Jump to content

žasu perinimo taisykles.


golas

Recommended Posts

Sveiki, nusipirkau nauja inkubatoriu ir noreciau suzinoti daugiau informacijos apie zasu ir anciu perejima. Gal kasnors galit man pasakyti kokia turetu buti inkubatoriui dregme siluma ir visa kita kad isiristu sveiki jaunikliai. nes jau ismeciau 63 vistu kiausinius :eusa-liar: gal buvo manza temperatura? padekite kasnors, Labai laukiu atsakymu.... ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o dieve mazink :)

ŽĄSYS, ANTYS: 1-15d -37,8; 16-28d -37,4; ritantis -37,2

Kad būtų gauta gera žąsiukų išeiga, žąsų kiaušinius būtina vėsinti pagal tam tikrą programą. Kiaušinius pradedame vėsinti nuo 9 inkubavimo dienos, po 2 kartus per parą. Vėsinimo trukmė, priklausomai nuo aplinkos temperatūros, yra apie 20 minučių. Nuo 19 inkubavimo dienos kiaušinius vėsiname 3 kartus per parą po 40 minučių. O nuo 25 dienos vėsinti jau 4 kartus per parą. Vėsinimo trukmė – 40 minučių. Atvėsintų kiaušinių lukšto paviršiaus temperatūra 20-25ºC.

Po vėsinimo kiaušinius reikia apipurkšti švariu vandeniu ir deti atgal į inkubatorių.

Drėgmė ančių ir žasų kiaušiniams turi būti apie 40%.

P.s. jei jau kelinta diena taip laikai ant 40laipsniu tai bijau kad gali buti perkaitinti kiausiniai. Siaip rekomenduociau pirmiau pasidometi kaip perinti ir tik tada perinti, taip ir kiausiniai nenueis suniui ant uodegos ir pats busi labiau patenkintas rezultatu :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na jei nera ventiliatoriaus ir sildymas is virsaus tada apie 39 gali buti. Cia tikslus daviniai tik kur maiso ir paskirsto ora tolygiai. Netgi su ventiliatorium pas mane perinant dedu ant 0,4 laipsniu didesne temperatura, nes realiai prie daviklio pas mane irgi buna reikiama o inkubatoriaus krastuose irgi mazesne. Todel net su ventiliatorium dedu biski didesne.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Del vistu pacituosiu viena straispniuka:

Taigi įsigijome, gavome dovanų inkubatorių. Dažniausiai kiaušinių perinimo naujokams kilantis klausimas: Kaip reikia išsiperinti vištos kiaušinius.

Pirmiausiai nepamirškime apie drėgmę, ji labai svarbus faktorius kiaušinių perinimo metu: drėgmė perinimo metu turi būti palaikoma 40-50 proc. intervale, o kai jau ima skilti kiaušiniai – didiname iki 70 proc. Inkubavimo metu perdidelė dregmė gali paskandinti gemalą, permaža drėgmė – pridžiovinti ji prie kiaušinio lukšto. Todėl įdealiausia dregmė viso perinimo metu turėtų būti 40-50 proc. skalėje.

Sekantis svarbus faktorius – tai perinimo temperatūra. Vištų kiaušiniams įdealiausias toks temperatūros palaikymo grafikas perinimo metu:

1-6 diena- 38-38.2 ;

7-10d – 37,8-38;

11-14d – 37,4-37,5;

15-19d – 37-37,2;

ritimosi metu nuo 20 dienos laikoma 36,9-37 laipsnių temperatūra.

Svarbu: mėsinių veislių vištoms temperatūra vos vos mažesnė ~0,2 laipsnio viso perinimo metu.

Kiaušinių vartymas: kiaušinius reikia vartyti kasdien. Geriausia kiaušinius jei nėra automatinio vartymo inkubatoriuje apversti šleniai su ranka sujudinant. Tai reikėtu atlikti ryte ir vakare. Verčiant kiaušinius nebūtina apversti jo kelis sykius, tiesiog užtenka, kad kiaušinis bent kiek pasisuktu. Pavyzdžiui kiaušinio padėtis pasikeistų nors ir 45 laipsnių kampu.

Kiaušinių vėdinimas: kiaušinius vėdinti pradedame nuo 6-7 dienos nuo inkubavimo pradžios. Tada išjungiame inkubatorių, atidarome dureles ir duodame kiaušiniams pastovėti taip 10-20min. Aišku reiktu atsižvelgti kokioje patalpoje stovi inkubatorius, jei tai labai šalta patalpa, aišku vėdinsime trumpiau. Bet jei laikome kambaryje kur temperatūra paprastai būna apie 20 laipsnių šilumos – tai paprastai vėdinama 10-20min. Vėdinimą reikia atlikti kasdien. Vėdinimo metu kiaušiniai kvėpuoja, pasišalina perteklinė dregmė, susikaupusios dujos ir t.t. Nevedinamų kiaušinių išsiritimas būna labai prastas, viščiukai išsirita silpni ir ligoti. Todėl nebijokite vėdinti kiaušinių ir pamirškite posakį – “višta sušaldys kiaušinius”.

Sekmės perinant viščiukus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš irgi nusipirkau putplastinį inkubatorių, sudėjau 63 kiaušinius ir laukiau , buvo nerimo, nes jame neina tiksliai nustatyti temperatūros, o drėgmės matuokio taip pat nėra.Pripyliau 3 vieteles po apačia vandens, pirmas 6 dienas laikiau apie 100 Farenheitų temperatūrą, (aiškiau suprasti nei Celsijaus skalėje).Patikrinau prieš lempą ar vystosi, išmečiau 5 persišviečiančius, pravėdinau ir truputuką sumažinau temperatūrą.Šiaip tais laipsniais nelabai pasitikėjau, dažnai dėdavau kiaušinį prie skruosto ir jausdavau gana tiksliai kad lyg ir tinkama temperatūra.Šiaip kasdien atidarydavau pažiūrėti, ar ne sausa, ir vis dapildavau vandens.Kai netingėdavau, iš pakrašcio kiaušinius perdėdavau į vidurį ( automat. vartymas), kad tolygiau šiltų.Ir šeštadienį suėjo 21 diena ir mano kiaušiniai ėmė trūkinėti, Išsirito 45 viščiukai.Kiaušinius pirkau iš turgaus, tai 10 atrodė tokie gražūs(rudi, dideli), o iš jų išsirito tik vienas.Visi sveiki gražučiai, tik vienas kojytes išskėtęs, vargu kas iš jo bus.

Tai tokia mano perinimo nedidelė patirtis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...