Jump to content

Mėsinė galvininkystė


Narys

Recommended Posts

norejau pasiteirauti :icon-rolleyes::icon-rolleyes: ar galima tiesiog visus kartu laikyti viename aptvare ganykloje ir zindenes ir bulius ir yvairaus amziaus prieaugly? :icon-rolleyes::icon-rolleyes:

Yra pliusai yra ir minusai. Jei neturi kitos išeities - galima, bet pasekmės net labai skausmingos, po tokio laikymo aš bandą nurašyčiau arba tektų nurašyti į mėsą visą kitų metų prieauglį. Vienoje bandoje gali laikyti jei karvės veršiuojasi vienu metu, nei karvės nei prieauglis nesurujos tuo metu kai bandoje bus visi. Tokio laikymo pasekmės: neaišku kas bus būsimo prieauglio tėvas, neaišku kada veršiuosis kitais metais.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na taip tai tada reiketu iskirstyti prieaugly atskirai zindenes atskirai ir bulius atskirai....

Nebūtina tiek daug grupių, manau užtektų ir dviejų. Vienoje būtų buliai ir buliukai kurie jau lytiškai subrendę, kitoje būtų karvės žindenės su veršeliais ir telyčios. Net jei augini greitai bręstančius galvijus gali surizikuoti tik turi atminti kad jau šešių mėnesių prieauglis gali būti subrendęs, bet jei pas tave limuzinai, šarolė ar kiti egzotiniai galvijai gali drąsiai rizikuoti laikyti dviem aptvarais.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O nepagalvojau kad kiti gali nujaukyti veršelius vasarą, neįsivaizduoju kaip tai atlikti praktiškai, veršelis bliauna kai pamato bet kokią karvę, karvė ieško savo veršelio bent kelias dienas, jokios vielos tvoros nesulaikys, gelbėt galėtų tik vielos tinklo tvoros arba taip kad vieni kitų nematytų ir negirdėtų. Jei veršelius žadi nujaukinti vasarą pastoviai tada reikia trečio aptvaro bet geriausiai už kilometro nuo kitų aptvarų. Arba veršelius laikyti tvarte. Pigiausiai gautūsi jei veršeliai atjunkinami būtų rudenį, karvės veršiuotūsi anksti pavasarį. Tik esant tokiam laiko ciklų išdėstymui gaunasi mažiausi auginimo kaštai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš tvirtos nuomonės šiuo atveju neturiu.Noriu kad LMGA išliktų,bet tuo pačiu noriu kad ten viskas skaidru būtų-būtų viešinami narių kontaktai,gyvulius vertintų ne vienos šeimos nariai ir t.t.

Tuo pačiu galvoju kad ne laikas prof.Č.Juknai įsižeisti ir pabėgti.Jo indėlis į šią šaką svarus,bet neklystančių nėra...galėtų ir toliau dirbti...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
  • po 3 savaičių...
Šalies prekybos centrų lentynas netrukus pasieks mėsos perdirbimo įmonės „Biovela“ naujiena – ekologiška jautiena.:

http://www.zemesukis.com/news.php?readmore=227

Idėja sveikintina,bet įdomu tik kaip su kaina bus,ar neteks augintojams eilinį kartą nusivilti... :icon-question:

Savaitgalį buvau Babilono Norfoje, teko čiupinėti ekologinės jautienos pakuotę. Išvaizda nieko - neatstumenti, aprašymas irgi gražus, bet vat tai kas viduje tai man nesutapo su tuo kas parašyta. Mėsa tikrai jautiena nebe karviena, ant pakuotės parašyta nugarinės išpjova bet viduje tai mėsos gabalas 5 x5 cm. pjautas neskersai raumens o įstrižai ir dydis mažiau nei trečdalis normalios nugarinės pločio. Arba tas gabalas ne iš nugarinės išpjovas arba tai visiškas steiko subjaurojimas. Tiesa kg kaina 87 Lt/ kg. Man peršasi mintis kad bandoma kumpio mėsą prastumti kaip nugarinės išpjovą. Kaip kitų nuomonė apie šitą produktą?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Na man Maximose ekologiška jautiena "neužkliūna"...žadėjo prekiauti visuose tinkluose,o matyt prekiauja tik Norfose...

Turiu klausimą dėl buliuko.Sakykime nusiperku nujunkytą 7-9mėnesių Limuzinų buliuką.Jo paskirtis būtų kergti karves kai užaugs.Pirkčiau tokį jauną todėl kad kaina prieinamesnė,juk dabar nebėra veislinių gyvulių įsigyjimo kompensavimo.

Klausimas-ar tokie jauni buliukai jau būna vertinti kokios jie veislinės vertės yra :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na man Maximose ekologiška jautiena "neužkliūna"...žadėjo prekiauti visuose tinkluose,o matyt prekiauja tik Norfose...

Turiu klausimą dėl buliuko.Sakykime nusiperku nujunkytą 7-9mėnesių Limuzinų buliuką.Jo paskirtis būtų kergti karves kai užaugs.Pirkčiau tokį jauną todėl kad kaina prieinamesnė,juk dabar nebėra veislinių gyvulių įsigyjimo kompensavimo.

Klausimas-ar tokie jauni buliukai jau būna vertinti kokios jie veislinės vertės yra :icon-question:

Na, veislinis, jeigu jis yra tam skirtas, tai ir yra veislinis, nesvarbu kiek jam amžiaus, kaina yra kita...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na man Maximose ekologiška jautiena "neužkliūna"...žadėjo prekiauti visuose tinkluose,o matyt prekiauja tik Norfose...

Turiu klausimą dėl buliuko.Sakykime nusiperku nujunkytą 7-9mėnesių Limuzinų buliuką.Jo paskirtis būtų kergti karves kai užaugs.Pirkčiau tokį jauną todėl kad kaina prieinamesnė,juk dabar nebėra veislinių gyvulių įsigyjimo kompensavimo.

Klausimas-ar tokie jauni buliukai jau būna vertinti kokios jie veislinės vertės yra :icon-question:

Jauniausias amžius nuo kada vertinama yra virš metų. Atjunkintas buliukas yra virš 200 dienų amžiaus , tai yra antra kontrolinė data. Norint vertinti reikalingi trys kontroliniai svoriai- gimusio, po 200 dienų , ir po metų. Be šitų svorių dar reikalingas eksterjieras t.y. išvaizda, ir raumeningumas. Paskutiniai du rodikliai nors ir subjektyvūs bet taip lengvai nepasiekiami. Čia glūdi genetika ir šėrimas. Lėtai bręstančiom galvijų veislėm norint pasiekti gerus eksterjiero ir raumeningumo rezultatus teks gerokai pašerti ir virš metų. Greitai bręstančios veislės gali ir anksčiau įgyti gerą išvaizdą. Pas mus dominuoja vokiška sistema kur rašomi trys skaičiai 7/8/9 Kuo šie skaičiai arčiau 9 tuo geresnis įvertinimas. Amerikos sistemoje yra sudėtingesnė ir dar šiai dienai aš jos neperkandau. Bet mano galva ji objektyvesnė nes skaičių ten kur kas daugiau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pirkti galviją kai jis įvertintas tai tas pats kaip biržoje pirkti akcijas kai jų kaina didžiausia. Tada perka arba kvailiai arba tie kas žino kad jų kaina dar kils. Nežinau nei vieno galvijo užauginto Lietuvoje ar atvežto ir auginto Lietuvoje kuris po to dalyvautų kokio nors lygio parodoje ir gautų nors " rezerv čempion" apdovanojimą. Išvadas pasidarykit patys.

Mano galva 200 d. galvijas yra baigęs patį geriausią maitinimosi ciklą t.y. gavo tiek motinos pieną tiek ir kitus pašarus. Jei baigus šitą ciklą galvijas atrodo gražiai ir pagal svorio parametrus laisvai telpa į normatyvus, tai jo rodiklių pablogėjimas sulaukus metų rodo kad netinkamai juo rūpinaisi ir prižiūrėjai. Nuo galvijo įvertinimo priklauso į kokį skyrių kilmės knygoje jis bus įrašytas. Jei tau reikia popieriuko tai ieškok galvijo su įvertinimu, jei tau reikia galvijo tai tada būsimą pirkinį turi pamatyti bent tris kartus. I- po 200 d. II - po 365 d. ir III- vertinant.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiaip man ne popieriuko reikia,o praplėtus bandą jau reikės buliuko.Jei nusipirkčiau nevertintą,ar prastai įvertintą,ar galėčiau juo kergti karves :icon-question: Ar jo dukros būtų pripažįstamos žindenėmis :icon-question:

Nes dabar jei ir tuos 3 kartus žiūrėsi,bet pirkimas bus tik po vertinimo,o tada kaina aukščiausia...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...