Jump to content

Avininkystė.


petged

Recommended Posts

Ir mano kelet foto pernikščiu...

Biški ne į temą, bet graži sodyba :D, pastatų didelė galybė, ale viskas taip kompaktiškai sustatyta. turbūt nauji trobesiai, bet stilius geras išlaikytas, žodžiu dera prie avių :D

A kuomi ten stogai dengti? nendrėmis?

ten seip nemano sodyba ten kaimo turizmas,spogai is nendriu..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal kas planuojate mažinti savo bandą, prasidėjus ganiavai ieškau ~20 ėriavedžių ar jaunų avyčių (mėsinių), amžius iki 5 metu...

manau retas atvejis kad kas dabar jau pardavinetu, visgi kas norejo issiparsiduoti tai praeituose metuose tai atliko. Dabar rastum nebent zmogu kuris ligos ar pan.,. spaudziamas issiparsidavinetu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal kas planuojate mažinti savo bandą, prasidėjus ganiavai ieškau ~20 ėriavedžių ar jaunų avyčių (mėsinių), amžius iki 5 metu...

manau retas atvejis kad kas dabar jau pardavinetu, visgi kas norejo issiparsiduoti tai praeituose metuose tai atliko. Dabar rastum nebent zmogu kuris ligos ar pan.,. spaudziamas issiparsidavinetu.

Taip masto kas plečia savo ūkį... Yra kas vyresnes ėriavedes keis jaunomis, ar turi nemaža prieaugli ir supranta, kad rudeniop pasiūla jau didelė..., o aš sutiksiu mokėt kaip už rudens rezultatą...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bet pasidairyti niekas nedraudžia. Galima paklausinėti, apsižiūrėti, tartis iš anksto ir sulaukti, kai jau bus ėriukai nujunkyti ar pan.

Pvz. gruodžio mėn. ėriukams jau kovą 3 mėn, balandį - 4 mėn ir žiūrėk tuoj ir ganyklos.

Pasidomėk pas stambesnius avininkus, jie gal turėtų tokius kiekius, nebūtinai iš vieno pirkti.

Pvz. http://www.aviuaugintojai.lt/index.php? ... iu-sarasas

Iki ganyklinio laikotarpio juk vis vien nepirktumei, ar turi pašaro?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki sakykite ar galima is avienos seis laikais isgyventi?na ta prasme kad nebyti minuse? :D

o cia manau priklauso nuo kiekio aviu ir kiek pats galesi savo jegom pasidaryti be samdomu zmoniu

As manau kad avis laikyti tai yra tik hobis,arba tada reik laikyti nemaziau nei 100erevedziu ir viska pastoviai skaičioti,o jei 20 ar 30 laikai tai kai nieko neskaičioji atrodo uzdirbi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O ar duodate laizomos druskos savo augintiniams ? Ar nereiketu normuoti jei jos siuo metu yra eringos ?

Kadangi dabartinės laižomosios druskos briketai yra pakankamai kieti, tad avys tikrai jos nepadaugina. Aš naudoju tokią maždaug mėnuo, tikrai jokio neigiamo povekio nepastebėjau:

http://www.druska.lt/druskos-produktai/ ... -10kg.html

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal kas žinot ar girdėjot: ėriukus ženklinu jau šiek tiek paaugusius (tiksliau, kviečiu vet gyd) ir kai jų daugiau, pvz., 20, sunku supaisyti kuris katros motinos, o aš labia norėčiau sekti, kaip auga konkrečios motinos vaikai. Esu mačiusi nuotraukose, kad ėriukus ar avytes spalvotai pažymi, gal tai padėtų. Gal žinote, kokiais ten dažais avis žymi, kad išsilaikytų trejetą mėn.?

Kovą išklausysių gyvulių ženklinimo kurselį, galėsiu ženklinti pati ir kada norėsiu. Kada anksčiausiai ženklina?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal kas žinot ar girdėjot: ėriukus ženklinu jau šiek tiek paaugusius (tiksliau, kviečiu vet gyd) ir kai jų daugiau, pvz., 20, sunku supaisyti kuris katros motinos, o aš labia norėčiau sekti, kaip auga konkrečios motinos vaikai. Esu mačiusi nuotraukose, kad ėriukus ar avytes spalvotai pažymi, gal tai padėtų. Gal žinote, kokiais ten dažais avis žymi, kad išsilaikytų trejetą mėn.?

Kovą išklausysių gyvulių ženklinimo kurselį, galėsiu ženklinti pati ir kada norėsiu. Kada anksčiausiai ženklina?

del dazu manau galit pasiziureti cia: http://www.avena.lt/category,cid.137

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal kas žinot ar girdėjot: ėriukus ženklinu jau šiek tiek paaugusius (tiksliau, kviečiu vet gyd) ir kai jų daugiau, pvz., 20, sunku supaisyti kuris katros motinos, o aš labia norėčiau sekti, kaip auga konkrečios motinos vaikai. Esu mačiusi nuotraukose, kad ėriukus ar avytes spalvotai pažymi, gal tai padėtų. Gal žinote, kokiais ten dažais avis žymi, kad išsilaikytų trejetą mėn.?

Kovą išklausysių gyvulių ženklinimo kurselį, galėsiu ženklinti pati ir kada norėsiu. Kada anksčiausiai ženklina?

Galima avis ir kitus gyvunus laikinai pazymeti:

-Specialiais aerozoliniais dazais, bent 4 spalvos. Laikosi ant vilnos ilgai, del 3 menesiu negarantuociau, bet menesi net jei lietus skalbia turetu islikti spalva.

-specialus piestukai, panasiai kaip storas lupdazis. Avims nelabai tinka del vilnos, daugiau skirti kiaulems, kartais galvijams, laikosi trumpiau nei aerozoliniai.

- plastikines arba medziagines juosteles ant kojos - 4-5 spalvos, laikosi patikimai ypac plastikines, daugkartinio naudojimo, tik medziaginiu "lipuskes" prisivelia siuksliu su laiku. Brangokas budas jei reikia suzymeti didesne banda.

- laisvos formos ausu isagai. Be tu privalomu gyvunus galima laisvai zymetis skirtingos formos,dydziu, spalvu ausu isagais, kuriuose gali buti uzrasyti lazeriu norimi skaiciai, tekstas arba tuscius galima uzsirasyti patiems markeriu. Didesniuose kompleksuose kiaules turi po 4 ir daugiau auskaru, kad lengviau butu atskirti pagal grupes. Avims kiek pamenu tik Ekotomas prase "neprivalomu".

Daugiau info su kainomis cia http://www.avena.lt/category,cid.137

Kada anksciausiai zenklina ausu isagais - gal kursuose kitaip pasakys, mano ziniomis - kad ir iškart gimusius. Kitaip stambiuose veisliniuose ukiuose nebeatsirinktu kuris kieno vaikas :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal kas žinot ar girdėjot: ėriukus ženklinu jau šiek tiek paaugusius (tiksliau, kviečiu vet gyd) ir kai jų daugiau, pvz., 20, sunku supaisyti kuris katros motinos, o aš labia norėčiau sekti, kaip auga konkrečios motinos vaikai. Esu mačiusi nuotraukose, kad ėriukus ar avytes spalvotai pažymi, gal tai padėtų. Gal žinote, kokiais ten dažais avis žymi, kad išsilaikytų trejetą mėn.?

Kovą išklausysių gyvulių ženklinimo kurselį, galėsiu ženklinti pati ir kada norėsiu. Kada anksčiausiai ženklina?

Galima avis ir kitus gyvunus laikinai pazymeti:

-Specialiais aerozoliniais dazais, bent 4 spalvos. Laikosi ant vilnos ilgai, del 3 menesiu negarantuociau, bet menesi net jei lietus skalbia turetu islikti spalva.

-specialus piestukai, panasiai kaip storas lupdazis. Avims nelabai tinka del vilnos, daugiau skirti kiaulems, kartais galvijams, laikosi trumpiau nei aerozoliniai.

- plastikines arba medziagines juosteles ant kojos - 4-5 spalvos, laikosi patikimai ypac plastikines, daugkartinio naudojimo, tik medziaginiu "lipuskes" prisivelia siuksliu su laiku. Brangokas budas jei reikia suzymeti didesne banda.

- laisvos formos ausu isagai. Be tu privalomu gyvunus galima laisvai zymetis skirtingos formos,dydziu, spalvu ausu isagais, kuriuose gali buti uzrasyti lazeriu norimi skaiciai, tekstas arba tuscius galima uzsirasyti patiems markeriu. Didesniuose kompleksuose kiaules turi po 4 ir daugiau auskaru, kad lengviau butu atskirti pagal grupes. Avims kiek pamenu tik Ekotomas prase "neprivalomu".

Daugiau info su kainomis cia http://www.avena.lt/category,cid.137

Kada anksciausiai zenklina ausu isagais - gal kursuose kitaip pasakys, mano ziniomis - kad ir iškart gimusius. Kitaip stambiuose veisliniuose ukiuose nebeatsirinktu kuris kieno vaikas :)

sveikas gal jau gaminate aviu zenklinimo auskarus? man kaipo ir reiketu dezutes,nes jau prasidejo eriavimasis

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

..tikrai pagyvintu krastovaizdi tokios spalvotos avys :)

Loretai - taip, sudetis ir ypac tirpiklis yra tikrai kitas nei grafiti aerozoliu. Sitie nekenkia sveikatai. Atsiusiu tau flakoneli pasibandymui (03.01).

Tomui - gaila, bet dar ne. Dar "kovojame" su BR kliutimis. Kai tik galesime gaminti - butinai pasireklamuosime visais budais.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

..tikrai pagyvintu krastovaizdi tokios spalvotos avys :)

Loretai - taip, sudetis ir ypac tirpiklis yra tikrai kitas nei grafiti aerozoliu. Sitie nekenkia sveikatai. Atsiusiu tau flakoneli pasibandymui (03.01).

Tomui - gaila, bet dar ne. Dar "kovojame" su BR kliutimis. Kai tik galesime gaminti - butinai pasireklamuosime visais budais.

na tikiuosi pavyks jums ten per koki men susitvarkyt nes man jau kaip ir pradejo prireikti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gal ir ne į temą bet mačiau jog užsieniečiai kartais visas savo avis išdažyti spalvotai, tiesa nzn kokias dažais, matyt jom tas nekenkia, čia va žmonės pvz dažo ne vilną o iš karto avis http://dancingleaffarm.blogspot.com/200 ... chive.html

EasterSheep.jpg

šioje nuotraukoje ne avys dažytos, o nuotrauka paretušuota, ten vilnoniu siūlų dažų reklama... :)

aš savosiom žadėjau zebrų dryžius padaryti - aplinkos pagyvinimui... :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Svečias
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...