Jump to content

ES remiami ūkininkavimo būdai


Donatas

Recommended Posts

  • po 2 savaičių...
  • po 5 mėnesių...

Pas mane ekologinis ūkis, ir kol mokės tokio dydžio išmokas toliau ūkininkausiu ekologiškai, nors ir pradėjau tik praeitais metais. Kol kas visą produkciją pardaviau kaip įprastinę turiu pereinamąjį laikotarpį, derlių irgi gavau neblogą iš ha vas. kviečių 3 t. žirnių 2 t. bulvių 20 t

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane ekologinis ūkis, ir kol mokės tokio dydžio išmokas toliau ūkininkausiu ekologiškai, nors ir pradėjau tik praeitais metais. Kol kas visą produkciją pardaviau kaip įprastinę turiu pereinamąjį laikotarpį, derlių irgi gavau neblogą iš ha vas. kviečių 3 t. žirnių 2 t. bulvių 20 t

Tai kiek tiksliai užtrunka tas pereinamasis laikotarpis :icon-question: Ir kas po to, kai jau ūkis tampa ekologinis. Galėtum trumpai pakomentuoti ir paremti skaičiais pvz. apie kviečius, jeigu kuli 3t/ha, už kiek imanoma parduoti, koks išmokos dydis ir t.t. Žinoma jei tai nekomercinė paslaptis :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane ekologinis ūkis, ir kol mokės tokio dydžio išmokas toliau ūkininkausiu ekologiškai, nors ir pradėjau tik praeitais metais. Kol kas visą produkciją pardaviau kaip įprastinę turiu pereinamąjį laikotarpį, derlių irgi gavau neblogą iš ha vas. kviečių 3 t. žirnių 2 t. bulvių 20 t

Tai kiek tiksliai užtrunka tas pereinamasis laikotarpis :icon-question: Ir kas po to, kai jau ūkis tampa ekologinis. Galėtum trumpai pakomentuoti ir paremti skaičiais pvz. apie kviečius, jeigu kuli 3t/ha, už kiek imanoma parduoti, koks išmokos dydis ir t.t. Žinoma jei tai nekomercinė paslaptis :D

Pereinamas laikotarpis priklauso nuo daugelio faktorių paprastai trunka iki 3 m. bet jei prieš ekologinį ūkininkavimą buvo intensyviai ūkininkaujama pereinamas laikotarpis gali užtrukti ir iki 4 m. Jeigu tavo ūkis jau turi ekologinį statusą (ne pereinamą laikotarpį) tai savo kviečius šiais metais galėjai parduoti pvz. "Ustukių malūnui" ir gauti apie 400 lt, bet aš pardaviau viską Kauno grūdamas nes turėjau didelį kiekį pašarinių :) o ne maistinių. Ankštinių bei grūdinės kultūros išmoka vienam ha. yra 1400 lt. aš dar gaunu 195 lt. už mažai palankias ūkininkauti vietoves :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu jei tokia išmoka už ha, tai tada gal ir apsimoka, bet vat kaip reikia užauginti maistinius kviečius , ta prasme, kad atitiktu sakykim pirmą klasę, o tuo labiau ekstra, ekologiškai tai nelabai įsivaizduoju, plius nederlingose žemėse. O gal ekologiškiems grūdams tokie reikalavimai netaikomi ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...

nerandu patarimu ka daryti norintiems pradeti ukininkauti jauniems ukininkams. mas turime 9h zemes. esam jauni. norim ukininkauti. taip pat domina galimybe gauti parama is fondu numatytu 2007-2013 metams. gal kas turi patirties ir galite pasidalinti. manau, kad tai domintu ne viena. aciu. :D:D [/b]

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gal kas susidurete su prudo kasimo tvarka. norim issikasti pruda, bet girdejau, kad yra apribojimai. kokio dydzio pruda galima kasti be baimes :icon-rolleyes: , kad gamtosauga nenubaus :icon-question: laima [email protected]

Prieš porą metų išsikasėme, 4m gylis 15 ant 15 kažkur, tai jokių leidimų neprašėme ir gamtosaugininkai nieko nesakė nors ir matė :D Jis naudojamas kaip priešgaisrinis vandens telkinys :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nerandu patarimu ka daryti norintiems pradeti ukininkauti jauniems ukininkams. mas turime 9h zemes. esam jauni. norim ukininkauti. taip pat domina galimybe gauti parama is fondu numatytu 2007-2013 metams. gal kas turi patirties ir galite pasidalinti. manau, kad tai domintu ne viena. aciu. :D:D [/b]

Visų pirma toks kiekis zemes 2007-2013 metu programai pakankamas tik uzsiimant Sodininkyste ar darzininkyste. O placiau galima pasiskaityti cia:

http://www.zum.lt/min/failai/KPPn-060316.pdf

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 metų...

mūsų rajonas priklauso mažiau palankioms tai 195 lt tiesioginė plius 300 ir 1400lt už ekologinį ūkininkavimą už javus .gaunasi viso su tiesioginėm už javų ,žirnių ,miežių,beveik 2000 litų,tai ko daugiau norėti,bet tai senesniems kuriedalyvavo ankstesnėje programoje,o nuo 2007 kurie dalyvauja,mažesnės bet mokoma pagal atskyras augalų rūšis,jei kam rūpi daugiau žinoti įeikite iwww.ekoagros.lt ir ten yra visosžinios ,taip kad mano ūkis nedidelis ir man ekologiškai ūkininkauti ir telieka o dar parduodu produkcija,o kas turi daugiau žemės tai dar geriau nereikia vyti dievo į medi,duok dieve tik sveikatos ,ko ir jums visiems linkiu :lol:o dėl pereinamojo tai jokio skirtumo išmokos kaip ekologinio ir kiekvienai augalų grupei skirtingas,sodui tiek o javams kitoks,nėra velnias toks baisus kaip jį piešia, pabandyk ir patiks ir kitaip pats nenorėsi,kai nueisi į lauką ir pamatysi boružes ant javų ,žirnių ,kai kulsi jų pilna kai ari sliekus pamatai dirvoje,tai net keista kiek aplink gyvybės,ko nepamatysi chemizuotam,aš jau 4 metai ir nieko gyvas. :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...