Jump to content

paršavedės


juska

Recommended Posts

Nerijau2 o pagal kokius svarbiausius kriterijus jūs vertinate, kad paršavedė yra gera :icon-question: Kiek vadų vidutiniškai,veda viena paršavedė :icon-question:

Skaičiau kad, paršingumas trunka 114,6 dienos(svyruoja nuo 103-122).O iš tikrųjų ar dažnai paršavedės ''tempia'' ar būna atvejų,kad truputį anksčiau apsiparšiuoja :icon-question:

Baisiai nemaloni procedūra man,žinoma ir paršeliams, geležies sušvirkštimas.Į kurią vietą geriausia durti :icon-question: Į užpakalį ar,girdėjau jog kaikas duria į sprandą?.Aplamai kaikurie paršeliai yra tokie mažyčiai,kūdučiai,baiminuosi kad nepradurčiau kokios nors arterijos.Ar taip turi būti kad toje vietoje oda pajuoduoja?

Na,viską smulkmeniškai išsiklausinėjau,ačiū jums mielieji kad patariate,praktikuosiuos toliau kol ''atkalsiu'' šią sistemą ,tikiuosi šį sykį viskas pavyks sėkmingai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 249
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Nerijau2 o pagal kokius svarbiausius kriterijus jūs vertinate, kad paršavedė yra gera :icon-question: Kiek vadų vidutiniškai,veda viena paršavedė :icon-question:

Skaičiau kad, paršingumas trunka 114,6 dienos(svyruoja nuo 103-122).O iš tikrųjų ar dažnai paršavedės ''tempia'' ar būna atvejų,kad truputį anksčiau apsiparšiuoja :icon-question:

Baisiai nemaloni procedūra man,žinoma ir paršeliams, geležies sušvirkštimas.Į kurią vietą geriausia durti :icon-question: Į užpakalį ar,girdėjau jog kaikas duria į sprandą?.Aplamai kaikurie paršeliai yra tokie mažyčiai,kūdučiai,baiminuosi kad nepradurčiau kokios nors arterijos.Ar taip turi būti kad toje vietoje oda pajuoduoja?

Na,viską smulkmeniškai išsiklausinėjau,ačiū jums mielieji kad patariate,praktikuosiuos toliau kol ''atkalsiu'' šią sistemą ,tikiuosi šį sykį viskas pavyks sėkmingai.

3 menesiai. 3 savaites ir 3 dienos trunka nestumas. Tai taip ir gaunasi 114-115 dienu ;) Gelazi i klyna, o vitaminus i spranda reikia leisti ir nera ko bijoti jiems durti, man irgi is pradziu baisu ir gaila buvo, bet nebuvo kur detis tai teko priprasti kiauliu fermoj Danijoj :) veliau dar ir kastruoti reikejo, bet irgi pripratau :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš vaistus vitaminus ir visa kita leidžiu į kirkšnį, taip man papraščiau, pagauni už kojos pakeli bakst ir viskas :D ar pajuoduoja nežinau, kažkaip neatkreipiau dėmesio. Nėštumas tai kaip ir zvanas rašė 3mėn3sav3d. retai būna kad ankščiau, dažniau užtempia, vieną kartą net 5d buvo, bet dažniausiai tai tiksliai. Paršavedes pas mane veda vidutiniškai 6 vadas, be jei labai gera tai ir daugiau, kas del atrankos, tai pirmoj eilėj žiūriu kad rami būtu, tada pieninga, iš snukučio graži :D kaip sako jei karvės snukis gražus tai ir karvė gera, tai aš ir kiaulėm bandau tai taikyt. Nors turėjau viena gražią riestanose, bet nei vienas paršiukas neatsigimė į ją :(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...

žinoma paprasčiau man būtų jų netrumpinti paršavedė nesiskundžia,tačiau man ''bobulkos'' aiškina ,kad jei nenukarpysi dantų paršeliams ,jiems bus netaisyklingas sąkandis, jiems baisiai nepatogu ryti ir kas iš manęs nusipirks tokius paršiokus,ilgai mane keiks....nu ką žinau ar čia tikėti ar ne :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai uztat, kad iprasta nuo senu laiku karpyti del to bobutes ir sako, kad reikia karpyti prisigalvoje visokiu priezasciu, pacios nesuprasdamos nieko. Seniau kai pusbadziu gyvendavo ar mineralu trukumas budavo kiaulem tai grauzdavo viska ir tekdavo karpyti iltis.

Sunku Raima atsisakyt to kas iauge is senu laiku? :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai uztat, kad iprasta nuo senu laiku karpyti del to bobutes ir sako, kad reikia karpyti prisigalvoje visokiu priezasciu, pacios nesuprasdamos nieko. Seniau kai pusbadziu gyvendavo ar mineralu trukumas budavo kiaulem tai grauzdavo viska ir tekdavo karpyti iltis.

Sunku Raima atsisakyt to kas iauge is senu laiku? :D

deja, Zvanai, tu turi savo nuomone, as savo. ir iltis visada karpysiu.

ir ne bobuciu cia nuomone. nori experimento? pasidaryk. augink tam paciam garde 2 parsus. viena karpyta, kita ne. pamatysi, kuris augs geriau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na bliamba ,nesiseka man su landrasų veislės paršavedėmis,jau antrą sykį (ne ta pati pirmaparšė)atveda daug paršiukų, šį sykį 19 ,tačiau pusę paskųtiniųjų uždūsta.Paršavimąsis buvo labai skausmingas ir ilgas 16 val.Tarp paršelių ilgos pertraukos,leidom oxitociną,ir tikrinom ar paršelis buvo neužstrigęs,pasirodo ne.Paršeliai dideli ,sveriantys virš kilogramo 1,2 ,1,4 buvo keli smulkūs.Tai kame čia bėda :eusa-think: kiba landrasų veislės paršavedės visos sunkiai, ir po daug paršelių atveda :eusa-think::icon-question:

Zvanai(ir kiti), gal Jūs galėtumet šiuo atveju ką pakomentuoti,juk dirbote danų fermose,jie kaip tik ir veisia landrasines kiaules.

O Prancūzų Didžioji Baltoji apsiparšavo greitai ir sklandžiai,tiesa atvedė tik 8 vaikučius,bet kaip pirmaparšiai manau užtenka, ji labai jais rūpinasi, ne vieno nenugulė.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na fotografijos greitu laiku nebus,kompas prikimštas''šlamšto''nebepriima naujų foto, reikia tvarkyti trinti daug ką,nebent yra būdas tiesiog iš fotoaparato perkelti tiesiai į forumą :eusa-think: Žodžiais galiu apibūdinti ,ji man labiau primena arklį :icon-mrgreen: ištikrųju mano akimis žiūrint ji nera riebi, tik didelių gabaritų,maždaug 2metrai ilgio ,95 cm aukščio,manom turėtų sverti 230kg.Ir ką man reiks su ja daryti :icon-question: baisu bus sėklinti antrą` kartą,o kaip ten ištikrųjų praktiškai yra,turėtų antrą kart lengviau paršuotis ar ne :icon-rolleyes::icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

antra karta tos kiaulės geriau nesėklink.varksi vėl.tai jums dar greit apsiparšiavo,mums yra taip irgi buve tai vargom beveik 2 paras.klausiau vet ką daryt,o jis tik rankom skėstelėjo,nieko.tik pasakė kad jos daugiau nekertume.o veislė čia nė kuo dėta

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Kaip sa ko seni žmonės,tau ''ranku neina ''kiaulių veisimas,anksčiau šiuo posakiu netikėjau,taip pat kaip ir blogos akys, neva nužiūri gyvulius,bet panašu gal tame ir yra kažkokios racijos :eusa-think: ,manoji paršavedė kuri sunkiai paršavosi,penktą parą krito :icon-neutral: Išskrodus paaiškėjo ,kad jai buvo vidinis kraujavimas,visas kraujas buvo susikaupęs prie kasos.Na bet iš jos tai buvo patyliukais tikėta, paršingumo pabaigoje jai užeidavo trumpalaikiai priepuoliai su užkilusia temperatūra ir labai labai tankiu kvepavimu,aišku, tuo metu aš nieko blogo neižvelgiau pamaniau, gal tai nuo karčio,tik dabar man aišku, kad galbut galėjo būt infekcija ar šiaip kokia anomalija....Bet, dabar mane biaisiausiai neramina kita bėda,vienas jos paršelis pradėjo sirgti,tinsta visi sąnariai ,juose kaupiasi pūliai,paršelis šlubuoja.Norėčiau sužinoti kas tai per liga,kaip jinai plinta,jei tai infekcinė kaip ją išnaikinti,bijau kad nepereitų į kitą tvartą.Su šia liga buvau susidūrusi ir pernai vienas paršelis sirgo/nugaišo.Viena vet.aiškino kad tai pavojinga liga reik viską dezenfikuoti kito vet.nuomuone visai priešiška,tiesiog tai pasitaikanti paršelių liga,kuri baigiasi mirtimi.Kiek iš vietinių žmonių klausinėjausi kurie ''vertėsi'' kiaulių veisimu beveik pusę savo gyvenimo, nė vienas nebuvo susidūręs su tokia liga.Gal jūs forumiečiai ką girdėjote ar buvote susidūrę su šia liga :icon-confused::Neradau jokios informacijos internete.......

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...