Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

Sveiki, nezinau kas pasidare, bet mirsta vieno menesio triusiukai. Jokios salygos, maistas nesikeite, gyvena dar su mama. Is pradziu du radau negyvus, vakar dar penkis, ir kad ir kaip ziurejau, nu bet vienas be galvos :icon-eek: Ziurke ilist tikrai negalejo. tai kas cia? motinai susisuko protelis?

Nu gerai vienas be galvos ... (gal jis toks nuo gimimo :D) o kitiems yra kokiu isoriniu traumu ,pazeidimu , ikandimu .... ??? Cia viename lizde viskas vyksta ...???

Kai pasmane kaskada krisdavo triusiai as apziuredavau kaip jis atrodo ,del ko galejo kristi ,darydavau "skrodima" ,apziuredavau vidinius organus jei nesimatydavo isoriniu pazeidimu ...Na kad ir tas kuris be galvos ... jis gulejo kaskaip vistiek ten matosi ar buvo nugriausta galva narvo viduje , ar per grotas isvilkta ...na ten visokios gyslos nutemptos i narvo isore ar kaskaip kitaip ....

Tokiu atveju reikia buti biski "medicinos ekspertu" ziureti i kuria puse kokie irodimai yra :( ,kaip "nusikaltimo" vieta atrodo ...

O taip sunku kanors pasakyti paciam ...cia taspats kaip turiu dvi masinas ir jos neuzsiveda , vienoi nera kuro nei laso ... kokia priezastis ,kad masinos neuzsikuria :D

Seip tai pats turetum geriausiai zinoti priezasti del ko krenta triusiukai ... nes tu zinai kokie narvai (gali kokia ziurke pro tinkla pralysti ,pro grindis prasigriauzsti ...) ,kaip narvu TEMPERATURINIS rezimas atrodo (karsta , vejas , dregna ...) , ka eda , ka geria (vandens pastoviai turi ar pritruksta) , kaip jie atrodo kasdiena (sokineja ,sedi apspange ...) .... Cia per atstuma viso to nesimato .

As cia vel kogero pasikartosiu ir vel Visi susinervinsite del to , kad pasmane NEBEKRENTA NEI VIENAS TRIUSIS NEI TRIUSIUKAS .

Seniau kai ,mano manimu , mazai kreipiau demesio i triusiu sveikata budavo visko ,krisdavo mazi , krisdavo dideli ,susirgdavo ... Kol nepradejau rupintis triusiais is esmes ...pradejau stebeti kaip jie elgiasi , kaip jie auga , kiek sueda , kiek isgeria (va cia vieninga vandens padavimo sistema turi spragu nes neaisku katras narvas kiek isgere ) ,kaip temperatura prie narvu , narvu viduje ...

Kai viska pradejau rasyti ,traukti i lenteles ... pasimate kuris maziau priauga svorio ,kuris maziau sueda , kuris pradeda "medituoti" ... Ir visa tai stebint galima uzbegti visokiems triusiu susirgimams uz akiu , galima isvengti triusiu kritimo , nuostoliu ...

Dabar vienintelis triusiuku kritimas pas mane yra tas kol triusiukai lizde yra (pirmas 5-10 dienu) .Kai atsiveda triuse ir del kaskokiu priezasciu buna lizde negyvu ar jie per pirmas dienas krenta . Lizda apziuriu po 5-7 dienu .Pirmasias 5-7 dienas nekisu pirstu prie lizdo .

Tad tiek ir ziniu :) , sekmes auginant . Stebekit savo augintinius ir bus maziau problemu .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...

Kadangi tai yra ne natūralu, triušiš besiprausdamas prisilaižo savo plaukų ir daugiau celiuliozės turintis maistas, toks kaip šakos stambi žolė padeda tiems plaukams pasišalint (ypač tai aktualu angoriniams) ir dabar nepamenu gerai, tad neparašysiu, nes bijau ka netaip parašyt , bet kažkaip gadina skrandį ir kenkia virškinimo sistemai kas labai atsiliepia imunitetiui.

Nelabai čia ka paargumentavau , bet gal kas gudresnis dadės.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kadangi tai yra ne natūralu, triušiš besiprausdamas prisilaižo savo plaukų ir daugiau celiuliozės turintis maistas, toks kaip šakos stambi žolė padeda tiems plaukams pasišalint (ypač tai aktualu angoriniams) ir dabar nepamenu gerai, tad neparašysiu, nes bijau ka netaip parašyt , bet kažkaip gadina skrandį ir kenkia virškinimo sistemai kas labai atsiliepia imunitetiui.

Nelabai čia ka paargumentavau , bet gal kas gudresnis dadės.

Visiškai į "lankas" argumentai.... Nors gal tavo angorai, bet tik ne visiems likusiems....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal ne į tema, bet palaikydami vadinamus pasaulinius augintojus ar kitaip korporacijas patys kasatės sau duobę, pažiūrėkit kas amerikoj ar indijoj daros. Neliepiu juk nešert kombikormos, o GMO man bent tikrai ne gėris ir išgirdus žodį monsanto šiurpas nukrato.

O kuom tie kombinuoti pašarai geriau ? Kad hormonais ir dar bala žino kokiais vaistais su gmo soja prišertas triušis greitai nutunka.

Na nematau juose daugiau pliusų. Ir turbūt neveltiui tas perspėjimas ant maišo parašytas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal ne į tema, bet palaikydami vadinamus pasaulinius augintojus ar kitaip korporacijas patys kasatės sau duobę, pažiūrėkit kas amerikoj ar indijoj daros. Neliepiu juk nešert kombikormos, o GMO man bent tikrai ne gėris ir išgirdus žodį monsanto šiurpas nukrato.

O kuom tie kombinuoti pašarai geriau ? Kad hormonais ir dar bala žino kokiais vaistais su gmo soja prišertas triušis greitai nutunka.

Na nematau juose daugiau pliusų. Ir turbūt neveltiui tas perspėjimas ant maišo parašytas.

Pritariu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal ne į tema, bet palaikydami vadinamus pasaulinius augintojus ar kitaip korporacijas patys kasatės sau duobę, pažiūrėkit kas amerikoj ar indijoj daros. Neliepiu juk nešert kombikormos, o GMO man bent tikrai ne gėris ir išgirdus žodį monsanto šiurpas nukrato.

O kuom tie kombinuoti pašarai geriau ? Kad hormonais ir dar bala žino kokiais vaistais su gmo soja prišertas triušis greitai nutunka.

Na nematau juose daugiau pliusų. Ir turbūt neveltiui tas perspėjimas ant maišo parašytas.

Tai taip ir sakyk kad granuliuotas pasaras su GMO ir kitais cheminiais priedais netinkamas, arba pavojingas.

Bet tu rasei BETKOKS GRANULIUOTAS PASARAS, Tai dabr man pasakyk kuom blogas mano GRANULIUOTAS PASARAS jei gu as pats uzsiauginu savo laukuose naturalius grudus, KVIECIAI, MIEZIAI, AVIZOS,ZIRNIAI ir sita visa geri sumaisau procentaliai ir idedu kalcio (kreida)(naturalus gamtos produktas KLINTIS) ir sugranuliuoju.

TAI KUOM MANO TOS GRANULES PAVOJINGOS AR BLOGOS. ?????????

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Paklausiu ir parašysiu būtinai,o KVIECIAI, MIEZIAI, AVIZOS,ZIRNIAI irgi triušiams argi gerai tiek daug energijos koncentruotos. Ten kur triušiai beveik neserga mixomatoze pažiūrėk ka valgo ? Tikrai ne tokius koncentratus ,o labai skurdžia žolia, bet sutinku kad be koncentruotų ir kombinuotų pašarų niekaip , nes reik juk vergus miestuose pamaitint. O kitoj temoj vyrai rimti rašė, kad kuo smulkiau tuo blogiau.

Manau kad jai pašaras ir gyvenimo salygos gyvūno ar augalo atitinka jo prigimtį , jokios ligos jo nepuola.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Paklausiu ir parašysiu būtinai,o KVIECIAI, MIEZIAI, AVIZOS,ZIRNIAI irgi triušiams argi gerai tiek daug energijos koncentruotos. Ten kur triušiai beveik neserga mixomatoze pažiūrėk ka valgo ? Tikrai ne tokius koncentratus ,o labai skurdžia žolia, bet sutinku kad be koncentruotų ir kombinuotų pašarų niekaip , nes reik juk vergus miestuose pamaitint. O kitoj temoj vyrai rimti rašė, kad kuo smulkiau tuo blogiau.

Manau kad jai pašaras ir gyvenimo salygos gyvūno ar augalo atitinka jo prigimtį , jokios ligos jo nepuola.

tai tada iš viso,-ir triušiams ir šunims ir visiems kitiems gyvūnams,kur yra pagamintas sausas maistas-yra blogis....jei laikysimės tokio mąstymo,-tai reikia visiems pasiimti kuokas ir grįžti į ''akmens amžių'',-eiti medžioti,ir tt..tai kam tu tą triušį augini,-ne paprasčiau miške jį ,su kilpa pasigauti?-''natur produkt''... :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal ne į tema, bet palaikydami vadinamus pasaulinius augintojus ar kitaip korporacijas patys kasatės sau duobę, pažiūrėkit kas amerikoj ar indijoj daros. Neliepiu juk nešert kombikormos, o GMO man bent tikrai ne gėris ir išgirdus žodį monsanto šiurpas nukrato.

O kuom tie kombinuoti pašarai geriau ? Kad hormonais ir dar bala žino kokiais vaistais su gmo soja prišertas triušis greitai nutunka.

Na nematau juose daugiau pliusų. Ir turbūt neveltiui tas perspėjimas ant maišo parašytas.

Tai taip ir sakyk kad granuliuotas pasaras su GMO ir kitais cheminiais priedais netinkamas, arba pavojingas.

Bet tu rasei BETKOKS GRANULIUOTAS PASARAS, Tai dabr man pasakyk kuom blogas mano GRANULIUOTAS PASARAS jei gu as pats uzsiauginu savo laukuose naturalius grudus, KVIECIAI, MIEZIAI, AVIZOS,ZIRNIAI ir sita visa geri sumaisau procentaliai ir idedu kalcio (kreida)(naturalus gamtos produktas KLINTIS) ir sugranuliuoju.

TAI KUOM MANO TOS GRANULES PAVOJINGOS AR BLOGOS. ?????????

O tu duodi pazyma ,kad tavo KVIECIAI, MIEZIAI, AVIZOS,ZIRNIAI yra BE GMO ?

Atlieki tyrimus ,kad neuztersti GMO ?

Gali pateikti DOKUMENTUS , kad butent is tu grudu pagaminta ?

Ar cia tik tavo ZODIS GARANTIJA ?

Turi koki nors KOKYBES SERTIFIKATA ?

Gal tavo tie grudai dar BLOGESNES KOKYBES nei tie su GMO , gal ten dedi viska ko is taves nesupirko , ko nesugebejai parduoti kaip KOKYBISKA produkta , o gal netgi is kitu UKININKU supirkai (ar gavai nemokamai ) visokius grudus uzkrestus erkutemis , chemikalais bei niekam tinkamus produktus ir gamini "GERA" PASARA ?

O gamyklose yra siokia tokia kontrole , atsakomybe , patikrinimas . Jei neatitiks recepturai Jie gali gauti bauda .

O tu ka gausi jei pridesi i tas granules visokio slamsto ? Tik DIDESNI PELNA .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...