Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

Sveiki, ateinu su klausimu :) viena triuse atsivede triusiuku, is viso 12, vienas nugaiso, buvo pats maziausias nzn gal pieno neuzteko, bet.. vakar tiems 11 sukako 2 savaites jau lenda is lizdo, sumasciau apziureti ir radau kad ant kojyciu, pazastyse yra tokie gumbeliai pulingi, kitiems jau saseliai. svelniai spustelejus is baltu gumbeliu isbega tasus baltas skystis, toks klampus. Kas cia galetu buti? tevai nesergantys pas juos tokiu gumbeliu neradau, gal kas yra susidures su tuo? is anksto dekui.

panasu i septikopiemija, man panasiai buvo berods uzpraeita vasara, buvau uzdaves cia forume klausima, pabandyk paieskoti, buvo kazkas atsakes apie sia liga...

va atrodo cia -

triusininkyste/triusiu-auginimas-t72-4905.html

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, ateinu su klausimu :) viena triuse atsivede triusiuku, is viso 12, vienas nugaiso, buvo pats maziausias nzn gal pieno neuzteko, bet.. vakar tiems 11 sukako 2 savaites jau lenda is lizdo, sumasciau apziureti ir radau kad ant kojyciu, pazastyse yra tokie gumbeliai pulingi, kitiems jau saseliai. svelniai spustelejus is baltu gumbeliu isbega tasus baltas skystis, toks klampus. Kas cia galetu buti? tevai nesergantys pas juos tokiu gumbeliu neradau, gal kas yra susidures su tuo? is anksto dekui.

Tikrai nieko negaliu patart, nera man nutike tokiu dalyku.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, ateinu su klausimu :) viena triuse atsivede triusiuku, is viso 12, vienas nugaiso, buvo pats maziausias nzn gal pieno neuzteko, bet.. vakar tiems 11 sukako 2 savaites jau lenda is lizdo, sumasciau apziureti ir radau kad ant kojyciu, pazastyse yra tokie gumbeliai pulingi, kitiems jau saseliai. svelniai spustelejus is baltu gumbeliu isbega tasus baltas skystis, toks klampus. Kas cia galetu buti? tevai nesergantys pas juos tokiu gumbeliu neradau, gal kas yra susidures su tuo? is anksto dekui.

Čia yra Septikopiemija. Šią ligą rodo naujagimių triušiukų pūlingas išbėrimas. Ją sukelia stafilokokai ir pasterelos. Ant triušiukų pilvukų, galvos ir letenėlių susidaro smulkūs balti pūliniai. Po 3-5 dienų triušiukai nugaišta. Daugiau paskaityti N. Gaidžiūnienės knygelėje. Patelę geriau suvalgyti, narvus dezinfekuoti

Labas, bendrai paemus tai uzkratas (infekcija) stafilokokas. mokinkis rusu kalba:

http://mini-krolik.ucoz.ru/publ/zdorove ... v/3-1-0-16

istrauka, daugiau parasyta tame puslapyje:

Возбудитель заболевания — стафилококк. К стафилококкозу восприимчивы кролики всех возрастов. Основной источник инфекции — больные животные. Распространению заболевания способствуют антисанитарные условия содержания, скученность, травмы, покусы и т. д.

По характеру проявления клинических признаков стафилококкозы подразделяются на септикопиемию (пиодермия) новорожденных крольчат, блуждающую (бродячую) пиемию, мастит, общую септицемию.

Септикопиемия новорожденных крольчат сопровождается появлением у 1—5-дневных крольчат многочисленных гнойничков величиной с просяное зерно. Как правило, такие крольчата через несколько дней гибнут.

dar vienas rusu saltinis, labai daug info:

http://www.detskiysad.ru/raznlit/krolik13.html

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai ta prasme nera jokiu vaistu? kad praeitu? iskart radikaliai triuse suvalgyt ...

as pasielgiau pagal rekomendacijas t.y. patele isemiau is gamybos, nes kaip raso literatura jos kraujyje vistiek lieka tas uzkratas ir neverta rizikuoti, o tie triusiukai man ismire visi sulig vienu per kokias 10 dienu... nuo to karto nieko panasaus nera buve...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

man labai idomiai as dabar apvaziavau jau kokias penkias veterinarijas ir svarbiausia kiekvienoj sako skirtinga diagnoze.. nieko nebesuprantu... manau lieka tik toks dalykas jei numirs tai numirs jei isgyvens tai valio..

bet nuo ko jei abu tevai sveiki...

Tai ta prasme nera jokiu vaistu? kad praeitu? iskart radikaliai triuse suvalgyt ...

as pasielgiau pagal rekomendacijas t.y. patele isemiau is gamybos, nes kaip raso literatura jos kraujyje vistiek lieka tas uzkratas ir neverta rizikuoti, o tie triusiukai man ismire visi sulig vienu per kokias 10 dienu... nuo to karto nieko panasaus nera buve...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O kokio amziaus susirgo? ar zvalus buvo? mano sokineja kaip gyvsidabris... gaila butu jei mirtu...

as pasielgiau pagal rekomendacijas t.y. patele isemiau is gamybos, nes kaip raso literatura jos kraujyje vistiek lieka tas uzkratas ir neverta rizikuoti, o tie triusiukai man ismire visi sulig vienu per kokias 10 dienu... nuo to karto nieko panasaus nera buve...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

keletos dienu buvo max savaites kai pradejo kristi, pradejau idemiau ziurineti kas cia kaip ir pastebejau tuos isberimus/pulinukus, per mazdaug 10 dienu neliko nei vieno...

O kokio amziaus susirgo? ar zvalus buvo? mano sokineja kaip gyvsidabris... gaila butu jei mirtu...

as pasielgiau pagal rekomendacijas t.y. patele isemiau is gamybos, nes kaip raso literatura jos kraujyje vistiek lieka tas uzkratas ir neverta rizikuoti, o tie triusiukai man ismire visi sulig vienu per kokias 10 dienu... nuo to karto nieko panasaus nera buve...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As vakar apvaziavau 5 veterinarijas Klp... likau be zodziu.. kiekvienas vis skirtingai nustate kas per liga.. atrodo kad yra tik du gydimo budai: 1. Zilionke ir 2. Pagalys.

Vienoj vietoj moteriskaite aiskino kad cia yra 100 proc. miksomatoze, ir kad man naikinti triusiukus su triuse. :icon-confused:

kitoj vietoj pasake kad negali but niekaip miksamatoze tokio amziaus triusiukams...

dar kitas pasake kad gali buti nuo pagrindo ant kurio guli (kadangi pulinukai ant kojyciu atseit gal nuo OSB plokstes(( pas mus gimdyklos pagrindas is jos)) jie prasitryne ir uzsikrete...

tai va kiek veterinoriu tiek ir nuomoniu..

vienintelis tik pasake kad nenaikinti ju.. bandyt isvalyt zaizdeles ir tepti su Betadinu. Kadangi sie triusiukai yra atskirti nuo visu likusiu (jie su mama gyvena visai kitoj patalpoj, ) pabandysiu patepliot.. vakar jau prarakinejau ir patepiau.. siandien tose vietose jau kur isspaudziau susidare sasiukai ir puliu kaip ir nebera..

as nesu linkusi iskart must, gal ir isgyvens..

o del to kad narvai kaip sakoma bus uzkresti tai juos kuo puikiausiai galima dezinfekuot, isdegint su ugnim.. blogiausiu atveju nauja galima sukalt :lol:

keletos dienu buvo max savaites kai pradejo kristi, pradejau idemiau ziurineti kas cia kaip ir pastebejau tuos isberimus/pulinukus, per mazdaug 10 dienu neliko nei vieno...
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki. vis paskaitau kaip kam sekasi augint, ir va pačiai prireikė pasikonsultuot. užpuolė mano mažylius kaip įtariu koks STAFILOKOKAS arba tik aš jį taip įvardinau. :eusa-doh: na vienu žodžiu užtinusios ,išverstos akys. nusipirkau gentomicino lašiukų, palašinau,ligu praėjo ir vėl atsinaujina tik kitoj vadoj. jau nebžinau ką ir daryt. toj kur sirgo pirmieji sirgo ne visi tik 3 iš 6 triušiukų. ką patarsit, ką daryt? kaip plinta? tuoj bus naujų vadų, kaip nepaskleist bakterijos pas juos? ir išvis gal čia kokia kita zaraza įsimetus. :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš apšalęs... Nekalbant apie tai, kad auginant daugiau nei 100-200 triušių, neturėtų būti laisvo laiko tokiem beprasmiam ginčam, triušininkas, kuriam 1000Lt. - 2000Lt. yra nereikšminga suma arba skiedžia arba jo triušiai kakoja auksinėm granulėm??? Kažkur šitam "maiše" didelė skylė :).

Jo laika atima ne triusiai o pagrindinis darbas :( o 100 triusiu cia poilsiui nuo kompiuterio :)

Gal pats naujokas ... tad paaiskinu ...triusiai nera mano pagrindinis pragyvenimo saltinis ... nors abejoju ar katram laikant 100 triusiu tai butu pagrindinis pragyvenimo saltinis .

Galbut 1000- 5000 triusiu tai butu kaskoks jau pragyvenimo saltiniukas ... :D

Bet tiek priziureti reikia ir laiko ir rinkos realizacijai .

2000Lt nera nereiksminga suma ... bet del to kad isprestume viena karta ginca apie EKO ir GMO as paaukociau sia suma uz savo triusio mesos tirimus .

Bet velgi .... visi gudrus pasiginciti , pasirasineti ....o prie konkreciu darbu ....visi kaskodel deda i krumus :( ... kaip triusiai :D

Tad skyve visai ne cia :(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš apšalęs... Nekalbant apie tai, kad auginant daugiau nei 100-200 triušių, neturėtų būti laisvo laiko tokiem beprasmiam ginčam, triušininkas, kuriam 1000Lt. - 2000Lt. yra nereikšminga suma arba skiedžia arba jo triušiai kakoja auksinėm granulėm??? Kažkur šitam "maiše" didelė skylė :).

Jo laika atima ne triusiai o pagrindinis darbas :( o 100 triusiu cia poilsiui nuo kompiuterio :)

Gal pats naujokas ... tad paaiskinu ...triusiai nera mano pagrindinis pragyvenimo saltinis ... nors abejoju ar katram laikant 100 triusiu tai butu pagrindinis pragyvenimo saltinis .

Galbut 1000- 5000 triusiu tai butu kaskoks jau pragyvenimo saltiniukas ... :D

Bet tiek priziureti reikia ir laiko ir rinkos realizacijai .

2000Lt nera nereiksminga suma ... bet del to kad isprestume viena karta ginca apie EKO ir GMO as paaukociau sia suma uz savo triusio mesos tirimus .

Bet velgi .... visi gudrus pasiginciti , pasirasineti ....o prie konkreciu darbu ....visi kaskodel deda i krumus :( ... kaip triusiai :D

Tad skyve visai ne cia :(

Gincus perkelkim i tam tikra skilti. (kuria sukuriau)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nuu del pagurkliu pasigincisiu kad nukara tik misrunams... esu maciusi gigantu veisliniu triusiu su pagurkliais ogogogo kokias :) (na gal parodose dalyvaujantys su dokumentais ner misrunai :)

pas mane asmeniskai Drugelis yra su pagurkliu, patele sveria 6kg... kai morka griauzia pagurklis nuo sulciu visad oranzinis pasidaro :))))

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jei nukare triusiu pagurkliai tai jie mesiniai ir dazniausiai buna misrunai

Drystu pasigincyti, pas mane buvo rusijos sidabriniai su dokumentais parsivesti, zmona tiek pamilejo patele kad po 4men vos paejo, tai ant dietos palaikem atsistate viskas, poto zelande grynaveisle taip pat buvo kaip kilimelis pukuotas narve, ir ant dietos teko palaikyti,

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...