Jump to content

Avininkystė.


petged

Recommended Posts

Mėsiniai ėriukiai "storėti", t.y. augti turėtų per nugarą (ji turi eiti platyn) ir užpakalinius kumpelius (bet žinoma, ant jaunų dar nesiamtys - čia geriau Lolita pakomentuotų). Pilve yra vidaus organai (įsk žarnas), riebalai, todėl, man rodos, pilvas gali būti tik nuo kažko išsipūtęs.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Rasote, kad avinas vienas, o aviu 20-30... Tai cia i ta 1,5 ha galima sutalpinti ? As kiek supratau, tai dabar perku 4-5(?) avis ir viena avina. Ir jos ganosi tuose 1,5 ha. plote ir dauginasi... Del noru - turiu vienkiemi, planuoju kurti ukininko sodyba. O gal ir kreiptis i paramos fondus (nors cia man miglotai viskas atrodo, bet...) Sodyboje yra ne maza dalis slaito, pamaniau, kad bus grazu kai ganosi avys, ant slaitu graziai atrodo, ir nauda (zole nueda, mesos sau pasiruosi, o ir draugai nebrezgavotu....manau nupirktu). O gal ir i kazkoki versliuka, nedideli, peraugtu. Bet tai ne pagrindinis tikslas. Patarkite, konkreciau, kur kreiptis siam pirminiam pirkimui, kokiai veislei prioritetas, kokio amziaus pirkti ? Ir gal konkreciai galite nukreipti, patikima ukininka... P.S cia noretusi konkretumo, - va kreipkis ten ir ten, zinom, matem, girdejom, ten patikima ir t.t. Del registarvimo tai ka as galiu pasakyti reikia, nereikia - nezinau. Todel ir kreipiuosi patarimu i isprusiusius siuo klausimu. Tiesa, kaip minejau teritorija apie 3,5 ha tai ja po biski ir noresiu apgyvendinti - avimis. Savaime aisku pastatysiu ir grazu ukini, su klojimu ir tvarteliu avims ziemoti...

Didelis aciu uz pamokymus ir patarimus.

Parašiau bendram žinojimui-kiek avinas apvaisina avių per sezoną.Amžius-nori gaut išmoką reikia 14 ėriavedžių[1-2metų amžiaus] avinai nesiskaito,turi būt registruotos.Veislės-mėsinės pasirinkimas gausus.Viską lemia subjektyvios priežastys gražios-negražios,brangu,per toli,nėra reikiamo kiekio ir .... Pati laikau kelių veislių ir mišrinu su kitais avinais.Yra skelbimų,yra avių augintojų asociacija.Tarp kitko[bent pas mus] avinai-neskolinami ir nenuomuojami.

??? ar tikrai 14 eriavedziu, o ne 12 reikia, kad ismoka 50 lt. gauti ??

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Rasote, kad avinas vienas, o aviu 20-30... Tai cia i ta 1,5 ha galima sutalpinti ? As kiek supratau, tai dabar perku 4-5(?) avis ir viena avina. Ir jos ganosi tuose 1,5 ha. plote ir dauginasi... Del noru - turiu vienkiemi, planuoju kurti ukininko sodyba. O gal ir kreiptis i paramos fondus (nors cia man miglotai viskas atrodo, bet...) Sodyboje yra ne maza dalis slaito, pamaniau, kad bus grazu kai ganosi avys, ant slaitu graziai atrodo, ir nauda (zole nueda, mesos sau pasiruosi, o ir draugai nebrezgavotu....manau nupirktu). O gal ir i kazkoki versliuka, nedideli, peraugtu. Bet tai ne pagrindinis tikslas. Patarkite, konkreciau, kur kreiptis siam pirminiam pirkimui, kokiai veislei prioritetas, kokio amziaus pirkti ? Ir gal konkreciai galite nukreipti, patikima ukininka... P.S cia noretusi konkretumo, - va kreipkis ten ir ten, zinom, matem, girdejom, ten patikima ir t.t. Del registarvimo tai ka as galiu pasakyti reikia, nereikia - nezinau. Todel ir kreipiuosi patarimu i isprusiusius siuo klausimu. Tiesa, kaip minejau teritorija apie 3,5 ha tai ja po biski ir noresiu apgyvendinti - avimis. Savaime aisku pastatysiu ir grazu ukini, su klojimu ir tvarteliu avims ziemoti...

Didelis aciu uz pamokymus ir patarimus.

Parašiau bendram žinojimui-kiek avinas apvaisina avių per sezoną.Amžius-nori gaut išmoką reikia 14 ėriavedžių[1-2metų amžiaus] avinai nesiskaito,turi būt registruotos.Veislės-mėsinės pasirinkimas gausus.Viską lemia subjektyvios priežastys gražios-negražios,brangu,per toli,nėra reikiamo kiekio ir .... Pati laikau kelių veislių ir mišrinu su kitais avinais.Yra skelbimų,yra avių augintojų asociacija.Tarp kitko[bent pas mus] avinai-neskolinami ir nenuomuojami.

??? ar tikrai 14 eriavedziu, o ne 12 reikia, kad ismoka 50 lt. gauti ??

Sveiki,

Na jau i pabaiga pas mane eriavimosi sezonas (LJ). Bet esu biskuti nusivyles :( Is septyniu eriav. atsivede 12, o blyn is 12-os tik 2-i avytes !!! Tai yra tik 16.66 proc.

Kas galite pasakyti kodel taip ?

As sakau,gal visur taip ? gal tiesiog gamta taip norejo siais metais :) Gal kita eriavimasi viskas apsivers ?

Dar sposas vienas. Viena atvede per du kartus. Tai yra 3 dienu skirtumas :icon-ugeek:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

Na jau i pabaiga pas mane eriavimosi sezonas (LJ). Bet esu biskuti nusivyles :( Is septyniu eriav. atsivede 12, o blyn is 12-os tik 2-i avytes !!! Tai yra tik 16.66 proc.

Kas galite pasakyti kodel taip ?

As sakau,gal visur taip ? gal tiesiog gamta taip norejo siais metais :) Gal kita eriavimasi viskas apsivers ?

Dar sposas vienas. Viena atvede per du kartus. Tai yra 3 dienu skirtumas :icon-ugeek:

Nepergyvenk-ne vien tau tokia laimė,pernai turėjau iš 16 tik 1 avytė :eusa-dance::eusa-clap: Mano įsitikinimu ėrų lytis priklauso- kokiu laiku užeina avinas[ar rujos pradžioj ar pabaigoj],kadangi maniškių ruja sezoninė bandau ją reguliuot kad visos daugmaž vienu metu būtų,tai galima ir avinus paderint tai šiemet jau perpus -po lygiai. :lol: Manyčiau galima būtų pabandyt ir su LJ ir R :icon-mrgreen::icon-mrgreen:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

Na jau i pabaiga pas mane eriavimosi sezonas (LJ). Bet esu biskuti nusivyles :( Is septyniu eriav. atsivede 12, o blyn is 12-os tik 2-i avytes !!! Tai yra tik 16.66 proc.

Kas galite pasakyti kodel taip ?

As sakau,gal visur taip ? gal tiesiog gamta taip norejo siais metais :) Gal kita eriavimasi viskas apsivers ?

Dar sposas vienas. Viena atvede per du kartus. Tai yra 3 dienu skirtumas :icon-ugeek:

Nepergyvenk-ne vien tau tokia laimė,pernai turėjau iš 16 tik 1 avytė :eusa-dance::eusa-clap: Mano įsitikinimu ėrų lytis priklauso- kokiu laiku užeina avinas[ar rujos pradžioj ar pabaigoj],kadangi maniškių ruja sezoninė bandau ją reguliuot kad visos daugmaž vienu metu būtų,tai galima ir avinus paderint tai šiemet jau perpus -po lygiai. :lol: Manyčiau galima būtų pabandyt ir su LJ ir R :icon-mrgreen::icon-mrgreen:

Nesuprtau ? kaip tai avinus paderinti ??

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nesuprtau ? kaip tai avinus paderinti ??

:D Jei avinus laikai atskirai ar atskiri prieš numatomą rują, tai jei gali dirbtinai sustiguot avių rują tai gali paderinti kada užleisti avinus.,ar tik prasidėjus rujai[tai galima neatskirinėti jų] ar pačiam įkaršty ar vėliau-pabaigoj rujos-.pagal tai ir ėrų lytis, kaip ir pas visus žinduolius :icon-redface::lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nesuprtau ? kaip tai avinus paderinti ??

:D Jei avinus laikai atskirai ar atskiri prieš numatomą rują, tai jei gali dirbtinai sustiguot avių rują tai gali paderinti kada užleisti avinus.,ar tik prasidėjus rujai[tai galima neatskirinėti jų] ar pačiam įkaršty ar vėliau-pabaigoj rujos-.pagal tai ir ėrų lytis, kaip ir pas visus žinduolius :icon-redface::lol:

Visvien nesupratau :) As avina ileidau spalio men. pradzioje, o eriukus visos atsivede kvo men. ? Tai kaip cia traktuoti galima ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nesuprtau ? kaip tai avinus paderinti ??

:D Jei avinus laikai atskirai ar atskiri prieš numatomą rują, tai jei gali dirbtinai sustiguot avių rują tai gali paderinti kada užleisti avinus.,ar tik prasidėjus rujai[tai galima neatskirinėti jų] ar pačiam įkaršty ar vėliau-pabaigoj rujos-.pagal tai ir ėrų lytis, kaip ir pas visus žinduolius :icon-redface::lol:

Visvien nesupratau :) As avina ileidau spalio men. pradzioje, o eriukus visos atsivede kvo men. ? Tai kaip cia traktuoti galima ?

As kazko labai nesuprantu apie ta ruja ir jos subtilybes >> :(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As kazko labai nesuprantu apie ta ruja ir jos subtilybes >> :(

Paauginsi paeksperimentuosi suprasi :icon-rolleyes: Kaip su LJ ir R avimis nežinau,bet su sezoninę rują turinčiomis avimis šiokie tokie rezultatai matosi :icon-eek: Prieš gamtą nepaeisi ,bet šį tą :lol: su šėrimu galima suvienodinti avių rujojimą ir aviną paleist kaip minėjau atitinkamu laiku[manau ne vaikas gal būt esi ir žinai kada pradedami berniukai o kada -mergytės] :icon-redface::eusa-dance:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Lolita, ar gali paaiškinti kaip pas Dievulį užsisakyti ėriukų lytį?

Taip pat girdėjua kad galima sinchronizutoi avių rują, kaip tu tai darai?

Labas Loreta,Na ką galiu paaiškint moteriai apie vaikų lytį-čia gi tas pat principas. sinchronizuojasi taip pat visiem žinomu-pyrago ir botago-principu :icon-cool: .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

laba diena kiek ilgai reiketu avina atskirta palaikyt kad butu pasiruoses su avytem sueit nes avinas bandoj vaikstinejo tai seimininkas sake palaikik atskirai kad pasiilgtu gal dar nukirpt tuo paciu reiketu avytes. ac

iu

Labas.Reikėtų kokį mėnesį atskirai pašert pašarais su priedais,stimuliuojančiais sėklos gamybą, girdyt pieno produktais.Šiaip vilna netrukdo sueičiai,nebent avys apsidirbe pasturgalius ir uodegas :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal kas turite vaizdines informacijos apie tvartelius, gardus ir laikymo salygas avim. Suprantu, kad internete yra ir randu, jos. Bet kartais zmones turi daugiau ir gal galetu pasidalinti. Norisi vaizdu, kaip tvarkingai irengti, privaciose, nedidelese fermose. Kad butu kompaktiska, gal klojimas, sukomponuotas su tvarteliu... Kaip atrodo, kaip lauko gardai, ar ju reikia... ir t.t. Nes nesinori apsistatyti neizvaizdziais pastatais, apkaltais lentom ir toliu..!?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kad neliktų neatsakytų klausimų:

Lolita,būkit maloni ir paaiškinkit plačiau, kada pradedami berniukai, o kada mergytės. :icon-question:

:D:D:D Ne esu tokia pasiutus-tik šiek tiek nustebus, beje buvau išvykus.Sinchronizacija-kai po užtrūkimo ir poilsio po ėriavimosi avys laikomos skurdžioj ganiavoje be priedų-mažiausiai savaitę.Po to pervaroma į gerą ganiavą duodama papildų,tai stimuliuoja rują.Pailsėja ir pastiprinti avinai įleidžiami:norint daugiau baroniukų-pradžioj rujos[prieš ovuliacija] daugiau patelių-į rujos pabaigą [po ovuliacijos].Turint daug avių tai sunkiau ,bet su keliomis-galima tiksliau.Aišku tai ne 100 procentu bet į + .Taip pat nuo pašaro kaloringumo priklauso užuomazgų skaičius pas avis, bei sėklos kiekis ir kokybė-pas avinus.Lyg ir viskas :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kad neliktų neatsakytų klausimų:

Lolita,būkit maloni ir paaiškinkit plačiau, kada pradedami berniukai, o kada mergytės. :icon-question:

:D:D:D Ne esu tokia pasiutus-tik šiek tiek nustebus, beje buvau išvykus.Sinchronizacija-kai po užtrūkimo ir poilsio po ėriavimosi avys laikomos skurdžioj ganiavoje be priedų-mažiausiai savaitę.Po to pervaroma į gerą ganiavą duodama papildų,tai stimuliuoja rują.Pailsėja ir pastiprinti avinai įleidžiami:norint daugiau baroniukų-pradžioj rujos[prieš ovuliacija] daugiau patelių-į rujos pabaigą [po ovuliacijos].Turint daug avių tai sunkiau ,bet su keliomis-galima tiksliau.Aišku tai ne 100 procentu bet į + .Taip pat nuo pašaro kaloringumo priklauso užuomazgų skaičius pas avis, bei sėklos kiekis ir kokybė-pas avinus.Lyg ir viskas :icon-wink:

Nu zinai :) As galvojau, kad rimtai kazkoks metodas rimtas yra..., o tu cia sposini :icon-eek:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kad neliktų neatsakytų klausimų:

Lolita,būkit maloni ir paaiškinkit plačiau, kada pradedami berniukai, o kada mergytės. :icon-question:

:D:D:D Ne esu tokia pasiutus-tik šiek tiek nustebus, beje buvau išvykus.Sinchronizacija-kai po užtrūkimo ir poilsio po ėriavimosi avys laikomos skurdžioj ganiavoje be priedų-mažiausiai savaitę.Po to pervaroma į gerą ganiavą duodama papildų,tai stimuliuoja rują.Pailsėja ir pastiprinti avinai įleidžiami:norint daugiau baroniukų-pradžioj rujos[prieš ovuliacija] daugiau patelių-į rujos pabaigą [po ovuliacijos].Turint daug avių tai sunkiau ,bet su keliomis-galima tiksliau.Aišku tai ne 100 procentu bet į + .Taip pat nuo pašaro kaloringumo priklauso užuomazgų skaičius pas avis, bei sėklos kiekis ir kokybė-pas avinus.Lyg ir viskas :icon-wink:

Aš savo avis rudeniop išskolinau kitiems ir vienam žmogeliui stipriai pasisekė, keturios avys atvedė septynias avytes ir nei vieno avinuko, o avinas buvo ištisai bandoje, tad planavimas čia nei prie ko. Avys žinduoliai kaip ir mes, o ar mes galime planuoti berniukus ir mergaites...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Galvokit , kaip jum arčiau prie širdies-jei yra atlikti moksliniai tyrimai patvirtinantys ,kad sueities laikas turi įtakos vaisiaus lyčiai o ir pati matau to rezultatus, kodėl turėčiau to nerekomenduoti pabandyti :icon-question: P.S .Be to atvykęs vetas sėklinti karvės klausdavo tik mėsinio ar pieninio veršio nori o dar ties atsiklausia -buliuko ar telyčios pageidauji[ nes įsigudrino sėklą suleisti į atitinkamą kiaušintakio vietą] :icon-confused:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na gerai. Pabandysiu ir a į šią įdomią diskusiją įsijungti :) Visgi spermos patekimo laikas į patelės lytinius takus turi reikšmės. Vyriški spermatozoidai Y lytiniuose takuose juda greičiau nei moteriškieji X chromosomą turintys. Nes vyriški spermatozoidai turi teigimą krūvį, o moteriškiejį turi neigiamą krūvį, tad juos šiek tiek pristabdo. Kiaušialąstė iš folikulo ovuliuoja rujos pabaigoje. Tad jei kergsime/sėklinsime rujos pabaigoje, greičiau judantieji vyrišką chromosomą Y turintys spermatozoidai, kaiušialąstę pasieks greičiau ir užsimeks vyriškos lyties individas. Bet jei kergsime rujos pradžioje, vyriškieji spermatozoidai nuplaukę iki numatytos jiems kiaušintakio vietos lauks kol kiaušialąstė ovuliuos ir nesulaukę žus. Tuo tarpu lėčiau plaukiantys moteriškieji spermatozoidai atplaikę vėliau, kai kiaušialąstė jau ovuliavusi, pradės moteriškos lyties individą.

O dėl sėklintojo, įsigudrinusio suleisti spermą į norimą kaiušintakio vietą abejočiau. Nors yra atitinkama įranga. Reikia kitokių kateterių, bet manau jis daugiau taikė sėklinimo laiką, arba naudojo seksuotą spermą. Taip paprasčiau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Svečias
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...