Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

Laba diena, triušių augintojai. Jau senokai skaitau šią temą, nuo birželio pati auginu keletą mišrūnų (šiuo metu turiu tik 17). Žinoma, patirtis dar labai menkutė, bet skaičiau skaičiau jūsų diskusijas ir nusprendžiau, kad smagu būtų prie jūsų prisijungti.

Ir iš karto noriu paklausti. Sugalvojau, kad žiema - geriausias metas pirkti naujų triušių, nes mažiau visusų vaikštinėja. Ką manote apie tai jūs, jau patyrę ir už mane gerokai daugiau žinantys. :P

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Reikia ekspertų paaiškinimo :)

mano Kalifornė atsivedė vaikučių. Aišku puse sušaldė (čia kai buvo šššaaaaltaaaa), bet liko 5. ir maniau, kad jie bus visi vienodi bet jie skiriasi... kaip manot ar jiems paaugus kailiukas ussivienodins ar ir liks tokie "Murziafornai" (nauja veisle ) :))

va foto viens baltas kits murzinas toks baltumas i pilkuma.

Kitoks plaukas pas triusiukus rodo ...triusio neGRYNAVEISLISKUMA.

Vadinasi ar patinelis ar patele kaskurioi kartoi turejo neGRYNAVEISLIU suejimu :( ...

Tai jei pirkai patele ir patineli kaip GRYNAVEISLI ... tai paprasciausia tave apgavo :(

Sia vada atsivede pilkus kelis kita gali atsivesti margus o dar kita ir juodus ....priklausomai kiek ir kaip buvo maisyta praeitije ....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Laba diena, triušių augintojai. Jau senokai skaitau šią temą, nuo birželio pati auginu keletą mišrūnų (šiuo metu turiu tik 17). Žinoma, patirtis dar labai menkutė, bet skaičiau skaičiau jūsų diskusijas ir nusprendžiau, kad smagu būtų prie jūsų prisijungti.

Ir iš karto noriu paklausti. Sugalvojau, kad žiema - geriausias metas pirkti naujų triušių, nes mažiau visusų vaikštinėja. Ką manote apie tai jūs, jau patyrę ir už mane gerokai daugiau žinantys. :P

Tavo teisybe VIRUSU maziau, tad mazesne rizika is kito triusyno kazkokia bacila parsivesti, jei pirksi triusius juos namo parsivezusi bent jau 3-5 dienas neleisk prie kitu triusiu, izoliuok juos toliau. paziurek kas kaip, kad nebutu kokia biesa.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Laba diena, triušių augintojai. Jau senokai skaitau šią temą, nuo birželio pati auginu keletą mišrūnų (šiuo metu turiu tik 17). Žinoma, patirtis dar labai menkutė, bet skaičiau skaičiau jūsų diskusijas ir nusprendžiau, kad smagu būtų prie jūsų prisijungti.

Ir iš karto noriu paklausti. Sugalvojau, kad žiema - geriausias metas pirkti naujų triušių, nes mažiau visusų vaikštinėja. Ką manote apie tai jūs, jau patyrę ir už mane gerokai daugiau žinantys. :P

jo virusu maziau ...bet pasiskaityk forume paskutiniu keliu menesiu temas pavartyk...rasi kad tai pas viena tai pas kita yra visokiu bedu ...triusiai nusitriede ,krenta nei is sio nei is to ... Tad jei pries perkant turetum galimybe pasiziurek kaip triusiai laikomi ar narvai nepritriesti , svarus , kaip patis triusiai atrodo ,kaip uodegytes atrodo (pukuotos ,svarios ...) ....

Tada gali pirkti ...tisa paprasyk kad paroditu kur pas pardaveja yra uzrasyta skiepijimo data , triusio gimimo data ,motinos kergimo data , su kuo buvo kergta ....

Jei yrasu nera arba " tai liktais tada , o gal tada ....." tai daryk isvadas apie pardaveja ...

Normalus triusiu augintojas veda uzrasus arba prie narvu arba atskirai sasvinuke...ir ten viskas aprasyta ...

Kai nusipiksi patalpink toliau nuo savo jau turimu triusiu ..."maza kas ..." maistas netiks ,o gal kokia paslepta ligos forma ....pastebek kelias dienas (geriausia savaite ar net dvi ) ...

Jei triusis nepradejo viduriuoti , ciaudeti , koseti , snargliuotis ....gali kelti prie savu .

Ir sekmes auginant ... :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Oi, kaip laiku jūsų paaiškinimas! Labai bijau ligų. Maniškiai visi sveikučiai (5suaugę, 12jaunimo) Kai tik norėjau paklausti, į ką atkreipti dėmesį perkant triušiukus. Ačiū už įžvalgas! Kol kas dar mokausi, tad žaidžiuosi. Mano kelias triušininkystėje dar trumpas, bet nuotykių jau patyriau

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Oi, kaip laiku jūsų paaiškinimas! Labai bijau ligų. Maniškiai visi sveikučiai (5suaugę, 12jaunimo) Kai tik norėjau paklausti, į ką atkreipti dėmesį perkant triušiukus. Ačiū už įžvalgas! Kol kas dar mokausi, tad žaidžiuosi. Mano kelias triušininkystėje dar trumpas, bet nuotykių jau patyriau

mums ,irgi įdomūs tavo nuotykiai,-papasakok,gal ir mums pravers tavo patirtis... :eusa-dance:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mes nusipirkom turguje triusi .svarus ,grazus ,bet lyg isgirdau kad suciaudejo,pardavejas nuramino ,kad cia nieko tokio,o pasirodo nereikejo jo pirkti. jau praejo2,5 men po pirkomo o jis vis paciaudo, ypac kada atsala oras ir vanduo indelyje atsala.vakar tai smarkiai ciaudejo net isskyru buvo,dabar nepalieku vandens .liudna kai negali tiketi zmogaus zodziais,man nepatinka kai bendrauji su zmogumi ir turi galvoti ,kad jis tave gali apkvailinti.daugiau saziningu pardaveju ir nesideranciu pirkeju :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mes is turgaus daug ka pirke is pauksciu nei karto neapgavo,dar jeigu kas neaisku patare,jeigu normaliai klausi ,tai ir normaliai atsako.prekiautojai praktiskai metai is metu tie patys,viena karta pamelavo,daugiau is jo ir nepirksiu.Kauno Aleksoto turguje daug triusininku prekiauja ,nemanau kad jie visi apgaudineja,paprasciausiai nepasiseke.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

turgus kaip turgus bet kad draugai apmulkina tai da geriau.. papasakosiu kaip man buvo... pacioj pradzioj tik sumastem augin triusius maniskis uzsimane Vienos melynojo. Nu ka, galvoju, drauge sake ka augina. Pasiskambinu sakau a turi? turiu turiu ko tu nori panos ar berno. Nu sakau man pateles reik. Oi ne beda sako, atvaziuok. Atvarau.. nu ka as ismanau mazas melynas... nu lyg ir melynasis...:D sako rinkis. o ju ten burys. va sita sakau, sugavo paziurejo, sako nu lygtais patele, jei ne tai paskui galesim pasikeist. Nu ok sakau. (jai buvo 2,5men) sakau kiek nori nu 50lt, i dar sako juk zinai kokios kainos turguj, cia kaip tau tai uz 50 tipo afigiena nuolaida :) apsidziaugu parsivezu, nu aiskus dziaugemes iki siol .... bet ji nera VIENOS MELYNOJI.... velniai zino kas jin tokia.. aiskus labai grazi triuse, bet kuo jin dideja, kuo auga, tuo maziau to melynumo, paliko pilka, pilvukas balksvas su rudu, forma gal kazkiek panasi... ai krc... maziau tokiu draugu... o dar sake "tevais is PARODOS" susinervijau prisiminus pfuu... :)

post-11540-141521815574_thumb.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

turgus kaip turgus bet kad draugai apmulkina tai da geriau.. papasakosiu kaip man buvo... pacioj pradzioj tik sumastem augin triusius maniskis uzsimane Vienos melynojo. Nu ka, galvoju, drauge sake ka augina. Pasiskambinu sakau a turi? turiu turiu ko tu nori panos ar berno. Nu sakau man pateles reik. Oi ne beda sako, atvaziuok. Atvarau.. nu ka as ismanau mazas melynas... nu lyg ir melynasis...:D sako rinkis. o ju ten burys. va sita sakau, sugavo paziurejo, sako nu lygtais patele, jei ne tai paskui galesim pasikeist. Nu ok sakau. (jai buvo 2,5men) sakau kiek nori nu 50lt, i dar sako juk zinai kokios kainos turguj, cia kaip tau tai uz 50 tipo afigiena nuolaida :) apsidziaugu parsivezu, nu aiskus dziaugemes iki siol .... bet ji nera VIENOS MELYNOJI.... velniai zino kas jin tokia.. aiskus labai grazi triuse, bet kuo jin dideja, kuo auga, tuo maziau to melynumo, paliko pilka, pilvukas balksvas su rudu, forma gal kazkiek panasi... ai krc... maziau tokiu draugu... o dar sake "tevais is PARODOS" susinervijau prisiminus pfuu... :)

reikejo pas mane pirkt as neapgaudineju puse LIETUVOS is manes melinuosius nusipirke ir dziaugesi

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mes nusipirkom turguje triusi .svarus ,grazus ,bet lyg isgirdau kad suciaudejo,pardavejas nuramino ,kad cia nieko tokio,o pasirodo nereikejo jo pirkti. jau praejo2,5 men po pirkomo o jis vis paciaudo, ypac kada atsala oras ir vanduo indelyje atsala.vakar tai smarkiai ciaudejo net isskyru buvo,dabar nepalieku vandens .liudna kai negali tiketi zmogaus zodziais,man nepatinka kai bendrauji su zmogumi ir turi galvoti ,kad jis tave gali apkvailinti.daugiau saziningu pardaveju ir nesideranciu pirkeju :)

Sveiki,

jei pardavejas garbingas, visada duos tel. numeri ir jei problema - pakeis triusiuka i kita.

bet vat as jau 2 kartus apsigavau, pirkau Rudaminos turgui skirtingu metu pas skirtingus triusininkus kaliforno grazius patinukus 5-6 men. ar jie pasitaike flegmos, ar dzentelmenai, ar neduok dieve pid....stai - nezinau, bet ant pateliu per 3 menesius net nebande lipti.... abu liko be palikuoniu ir senai suvalgyti.

Pats kai parduodu patinukus -butinai patikrinu, ar instinkta turi, ar lipa... tai manau kur kas svarbiau nei pilnas atitikmuo isoriniams spalvos pozymiams.

patarimas pirkejams - butinai ziurekite ausytes, kad erkuciu nebutu, nes daugelis pardaveju turguje parduoda sergancius.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

patarimas pirkejams - butinai ziurekite ausytes, kad erkuciu nebutu, nes daugelis pardaveju turguje parduoda sergancius.

Jo nusipirkau ir aš patinėlį neapžiūrėjęs normaliai..

Dabar vyksta kova su erkėmis.. Šlykštus dalykas..

O-pa, o kartais ne is manes pirkot patinuka?

erkutes nesudetinga isnaikint naturaliai - be chemijos.

uzpilat i ausys peroksido (kad atliptu pridziuvusi siera), po poros minuciu su ausu krapstuku ar pagaliuku su vata gerai viska isvalot, isspaudziat is ausies gylumos likusi sieros kamsti (sita procedura darykit atsargiai, nes jei nueis gylin - triusiui pasisuka galva sonu...)

padarot misinuka - suplakat 50% kamforo aliejaus (vaistineje) + 50% terpentino (liaudiskai - skipidaro, parduoda ukinese parduotuvese). purskit i ausytes. po savaites pakartokit.

su padidinamuju stiklu paziurejus, matosi, kad erkute nuo terpentino per 10 sek dvesta, o aliejus neleidzia isteketi terpentinui.

tik visa tai darykit ne prie narvu, kad erkutes ant kitu triusiu nenueitu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na jei tikrai tu jį parsivežei iš veislyno su snargliu tai ne tik gražu bet ir būtina, kad kiti nenusipirktų. o jei jis apsisnargliojo po kelių dienų pas tave jau budamas. tai jau turi tvirtai žinot, kad butent parsivežei su liga iš veislyno o ne pas tave pasigavo, nes tai jaubūtų šmeižtas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...