Jump to content

Versline triusininkyste


tomeliss

Recommended Posts

  • Atsakymai 591
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Na jai apvazeves esi tai kaip visi augina situos Zelandus su Kalifornais jo?, siaip man atrodo Purmalis kazkaip sakes kad jo veisle is triju skaitosi tai kaip cia iseina?, ir siaip pas ka manai geriausi triusiai butu laikyti?, na del pardavimo savaime suprantama :D

Taip o kodel negali buti veisle isvesta triju

siaip ne visai kai kuriuos klausimus suprantu! Kiekvienas pats sau sudelioja prioritetus ka jam augint veislei ar mesai?! Taip Ispanukai super ,kad ir nediduciai,bet labai geri rodikliai,gera mesos iseiga, kauliukai smulkuciai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Labas visiems triušių mylėtojams. Aš pradedantysis veisėjas. Įsigyjau 12 patelių ir 2 patinus. Belgijos flandrai. Nu reiktų pradėti kergti, bet esu žalias visiškai. Suleidau vieną patelę, tai gal ir greitai patinas su ją susitvarkė, porą kartų sucypė, o dar 5 pateles bandžiau, tai suka ratus ir neprisileidžia. Norėčiau paklausti: ką tai reikštų, kiek laiko pas patiną reikia laikyti? nu gal dar kokių patarimų turite. Gal kokią literatūrą pasiūlytumėt šiuo reikalu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labas visiems triušių mylėtojams. Aš pradedantysis veisėjas. Įsigyjau 12 patelių ir 2 patinus. Belgijos flandrai. Nu reiktų pradėti kergti, bet esu žalias visiškai. Suleidau vieną patelę, tai gal ir greitai patinas su ją susitvarkė, porą kartų sucypė, o dar 5 pateles bandžiau, tai suka ratus ir neprisileidžia. Norėčiau paklausti: ką tai reikštų, kiek laiko pas patiną reikia laikyti? nu gal dar kokių patarimų turite. Gal kokią literatūrą pasiūlytumėt šiuo reikalu

Jei atvirai literatūra čia nepadės, elementariai pasiimi ir pasižiūri ar patelė rujoja, kad be reikalo pas patiną nedėti ir depresijos abiems nevaryt. Patelei maždaug "pas kokį čia ožy mane imetė ir ko jis iš manęs nori" o patinui "kvepia, bet neduoda" :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labas visiems triušių mylėtojams. Aš pradedantysis veisėjas. Įsigyjau 12 patelių ir 2 patinus. Belgijos flandrai. Nu reiktų pradėti kergti, bet esu žalias visiškai. Suleidau vieną patelę, tai gal ir greitai patinas su ją susitvarkė, porą kartų sucypė, o dar 5 pateles bandžiau, tai suka ratus ir neprisileidžia. Norėčiau paklausti: ką tai reikštų, kiek laiko pas patiną reikia laikyti? nu gal dar kokių patarimų turite. Gal kokią literatūrą pasiūlytumėt šiuo reikalu

as tai darau taip imetu patele pas patina laukiu ir ziuriu kai 3-4 kartus susiporuoje,palaukiu valanda pusantros ir tada imetu kita patele taip kokias 5-6per diena sukergiu su vienu patinu ir viskas ciki,dar po poros dienu imetu paziuriu jej patele cype urzge neprisileidzia patino tada reiskias viskas tvarkoje triusiuku bus :D o jej tavo patele neprisileidzia tai palaikyk ilgeu je pas patina idek je kelis kartus per diena pas patina ir matysi , po kiek laiko pamatysi prisileis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labas visiems triušių mylėtojams. Aš pradedantysis veisėjas. Įsigyjau 12 patelių ir 2 patinus. Belgijos flandrai. Nu reiktų pradėti kergti, bet esu žalias visiškai. Suleidau vieną patelę, tai gal ir greitai patinas su ją susitvarkė, porą kartų sucypė, o dar 5 pateles bandžiau, tai suka ratus ir neprisileidžia. Norėčiau paklausti: ką tai reikštų, kiek laiko pas patiną reikia laikyti? nu gal dar kokių patarimų turite. Gal kokią literatūrą pasiūlytumėt šiuo reikalu

as tai darau taip imetu patele pas patina laukiu ir ziuriu kai 3-4 kartus susiporuoje,palaukiu valanda pusantros ir tada imetu kita patele taip kokias 5-6per diena sukergiu su vienu patinu ir viskas ciki,dar po poros dienu imetu paziuriu jej patele cype urzge neprisileidzia patino tada reiskias viskas tvarkoje triusiuku bus :D o jej tavo patele neprisileidzia tai palaikyk ilgeu je pas patina idek je kelis kartus per diena pas patina ir matysi , po kiek laiko pamatysi prisileis.

Na cia tema "versline triusininksyte" tai manau cia reiketu diskutuoti apie dirbtini seklinima :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labas visiems triušių mylėtojams. Aš pradedantysis veisėjas. Įsigyjau 12 patelių ir 2 patinus. Belgijos flandrai. Nu reiktų pradėti kergti, bet esu žalias visiškai. Suleidau vieną patelę, tai gal ir greitai patinas su ją susitvarkė, porą kartų sucypė, o dar 5 pateles bandžiau, tai suka ratus ir neprisileidžia. Norėčiau paklausti: ką tai reikštų, kiek laiko pas patiną reikia laikyti? nu gal dar kokių patarimų turite. Gal kokią literatūrą pasiūlytumėt šiuo reikalu

as tai darau taip imetu patele pas patina laukiu ir ziuriu kai 3-4 kartus susiporuoje,palaukiu valanda pusantros ir tada imetu kita patele taip kokias 5-6per diena sukergiu su vienu patinu ir viskas ciki,dar po poros dienu imetu paziuriu jej patele cype urzge neprisileidzia patino tada reiskias viskas tvarkoje triusiuku bus :D o jej tavo patele neprisileidzia tai palaikyk ilgeu je pas patina idek je kelis kartus per diena pas patina ir matysi , po kiek laiko pamatysi prisileis.

Na cia tema "versline triusininksyte" tai manau cia reiketu diskutuoti apie dirbtini seklinima :)

Sveikas timshutle,

Jo, ir reiktu paprašyt kad surikiuotu moderatoriai bendra triušiu skyreli viskas bus kompaktiškiau ir tada bus lengviau susivokt ir tiems pradiamoksliams, beje ar jau pats kazkiek bandei ka nors panasaus i tapuse :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
sveiki. noriu pradeti triusininkystes versla, taciau esu pradziamokslis :) turiu vietos auginti, bet nei narvu nei triusiu dar neturiu. gal kokios literaturos parekomenduoti kas galetu?? narvu matmenys kokie turetu buti? Dekui padejusiems :)

sveikinam susidomėjus :eusa-clap:

visu pirma gerai forumus perskaityk, paskui yra keletas knygučių lietuvių kalba, inteneta gali gerų rusiškų rasti ;)

Tada sumąstyk kan nori veikti ir klausimas apie narvus kai jau žinosi kokią veislę ir kam auginsi būtų į temą :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki. noriu pradeti triusininkystes versla, taciau esu pradziamokslis :) turiu vietos auginti, bet nei narvu nei triusiu dar neturiu. gal kokios literaturos parekomenduoti kas galetu?? narvu matmenys kokie turetu buti? Dekui padejusiems :)

sveikinam susidomėjus :eusa-clap:

visu pirma gerai forumus perskaityk, paskui yra keletas knygučių lietuvių kalba, inteneta gali gerų rusiškų rasti ;)

Tada sumąstyk kan nori veikti ir klausimas apie narvus kai jau žinosi kokią veislę ir kam auginsi būtų į temą :eusa-think:

Na jei nori pradeti versla, reiketu pradeti nuo samatos, ir tada apgalvoti, ar turesi tiek laiko ir pinigu. Manau reiketu sutarti, jei kalbam apie versline triusininkyste, tai reiskia, kad tai butu pagrindinis, o ne papildomas darbas, ir sito nereiketu painioti su hobiu. Jei ruosiesi pradeti nuo 5 narvu bei 5 pateliu ir plestis, pamirsk apie versla, is tokio kiekio neuzdirbsi pinigu pletrai, nebent turetum nemazas papildomas pajamas. Beje, auginant 5 pateles, bus visai kitos problemos, nei turint 100 ir daugiau, taigi patirtis taip pat bus menka.

o is karto pradeti su 100 pateliu didele rizika, na bet verslas toks yra, kuo didesne rizika, tuo didesne graza :)

Na tinkami triusiai butu tik mesiniai broileriai. Vietos reiketu tureti bent 250 kvadratu, sita plota irangti, pagal dabartines kainas ir mano paskaiciavimus, kainuos apie 20k litu vien tik medziagos (tinklas, kojos, girdymo sistema, seryklos, gimdyklos ir t.t.) ir plius darbas. Dar priklauso kokios patalpos, gal reikia restauracijos (betonavimas, ventiliacija, langai, durys, apsvietimas, patalpa pasarams ir t.t.). Tokiame plote galima butu sutalpinti apie 100 pateliu, tada nepamaisytu ir skerdykla. Jei skerdyklai naujo pastato nereikia, tai gal isirengtum uz 10-15k lt. Tada triusiai, viskas priklausytu, ar pirktum visus is kart, ar pats prisiaugintum. Paciam prisiauginti iseitu pigiau, bet uztruktu nuo 6-12 men, o jei paemes paskola, prieauglio reiketu kuo greiciau. Manau perkant apie 100 pateliu ir reikiama kieki patinu sumoketum 4-12k lt, priklauso kur ir kokius perki. Jei galvoji viska daryti po truputi, priklausomai nuo tempo ir atliekamu pinigu, gali uztrukti nuo 2-5 metu, bet viskas kainuos tiek pat, o gal ir daugiau :)

Dar karta pagalvok ar nori uzsiimti verslu, ar tik tureti hobi :)

Siaip idomus kai kuriu zurnalistu ar kitu asmenu poziuris i sita versla, daug kur pamineta, kad uzsiimti triusininkystes verslu nereikia daug investiciju. Va cia ir kyla klausimas, kada tai tampa verslu ir kiek tas "daug" investiciju. Tarkim isigyti 1000 kvadratu naudota pastata ir pilnai isirengti kainuotu 200k-400k lt, o cia daug ar mazai, jum spresti.

IMHO

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

aš visdėlto siūlyčiau pradžiai desėtka kokia įsigyti ir pusmetėli paauginti, bent pora vadų priimti. Taip iškatr nerti ... ištiesų bais rizikinga. O į tan tarpa gali toliau narvus darytis, žiūrėti kaip geriau viską susidėlioti, pateles susiorganizuoti.

Šiaip benaršydams po interneta radau Argentinos skaičiavimus, tai pagal juos ūkis yra jau laikoma, kai 300 patelių, irengimo kaina 30 tukst $ , uždarbis 1$ nuo parduoto triušio :)

Baltkrol mačiau irgi yra skaičiuoklė padaryta.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gerb. Gedmins,

man kazkas nesueina. Jei 300 pateliu, o jos duoda apie 50 palikuoniu (taip deklaruojama), ir pelnas 1 zalias nuotriusiuko, tai iseina apie 15 000 zaliu per metus, kazkaip mazoka???????? nuo 100 pateliu OKEI, bet nuo 300 ?????? SORI

gal viskas butu gerai, jei ne 30 000 zaliu investicija. Gal as ko nesuprantu?

Kaip su pasarais, jau Kaune pabrango, vezam is Lenku, jei ten pigiau? Girdejau, kad nuo lenkisko kombikormo geriau auga, ar tiesa?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gerb. Gedmins,

man kazkas nesueina. Jei 300 pateliu, o jos duoda apie 50 palikuoniu (taip deklaruojama), ir pelnas 1 zalias nuotriusiuko, tai iseina apie 15 000 zaliu per metus, kazkaip mazoka???????? nuo 100 pateliu OKEI, bet nuo 300 ?????? SORI

gal viskas butu gerai, jei ne 30 000 zaliu investicija. Gal as ko nesuprantu?

Kas, kur taip deklaruoja ???? nuo 300 patelių :icon-rolleyes: 50 palikuonių :icon-rolleyes: 300 patelių per metus jeigu viskas OK duoda apie 14-15 tūkst. palikuonių :eusa-whistle:

dėl 30K investicijos, gal ir mažoka, bet keik mačiu ten pas juos narvai atvirai laikomi, labiau pašiūrėse. Aišku gerai būtų į tiek įsitekti :eusa-pray:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gerb. Gedmins,

man kazkas nesueina. Jei 300 pateliu, o jos duoda apie 50 palikuoniu (taip deklaruojama), ir pelnas 1 zalias nuotriusiuko, tai iseina apie 15 000 zaliu per metus, kazkaip mazoka???????? nuo 100 pateliu OKEI, bet nuo 300 ?????? SORI

gal viskas butu gerai, jei ne 30 000 zaliu investicija. Gal as ko nesuprantu?

Kaip su pasarais, jau Kaune pabrango, vezam is Lenku, jei ten pigiau? Girdejau, kad nuo lenkisko kombikormo geriau auga, ar tiesa?

Siaip Argentinoje 15 000 žalių iš fermelės turėtų būti labai labai dideli pinigai. Argentinoje vidutinis atlyginimas apie 150 dolerių... :eusa-whistle:

B

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gerb. Gedmins,

As taip ir rasau, matomai iki galo neperskaitei pastraipeles, kad 15 000 zaliu, t.y. 15 000 palikuoniu po 1 Zalia :eusa-doh:

atsiprašu, aš biški taves nesupratau :( Kažkurioj temoj Tomeliss rašė, kad gerai pasistengus 6-7 Lt nuo triušio galima pas mus išspausti.

na pagal mano skaiciavimus galima iki 3kg. triusi uzaugint uz 13-15 lt. Cia iskaiciuota pateliu pirkimas, pasarai, investicijos 15 metu, energetika ir pan. Technologija intensyvi, auginami geri hibridai, dirbtinis apvaisinimas ir pan. O po to kaip sugebesi realizuot, tiek ir liks. Manau 7lt/kg. butu liuks kaina:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...