Jump to content

Česnaku auginimas


alvydass

Recommended Posts

Ne taip truputi su cesnakais jus darot biski

Zinokit pries dirbant cesnakam zeme reikia truputi pabarstyti kreida,nestorai ,nu kad visur kliutu.Tik tada kultivuoti ir taip toliau

Tai cia pirma.O antra rudeni reikia meslo privaryti pries apariant,kad tas meslas per ziema perputu.Zodziu reikia pazaist.Paskui pries sodinant sodinukus as mirkau suriam vandeni kelias valandas,nu is vakaro uzmerkiu.Zodziu reikia pazaist su jais

Cia vasariniam as rasiau,o zieminiam atvirksciai bet tas pats

As auginu zieminiu ir vasarinius cacablanka.Vasarinius auginu 20 metu,o zieminius kol ismokau tai tris sezonus vargau.Zieminiam nereikia ziedstiebiu liesti,nes nezinosit kada rauti.O rauti reikia kai ziedstiebis suformuoja s raide tokia pradeda suktis atgal

Jus cia ziuriu su visokiom masinos viska darot-as tai rankom,kazkaip mes priprate viskas grei pas mus darosi.O dziovinu tai terasa garaze didziule turiu,ant lentinu su visai lapais,lapus pjaunu tik tada kaip sudziusta su sekatoriumi,ir laikosi superiniai.

O zieduoliai pas jus del to ,kad jus netinkamai sandeliuojat.Reikia laikyti seklai kur pasiliekat tam tikroje temperaturoje,jei pasalo ar svogunas ar cesnakas jis bus zieduolis.Svogunai tai ypatingai bijo.

as pardavineju vasarinius is rudenio po 14 litu uz kila,ir visus parduodu ,o zieminius po 10 litu uz kila,parduodu sunkiai nes jie sunkiai sandeliuojasi.Vasariniai labai gerai sandeliuojasi.

O superka tai as susiradau ten tokius zmones jie ekologiniais produktais -na prieskoniais uzssiima,tai labai ziuri ,atvaziuoja ziuri kaip auga,tai as negaliu jokia salietra tresti tik naturaliai,nu biski ten ,,vitaminu kokiu ,,ir viskas.Bet vienais metais buna daugiau ,kitais maziau,ivairiai,man bet kokiu atveju apsimoka.

uztat mes du dalykus sodinima ir rovima atliekam rankomis-turim ten pasidare tokiu specialius irankius,priprate tai viskas viksta greitai palyginus.Nes hektarais tai nesiruosiam sodint,kolkas pakaks kiek sodinam 24 arus,nes truputi jau ir nusibodo,jeigu vel bus sausa vasara kaip pernai,tai vandens atsargos vos ne ant nulio buvo

o kam ta kreida jei žemė nerūgšti? šarmingą žemę augalai pakenčia sunkiau, nei rūgščią. Neapkrečiate dirvos piktžolėmis kratydami neperpuvusį mėšlą? plonai išbarstytas nebeperdega... Tie česnakai casablanka tai kartais ne žieminiai? kokią naudą duoda sėklų mirkymas sūriame vandenyje?

Tai kad labai stori koteliai lieka, jei nenuskabai žiedstiebių, aišku pravartu keletą pasilikti palaukti kol žiedynai ims sprogti....na raudonai paryškinta tai nenorėčiau sutikti, tai jei jis turės kietą kotelį, tai turės ir žiedstiebį. Ir kokie tie Jūsų pasigaminti specialūs įrankiai? iš anksto dėkoju už atsakymus

geriausia pakelti kaip morkas jei kas esat mate. toks peilis eina zemej ir zeme sukilnoja. ir morkos ir cesnakai ir visi sakniavaisiai be problemu issirauna.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As nezinau,dabar tiksliai nepasakysiu,bet visa darau kaip mane mokino viena moteris kuri augina cesnakus jau 50 metu,kreida turbut ne tai kad del dirvozemio,bet patys cesnakai nori jos

As kai imesiu kompan nuotraukas idesiu parodysiu kaip mano vasariniai atrodo va dabar.ir pamatysit koks ten storas ar per storas kotelis ir aplamai

Apie kreida turejau omeny ,kad kaip trasa naudojama,tik nepersistengt,nereikia barstyti jos ,kad zeme butu balta,tiesiog plonai.O irankiai tai zentas suvirino trejas sakes,ir eina sonu vagos ir kelia zeme,o mes ir morkas taip darom.dar pridursiu prie visko ,jog zieminiu ir vasariniu cesnaku auginimas skiriasi tik sodinimo gyliu.Vasarinius reikia sodinti giliai ape 15 cm ir20cm tarpueiliai,o zieminiai 8cm.Apie zieminius parasysiu rudeni nes nera tolko dabar.As irgi kaip ir jus daug domiuosi.o trasu tai siaip reikia visokiu mineralu,fosforo,organiniu ir t t.kas kas klause kiek uzauga zieminiu is 1ha galima isgauti iki 12-16t is 1ha.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nezinau kas pas mane atsitiko, bet praktiškai visiems česnakams kaput, visiems pūna šaknys masiškai. daigai išleisti bet kas iš to jai šaknies nebus. itariu kad busiu prisidirbes su amino rūgštimis prieš sodinant, kažkas patarė kad bus liux tai dabar turiu bėdą :(

Na perskaites sunerimau šiandien nuo ryto puoliau žiūrėti savo bet pas mane viskas gražu šaknys stiprios daigai žali.Kas dėl amino rūgščiu tai abejoju nebent dėl ju poveikio česnakai išdygo prieš užšalant.Pas mane eksperimentiniai buvo išdyge tai kaip ir rašai beveik visiems kaput nupuvo šaknys,bet ten kita veislė ,lenkiška, tai manau gal kalta veislė ,gal žemė per drėgna,gal sėkla nesveika ,gal beicas nekokybiškas,gal dirva užkrėsta labai daug gal. :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal kas gali pasakyti ar galima beicuoti cesnakus, jeigu jau pradeda dygti po truputi . Turiu galvoj aisku nepasodinti, o dezeje, bet jau viena kita skiltele dygsta. Na supratot :)

Kokio lygio" pradėjo dygti"-leidžia šaknis ar leidžia daiga.Jai tik šaknis pradėjo leisti tai gali beicuoti aš beicuoju ir skirtumo nepastebėjau o jai daiga pradėjo leisti neteko susidurt su tokia situacija negaliu pasakyt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal kas gali pasakyti ar galima beicuoti cesnakus, jeigu jau pradeda dygti po truputi . Turiu galvoj aisku nepasodinti, o dezeje, bet jau viena kita skiltele dygsta. Na supratot :)

Kokio lygio" pradėjo dygti"-leidžia šaknis ar leidžia daiga.Jai tik šaknis pradėjo leisti tai gali beicuoti aš beicuoju ir skirtumo nepastebėjau o jai daiga pradėjo leisti neteko susidurt su tokia situacija negaliu pasakyt.

beicas augalu visiskai nekenkia. ar jis su daugu ar sakni isleides nera skirtumo taigi cia tik pavirsiaus aktyvatorius. o siaip tai patariu naudoti bakterijas. yra sukurtos ir bulvems (tinka cesnakams) ir kukuruzams ir pupopms ir rapsams ir kvieciams. nu zoziu jau beveik viskam.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Apžiūrėjau savo lauką ir padariau išvadą kad visiems maniškiams "kaput".

Sudygę labai gražiai na ir šaknys normalios, bet pati pasodinta galvutė jau skaidri - realiai peršalus ir panašu kad pūna.

Niekad neesu iškasęs pavasari pažiūrėt tad neturiu su kuo palygint. Jei nebūčiau kapstęs tad drasiai teigčiau kad maniškiai visi gražūs, bet dabar po žeme vaizdas liūdnas.

Gal aš be pagrindo panikuoju ir jei jau jie sudygę tai tas pasodintos galvutės stovis jau nesvarbu?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Apžiūrėjau savo lauką ir padariau išvadą kad visiems maniškiams "kaput".

Sudygę labai gražiai na ir šaknys normalios, bet pati pasodinta galvutė jau skaidri - realiai peršalus ir panašu kad pūna.

Niekad neesu iškasęs pavasari pažiūrėt tad neturiu su kuo palygint. Jei nebūčiau kapstęs tad drasiai teigčiau kad maniškiai visi gražūs, bet dabar po žeme vaizdas liūdnas.

Gal aš be pagrindo panikuoju ir jei jau jie sudygę tai tas pasodintos galvutės stovis jau nesvarbu?

Kiek supratau tai pas tave šaknis yra, pas mane šaknies nera, nupuvo, o prieš užšalant viskas buvo liux, nupirkau vasarinius bandysiu persėti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Apžiūrėjau savo lauką ir padariau išvadą kad visiems maniškiams "kaput".

Sudygę labai gražiai na ir šaknys normalios, bet pati pasodinta galvutė jau skaidri - realiai peršalus ir panašu kad pūna.

Niekad neesu iškasęs pavasari pažiūrėt tad neturiu su kuo palygint. Jei nebūčiau kapstęs tad drasiai teigčiau kad maniškiai visi gražūs, bet dabar po žeme vaizdas liūdnas.

Gal aš be pagrindo panikuoju ir jei jau jie sudygę tai tas pasodintos galvutės stovis jau nesvarbu?

Tikrai taip panikuoji be pagrindo,skiltis yra skaidri nes ji absorbuojama augančio daigo ,jai šaknys baltos ir daigas neatsiskiria nuo šaknu tai šiam augimo etapui viskas gerai,belieka laukti tarpueiliu purenimo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Apžiūrėjau savo lauką ir padariau išvadą kad visiems maniškiams "kaput".

Sudygę labai gražiai na ir šaknys normalios, bet pati pasodinta galvutė jau skaidri - realiai peršalus ir panašu kad pūna.

Niekad neesu iškasęs pavasari pažiūrėt tad neturiu su kuo palygint. Jei nebūčiau kapstęs tad drasiai teigčiau kad maniškiai visi gražūs, bet dabar po žeme vaizdas liūdnas.

Gal aš be pagrindo panikuoju ir jei jau jie sudygę tai tas pasodintos galvutės stovis jau nesvarbu?

Tikrai taip panikuoji be pagrindo,skiltis yra skaidri nes ji absorbuojama augančio daigo ,jai šaknys baltos ir daigas neatsiskiria nuo šaknu tai šiam augimo etapui viskas gerai,belieka laukti tarpueiliu purenimo.

Kažkaip nesinori tikėti kad iššalo, turi suirti gi skiltelė, jei bus pašalę vėliau susiformuos česnakai be žiedstiebių, kurie palaipsniui suirs

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na ačiū kolegos už guodžiančius žodžius, lauksiu pūrenimo :eusa-pray:

Prieš didžiuosius šalčius tik vienas kitas buvo kokį centimetrą iškišęs nosį iš žemės, o kažkokie keisti margučiai, sodinti pabandymui jau buvo sudygę apie 10 cm. ir dabar jų jau tikrai nėra nei pėdsako (~ 2 kg. buvo pasodinta).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Apžiūrėjau savo lauką ir padariau išvadą kad visiems maniškiams "kaput".

Kiek supratau tai pas tave šaknis yra, pas mane šaknies nera, nupuvo, o prieš užšalant viskas buvo liux, nupirkau vasarinius bandysiu persėti.

Prieš užšalant nebuvo išlinde iš žemės?

Pas mane daigai buvo išleisti, bet i dirvos paviršiu nebuvo išlindę.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš užšalant nebuvo išlinde iš žemės?

Pas mane daigai buvo išleisti, bet i dirvos paviršiu nebuvo išlindę.

Tada lieka ,kaip ir rašiau labai daug gal :eusa-think:

Pas tėva tas pats, pusbroliui irgi tas pats, dar 2 draugai sake peržės kas pas juos daros. visu sekla skirtinga.

mano taip pat buvo islinde biski iti nebuvo bet panasu kad daugumai kaput. aisku dar anksti kalbet dar vegetacija normali neprasidejo bet kazkaip itartinai atrodo man jie. speju kad per sekliai pasodinau. jei reikejo 10 tai manau jei buciau pasodines 12 ar 15 nieko blogo butu nebuve. kita vertus kas galejo zinoti kad gruodzio menesi vidutine temperatura bus 7 laipsniai. manau dar dvi tris savaites reikia laukti kad galetum kazka pasakyt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš užšalant nebuvo išlinde iš žemės?

Pas mane daigai buvo išleisti, bet i dirvos paviršiu nebuvo išlindę.

Tada lieka ,kaip ir rašiau labai daug gal :eusa-think:

Pas tėva tas pats, pusbroliui irgi tas pats, dar 2 draugai sake peržės kas pas juos daros. visu sekla skirtinga.

mano taip pat buvo islinde biski iti nebuvo bet panasu kad daugumai kaput. aisku dar anksti kalbet dar vegetacija normali neprasidejo bet kazkaip itartinai atrodo man jie. speju kad per sekliai pasodinau. jei reikejo 10 tai manau jei buciau pasodines 12 ar 15 nieko blogo butu nebuve. kita vertus kas galejo zinoti kad gruodzio menesi vidutine temperatura bus 7 laipsniai. manau dar dvi tris savaites reikia laukti kad galetum kazka pasakyt.

o kada buvo pasodinti? gal labai anksti? t.y. rugsėjo gale, spalio pačioj pradžioj..?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...