Jump to content

2009 metu galviju supirkimo kainos


Belarus1222

Recommended Posts

Sveiki visi :)

Tikiuosi tema bus naudinga tiek Jums tiek man - pamaniau, kad su kai kuriais iš Jūsų nemažai kalbuosi telefonu, diskutuojam apie kainas, apie perspektyvas ir panašiai. Dažnai tiek man, tiek Jums iškyla įvairių klausimų, kurie galbūt bus aktualūs ir kitiems skaitytojams, todėl nutariau atidaryti šią temą, kurioje stengsiuosi kiek įmanoma informatyviau pranešti apie kainų pasikeitimus.

Trumpai prisistatysiu -

esu Justina, dirbu UAB Utenos mėsa ekonomiste (turbūt kai kurie mane pažįsta jau :) ). Reguliuoju supirkimo kainas ir kiekius, todėl labai svarbu žinoti (ypač dabar kai situacija gali pasikeisti kelis sykius per dieną) kas kur planuoja ką parduoti. Kai kurie turbūt bendraujate su mūsų regionų stambių klientų vadybininkais :eusa-clap: todėl žinote, kad pastaruoju metu keičiame atgyvenusią supirkimo sistemą, kainas dažniausia taikome individualiai kiekvienam ūkininkui - jei yra mums pardavę galvijų, atsižvelgiame į išeigas, raumeningumo ir riebumo kategorijas, ph lygį. Taip galime duoti maksimalias kainas pagal ūkininko gyvulių kokybę, o ne sulygintas pagal bendrą Lietuvos lygį. Taigi, siekiame kuo artimesnio bendravimo su ūkininku, tam kad reikalui esant, žinodami kas galėtų parduoti gyvulius galėtume pasiūlyti didesnę kainą nei įprasta. Juk ekstrinių situacijų būna tiek Jums tiek mums - siekiame abipusio bendradarbiavimo :)

Tikiuosi galėsime vystyti smagią diskusiją ne tik apie kainas, bet ir apie iškilusias problemas :animals-cow:

Pradžiai įkeliu bazines kainas (kaip minėjau, jos gali skirtis kiekvienam ūkininkui individualiai, priklausomai nuo kokybės ir kiekio)

Buliai mišrūnai

600+ 4,6 Lt

550+ 4,4 Lt

500+ 4,3 Lt

Telyčios mišrūnės

600+ 3,7 Lt

550+ 3,6 Lt

500+ 3,5 Lt

Karvės vid.įmitimo

700+ 3,4 Lt (bazinė išeiga 49%)

650+ 3,1 Lt (bazinė išeiga 48%)

600+ 2,9 Lt (bazinė išeiga 47%)

P.s. grynaveisliai buliukai perkami pagal atskirai suderintą kainą.

Pagarbiai,

Justina

Jaigu galima idekite lentute pagal skerdenas kokia kaina :icon-rolleyes::icon-rolleyes::icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 176
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Paskelbtos nuotraukos

Klausimas Justinai:

Kiek žinau, tai karvė aukščiausio įmitimo duoda apie 45 - 48 proc. mėsos išeigą. Kodėl Jūsų nurodyta vidutinė išeiga net 49 proc.? :o Gal ką suklydote?

Prašau pridėti ir skerdienos kainų lentelę, nes mėsinių galvijų niekas neperduoda pagal gyvą svorį. Taip pirkdami tik apgaudinėjate ūkinikus. Arba reikia turėti savo svarstykles, kad pasitikrinti jūsiškių tikslumą.

Kada žadate kelti galvijų supirkimo kainas?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki :) Smagu matyti kad įsijungėte į diskusijas.

Dėl įmitimo - kai buvo kainoraščiuose rašomos visų trijų kategorijų kainos, tai vistiek visos Lietuvos karvės patapdavo "aukščiausio įmitimo" :D ir nesvarbu kad kartais gaudavosi P1 kategorija...kadangi aukščiausio įmitimo karvių nėra daug (grubiai imant, tai dažniausia pirmaveršės arba mėsinės karvės), palikome vieną vid įmitimo kategoriją. Realiai aukščiausio įmitimo parduoda pagal skerdeną.

Obuoliui9 - juk ir nerašiau kad visos karvės 49% duoda :) statistiškai tiek duoda 700 kg ir didesnės karvės, kurios dažniausia būna O kategorijos. Žinoma, dažnai tai priklauso irnuo amžiaus.

Juska - esate visiškai teisus ir dar patikslinsiu - niekam nereikia riebalų :( retam klientui yra reikalinga ir 1 kategorija, visi aišku pageidauja 3 kategorijos, o dėl kitų jau mes turime nusileidinėti klientams. Ir tai liecia ne vien karves.

dėl skerdenų kainų - pasakykit kaip įdėti :eusa-shifty: nes iš kompo išsivaizduoju neduos... Dabar bazinės Buliai 8,2, telyčios 7,10, karvės 6,1. Pardudoant didesnius kiekius kainos yra derinamos atskirai. Mėsiniams galvijams, kaip minėjau, kainos derinamos kiekvienam pirkimui atskirai, tai priklauso nuo realizacijos.

dėl kainų kilimo - jei mums tą klausimą atsakytų mūsų klientai mes irgi žinotume tiksliai :D štai prieš šventes visi vakarai rėkė kad jautiena pigs, ir mes tam ruošėmės - deja, nenukrito, netgi šiek tiek pakilo, todėl kai kurias kainas pasikėlėme ir mes.

rodos nieko nepamiršau :icon-rolleyes: jei ką praleidau atsakysiu vėliau

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

quote="Justina"]grynaveisliai buliukai perkami pagal atskirai suderintą kainą.

Domintų kokia būtų skerdenų U3 kategorijos kilogramo kaina už grynaveislius limuzinų veislės buliukus užaugintus ekologiniame ūkyje.(kaina be PVM)

Aišku kad tokius gyvulius apsimoka parduoti pagal skerdenas,bet domintų kokia gautusi galutinė gyvulio gyvo svorio 1kg kaina,pardavus pagal skerdenas minėtą bulių ir gautą sumą už skerdenas perskaičiavus į gyvą svorį.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ričardai :) parašiau asmeninę žinutę, norėdama pasitikslinti ar mano atmintis neapgauna dėl Jūsų eko ūkio :) paskutiniu metu bazinė R3 kaina svyravo nuo 8,8 iki 9,2 Lt/kg, U 3 nuo 9,6 iki beveik 10Lt. Sezoniškumas tam įtakos neturėjo, tiesiog buvo tam tikros sąlygos. Šiuo metu kaina manau turėtų svyruoti U3 apie +-9,9 Lt, bet tai priklauso nuo konkretaus susitarimo kaip minėjau. Jei norite tartis kažką konkrečiau - telefoną turbūt turite (aš tai tikrai turiu Jūsų :D )

o gyvam svoriui - reikia žiūrėti kokios išeigos. jei aš teisingai Jus identifikuoju, ryt galėsiu pažiūrėt, nes iš atminties galiu suklysti :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ričardai :) parašiau asmeninę žinutę, norėdama pasitikslinti ar mano atmintis neapgauna dėl Jūsų eko ūkio :) paskutiniu metu bazinė R3 kaina svyravo nuo 8,8 iki 9,2 Lt/kg, U 3 nuo 9,6 iki beveik 10Lt. Sezoniškumas tam įtakos neturėjo, tiesiog buvo tam tikros sąlygos. Šiuo metu kaina manau turėtų svyruoti U3 apie +-9,9 Lt, bet tai priklauso nuo konkretaus susitarimo kaip minėjau. Jei norite tartis kažką konkrečiau - telefoną turbūt turite (aš tai tikrai turiu Jūsų :D )

o gyvam svoriui - reikia žiūrėti kokios išeigos. jei aš teisingai Jus identifikuoju, ryt galėsiu pažiūrėt, nes iš atminties galiu suklysti :icon-rolleyes:

Na jei jau atkapstėte,teks viešai prisipažinti. :) Taip,esu tas pats Ričardas,kuris gavo jūsų firmos bukletą ir ten paskaitęs apie "Utenos mėsos" norą bendradarbiauti,nuspręndė dirbti su jumis.

Paskambinus jums man paaiškėjo kad tame buklete surašyti teiginiai nėra tušti žodžiai ir jūs tikrai judate link bendradarbiavimo su ūkininkais.

Nepasididžiavote kad aš esu smulkus ūkininkas o jūs didelės įmonės ekonomistė ir draugiškai pasiderėjome. :) Galiu išduoti paslaptį visiems,su Justina galima derėtis.

Ne taip kaip kitur kur kainos nustatytos kaip Maximoje ir nieko nepakeisi...

Tad vasarą jums pardaviau 5 buliukus o ne per seniausiai-dar 2.

Žinoma kiekiai nedideli ir gyvuliai dar nebuvo su superine išeiga,visgi paskutiniai pieniniai ir pirmi mišrūnai mano ūkyje,bet patiko požiūris į ūkininką.

Kitas dalykas kas patiko kad atvažiavęs supirkėjas sako jūsų buliukai gražūs tai dar po 0,1Lt/kg pridėsiu.Nei prašėm nei ką...pasirodo vadybininkė iš anksto supirkėjui tai leido.Ūkininkui,gyvenančiam tik iš mėsinių galvijų,kurio karvių pienas neparduodamas o išžindo veršeliai,vienintelė produkcija yra parduodami gyvuliai taip kad kiekvienas litas brangus.

Dar vienas dalykas ko nesulaukdavau iš kitų supirkėjų tai kad tas pats žmogus vairuoja furgoną ir tik atvažiavęs nieko nebijodamas griebia virvę ir pats eina vesti bulių į furgoną...iki tol iš kitų įmonių atvažiavę tik vadovaudavo...jei ir patempdavo už virvės tai taip nedrąsiai,mums patiems reikdavo suvesti ir dar burnodavo kad bulius neramus blaškosi,jam esą tvoras dabar reiks taisyti...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ačiū Ričardai už gražius žodžius ;) tikrai labai malonu išgirsti. visada galioja principas "kaip šauksi taip atsilieps". neslėpsiu, būna tikrai labai piktų ir neišprususių ūkininkų, tenka ir nelabai maloniai bendrauti, kai bandai žmogui aiškinti, o jis net neklausęs iškoneveikia tave.. na bet čia ne apie tai :)

Buklete mano telefono nėra, bet kai telemarketingo vadybininkės nespėja kartais ir aš pakeliu telefoną, o yra ūkininkų su kuriais nuo seniau užsimezgė santykiai ir bendraujame tiesiogiai. Bet kokiu atveju, iškilus neaiškumams kreipkitės, bandysime rasti kompromisą :)

apie vairuotojus ekspeditorius ( jie nėra supirkėjai pas mus, jie tik vykdo savo pareigas - jie turi gyvulį pasverti, užpildyti dokumentus, sumokėti ir parvežti :) - kaina būna sutarta registravimo metu - gal neužfiksavote kad buvo pasiūlyta kiek didesnė kaina (kaip mes juokiames - kartais padarome akcijas :D )

bet svarbiausia kad visi patenkinti :icon-wink:

kas turi pardavimui karves - palankus metas parduoti, nes dėl sniego daug kur atsirado trikdžių, kainos kiek pakilę, bet vakarai žada vėl kainų mažėjimą po poros savaičių, tad vėl bus liudna :(

gal ne visai į temą, bet kokie motyvai galioja renkantis skerdimo įmonę? jei atsakymas būtų kaina, tuomet- antras motyvas po kainos, jei pvz kelios įmonės siūlo tą pačią kainą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gal ne visai į temą, bet kokie motyvai galioja renkantis skerdimo įmonę? jei atsakymas būtų kaina, tuomet- antras motyvas po kainos, jei pvz kelios įmonės siūlo tą pačią kainą.

Motyvai būdavo paprasti:

1.siūloma kaina.

Apskambindavau kelias įmones ir žiūrėdavau kas pasiūlys aukštesnę kainą...vienai įmonei iš principo neparduodu ir neparduosiu :icon-evil: ...neviešinsiu įmonės pavadinimo bet kai paskambini ir sužinai kainą,naturaliai kyla klausimas kaip už tokią žemą kainą užauginti...:icon-question: o tau atsako:jūsų problemos...tada pasakai kad greitai bus jūsų problemos ir atsisveikini o po to džiaugiesi kai supirkėjai,ypač tos įmonės vadovai skundžiasi kad greitai nebebus ką skersti nes veršelius į užsienį išveža :D ...taip kad skerdimo įmonėms sentimentų nebuvo:kas geriau mokėdavo tas ir išsiveždavo.

Su Utena nuspręndžiau dirbti po bukleto(kurį iš pradžių vertinau kaip paprastą brošiūrą) pabendravus su vadybininkėmis telefonu.Dar girdėjau neblogų atsiliepimų iš kupiškėno ūkininko iš kurio pirkau limuzines.

Tad 2. punktas yra normalus požiūris į ūkininką,tas padeda apsispręsti.Juk jei kita firma mokės keliais centais daugiau bet jos vadybininkai bus arogantiški ir nesiskaitys su ūkininku kad jausies š... vietoje tai irgi noro nebus su jais dirbti.

Taip kad dabar nuspręndžiau dirbti su Utena...o jūs žiūrėkite kad kiti supirkimo kainomis jūsų neaplenktų :icon-wink:

3.Svarstyklių sutapimas su mūsų kontroliniu svoriu.Aš uždedu 50kg salietros maišą-svarstyklės rodo tiek.

4.Mano ūkis ekologinis ir kiek žinau tik Utena ekologinius superka už aukštesnę kainą,tad esu suinteresuotas tiek savo tiek šios įmonės ateitimi.

Na ir dar žiūrėsiu kad jūsų požiūris į ūkininką nepasikeistų...jei pradėsit žiūrėti kaip į darželinuką ar apgausite,tada greitai viską paviešinsiu čia ir dar draugams ūkininkams,kurie nesinaudoja internetu,pasakysiu :eusa-naughty:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

EkoTomas - aš irgi tą patį girdėjau :eusa-think: todėl jei žmogui kyla įtarimas, mes siūlome pasisverti keliems atskirai, o paskui kartu sulipus. Dėl tokių atvejų tiek mes tiek ūkininkas suinteresuotas teisingumu, nes vedamės statistiką ir jau dabar kainas siūlome pagal parduotų gyvulių kokybę, tad jei bus neteisingai pasverta, kitą karta jau iškils problema. tas pats liečia kai gyvuliai būna prišerti, prigirdyti - vieną kartą gal ir išlošia ūkininkas bet kitą sykį kainą aukštesnę jau bus sunkiau gauti...

Ričardai - dėkoju už išsamius atsakymus. Tikrai stengiamės bendradarbiauti su ūkininkais :) bet ir jų būna laaaaabai arogantiškų, su kai kuriais tiesiog net nebesinori bendradarbiauti :(

man tiek daug klausimų iškyla :) - ar daug naudojasi reklama laikraščiuose? man kažkaip susidariusi tokia nuomonė, kad tam skirtus pinigėlius galima būtų pridėti prie kainos ir dėl to kiekis nesumažėtų :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na iš mano ūkio tai dauguma karvių brokuojamų i utena irgi iškeliauna,bet vietinė vadybininke lygtai ramutė vis žadėdavo dadet 10 ct,bet atvažiauodavo vairuotojai ir ta nuolaida dingdavo jiems niekas tipo nieko nesake,taip irgi tarsi žaidimas.pernai vien i utena pardavem 20 galviju.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

EKOTomas- jei žinote kokios galimos išeigos Jūsų gyvulių, galetume paskaičiuoti. Bandau ikelti standart kainą pagal skerdeną.

Unia, nuo sausio mėnesio Marijampolės, Alytaus apskrityse jau dirba telemarketingo vadybininkai. Roma buvo supirkėja. Įmonės vardu atsiprašau jei buvo žadėta ir neįvykdyta (supirkėjai dažnai tuo žaidžia - prižada viena, o daro kita, jiems svarbu tik nupirkti gyvulį, o kaip nupirkti - nesvarbu). Tokių dalykų nebeturėtų būti, nes konkreti kaina už atitinkamą svorio kategoriją sutariama telefoninio pokalbio metu ir vairuotojui duodami duomenys iš kur surinkti galvijus su patvirtinta kaina.

post-4202-141521764621_thumb.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

EkoTomai, vertinama yra skerdena - pagal raumenų išsivystymo lygį ir riebalų kiekį tam tikrose vietos.

kategorija žinoma kad priklauso nuo veislės - pieninis vargu ar bus U kategorijos, o mėsinis vargu ar bus P :D vizualiai galima atspėti +- kategoriją, aišku, turi jau būti įgudusi akis. patys ūkininkai po skerdimo dažnai teiraujasi kokia kategorija gavosi (nors ir pardavė pagal gyvą svorį) ir paskui lygina savo gyvulius, nes žino kokie buvo ir kokie yra.

būna, kad pase įrašyta pieninių veislė, o bulius visiškai kaip mišrūnas atrodo, tuomet geriausia parduoti pagal skerdeną.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

EkoTomai, gal numanote kiek panašiai svertų gyvas svoris? jei pirmą kartą parduosite, tuomet pagal standart išeigas online aš Jums paskaičiuočiau kas galėtų gautis geriausiu ir blogiausiu atveju.

tiesą sakant, su belgais kažkaip labai įvairiai gaunasi - vienų išeigos labai geros, kitų prastesnės. daug paprasčiau yra su limuzinais ;) o kelintos kartos mišrūnas?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Justina ar galite paaiskinti kodel uz pirma ir antra riebumo klases mokat maziau nei uz trecia?Mano nuomone kai liesesne skerdena tuo geriau ar as klistu?Idomu kaip atrodo skerdenu lentute kai bazinio R3 kaina 9.20 ar galit idet?Auginu sarole grinaveislius ir sarole misrunus ukis ekologinis gal dar uz eko dadedat ira sertifikatas?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

man atrodo kad gyvuliu labai stipriai truksta jau kelios firmos buvo atvaziave labai jau nori buliu, tik kainos kazkodel tai nekyla pavasario viduri ar gale bus pardavimui 20 buliu manau iki to kaina turetu stipriai sokteleti , beje supirkejai parys kalti tokias kainas laikydami kad gyvuliu neliko ,

justinos noriu paklausti, kodel visi nupirkti lietuviski buliai iskeliauja i uzsieni o lietuvos vartotojai gauna prasciausia produkcija karviena ar skerdena is lenku , ir kodel kietuviska mesa paduodama europietiskomis kainomis kazkur vokietijoje prancuzijoj ar dar galas zino kur, o lietuvos ukininkams mokamos toli grazu net ne artimos europietiskai kaina ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Svečias
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...