu pasakyti, kad kai kuriuose soduose issalo net iki 30 proc. jaunu zemaugiu obelaiciu, kurios yra gerokai atsparesnes uz slyvas, tresnes, vysnias ir kriauses. Manau, kad Vrublevskiai kazkaip kompensuotu Jums Aleksona. Visai prie pat Vilniaus dar yra labai rimtas Kazlausku medelynas, bet ten medeliai pardavinejami atviromis saknimis, tad ju sodinimo sezonas yra trumpas. Tam reikia pasiruosti is anksto. O tu obelaiciu ar slyvaiciu, kurios leidzia uglius ne tik virsutineje dalyje, be ir is apacios, antrais po sodinimo metais tuos uglius reiketu nukirpti ir butinai uztepti sodo tepalu (bet ne dabar). Jeigu buvo pasalusi medelio virsune, tai reikia nukirpti ta dali iki kurios yra apmirusi- t.y. galima palaukti kol is paskutinio gyvo pumpuro isleis ugli ir tada ar kitais metais iki tos vietos patrumpinti. Toks jaunas medelis vis tiek uzaugs greiciau, nei is naujo i jo vieta pasodintas naujas, nes saknys liko nepasalusios. Renkantis medelius, svarbu zinoti, ko Jus norite. Kadangi esate Vilniuje, tai galeciau draugiskai Jums patarti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Del auginiu..jau rasiau, kad obelis galima dauginti panasiai, kaip serbentus, agrastus, silauoges- sakeliu fragmentais. Tik reikia palaikyti atitinkama dregnuma- as simet bandziau dauginti pavasari nugenetas obelu sakeles, tai jas apvoziau stiklainiais. Galiu pasakyti, kad jos puikiai vegetavo du menesius. Po to, as jas ismeciau, nes tokiu veisliu man nereikejo... Siaip dabar daugiausia dauginama meristeminiu-lasteliniu budu is atitinkamos sakeles ar medelio...O po to, tuos juos paaugina ir parduoda tiems, kurie toliau akiuoja, ar skiepija (retesnis variantas). MM 106 tokiu budu ir dauginamas. Jeigu buna seklinis poskiepis, tai ir raso, kad seklinis poskiepis (dazniausiai buna antanines obels).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

aciu biologui, jus labai nuosirdziai atrasote :)

mano slyva pirkta pas Vrublevskiu si velyva pavasari 2010 m., ji buvo jau su issprogusiais lapeliais, ziedeliais, grazi, kai pasodinau ja, pamaciau kad su laiku ( gal 1 men. begyje) ji man vyto, lapeliai bei ziedeliai krito, kol iki vasaros vidurio ji liko plikom sakelem, gal 2 ar 3 lapeliai liko, as pagalvojau kad ji neprigijo. Bet ne as viena pirkau Aleksona, dar drauge pirko (mes buvom kartu) ir jei lygiai taip pat slyvaite tokiu pat "grafiku" nudziuvo, kiti pirkti vaismedziai (kriauses, tresnes, obelys..) nieko, viskas puiku, tik slyvaitei kazkas netiko :(

taip as gyvenu Vilniuje, o mano ukis Vilniaus raj. Rieses sen. , dabar ziema ten nebusiu, nes nera galimybiu dar ten gyventi, bet nuo pavasario jau tureciau ten 'suktis' isvien tai kai vaziuosit pro sali uzsukit arbatos/kavos :)

Dar turiu jums klausimeli: si ziema mano medeliams ir avietems, gervuogems, silauogems, sausmedziams bus pirma kai jie vegetuos pas mane atvirame lauke (ganykluose) kur vejai pucia is 4 pusiu :) kaip patartumete juos apsaugoti nuo salcio, kad isgyventu :icon-confused::icon-question: kaip jus savo medelius 'aprengiat' ziemai :icon-question:

aciu is anksto :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

aciu biologui, jus labai nuosirdziai atrasote :)

mano slyva pirkta pas Vrublevskiu si velyva pavasari 2010 m., ji buvo jau su issprogusiais lapeliais, ziedeliais, grazi, kai pasodinau ja, pamaciau kad su laiku ( gal 1 men. begyje) ji man vyto, lapeliai bei ziedeliai krito, kol iki vasaros vidurio ji liko plikom sakelem, gal 2 ar 3 lapeliai liko, as pagalvojau kad ji neprigijo. Bet ne as viena pirkau Aleksona, dar drauge pirko (mes buvom kartu) ir jei lygiai taip pat slyvaite tokiu pat "grafiku" nudziuvo, kiti pirkti vaismedziai (kriauses, tresnes, obelys..) nieko, viskas puiku, tik slyvaitei kazkas netiko :(

taip as gyvenu Vilniuje, o mano ukis Vilniaus raj. Rieses sen. , dabar ziema ten nebusiu, nes nera galimybiu dar ten gyventi, bet nuo pavasario jau tureciau ten 'suktis' isvien tai kai vaziuosit pro sali uzsukit arbatos/kavos :)

Dar turiu jums klausimeli: si ziema mano medeliams ir avietems, gervuogems, silauogems, sausmedziams bus pirma kai jie vegetuos pas mane atvirame lauke (ganykluose) kur vejai pucia is 4 pusiu :) kaip patartumete juos apsaugoti nuo salcio, kad isgyventu :icon-confused::icon-question: kaip jus savo medelius 'aprengiat' ziemai :icon-question:

aciu is anksto :)

Del Aleksonos, tai, jeigu pirksite pas Vrublevskius, galesiu ju paprasyti, kad kompensuotu, ne slyva 100 proc. nusalo... Ka jie tures si pavasari dar nezinau, bet ziema issiaiskinsiu (turiu darbiniu reikalu su jais), todel reiketu issiaikinti ko dar reikia jaunosioms ukininkems. :D Gal but kazka reiketu pirkti pas Kazlauskus, kazka pas Vrublevskius, kazka pas Staroli..

Pridengti jaunus medelius reiketu. As jaunus medelius apjuosiu 1-1,2 m aukscio zaliu metaliniu plastizuotu tinku. Akutes dydis gali buti 100x75 mm, atkerpu 1-2 m ilgio gabala ir issikisusiomis vielutemis labai lengvai susikabina (medeliui gaunasi 3-4 Lt) Tada jauniems jautresniems sodinukams (tresnes, slyvos, kriauses ir net silauoges, valgomieji sausmedziai, zemauges obelaites) pirmus kelis metus i tinklo viduri pripilu maisa ar puse is anksto pririnktu klevo-azuolo lapu. Taip nuo salcio apsaugomos saknys ir dalis kamieno (ypac skiepijimo vieta). Saindien maciau, kad lapu dar yra.. As lapu dar nepyliau, nes butina, kad atsirastu isalas Kitaip gali isisukti kenkejai, peles...Lapais as apsirupinau jau pries menesi, nes tai pigiausias mulciavimo budas. Galima jautresnius medelius (ypac persikus) apsukti agropleveles 4-6 sluoksniais (galima apmuturiuoti kartu ir sakeles). Tada nereikes ir dazyti (nors su vario sulfatu nupuksti nepamaisytu. Agroplevele (17g/m2) as pirkau labai nebrangiai pavasari po 0,25 Lt/m2. Remontantines avietes (derancias rudeni) rudeni (spalio pradzioje-viduryje, po pirmuju rimtesniu salnu) reikejo nukarpyti iki 5-30 cm, ispurenti ir apdengti 5-10 cm durpemis, perpuvusiu meslu, pjuvenomis, supuvusiu kompostu ar misiniu is minetu daliu. Avietes, gervuoges, labaio megsta supurenta, turtinga organikos dirva.

As gyvenu Zirmunu gale, naujame name prie troleibusu ziedo, o vaziuoju pro Riese pirmyn atgal beveik kiekviena savaitgali (i uosviu uki arba mano tevu sodyba..) Taip pat galite man rasyti tiesiai- mielai susitikciau ir patarciau, kol yra maziau darbu..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...

Imetu kolonijiniu obelu foto, kad matytusi kaip jos atrodo. Prie kaimyno sodybos yra kelios nepriziurimos 6-7 metu jau dideles kolonijines obelaites su 3-4 virsunemis. Simet per darbus nepriejo rankos pafotkinti.. Imestose nuotraukose yra ir su viena virsune, yra ir su keliomis. Cia bus ir senesniu ir jaunesniu. Turiu gal 8 veisliu foto.. Is ju formuoja istisa gyvatvore...Ja galima daryti su skirtingos spalvos obuoliais- neralus vaizdas.

post-5664-141521771488_thumb.jpg

post-5664-141521771492_thumb.jpg

post-5664-141521771495_thumb.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...

Laba diena,

turime prie namo 25a sklypa ir dali jo noriu uzsisodinti vaismedziais ir vaiskrumiais. Gal patartumete kokias obelu, kriausiu, vysniu,tresniu veisles sodinti, kad vaisiai ir uogos butu skanios, sultingos ir patiktu seimynai? Planuotume viska susisodinti si pavasari. Ir kaip optimaliausiai isdalinti plota, kad uztektu ir vaisiu ir uogu? :)

Gyvenu prie Marijampoles. Gal zinot kokius veislynus kur butu galima isigyti vaismedziu ir vaiskrumiu?

Dar vienas klausimas. Labai patinka Jonagold veisles obuoliai. Tik yra problema. Perkant juos prekybos centre ir is augintoju obuoliu skonis skiriasi. Ar sios veisles obuoliu skonis priklauso ir nuo salies ar kaip? Nes is uzsienio atveztiniai yra sultingesni, o kiek teko ragauti vietiniu - jie labiau miltingi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Laba diena,

turime prie namo 25a sklypa ir dali jo noriu uzsisodinti vaismedziais ir vaiskrumiais. Gal patartumete kokias obelu, kriausiu, vysniu,tresniu veisles sodinti, kad vaisiai ir uogos butu skanios, sultingos ir patiktu seimynai? Planuotume viska susisodinti si pavasari. Ir kaip optimaliausiai isdalinti plota, kad uztektu ir vaisiu ir uogu? :)

Gyvenu prie Marijampoles. Gal zinot kokius veislynus kur butu galima isigyti vaismedziu ir vaiskrumiu?

Dar vienas klausimas. Labai patinka Jonagold veisles obuoliai. Tik yra problema. Perkant juos prekybos centre ir is augintoju obuoliu skonis skiriasi. Ar sios veisles obuoliu skonis priklauso ir nuo salies ar kaip? Nes is uzsienio atveztiniai yra sultingesni, o kiek teko ragauti vietiniu - jie labiau miltingi.

Gale menesio nuvaziuok y paroda Kaune Ka pasesi 2011. Tai ten tu sodininku su vaismedziais ir vaiskrumiais apstu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
Laba diena,

turime prie namo 25a sklypa ir dali jo noriu uzsisodinti vaismedziais ir vaiskrumiais. Gal patartumete kokias obelu, kriausiu, vysniu,tresniu veisles sodinti, kad vaisiai ir uogos butu skanios, sultingos ir patiktu seimynai? Planuotume viska susisodinti si pavasari. Ir kaip optimaliausiai isdalinti plota, kad uztektu ir vaisiu ir uogu? :)

Gyvenu prie Marijampoles. Gal zinot kokius veislynus kur butu galima isigyti vaismedziu ir vaiskrumiu?

Dar vienas klausimas. Labai patinka Jonagold veisles obuoliai. Tik yra problema. Perkant juos prekybos centre ir is augintoju obuoliu skonis skiriasi. Ar sios veisles obuoliu skonis priklauso ir nuo salies ar kaip? Nes is uzsienio atveztiniai yra sultingesni, o kiek teko ragauti vietiniu - jie labiau miltingi.

Virbalyje yra Nijoles medelynas, ji prekiauja kokybiskais ir pigiais sodinukais tu veisliu, kurias augina prmoniniame sode, o po to rekiauja vaisiais, tai reiskia, kad sodinukai yra patikrinti vietos salygomis.

kad uztektu vaisiu, viena ar keliom veislem neapsiribosite, is kitos puses, kai tiek poto, tai seimos poreikius pilnai patenkinti galima. pas mane plotas kiek mazesnis tai as pasodines: 9- obelis; 5-kriauses; 4-slyvas; 3-tresnes; 3-serbentus; 5-silauoges; agrastus, 7,5m2 avieciu. bet jei nera bent patenkinamu laikymo salygu, tai zienimiu veisliu reiketu atsisakyti, mano atveju; 4-obelys ir 1- kriause.

veisles skonines savybes stipriai gali koreguoti vegatacijos periodas, optimaliu temperaturu suma, sauletu dienu skaicius ir t.t., todel ir jonagoldas atveztas is pieciau esancios lenkijos ir parduodamas geguzes men. bus visai kitoks nei teisingai uzaugintas lietuvoje. PVZ man jonagoldas skaniausias per kaledas, tas kuri as pats uzauginau, tiesa, perkrovus vaisiais jis buna sprangus ir be saldumo, is parduotuves jonagoldas saldesnis. o Glosteris atvirksciai - is parduotuves buna saknesnis su jam budingu prieskoniu. pas mane uzaugintas glosteris to prieskonio neturi arba jis jauciamas labai silpnai, visada maniau kad neziurint prekines isvaizdos, skonines glosterio savybes vidutiniskos, bet siais metai jis buvo tiesiog superinis - saldziarugstis, toks grynai vyninis, va ka reiskia silta vasara.

PS jonagoldo nereikia perlaikyti ir nebus miltingas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...