Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

Zarasų rajone pas viena augintoją mačiau, kad ant narvo tinklo dar ir tinklelis uždetas kaip buna senukuos nuo uodų.

Suprantate tvartas pas mane labai storom sienom, tad ir problema būtų padidinti apšvietimą ar papildomą ventiliacija irengti ir priedo galvoju kad triušui vistiek sveikiau pusiau lauko sąlygos.

Domėjausi kaip triušiai auginami USA tai ten ir jie laikomi pusiau lauko sąlygomis ir tose valstyjose kur klimato sąlygos panašesnes į mūsų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano triusiai auga patalpoje siltuoju metu laiku langai ir durys su tinkleliu keleta kartu per savaite apie langus ir duris purskiu preparatu chrysamed prikabineju musgaudziu ir tai ilenda vienas kitas parazitas o lauke tai nezinau kaip reikia uzsandarint irjei dar nevakcinuot tai tik stebuklas kad neserga nekitaip :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pagaliau ir i mano ukeli atėjo šventė jau pas mane pirmieji gyvi mažyliai spurda pilname narve puku.... :eusa-violin: tik vienas neišgyveno jau buvo išmestas iš lizdelio savaitgali mėginsiu pridėti foto savo ūkelio :)

o kada suleisti buvo triusiai poruotis? Nes savaites laikotarpyje ir as laukiu pagausejimo :eusa-clap:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ira teke matyti kaip uodu spieciai duzgia apie narvus stovincius lauke vazdelis nekoks ipac kencia maziukai uodai lesa net baisu. :(

Ei, jūs manęs negąsdinkite. Aš patarimo prašau. Nu neturiu aš tvarto

Sveiki,

Rudenį šia tema labainemažai diskutavom :D

Ką darau aš:

Skiepiju ir lauke ir patalpoj gyvenančias darbines pateles ir darbinius patinus. Jaunimo neskiepiju, nes natūralią mėsą ir patys valgom, ir parduodam. Tfu tfu tfu, 2011 pora susirgo,ir tai lytinių būdų pasigavo miksomatozę.

Neskiepijant, automatiškai prisideda rūpesčio dėl saugojimosi nuo uodų ir musių.

Aš darau taip:

Patalpoje kabo ultravioletinės gaudyklės uodams. Jų pilna visokiuose Senukuose ir t.t.. kainuoja ~30Lt. BŪTINAI išsaugokit pirkimo kvitą, nes lemputei perdegus, centrai naujomis neprekiauja. privalės tokiu atveju pakeisti visą žibintą į naują (per metus perdegė 3kartus lemputė, veikia 24/7/365. nes ir šilresnę žiemos dieną kokia musė atsiranda, plius švieselė gyvūnėliams. Šiai dienai esu užsisakęs bandomąją partiją lempučių tokių atsarginių iš tolimojo užsienio. kai išbandysiu, galėsiu prekiauti.

veikimo principas: vos šviečia 3W pailga lemputė ultravioletinė. aplink ją dviguba vielutė, pajungta į elektrą. uodas skrenda/lenda prie lemputės - jį trakšt! ir partrenkia pora tūkstančių voltų, užmušti uodai sukrenta į talpelę. palieku įjungtą visą parą. kas dieną po saują uodų išmetu. Elektros valgo labai mažai.

Lauke vakarais uždegu ir smilkinu dūminę BROS spiralę (atkreipkit dėmesį, žalios veiksmingesnės už bordines, nors ant pakuotės visada būna žalia nupiešta), priperku per 40% išpardavimus. pastatau šalia narvų, kad vėjelis pro visą plotį prapūstų. galima ir rytais tą pačią naudoti.

Mano tėvai užuolaidą užkabino per visus 3 aukštus narvų. bandžiau marlę kabinti, kieta tinkliuką nuo uodų... Marlė ant tinklinių durelių visai nieko,bet uodai pro grindys ir kitus tarpelius pralenda...

kai kas bando purkšti visokias priemones (BIOKILL, Neostomasan ir t.t.) ant staktos durų ir langų, bet man nepadėjo, tik vištoms pakenkė...

kai kas degina smilkalus indiškus, būna po 60-80 centų pakuotė.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labas rytas,

Prisiduodu,kad viena patele pirmakarte jau krauna pukus. Vyras ryte informavo po serimo,kad labai nervinga ji, pikta ir pukus buvo sukrovus tiek lizdadezej, tiek inde, kuriame dedu sniega jai atsigerti. Is indo pukus sudejo lizdadezen. Su dideliu jauduliu laukiu pagausejimo. Reikia eiti i triuside patina neostomosanu skiestu itrinti ketera nugaros, bet bijau :icon-eek: Baisu,kad triuskmaudami mes ten nepakenktume kaip nors. Nes patinas proceduru tokiu nemegsta :icon-cool:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labas rytas,

Prisiduodu,kad viena patele pirmakarte jau krauna pukus. Vyras ryte informavo po serimo,kad labai nervinga ji, pikta ir pukus buvo sukrovus tiek lizdadezej, tiek inde, kuriame dedu sniega jai atsigerti. Is indo pukus sudejo lizdadezen. Su dideliu jauduliu laukiu pagausejimo. Reikia eiti i triuside patina neostomosanu skiestu itrinti ketera nugaros, bet bijau :icon-eek: Baisu,kad triuskmaudami mes ten nepakenktume kaip nors. Nes patinas proceduru tokiu nemegsta :icon-cool:

Tai patelelei kūno temperaturos vandenuko pasiūlyk. Maniškė net tarp triušiukų gimdymų gėrė. Laukiam gerų naujienų :icon-smile:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labas rytas,

Prisiduodu,kad viena patele pirmakarte jau krauna pukus. Vyras ryte informavo po serimo,kad labai nervinga ji, pikta ir pukus buvo sukrovus tiek lizdadezej, tiek inde, kuriame dedu sniega jai atsigerti. Is indo pukus sudejo lizdadezen. Su dideliu jauduliu laukiu pagausejimo. Reikia eiti i triuside patina neostomosanu skiestu itrinti ketera nugaros, bet bijau :icon-eek: Baisu,kad triuskmaudami mes ten nepakenktume kaip nors. Nes patinas proceduru tokiu nemegsta :icon-cool:

Tai patelelei kūno temperaturos vandenuko pasiūlyk. Maniškė net tarp triušiukų gimdymų gėrė. Laukiam gerų naujienų :icon-smile:

Gera mintis del vandenuko. Man regis,kad jau atsivede triusuku ji. Bet dar nenoriu lysti ten. Kaip ir kada ten patikrinti reiketu ar nereiketu ta lizda?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ko jūs taip baiminatės, nestresuoja tie triušiai taip, kai mums atrodo. Maniškiai tikrai nėra labai pripratę prie žmogaus, bet einu ir lendu, ir apžiūriu tada, kai man reikia. Nuo to nė vienas nenukentėjo. Ir skiepiju tiek vaikingas, tiek po atvedimo tuoj, jei sutampa.

O dėl skiepų tai baikit juokaut ! Nesutaupysit, o tik vargo turėsit.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gera mintis del vandenuko. Man regis,kad jau atsivede triusuku ji. Bet dar nenoriu lysti ten. Kaip ir kada ten patikrinti reiketu ar nereiketu ta lizda?

Gal pirmi mažyliai jūsų triušių? :icon-smile: Žinoma, specialiai triukšmauti nereikia. Bet įprastiniai garsai netrukdys jai. Aš apžiūriu po poros valandų. Tada patelė jau apsiraminusi būna. Duodu jai morką ar kopūstą, paglostau, pagiriu. Kartu ir rankos jos kvapo prigeria. Tada apžiūriu lizdą. Taip, ji pyksta. Viena ranka ją prilaikau, kita pūkus praskleidžiu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dar klausimas iskilo. Nunesiau vandenuko drugno patelei, tai antra, kur turetu irgi vaikuotis kazkokia neaiski man. Lizdadezej puku nera, bet sienukas vietom biski kraujuotas :icon-eek: Ar taip turi buti?

Pastebėk ją (galiu kreiptis tu?) . Šiaip turėtų susitvarkyti. Jei ne - gimus mažyliams papešiok iš papilvės pūkų.

Bet svarbiausia. Po vienos patelės apžiūros einant pas kitą būtinai nusiplauk rankas. Geriausia ūkišku muilu. Nenervink svetimo lizdo kvapais. O ir ligų profilaktika gera.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

[quote="Tuškutė"

Pastebėk ją (galiu kreiptis tu?) . Šiaip turėtų susitvarkyti. Jei ne - gimus mažyliams papešiok iš papilvės pūkų.

Bet svarbiausia. Po vienos patelės apžiūros einant pas kitą būtinai nusiplauk rankas. Geriausia ūkišku muilu. Nenervink svetimo lizdo kvapais. O ir ligų profilaktika gera.

Tai zinoma,kgali kreiptis "tu" :) Dar nei 30 neturiu :icon-redface: Dekui uz patarimus :romance-kisscheek:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Suskaiciavau 5 triusiukus :eusa-clap: Visi siltuciai, storuliukai. Patele neprisileidzia ne tik i lizda, bet ir i narva.

Ir as syryt gryzes is tarnybos radau sviezia guzta :icon-mrgreen: (biski uztempe, kergta buvo per LT valstybes atkurimo diena) lygtai viskas gerai, tik triusiuku irgi mazokai, buvai ikises ranka tai tik kokie 4-5 :eusa-dance:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...