Jump to content

Mėsinė galvininkystė


Narys

Recommended Posts

Na jau mes lietuviai, tokie :icon-wink: Kaimynas juokiasi, kad kaimą depresija apėmus, dauguma geria, kai išsiblaivo, pamato kad pas tave gyvulių jau padaugėjo, vėl depresija ir vėl geria ir t.t. :lol: Kelis šunis turim, bet prie namų tai tie kietuoliai neina(žino kad "kvaila boba", gali bet ką), o kai rulonai nuo namų už kilometro pievoj dar, tai daryk ką nori.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Išpunta ne tik nuo liucernos ,bet ir nuo pašalusių dobilų-senai ūkininkavimo pradžioje stipriai nukentėjome-per savaitę du dideli buliai ir karvė krito :icon-eek::( Dabar kai pašala gyvulių nuo ryto tiesiog neperkeliame o paduodame kokio šieno ir kai saulė pašildo tik tada perkilnojame...įdomu kaip elgiasi žmonės pas ką gyvuliai aptvaruose palaidi ir ganyklos žolėje vyrauja dobilai ir liucerna :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Turiu vieną gabaliuką, 6 ha dydžio, plūgo nematęs bent penkiasdešimt metų, akmuo prie akmens ir tokie virš pusės kubo, žodžiu tikra natūrali pieva, kokia rūšinė sudėtis nežinau, yra viksvos, varpučio, vikių. Bet vietomis gali rasti ir baltųjų dobilų, svidrės, muteikos ir kitokių kultūrinių žolių matomai užsinešė su karvių išmatom, kai pervarai karves iš kultūrinės ganyklos į natūralę pieva , karvių žarnynas juk per naktį neišsivalo, o sėklos luobelio skrandžio rūgštis per virškinimo ciklą neperkanda.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nuo išputimo per visą ūkininkavimą netekom tik vienos karvės, pirmą kartą atgriebėm na o antras kartas buvo kajukt, nors kovojom už senutės gyvybę 8 valandas, išbandėm viską net šoną dūrė bet deja rezultatas buvo letalinis. Priežastis šlapi raudonieji dobilai, bet tai buvo vasara šalnų dar nebuvo. Po to raudonųjų dobilų ganyklose neliko.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

aš irgi girdėjau kad ne tik nuo pašąlusios bet ir nuo šlapios žolės būna-nuo ankštinų žolių-dobilų,liucernos...pas mus senokai bebuvo(pabeldžiau į medį 3 kartus :D )

Tai ganykliniams mišiniams ankštinių kokie 30-40 proc būna,o šienaujamiems plotams gali ir daugiau.Pernai kai sausra buvo daug kas labai gyrė liucerną-kitos žolės vos gyvos,o liucerna visai neblogai vešėjo...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nežinau, kažkaip nelinksta širdis link jos, prastos žemės, o be to aš prastas agronomas, kadangi užtenka plotų karvėm išganyti nebūtina man verstis per galvą kad gaučiau superinius pašarus, juk ne melžiamas karves laikau, pašarai gali būti ir prastesni. Juk šios dienos ekonomika diktuoja sąlyga, kad kuo mažiau išleisi tuo daugiau liks pelno, juk investicijos neatsiperka. Pabandyk įrodyti kad aš klystu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Matai žemė pas tave kitokia-pas tave molis nemelioruotas-o pas mane priesmėlis melioruotas(nors yra ir priemolio),tai liucerna sausros nebijo,bet bijo kad ir laikino užmirkimo.Tai kaimynai priesmėlyje,tokiame pat kaip ir mano,neblogą žolę gavo.

Dėl to kad mėsiniams tinka ir prastesni pašarai ir dėl investicijų neatsiperkamumo sutinku-kuo mažiau sukiši-tuo daugiau pačiam liks...

Kaip manai kokia turi būti suaugusio galvijo 1 kg gyvo svorio kaina,kad būtų galima gyventi gaunant nors minimalų pelną :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisipažinsiu:apskaitos nevedame :icon-redface: tik metų gale sumetame kiek gavome už gyvulius,už pasėlius ir kiek išleidome...tenka taip verstis nes nelabai ką kitą galiu pasirinkti...jei bus visai blogai,tada žiūrėsim ką daryti...na mano nuomonė nėra paremta kažkokiais skaičiais,bet šiokia tokia patirtimi,todėl manau kad esant tokioms degalų,trąšų,detalių ir t.t. kainoms,reikia gauti ne mažiau 4Lt už kg gyvo svorio.

O tu gal vedi dvejybinę apskaitą :icon-question: Gal esi pasiskaičiavęs tuos duomenis :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vienai karvei per žiemą reikia pašarų apie 7 tonas savikaina apie 560 Lt. Tvarto savikaina 125 Lt vienai stovimai vietai. Technikos amortizacija vienai karvei 350 Lt. Atlyginimas už darbą 200 Lt (visos kainos už sezoną, 6 menesius) taigi jei iš vienos karvės per metus turiu gauti pajamų virš 1300 lt tai už žinduklį veršelį turiu gauti bent po 8 Lt (neįskičiuota karvės amortizacija ir tai kad pusė gimusių veršelių yra telyčios.)Jei tvarte bulius laikysi 20 mėnesių tai savikaina turi būti apie 6.2 Lt ir nepigiau. Jei kas turit kitus variantus malonu būtų pasvarstyti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

parduodamas žinduklis veršelis kokius 300kg sveria :icon-question: Minusas yra tai kad subsidijos negauni,bet jei atsiranda žmonių,perkančių gerą mėsą už atatinkamą kainą-atsipirks ir tos subsidijos praradimas.Man buvo nemaloni patirtis su dideliu buliumi-pažįstami sakė:skersk,parduosi mėsą mums-tiek prisižadėjo,kad atrodė dviejų bulių mėsos reikės...o kai papjovėm-mekenti ėmė(kai kurie,ne visi) :icon-twisted: bet nupirko-kiti džiaugėsi,nes žinojo kad tikrai sveiko gyvulio mėsa.Tuo metu gyvo svorio kaina buvo maža,subsidijos negavau,tai tas dalykas buvo tik išėjimas iš sunkios padėties,bet pelno tai nebuvo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Su pirkėjais aš taip nesismulkinu, arba imi visą arba pirk pas kitą (svetimiems nepardavinėju, nes neturiu tiek daug). Mėsos kokybė gera, kaip augintas mato, galima sakyti ekologiška jautiena tik sertifikato nepateiksiu nes neturiu, kai būdavo išmoka už žindenę tai žinduklio pardavimo kaina retai siekdavo jautienos kainą ir to užtekdavo išlaidom padengti, žodžiu buvo galima pelningai ūkininkauti, dabar kai nebėra išmokų už žindenes nežinau kaip bus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai čia kapų tyla gal dar nieko blogo-juk KPP 2007-2013 dar nepatvirtinta-jie patys nieko nežino.Tvarka kaip "Šaraškino" kontoroje :D Ir priimė "Jaunųjų ūkininkų" paraiškas,"Ūkių modernizavimo" pareiškėjams jau patvirtino:

http://www.nma.lt/index.php?85035665

"Ankstyvojo pasitraukimo" priiminės,o atsakymą tik po naujų metų duos :icon-evil:

Kaip galima dirbti kai pagrindinė programa nepatvirtinta-tai lyg namą nuo stogo pradėti statyti...visa KPP rašo kad tik rugsėjį gali tepatvirtinti

:icon-twisted:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...