Jump to content

teisininko pagalbos


mamertas

Recommended Posts

ar galima surašyt tokiu atveju tik vieną egzempliorių, ir ar jis turės teisinę galią, juk ten galima darašyt ką tik nori. Ačiū.

Todėl visos sutartys, sąskaitos ir t.t. rašomos 2 egz. :icon-exclaim: O jei žmogus tingi tai daryt, tai čia jau net teisininkai nepadės.

Žmogus netingėjo, ne apie tai kalba. Suinteresuotas žmogus atėjo, surašė skolos lapą (na kad anas tiek ir tiek jam paskolina pinigų, davė tą pinigų sumą), kaimynėlis pasirašė ir anas išėjo sau laimingas. Tai ir klausiu ar jis neturėjo surašyti ir antro egzemplioriaus ir palikt mano kaimynėliui. Ar tai nėra privaloma taip skolinant pinigus?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Žmogus netingėjo, ne apie tai kalba. Suinteresuotas žmogus atėjo, surašė skolos lapą (na kad anas tiek ir tiek jam paskolina pinigų, davė tą pinigų sumą), kaimynėlis pasirašė ir anas išėjo sau laimingas. Tai ir klausiu ar jis neturėjo surašyti ir antro egzemplioriaus ir palikt mano kaimynėliui. Ar tai nėra privaloma taip skolinant pinigus?

Pagal CK 1.73 str. 2 p. rašytinės formos sandoriai sudaromi surašant vieną dokumentą, pasirašomą visų sandorio šalių, arba šalims apsikeičiant atskirais dokumentais. Todėl dažniausiai sutartyse būna parašyta, kad sudaryta 2 egz. - kiekvienai šaliai po vieną. Taip kad, privaloma nėra, nes juk kaimynkai jūs ir be paskolos raštelio paskolinti galit. Skolintojas jūsų atveju apsirūpino SAVO garantija. O vat kaimynas savo garantija nepasirūpino. :eusa-doh:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O gal čia Andrius apie paprastąjį (neginčijamą) vekselį šneka? Tada tokiam nereikalinga antra kopija. Vekselį pasiima naudos davėjas. Naudos gavėjas pasiima tik pinigus.

Ne ne apie vekselį, tiesiog surašyta skolos lapas. Viskas parašyta ranka, todėl reik manyt yra vietos interpretacijai. Visada reikia surašyt du analogiškus lapus, čia patarimas ateičiai. :eusa-doh:

p.s. dar norėjau paklaust dėl rankpinigių sąvokos. Kokią max. sumą nuo pardavimo galutinės kainos galima vadint rankpinigiais. Gal kas žinot ar yra LR teisės aktuose reglamentavimas?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Gal kas nors patars kaip kovoti su prekybininkais. Turiu prietaisą, kuriam buvo suteiktas 2 metų garantinis laikotarpis. Prietaisas sugedo po metų naudojimo, buvo duotas kitas, sutvarkius vėl grazintas man. Po poros menesiu vel sugedo. Garantija dar iki rugpjucio men. Pranesus prasidėjo makaronų kabinimas, buvo paprasyta palaukti del vienokiu ar kitokiu priezasciu ir taip menesi laiko. Po paskutinio pokalbio galutinai supratau, kad jie nei tvarkys, nei keis, nes neturi kuo. Pinigų grąžinti irgi nenori. Kokie veiksmai is mano puses? Pirmiausia rašau oficialų raštą dėl gedimo ir prašau grązinti pinigus? Prietaiso vertė ~1000 litų.

Gal reikėjo į skundų skyrių :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...