Jump to content

pieno tyrimai


Pofke

Recommended Posts

  • po 2 mėnesių...

Pati laboratorija čia ne prie ko.Reikia galų iešktoi iki tos vietos,kol mėginys patenka į laboratoriją.Savo laiku šiek tiek domėjausi tuo klausimu ir įsitikinau,mėginius falsifikuoja tie,kurie paima ir pristato.Pvz.pripili pilną iki dangtelio,riebalai nusistoja ir prilimpa arba blombuotą mėginį užšaldai ir atšildai.Rodikliai gan ryškiai keičiasi.Tokių,,gudrybių ,,yra n. PVZ. paėmimo lazdelė jei merkiama į piena pirštu ją uždengus ir atidengiama tik dugne mėginys bus paimtas nuo dugno,t.y. liesesnis.Garntuotai aš jų visų net ir nežinau.Jų išvengti galima tik saugant blombuotus mėginius pas save,nepamirštant pavartyti ir atiduodant Pieno tyrimų mašinai.Tačiau kiekviena lazda turi du galus.Pradedi reikalauti,kad mėginį imtu pagal taisykles,pats turi gaminti pieną pagal taisykles.Retas gali garantuoti,kad jo pagamintas pienas visada atitiks kokybinius rodiklius.Ne paslaptis,kad visi žino,kada bus tyrimai.,o sužino iš tų,kurie ima.Kiekviena informacija kainuoja,šiuo atveju tenka užmerkti akis,kad pieno mėginys paimamas ne pagal taisykles.Prarandi baltymus-riebalus,sužinai kada bus imamas mėginys.Užburtas ratas.

Taip kad galimybių pasiekti,kad tyrimai būtų tikslūs yra.Kalba eina apie pieno supirkimo punktą.Buvau pasiekęs,kad mėginiai iš visų punkto statytojų po paėmimo būtų užblombuoti ir atiduoti man.Aišku niekas nežino kada bus imama.Pradžioje baltymai- riebalai žymiai pagerėjo,bet su laiku labai suprastėjo.Ne paslaptis smulkieji statytojai graibo,skiedžia savo pristatomą pienelį,jau nekalbu kad su somatais bakterijomis iš vis bardakas.Vienžo mano pastangos su treskais žlugo.Nes greit pieno rodikliai didžiąjai daliai statytojų perlipo visus leistinus vidurkius.

IŠVADA.Yra visos sąlygos ir galimybės pasiekti,kad pieno tyrimai būtų tikslūs.Bet tuo pačiu turi pats garantuoti,kad gamini standartus atitinkantį pieną.

P.S. Duomenys dviejų metų senumo,gal kas nors dabar ir pasikeitė?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pati laboratorija čia ne prie ko.Reikia galų iešktoi iki tos vietos,kol mėginys patenka į laboratoriją.Savo laiku šiek tiek domėjausi tuo klausimu ir įsitikinau,mėginius falsifikuoja tie,kurie paima ir pristato.Pvz.pripili pilną iki dangtelio,riebalai nusistoja ir prilimpa arba blombuotą mėginį užšaldai ir atšildai.Rodikliai gan ryškiai keičiasi.Tokių,,gudrybių ,,yra n. PVZ. paėmimo lazdelė jei merkiama į piena pirštu ją uždengus ir atidengiama tik dugne mėginys bus paimtas nuo dugno,t.y. liesesnis.Garntuotai aš jų visų net ir nežinau.Jų išvengti galima tik saugant blombuotus mėginius pas save,nepamirštant pavartyti ir atiduodant Pieno tyrimų mašinai.Tačiau kiekviena lazda turi du galus.Pradedi reikalauti,kad mėginį imtu pagal taisykles,pats turi gaminti pieną pagal taisykles.Retas gali garantuoti,kad jo pagamintas pienas visada atitiks kokybinius rodiklius.Ne paslaptis,kad visi žino,kada bus tyrimai.,o sužino iš tų,kurie ima.Kiekviena informacija kainuoja,šiuo atveju tenka užmerkti akis,kad pieno mėginys paimamas ne pagal taisykles.Prarandi baltymus-riebalus,sužinai kada bus imamas mėginys.Užburtas ratas.

Taip kad galimybių pasiekti,kad tyrimai būtų tikslūs yra.Kalba eina apie pieno supirkimo punktą.Buvau pasiekęs,kad mėginiai iš visų punkto statytojų po paėmimo būtų užblombuoti ir atiduoti man.Aišku niekas nežino kada bus imama.Pradžioje baltymai- riebalai žymiai pagerėjo,bet su laiku labai suprastėjo.Ne paslaptis smulkieji statytojai graibo,skiedžia savo pristatomą pienelį,jau nekalbu kad su somatais bakterijomis iš vis bardakas.Vienžo mano pastangos su treskais žlugo.Nes greit pieno rodikliai didžiąjai daliai statytojų perlipo visus leistinus vidurkius.

IŠVADA.Yra visos sąlygos ir galimybės pasiekti,kad pieno tyrimai būtų tikslūs.Bet tuo pačiu turi pats garantuoti,kad gamini standartus atitinkantį pieną.

P.S. Duomenys dviejų metų senumo,gal kas nors dabar ir pasikeitė?

Sveiki... Viską supratau, mes irgi taip mąstėmė... Na viskas čia aišku... Tikra tiesa užburtas čia ratas...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 9 mėnesių...

taip tyrimai tikrai iskraipomi as siandien pasidomejau kokie tyrimai o ju net nera visa savaite jie kazkur plaukioja ir dar nesuprantu kai atiduoda knygute joje vienokie tyrimai surasyti o pieno tyrimu bazej kitokie ka supirkejai vidurki veda kad per dekada 3 tyrimai imti tai kas 2 dekada sutampa su knygute kaip cia yr

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

taip tyrimai tikrai iskraipomi as siandien pasidomejau kokie tyrimai o ju net nera visa savaite jie kazkur plaukioja ir dar nesuprantu kai atiduoda knygute joje vienokie tyrimai surasyti o pieno tyrimu bazej kitokie ka supirkejai vidurki veda kad per dekada 3 tyrimai imti tai kas 2 dekada sutampa su knygute kaip cia yr

Jums tyrimus be mažiausių pastangų suklastoja supirkėjai.... negana to, kad ir moka beprotiškai mažai, tai dar ir pieno rodiklius iškraipo savo naudai.... :(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

taip tokeles,kazkada seniau pasiskundziau punkto vedejai nes tyrimus pati veziau tai 3 men.buvo padorus o be to nenoriu kad ji uzpyktu nes prie namu sustoja pieno paimt ,reiks delikaciai uzsimint.Kur teisybes ieskot?gali perdirbejai ispraust,veliau

na situacija dramatiška... Dažnai mažesni pieno gamintojai jaučiasi dėkingi tai pačiai punkto vedėjai, už pacius įvairiausius palengvinimus, bet vertėtu suprasti, -kad už viską atsiima su kaupu, tiek vedėja, tiek pats supirkėjas.....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

yra 2 ūkininkų rūšys. kurie falsifikuoja pieną ir kurie sažiningai dirba. rezultatas toks kad saziningai dirbantys gauna ta pati kaip ir falsifikuojantys tik isleidzia daugiau geriems rezultatams pasiekti. jei meginį imtų kiekvieną kartą kai superka piena issisprestu tos nesamones.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pieno mėginių ėminas iš kiekvienos pieno siunto(iskaitant ir tytimą) tokią tvarką išsireikalavome, ir tik kaip laikiną, tad po šiai dienai ir vadinama "laikinoji pieno meginių paėmino ir pristatimo į pieno tyrimus tvarka" keista, kas ji vis dar laikina vadinasi, bet nemanau, kad bent vienas pieno gamintojas liko ja nepatenkintas, na nebent tas, kas stengesi klastoti rezultatus, bet dar keisčiau, kodėl supirkėjai nesistengia, kad tai taptu standartine ir privalona visiems gamintojas, net ir suprasdami, jos senaja tvarka moka papiktnaudžiauti gamintojai siekentys pasigerinti pieno rodiklius....?

Ar nemanote, kad atsakymas yra vienas:-supirkėjai leidžia manyti, kad gamintojas turi galimybe nesaziningais budais pasigerinti pieno kokybės rodiklius, bet ištiesu viską sprendžia perdirbėjas, ir tepalikdamas gamintojui iliuziją....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš moku už mėginių surinkimą Pieno tyrimams 383 lt be PVM mėnesiui kai mėginiai surenkami iš ūkio. Ydomu kas nutiktų jei mėginius imtų kasdien į individualius konteinerius, bet mėginius surinktų Pieno tyrimai iš Marijampolės PK. Tada man netektų mokėti už surinkimą, bet ar išliktų teisingi tyrimai. Norisi taupyti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš moku už mėginių surinkimą Pieno tyrimams 383 lt be PVM mėnesiui kai mėginiai surenkami iš ūkio. Ydomu kas nutiktų jei mėginius imtų kasdien į individualius konteinerius, bet mėginius surinktų Pieno tyrimai iš Marijampolės PK. Tada man netektų mokėti už surinkimą, bet ar išliktų teisingi tyrimai. Norisi taupyti.

gerai žinau, kad kiekviena įmonė labai nori, pieno meginius pristatyti pati į pieno tyrimus...

Liaudis yra išradinga, ir nebutina atplėšti konteineri, norint pakeisti kokybinius rezultatus, vienas paprasčiausiu budu yra meginius tamtikrą laiką palaikyti užšaldytus, o to pasekmė, -gerokai mažesnis gaunamas riebumas iš topaties mėginio, ir tik todėl ukininkui tenga mažiau pinigų (jei ne vieną karvute melži, tai ir tie 385 lt sutaupyti ištirpsta) yra ir daugiau būdų....

O būdas taupyti, tai su kaimynais susitarti, kad ir ne gretimo kiemo ,kad bent du ar trys suvešite pas kurį viena, ir kaina gerokai bus mažesnė, mes tai jau suvežame penkiese, pas kolėgą net šaldytuviuką mažuti tam tikslui nupirkome, ir jokių būdu nesutinkame, kad mėginius išsivežtu supirkėjas.... o mokame kažkuš po 65 lt už mėnesį už mėginių surinkimą...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

as irgi anksciau daviau kiekviena diena tyrimam bet marijampoles koncervai tol zyze kol atsisakiau,bet negaliu skustis kad labai jie voge,dabar su tyrimais daugiau turiu bedu,niekaip riebalai su baltymais nekyla 1.200 toks koeficiantas arba dar mazesnis.

tai ir viską paaiškina, ir kodėl kocervai zyzė, ir kodėl riebalai nekyla...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

MPK daviau iki praitų metų 10 mėn. ir neturėjau aukštesnio koef. nei 1,2 dažnai ir 1,1. Pastebėjau kad viskas priklauso nuo laboranto pavardės. Pasitaikė galimybė perėjau į PŽ, koef. mažiau kaip 1,3 dar nebuvo. Jei nepasirašai jokio dokumento jie privalo mokėt pinigus pagal duomenis iš pieno tyrimų puslapio. MPK priverčia pasirašyt dokumentus kad skaičiuotų pinigus pagal jų atliktus tyrimus ir tikrai taupo koeficianto saskaita.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

MPK daviau iki praitų metų 10 mėn. ir neturėjau aukštesnio koef. nei 1,2 dažnai ir 1,1. Pastebėjau kad viskas priklauso nuo laboranto pavardės. Pasitaikė galimybė perėjau į PŽ, koef. mažiau kaip 1,3 dar nebuvo. Jei nepasirašai jokio dokumento jie privalo mokėt pinigus pagal duomenis iš pieno tyrimų puslapio. MPK priverčia pasirašyt dokumentus kad skaičiuotų pinigus pagal jų atliktus tyrimus ir tikrai taupo koeficianto saskaita.

o kokiu budu MPK priversdavo pasirašyti, kad apmokėjimą skaičiuotu, pagal jų tirymus...?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano atvėju buvo labai smarkiai numuštas pirmas (po perėjimo iš PŽ į MPK) tyrimas kompe nuo koef. 1,27 PŽ iki 1,13 MPK, po to atvyko su sutartim ir paaiškino kad jų daromi tyrimai yra daug geresni nei pieno tyrimų. Sutartį pasirašiau ir į kompo duomenis daugiau nežiūrėjau, skaičiavo pagal duomenis iš kiekvieno šaldytuvo, tų 1,27 per visą laiką kol buvau MPK nepasiekiau. Tikras žieminis mano koef. 1,3-1,36.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...