Jump to content

Viskas apie Suffolk veisles avis ir avinus!!!


ernis123

Recommended Posts

  • po 3 mėnesių...

laba visiems,

as ir avis auginu pernai susigungziau ir isigijau 3 romanoves eriavedes ir avina, tai siemet (+ 2 jaunikles ir 2 baroniukai) tad bandysiu isilieti i jusu gretas visus beveik jau ir pazystu nes keturias dienas skaiciau visa su avim susijusi foruma po ko padariau isvada kad pereiti reikia ant sufolku ir va pries kelias dienas parsiveziau is lenkijos dvi tad butu labai puiku susirinkti kaimynu kontaktus as pats esu is druskininku tai kaimynai atsiliepkit lauksiu :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na druskininkai man menka kaiminyste :) turiu visokiu. ir tu paciu suffolk aviu.

Visos avys geros nepeikiu nei l.juodagalviu nei suffolk aviu is esmes gan panasios avys viskuom tik galvos apipavidalinimas kad skiriasi, del to suffolk apkirpti greiciau :) dar pastebejau viena neigiama bruoza kad jos linkusios i viduriavima visad kasmet bandoj vasara atsiranda 2-3 apsisykeles, tuom tarpu is l.juodagalviu to dar kazkaip nepasitaike.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

laba visiems,

as ir avis auginu pernai susigungziau ir isigijau 3 romanoves eriavedes ir avina, tai siemet (+ 2 jaunikles ir 2 baroniukai) tad bandysiu isilieti i jusu gretas visus beveik jau ir pazystu nes keturias dienas skaiciau visa su avim susijusi foruma po ko padariau isvada kad pereiti reikia ant sufolku ir va pries kelias dienas parsiveziau is lenkijos dvi tad butu labai puiku susirinkti kaimynu kontaktus as pats esu is druskininku tai kaimynai atsiliepkit lauksiu :angry-screaming:

na tai as busiu tavo kaimynas is kalvarijos,laikau 68 misrunes. jai reiks kirpimo masineles ar pagalsasti jos asmenis galesiu pagelbeti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na druskininkai man menka kaiminyste :) turiu visokiu. ir tu paciu suffolk aviu.

Visos avys geros nepeikiu nei l.juodagalviu nei suffolk aviu is esmes gan panasios avys viskuom tik galvos apipavidalinimas kad skiriasi, del to suffolk apkirpti greiciau :) dar pastebejau viena neigiama bruoza kad jos linkusios i viduriavima visad kasmet bandoj vasara atsiranda 2-3 apsisykeles, tuom tarpu is l.juodagalviu to dar kazkaip nepasitaike.

as ir tos nuomones kad visos avys geros tiesiog nuskilo pigiau lenkuose nusipirkti sufolkiu (isejo apie 220 lt viena gaila kad tik dviems pinigu turejau

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na druskininkai man menka kaiminyste :) turiu visokiu. ir tu paciu suffolk aviu.

Visos avys geros nepeikiu nei l.juodagalviu nei suffolk aviu is esmes gan panasios avys viskuom tik galvos apipavidalinimas kad skiriasi, del to suffolk apkirpti greiciau :) dar pastebejau viena neigiama bruoza kad jos linkusios i viduriavima visad kasmet bandoj vasara atsiranda 2-3 apsisykeles, tuom tarpu is l.juodagalviu to dar kazkaip nepasitaike.

as ir tos nuomones kad visos avys geros tiesiog nuskilo pigiau lenkuose nusipirkti sufolkiu (isejo apie 220 lt viena gaila kad tik dviems pinigu turejau

tikrai pigei gawai cia zmones be 400-500 neparduoda jei tikrai grynaveislesyra

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na druskininkai man menka kaiminyste :) turiu visokiu. ir tu paciu suffolk aviu.

Visos avys geros nepeikiu nei l.juodagalviu nei suffolk aviu is esmes gan panasios avys viskuom tik galvos apipavidalinimas kad skiriasi, del to suffolk apkirpti greiciau :) dar pastebejau viena neigiama bruoza kad jos linkusios i viduriavima visad kasmet bandoj vasara atsiranda 2-3 apsisykeles, tuom tarpu is l.juodagalviu to dar kazkaip nepasitaike.

as ir tos nuomones kad visos avys geros tiesiog nuskilo pigiau lenkuose nusipirkti sufolkiu (isejo apie 220 lt viena gaila kad tik dviems pinigu turejau

tikrai pigei gawai cia zmones be 400-500 neparduoda jei tikrai grynaveislesyra

nu tai va kad pigiai vizualiai atrogo grynaveisles ir su popierius teisybe dabar jis man juos tik tvarko tai turbut viskas gerai bus

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 metų...
  • po 2 mėnesių...

Įdomu, kad prieš 20 metų safokų veislė atrodė šiek tiek kitaip, nei dabar matau Lietuvoje.

Šitas safolkas vardu Pankymoor Prelude (pabandžiau prikabinti) tapo UK čempionu 1993 m.. Britai aimanuoja, kad per pastaruosius 20 metų safolkų selekciją nuėjo neteisinga linkme - gavosi safolkas daugiau parodai, nei mėsai.

UK dar yra tokių trumpakojų tekselių, matau nuotraukose, Lietuvoje mačiau tik ilgakojus.

Prekiniuose avininkystės ūkiuose populiariausi baronai mišrnimui yra tekselių ir šarolė veislės. Tekseliai, beje, selekcininkų dėka irgi jau ima tapti parodiniais, t.y. ryškinamos tos savybės, kurios gražios pažiūrėti - galvos forma, vilnos ar nosies galiuko spalva, bet neprisideda prie mėsos kokybės ar išeigos.

.

Ši info paimta iš britų ūkininkų forumo http://farmingforum.co.uk/forums/forumdisplay.php?f=18

Suffolk_Pankymoor Prelude_1993.doc

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 metų...
as maza baroniuka uzsisakiau nes buvo netoli tai uz 600 3 menesiu bus seip jauciu biski permoku bent kokia 50 bet kad kitur kelio bus daug tai taip pat gausis...Bet ir labai jau smalsu pasidare kaip auga ir seip labai jau pagyru apie sufolkus...

Nieko nepermoki

Jei gavai grynqveisli,pirk nes sanso kito manau neturesi

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 9 mėnesių...

Na su tuo žemi ir aukšti, tai teko susidurt. Aveles turiu aukštas, o aviną trumpom storom kojom, ir ypač matosi ant mažų eriukų, kai atveda po du, tai vienas stambesnis ir žemesnis, kitas smulkesnis, bet ilgom kojom. Asmeniškai man žemi labiau patinka.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na su tuo žemi ir aukšti, tai teko susidurt. Aveles turiu aukštas, o aviną trumpom storom kojom, ir ypač matosi ant mažų eriukų, kai atveda po du, tai vienas stambesnis ir žemesnis, kitas smulkesnis, bet ilgom kojom. Asmeniškai man žemi labiau patinka.

Na bet idomu kuri tikresne veisle? Nes as turiu dabar avina grynaveisli metu dar neturi ir yra sala auga misrunas nezinau kokios tik veisles tai sufolkutis 70 sveria dabar 11 menesiu o misrunas 12 menesiu 65 bet tas misrunas aukstesnis tiek nugara tiek galva.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 metų...
  • po 2 savaičių...

tai tuo ir dalintis kodel labiausiai vertinam? kokie pliusai ju, minusai?

 

 

Pagrinde dėl mėsos kokybė, bei jos išeigos, o ir ir šiaip bent man asmeniškai pačios gražiausios :) Ne veltui ši veislė populiari tiek JAV tiek N zelandijoj australijoj anglijoje ir t.t... Jei parduodant viską į mėsą (ne veislei) geriausiai maišyti kas kartą su vis kitomis veislėmis, PVZ:. tekseliais šarole ir kitomis perspektyviomis avių veislėmis dėl heterozės efekto, kai į veislę įleidžiamas "naujas" kraujas ir sulaukiama ne ėriukų o "veršių", kurie daug greičiau auga ir kaip bebūtų keista suvartoja mažiau pašaro tam pačiam rezultatui pasiekti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...