Jump to content

Avininkystė.


petged

Recommended Posts

kiek vet gyditoju tiek nuomoniu, musiškis sako kad selenas padeda ir pati to isitikinau pabandžiusi ant jau nurašito eriuko: geras eriukas iš pradžiu sulenke prekines kojas paskui ir užpakalinei atisake.jam selenas tikrai padejo.O mazos dozes tai čia tik profilaktikai sveikems.

Žinoma, kad vet gyd turėtų žinoti ką daro. Bet neturint patirties, aš selenu tikrai gydyčiau tik pagal vet gyd rekomendaciją, kuris būna apžiūrėjęs ėriuką, o ne pasiskaičiusi forume, kadangi tai rimtas papildas, nors ir parduodamas be recepto. Jo bereikalingas naudojimas, perdozavimas gali sutrikdyti ėriuko vystymąsi, jo tolesnį augimą.

Liga nebūtinai gali būti raumenų degeneracija (dėl kurios ir leidžia seleną, bet tik vieną kartą, be to, patariama visiems naujagimiams suleisti vienkartinę dozę seleno/vitE po max 1 ml ir to pilnai pakanka). Gali būti ir sąnarių liga dėl kitos priežasties, jei kojytės nesilanksto, ypač priekinės.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki aciu visiems biznio nesiruosiu daryti tai butu labiau pomegis ar pabandymas kaip seksis o po to bus matyt patalpas kaip ir turiu tai butu kluonas tik reiktu pertvarkyti pagal aviu poreikius yra galimybe pastatyti nedideli pastateli pradziai manyciua maksimum penkias sukergtas aveles o barona kitais metais kad nebutu kraujomaisos ir noreciau sveiku veisliniu noreciau suzinoti apie viltsyrhornus nelabai galeciau kirpti nes turbut avi reikia kerpant kelti as po stuburo isvarzos operacijos jums asams turbut skaitant sias eilutes juokinga prasau patarimu aciu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kiek vet gyditoju tiek nuomoniu, musiškis sako kad selenas padeda ir pati to isitikinau pabandžiusi ant jau nurašito eriuko: geras eriukas iš pradžiu sulenke prekines kojas paskui ir užpakalinei atisake.jam selenas tikrai padejo.O mazos dozes tai čia tik profilaktikai sveikems.

Selenas yra labai naudingas mikroelementas, kuris neviršijus dozių tikrai yra naudingas. Bet jei dozė bus viršyta, pasekmės gali būti labai skaudžios. Liga vadinama seleno toksikoze, arba paprasčiau - apsinuodijimas selenu. Tą kartais gali sukelti netgi varpinų augalų šienas, pagamintas iš tokių augalų, kuirie linkę kaupti perdaug seleno. Verčiausi kažkada straipsnį apie tai, bet ten daugiau apie Amerikos augalu ypatybes.

Avis patogu kirpti ir taip

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

lenciuginės tai manau tos kurių veislė yra nežinoma :)

Deja-lenciūginės-vietinės šiurkščiavilnės šarolė-mėsinės,LJ-vilninės mėsinės o mišrūnai-mišrūnai.

tai gal jūs laikote vietines šiurkščiavilnes? kaip ten su jų mėsa skoniu išeiga, nes labai priešingos nuomonės internete sklando...

galvoju tokių įsigyti šiemet, tai bet kokia info sveikintina. kiti variantai LJ arba skud avys, žodžiu viskas kas lietuviška

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

lenciuginės tai manau tos kurių veislė yra nežinoma :)

Deja-lenciūginės-vietinės šiurkščiavilnės šarolė-mėsinės,LJ-vilninės mėsinės o mišrūnai-mišrūnai.

tai gal jūs laikote vietines šiurkščiavilnes? kaip ten su jų mėsa skoniu išeiga, nes labai priešingos nuomonės internete sklando...

galvoju tokių įsigyti šiemet, tai bet kokia info sveikintina. kiti variantai LJ arba skud avys, žodžiu viskas kas lietuviška

Pradėjom nuo šiurkščiavilnių.Jau baigiam išmišrint.Nei mėsos,nei vilnos.Jei geriau neišeina- tai LJ.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki aciu visiems biznio nesiruosiu daryti tai butu labiau pomegis ar pabandymas kaip seksis o po to bus matyt patalpas kaip ir turiu tai butu kluonas tik reiktu pertvarkyti pagal aviu poreikius yra galimybe pastatyti nedideli pastateli pradziai manyciua maksimum penkias sukergtas aveles o barona kitais metais kad nebutu kraujomaisos ir noreciau sveiku veisliniu noreciau suzinoti apie viltsyrhornus nelabai galeciau kirpti nes turbut avi reikia kerpant kelti as po stuburo isvarzos operacijos jums asams turbut skaitant sias eilutes juokinga prasau patarimu aciu

Didžiausias minusas-avys ir avinai ginkluoti nemažais ragais,mūsų sąllygom [auginant ekstensyviai] nedidelės teužauga.Gal pasidomėkit trumpavilnėm šarolė avimis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

lenciuginės tai manau tos kurių veislė yra nežinoma :)

Užkibote,pas mus lenciūginės yra tos ,kurių veislės neimanoma niekaip atsekti.Šendien viena atsivedė ,tai ėriukas tris kartus mažesnis už šaroliuką.Tas avis gavau kaip vietinį paveldą ,džiauguosi tikromis lietuvos juodgalvėmis ,nors ir be kilmės pasų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Skudų avys, kaip suprantu, yra gana mažos, jas laiko tie, kas ne mėsai, o kraštovaizdžiui. Yra joms skirta atskira lietuviška interneto svetainė.

taip žinau tą svetainę. na o kraštovaizdžio tvarkymo funkcija man aktuali, beje jų ir vilna labai vertinama, na ir mėsos gal liks pagraužti kiek. šiemet su pažįstamais pirkom baroną mėsai, apie 100 kg, dalinomės per pusę, tai jiem didelis baisiai kiekis pasirodė tos mėsos (nors skerdienos gavosi pusė to svorio). tai va aš galvoju, kad tos mažos avys (skudu VŠ) patenkintų tokius poreikius, kai nori avienos, bet nedaug.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Didžiausias minusas-avys ir avinai ginkluoti nemažais ragais,mūsų sąllygom [auginant ekstensyviai] nedidelės teužauga.Gal pasidomėkit trumpavilnėm šarolė avimis.

Na mane tie ragai ir masina :D. O kaip VŠ mėsos skonis? nes vienur rašo kad lajaus neturi, kitur kad lajaus daug ir yra kvapas? ar kildavo problemų jas realizuojant (šiurkščiavilnes)?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Didžiausias minusas-avys ir avinai ginkluoti nemažais ragais,mūsų sąllygom [auginant ekstensyviai] nedidelės teužauga.Gal pasidomėkit trumpavilnėm šarolė avimis.

Na mane tie ragai ir masina :D. O kaip VŠ mėsos skonis? nes vienur rašo kad lajaus neturi, kitur kad lajaus daug ir yra kvapas? ar kildavo problemų jas realizuojant (šiurkščiavilnes)?

Skanaut neteko ,tik pas profesorių mačiau atvežtus iš UK, ir užaugusias Lietuvoj.Stiprus skirtumas.Dėl realizacijos taipogi nieko negaliu pasakyti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Domėjausi jomis. Nes laikau avis (Romanovo) labiausiai dėl nuganymo ir atrakcijos.

Skudės pakankamai brangu man pasirodė.

O kas svarbiausia mane sulaikė nuo jų įsigijimo, tai kad įvežantys asmenys negalvoja apie kilmės knygų vedimą. Jų tiek nedaug Lietuvoj.

Vokiečiai išsaugojo tą veislę per karą. O lietuviai dabar atsiveža ir panašu vėl daro bet kaip. Maždaug klausiau kaip bus su avinais ir kraujomaiša, tai gavau atsakymą, kad ta iniciatorė olandė ruošiasi laikyti vien avinus, kad nereiktų niekuom rūpintis, tai atveši savo aveles ir viskas bus gerai :)

O sveitainėje tik sužinai, kad tokia veislė yra ir telefonai :)

Pernai keli pažįstami (minimi tame puslapyje) jų įsigijo. Neteko dar išgirst gyvų atsiliepimų.

Bet mane jos domina dar vis, ypač avinai su gražiais ragais kaip laukinių muflonų:)

Gal vis tiek susigundysiu kada nors :)

Skudų avys, kaip suprantu, yra gana mažos, jas laiko tie, kas ne mėsai, o kraštovaizdžiui. Yra joms skirta atskira lietuviška interneto svetainė.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jūs čia turbūt apie kitą veislę parašėt? :)

aš klausiau apie lietuvos vietines šiurkščiavilnes, kaip mėos skonis, realizacija...

Parašiau apie Viltšyrhornus.Kas dėl vietinių-kiekvienas turi savo skonio receptorius, o lajaus kiekis labiau priklauso nuo pašarų ir šėrimo intensyvumo.Jas turėjom tik kelias ir iškart leidom su mėsiniais avinais-Pomeranijos ir Vokietijos baltagalviais.Didinom mėsos išeigą ,gerinom skerdenos išvaizdą.Dabar jų palikuonės mišrinamos su Vokietijos baltagalviu,Tekseliu,Berišon-Diušer ir Šarolė mėsiniais avinais laisvai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Parašiau apie Viltšyrhornus.Kas dėl vietinių-kiekvienas turi savo skonio receptorius, o lajaus kiekis labiau priklauso nuo pašarų ir šėrimo intensyvumo.Jas turėjom tik kelias ir iškart leidom su mėsiniais avinais-Pomeranijos ir Vokietijos baltagalviais.Didinom mėsos išeigą ,gerinom skerdenos išvaizdą.Dabar jų palikuonės mišrinamos su Vokietijos baltagalviu,Tekseliu,Berišon-Diušer ir Šarolė mėsiniais avinais laisvai.

Aišku, na aš avių niekad nelaikęs tai bijau prasidėti su tomis užsieninėmis, nes iš aprašymų kaip supratau jos vistiek yra lepesnės lyginant su vietinėmis veislėmis, po to jei įprasčiau ir patiktų galima būtų ir kitas veisles rinktis.Šiuo metu man nebūtų tikslas užauginti kuo daugiau mėsos, aišku tuo pačiu norisi kad ir ne tik kaulai po pievas lakstytų. ko gero tada teks apsistoti ties lietuvos juodgalvėmis

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Parašiau apie Viltšyrhornus.Kas dėl vietinių-kiekvienas turi savo skonio receptorius, o lajaus kiekis labiau priklauso nuo pašarų ir šėrimo intensyvumo.Jas turėjom tik kelias ir iškart leidom su mėsiniais avinais-Pomeranijos ir Vokietijos baltagalviais.Didinom mėsos išeigą ,gerinom skerdenos išvaizdą.Dabar jų palikuonės mišrinamos su Vokietijos baltagalviu,Tekseliu,Berišon-Diušer ir Šarolė mėsiniais avinais laisvai.

Aišku, na aš avių niekad nelaikęs tai bijau prasidėti su tomis užsieninėmis, nes iš aprašymų kaip supratau jos vistiek yra lepesnės lyginant su vietinėmis veislėmis, po to jei įprasčiau ir patiktų galima būtų ir kitas veisles rinktis.Šiuo metu man nebūtų tikslas užauginti kuo daugiau mėsos, aišku tuo pačiu norisi kad ir ne tik kaulai po pievas lakstytų. ko gero tada teks apsistoti ties lietuvos juodgalvėmis

Gal ir tamstos tiesa,nors ne visos užsienietės lepios.Mūsų tikslas taip pat ne daugybė mėsos o pačios avies mėsingumas ir išvaizda,kokybė.Mes gyvenime -ūkininkavime taikome John Seymour knygoje"Viskuo apsirūpinanti sodyba" aprašytus principus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai stambios mesines avys siektiek stambesnes uz LJ mesos iseiga truputuka didesne, paros priaugama mase vos ne dvigubai didesne uz LJ bet norint tureti ta 2x priaugima ir pilnai ji isnaudoti tada reikia serti intensyviai ir gerais pasarais.

mėsinės įvežtinės beveik visos tokios,kai kurių net nereikia intensyviai šerti kad gaut suffolku rodmenis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

:lol: na pas mane mano LJ (gal ir negrynos) bet auga irgi ne ka prasciau bet vat pastebejau kai turejau avis LJ ir sufollkes tai kad LJ ir suffolk avino palikuonys auga greiciau nei sufollk ir suffolk :) Tokie misrunai kai nudavinejau svere po 28-32kg tuo tarpu gryni suffolkai tik po 22-26kg nors amzius buvo +- panasus. :) nezinau kodel maz koks paradoksas buvo. :)
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Svečias
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...