Jump to content

Triušių ligos


zitule27

Recommended Posts

Reikia pagalbos, gal kam jau taip buvo nutykę.

Zelandė Patelė jau 10 dienų po atsivedimo, aplink uodegą visa kiaurai šlapia - uodega, letenos, pilvo apačia. kai kur jau net nėra plaukelių. jaučiasi šlapimo kvapas. Išplaunu šiltu vandeniu vonelėje, išdžiovinu - po paros vėl apsimyžus... Toks jausmas kad šlapimas aptaško viska aplinkui.. Gyvena ant tinklo, užklota šieno. Šieną keičiu kas 2 dienas. Išmatos normalios, neviduriuoja. Antra vada. Triušiukus maitina.

Gal kokios gimdos komplikacijos po atsivedimo? Gal šlapimo nesilaikymas?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Reikia pagalbos, gal kam jau taip buvo nutykę.

Zelandė Patelė jau 10 dienų po atsivedimo, aplink uodegą visa kiaurai šlapia - uodega, letenos, pilvo apačia. kai kur jau net nėra plaukelių. jaučiasi šlapimo kvapas. Išplaunu šiltu vandeniu vonelėje, išdžiovinu - po paros vėl apsimyžus... Toks jausmas kad šlapimas aptaško viska aplinkui.. Gyvena ant tinklo, užklota šieno. Šieną keičiu kas 2 dienas. Išmatos normalios, neviduriuoja. Antra vada. Triušiukus maitina.

Gal kokios gimdos komplikacijos po atsivedimo? Gal šlapimo nesilaikymas?

Kogero viskas jau jai :(

Yra ten kaskokie tai milteliai ... dabar darbe nepamenu pavadinimo ... galesiu tik sekmadieni vakare parasyti ....

Bet daba tai pateliai turetu kristi svoris ...

Man kaskas panasaus buvo su patinu (pernai) tai vetrinorius sake kad su pasaru gavo kaskokiu ten bakteriju .... na bet tada as ir seriau viskuom praktiskai ... kopustais , morkom , grudais visokiais .... daviau visokiu nesamoniu ....

Bet paskui daviau tu milteliu su vandeniu ir nustojau duoti visokio pasaro ... perejau ant visaverciu pasaru ir nuo to sykio visi sveiki ir gyvi gyvena .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pas mane mazi trisiukai kartais tokie ziplei apsimyze buna ar kas, neina suprasti. nuplike, galvojau jog erkutes

tai papurskiau biokill ir uzaugo kailiukas. daba yra toke problema jani triusiukai 1 savaites. ant nugaros ties subine nsuto, lyg pulinys darosi. kazin gal delto jog nusigulejo tarp broliu ir seseru, deviniese jie ten guli sau laimingi :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pas mane tas pats buvo, kai laikiau triusius kartu su galvijais. Dregnas oras, amoniako smarve, zodziu nepatiko triusiams ir pradejo ciaudeti, girdejosi gargaliavimas plauciuose, silpnesniems ir tas tirstas baltas skystis pradejo varvet is nosies, susilpo, nebeede.

Perkeliau triusius i garaza atskirai nuo galviju. Labiau sergantiems leidau gentamicida ar kaip ten jis ... na antibijotika, tai padejo. Bet butina pilna 7-9 dienu kursa padaryt, kitaip gali liga atkrist ir teks gydyti is naujo bei ilgiau.

Beje mano triusiai buvo jau ~6 men. Su maziukais 2 men. gali but sunkiau...

Sekmes.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pas mane tas pats buvo, kai laikiau triusius kartu su galvijais. Dregnas oras, amoniako smarve, zodziu nepatiko triusiams ir pradejo ciaudeti, girdejosi gargaliavimas plauciuose, silpnesniems ir tas tirstas baltas skystis pradejo varvet is nosies, susilpo, nebeede.

Perkeliau triusius i garaza atskirai nuo galviju. Labiau sergantiems leidau gentamicida ar kaip ten jis ... na antibijotika, tai padejo. Bet butina pilna 7-9 dienu kursa padaryt, kitaip gali liga atkrist ir teks gydyti is naujo bei ilgiau.

Beje mano triusiai buvo jau ~6 men. Su maziukais 2 men. gali but sunkiau...

Sekmes.

reikia normalios ventiliacijos - pirma. Jei tokia yra, tada jau rimciau kazko ieskot reikia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki, auginu 3 metų amžiaus prancūzų aviną , kuris iki šiol niekad nesirgo ir buvo guvus, geria įmitęs, bet pastaruoju metu atsirado traškanos akių kampučiuose, aplink vieną akį kailiukas šlapias (ar galima spręsti kad tai akies uždegimas), o vat vakar radau jo nuplikusią nosį, šendien ir žando biškį nuplikę, kaip manot tai senatvės ženklas ar kažkokia plikimo liga? :lol::lol: bijau kad jei taip ir kiti galės apsikrėsti ir nuplikti :( gal galėtumėte patarti kokias vaistais gydyti? ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kailiukas slapias nes jis kojytemis "prausiasi snukiuka" ir nusivalo visus tuos skyscius is akiu arba nosies. Reikia issaiskint ar tas skystis bega is nosies ar is akiu. Jei tik is akiu, tai gali but koks ir akies uzdegimas del bakteriju. Tada tiesiog reikia lasint po laseli i diena penicilino tirpalo. Man triusiis buvo prasirakes aki, tai tiek puliavo kad vargsui akis pastoviai buvo sukibus del puliu. Isgydziau per gal 5 dienas visiskai...

Jei puliai bega is snerviu tada gali but kas rimciau. Kazkas plauciuose yra. Jei triusis pasidares vangus, nieko needa, sulyso, tada patarciau tiesiog paleist jam gentamicino (atibijotiku). Pas mane buvo, kad triusis rimtai apsirgo, eme begti pulingos isskyros is nosies, tai netruko jis besuprausdamas ir akis uzsikrest. Aplink viena aki kailiukas visad buvo didesniu plotu slapias, veliau ta vieta nupliko, bet kai pagijo triusis, kailiukas uzaugo is naujo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kol kas išskyros bėga tik iš akytės (visiškai bespalvės), o aplink ją šlapia o žemiau sausa, bet ten nupliko, oda nepažeista visiškai sveika. virš nosies irgi paplikę, truputėlį. nors kai dabar glostau atrodo kailis kažkoks ,,sausas" ir šriukštokas. vandens duodu kiekvieną dieną ir lauke leidžiu palakstyti. o kaip manot, EugenijauN, akytės triušiui užkritę (viršutiniai vokai) nuo senatvės ar dėl šitų bėdų su akimis ir tomis išskyromis? :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kailiukas jau panasu ima ataugt pas tave, tai gerai. :) Pas mane kol buvo isskyru, tol odyte atrode tarsi pasutus/iraudus, ir tik veliau patamsejo ir normalizavosi, kai "prasikale" plaukiukai.

Del uzkritusiu voku nieko is savo patirties negaliu protingo/teisingo patart. :) Jei jau triusis senas, kaip jus sakot, tai gal ir nebeverta jo kankint ir tokios panasios bedos normalu. :icon-idea:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

šendien vėl radau dar truputėlį paplikusią nosį, gal jam tikrai taip nuo senatvės, reikės šią savaitę nusipirkti to penicilino tirpalo, palašinsiu į akytę gal pasitaisis :eusa-pray: na taip jis senas... truputėlį jau matosi kad atgyvenęs, bet net minties nekyla kad jį skersti ar kažkas panašaus... juk jis mano mylimiausias ir ,,ištikimiausias" triušis, kad ir kiek nesąmonių butų iškrėtęs, tad dabar labai gaila darosi jį matant taip sublogusį :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki, auginu 3 metų amžiaus prancūzų aviną , kuris iki šiol niekad nesirgo ir buvo guvus, geria įmitęs, bet pastaruoju metu atsirado traškanos akių kampučiuose, aplink vieną akį kailiukas šlapias (ar galima spręsti kad tai akies uždegimas), o vat vakar radau jo nuplikusią nosį, šendien ir žando biškį nuplikę, kaip manot tai senatvės ženklas ar kažkokia plikimo liga? :lol::lol: bijau kad jei taip ir kiti galės apsikrėsti ir nuplikti :( gal galėtumėte patarti kokias vaistais gydyti? ;)

Mano 2 metų triušiui irgi panašiai: šiek tiek buvo išskyrų iš akių, bet dabar tik retkarčiais patraiškanoja. O snukučio galas nupliko. Panašiai toje vietoje pernai buvo miksomatozės guzelis. Daugiau nedidėja, tik negražiai atrodo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

šendien vėl radau dar truputėlį paplikusią nosį, gal jam tikrai taip nuo senatvės, reikės šią savaitę nusipirkti to penicilino tirpalo, palašinsiu į akytę gal pasitaisis :eusa-pray: na taip jis senas... truputėlį jau matosi kad atgyvenęs, bet net minties nekyla kad jį skersti ar kažkas panašaus... juk jis mano mylimiausias ir ,,ištikimiausias" triušis, kad ir kiek nesąmonių butų iškrėtęs, tad dabar labai gaila darosi jį matant taip sublogusį :icon-rolleyes:

Matai ... reikia rinktis arba triusiu reikia padeti ir isgyditi kad nesikankintu ... arba jam "padeti su pagaliuku " ir nutraukti jo kancias .... neziurint kiek jis mylimas buvo ...

Juolab jei tai buvo mylimas tai reikia arba padeti arba padeti kitos iseities nera ... reikia vaduoti nuo kanciu :( kad ir kaip gaila butu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Reikia pagalbos, gal kam jau taip buvo nutykę.

Zelandė Patelė jau 10 dienų po atsivedimo, aplink uodegą visa kiaurai šlapia - uodega, letenos, pilvo apačia. kai kur jau net nėra plaukelių. jaučiasi šlapimo kvapas. Išplaunu šiltu vandeniu vonelėje, išdžiovinu - po paros vėl apsimyžus... Toks jausmas kad šlapimas aptaško viska aplinkui.. Gyvena ant tinklo, užklota šieno. Šieną keičiu kas 2 dienas. Išmatos normalios, neviduriuoja. Antra vada. Triušiukus maitina.

Gal kokios gimdos komplikacijos po atsivedimo? Gal šlapimo nesilaikymas?

Kaip su ta Zelande baigesi situacija ? Ar issiaiskinai kas jai ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...