Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

sveiki

na triušieniu aš netampau i kitas patalpas, nes tikrai jos patire stresa, neziuri vaiku arba juos uzmaigo

cia iš savos patirties zinau (viena karta ir aš pernešiau su vaikais i kita patalpa tai buvo lygei tas pats)

kitai triušei perdejimas ir buvo nesekmingas, nors ir tos pukais maziukus ištryniau, po valandos buvo ištempti iš lizdo ir sumaigyti

maniškes veda ir šaltoj patalpoj, kur vanduo uzšala, bet skersvejo nera ir gerai

turiu ir aš viena klausima:

vieno lizdo patinukai jau 4 men amziaus prapliko 3 iš keturiu šonai, kupra

ar cia jie patys nusipešiojo ar vitaminu kokiu truksta?

ir iš 5 lakomu pateliu viena yra nuplikuseis šonais taip pat

Spėju, erkutės arba blusos. Katinas, šuo arba višta galėjo užnešt

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip manot jei po 2 sav. Pernesiu triuse su triusiukais I triuside, ar nebus vel streso Jiems?

Kol triušiukai lizdelyje tupi -niekr nenešk. Apskritai, klimato kaitalioti nepatarčiau - ligos puls.

O triušiukams svetimų pūkų jokiu būdu nedėk. Jei trūksta - jai iš papilvės papešiok.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei triusiai plinka greiciausia bus kailegrauzis isimetes dar buna kad del vitamino d stokos plinka salutes sviesos reikia

tai kad patinukai laikomi laukia ir saulute retkarciais gauna

gal tas kailiagrauzis, o ka patartumet daryt?

nei ju purkšt kuo, nes laukia tai šalta

nešt namo ir tada tik purkšt kazkuo

galvoju neostoposanu ar kaip ji ten

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki

na triušieniu aš netampau i kitas patalpas, nes tikrai jos patire stresa, neziuri vaiku arba juos uzmaigo

cia iš savos patirties zinau (viena karta ir aš pernešiau su vaikais i kita patalpa tai buvo lygei tas pats)

kitai triušei perdejimas ir buvo nesekmingas, nors ir tos pukais maziukus ištryniau, po valandos buvo ištempti iš lizdo ir sumaigyti

maniškes veda ir šaltoj patalpoj, kur vanduo uzšala, bet skersvejo nera ir gerai

turiu ir aš viena klausima:

vieno lizdo patinukai jau 4 men amziaus prapliko 3 iš keturiu šonai, kupra

ar cia jie patys nusipešiojo ar vitaminu kokiu truksta?

ir iš 5 lakomu pateliu viena yra nuplikuseis šonais taip pat

Ne gerbiamieji, tokio amžiaus ir vienam lizde, tikrai ne erkutė :D . Ši liga vadinasi " gamtos šauksmas" :D , išskirkite po vieną ir po poros savaičių bus kūdliai be jokių vaistų. Ar atkreipėte dėmesi, kad pas triušius yra labai stipri hierarchija? Būna du variantai: arba atsiranda vienas ir visus "duchina" tai atvejis kuri minėjote(trys pliki, vienas ne) arba kitas variantas kai visi "duchina" vieną, (tai jūsų patelių atvejis) ir visai nepriklauso ar tai vyksta tarp patelių, ar tarp patinų, ar bendrai. Beje atskirus "viercha" dažniausiai naujas neatsiranda ir viskas susitvarko, o vat atskirus tą kuri visi "duchina" beveik visada atsiranda kitas "atpirkimo ožys". Beje taip stipriai reiškiama hierarchija jokiu būdų nebūna kiekvienoje vadoje

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Buvo toks reikalas ir pas mane bet tarp patinuku net iki kraujo praliejimo razborkes teko visa kompanija isformuoti :D

Aš vakar savo 14 paaugliukų chebrą išdalinau. Žinoma, fainai jie dūkdavo - kaip kačiukai :icon-smile: Bet, matyt, jau hormonai suveikė - vienam po nakties nugara iškąsta :icon-sad: Vsio. Padariau skyrybas. Tiesa, bandžiau lytį pažiūrėt. Bet nesu tikra, ar atspėjau...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki triušių augintojai.

Norėjau pasikonsultuoti kaip geriau auginti triušius. Planuoju auginti triušius sau ir šeimos nariams,bei draugams. Apityksliai apie 100-200 triušiukų per metus.

Turiu tvartukus 3, visų kvadatūra apie 80m2. Bet iškilo klausimas kur geriau auginti, tvartuke ar lauke?

Atsižvelgiant į ligų klausima ir kitas aktualijas. Kuriomis sąlygomis labiau būtų galima sumažinti sanaudas, bei laika skiriama priežiurai.

Tikiuosi nesugaišinsiu labai jūsų brangaus laiko.

Išanksto dėkoju už jūsų atsakymus. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki triušių augintojai.

Norėjau pasikonsultuoti kaip geriau auginti triušius. Planuoju auginti triušius sau ir šeimos nariams,bei draugams. Apityksliai apie 100-200 triušiukų per metus.

Turiu tvartukus 3, visų kvadatūra apie 80m2. Bet iškilo klausimas kur geriau auginti, tvartuke ar lauke?

Atsižvelgiant į ligų klausima ir kitas aktualijas. Kuriomis sąlygomis labiau būtų galima sumažinti sanaudas, bei laika skiriama priežiurai.

Tikiuosi nesugaišinsiu labai jūsų brangaus laiko.

Išanksto dėkoju už jūsų atsakymus. :)

Pats esu dar tik pradedantysis, bet turbut jei yra galimybe auginti tvarte tai ten ir laikyciau, kadangi isprendziamas klausimas del girdymo ziema, lengviau kovoti su skraidanciais ligu pernesejais, per vasaros karcius tvartuose dazniausei buna vesu, todel triusiai neperkaista, patogu salia sandeliuoti pasarus, blogu oru paciam bus maloniau priziureti savo augintinius.... zodziu as matau daugiau pliusu auginti tvarte nei lauke.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ačiū už atsakymą.

Bet vandens problema galima išspresti jį pašildant, o nuo uodų ir kitų gyvių sandariai padarant narvus ir dedant tinklelį. Galima padaryt pastoge kad per balas nereiktu braidžioti. Bet labiausia domina pačio triušio savijauta, koks mikro klimatas labiau tinkamas?

Nes pavyždžui vasara karštomis dienomis vedinant tvartą gali susdaryti skersvejis ar jis nepakenktų triušiams, nes neturesiu galymibes visa dieną prie jų būti, priežiūra tik ryte ir vakare būtų galima.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ačiū už atsakymą.

Bet vandens problema galima išspresti jį pašildant, o nuo uodų ir kitų gyvių sandariai padarant narvus ir dedant tinklelį. Galima padaryt pastoge kad per balas nereiktu braidžioti. Bet labiausia domina pačio triušio savijauta, koks mikro klimatas labiau tinkamas?

Nes pavyždžui vasara karštomis dienomis vedinant tvartą gali susdaryti skersvejis ar jis nepakenktų triušiams, nes neturesiu galymibes visa dieną prie jų būti, priežiūra tik ryte ir vakare būtų galima.

taip- galima viska padaryti, galima ir pastoges pastatyti, ir pabetonuoti aikstele ir tinklelius uzdeti, bet pats kaip suprantu jau turi ukini, tai daryti kaip ir nebereikia ka. Tai naudokis tuom kas jau padaryta be papildomu investiciju. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mes naują ūkinį projektuojamės, tai triušiai bus lyg ir tvarte, bet per visą sieną darysim plataus tinklo juostą vietoj langų ir ventiliacijos. Triušidė numatyta šiaurinėj pusėj, saulė nekepins, žiemą tinklą bus galima pridengti. Nieko tinkamesnio nesugalvoju, esu trumpam bandžiusi ūkinio viduje laikyti, tai gaunasi arba triušiai tamsoj, neslango nėra, arba skersvėjy, kai duris atidarom.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...