Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

toks galbūt kvailas klausimas iškilo ar galėčiau sumaišyti atskirų vadų triušiukus ? tai yra patinus pas patinus , o patele pas pateles , ar jie nesipeš ? skirtumas kažkur apie 1mėn .

Ir dar vienas klausimas : trys jauni patinėliai gyveno sau kartu apie 1mėn , nueinu rytą vienas į kampą įspraustas , nes kiti du puola ant jo kaip žvėrys . Ar čia dažnasi taip būna ? kiek triušių geriausia būtų laikyt vienam narve , kad taip nebūtų ? gal jei jų būtų daugiau tai ant vieno neužsisėstų ?

Na patinus rekomenduoju laikyt po viena

Pateles tai pat pjaunasi tarpusavyje. Siulyciau net ir vienos vados kartu ilgiau kaip iki triju menesiu nelaikyti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

toks galbūt kvailas klausimas iškilo ar galėčiau sumaišyti atskirų vadų triušiukus ? tai yra patinus pas patinus , o patele pas pateles , ar jie nesipeš ? skirtumas kažkur apie 1mėn .

Ir dar vienas klausimas : trys jauni patinėliai gyveno sau kartu apie 1mėn , nueinu rytą vienas į kampą įspraustas , nes kiti du puola ant jo kaip žvėrys . Ar čia dažnasi taip būna ? kiek triušių geriausia būtų laikyt vienam narve , kad taip nebūtų ? gal jei jų būtų daugiau tai ant vieno neužsisėstų ?

Na patinus rekomenduoju laikyt po viena

Pateles tai pat pjaunasi tarpusavyje. Siulyciau net ir vienos vados kartu ilgiau kaip iki triju menesiu nelaikyti.

Pas mane visi patinai po vieną, nes kiek pas kitus mačiau, tiek pas mane jie tarpusavyje pjaunasi, o sąlyginai jaunos patelės (4 mėn.) po dvi., jas planuoju taip laikyti iki kergimo, t.y. ~12 mėn., bo lyg ir draugauja, narvai erdvūs, vietos sočiai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane visi patinai po vieną, nes kiek pas kitus mačiau, tiek pas mane jie tarpusavyje pjaunasi, o sąlyginai jaunos patelės (4 mėn.) po dvi., jas planuoju taip laikyti iki kergimo, t.y. ~12 mėn., bo lyg ir draugauja, narvai erdvūs, vietos sočiai.

12men? :icon-eek: kas ten per veisle pas tave, kad tik 12men kergi? :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, gal kas galetu padeti ir patarti? pastipo motinine triuse, liko jos astuoni 25d triusiukai, ka galima padaryti, kad juos isgelbet jei isvis dar galima?

Dekoju uz pagalba

man panasiai buvo, liko 6vnt. dvidesimt vienos dienos triusiukai be mamos, primesti kam maitinti neturejau, teko zaisti :teasing-binkybaby: su karves, ozkos pienu ir panasiai. Zaidziau :teasing-binkybaby: beveik dvi savaites, bet deja neisgyveno nei vienas... :icon-evil:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, gal kas galetu padeti ir patarti? pastipo motinine triuse, liko jos astuoni 25d triusiukai, ka galima padaryti, kad juos isgelbet jei isvis dar galima?

Dekoju uz pagalba

man panasiai buvo, liko 6vnt. dvidesimt vienos dienos triusiukai be mamos, primesti kam maitinti neturejau, teko zaisti :teasing-binkybaby: su karves, ozkos pienu ir panasiai. Zaidziau :teasing-binkybaby: beveik dvi savaites, bet deja neisgyveno nei vienas... :icon-evil:

Tai liudnos naujienos tada... ir as panasiai kazka galvojau daryt, bet girdejau kad finalas panasus... :icon-evil:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, gal kas galetu padeti ir patarti? pastipo motinine triuse, liko jos astuoni 25d triusiukai, ka galima padaryti, kad juos isgelbet jei isvis dar galima?

Dekoju uz pagalba

man panasiai buvo, liko 6vnt. dvidesimt vienos dienos triusiukai be mamos, primesti kam maitinti neturejau, teko zaisti :teasing-binkybaby: su karves, ozkos pienu ir panasiai. Zaidziau :teasing-binkybaby: beveik dvi savaites, bet deja neisgyveno nei vienas... :icon-evil:

Na nežinau, Raiteli, bet tu birželio 12d. rašei :(Turintiems zindancia patele, skubiai dovanoju 6 sveikus praeita sekmadieni gimusius triusiukus. Katik netekome mamos... Siauliai). Jie pas tave dar mažoki buvo. O čia vis tik 25d. Jie jau viską kuo puikiausiai graužia, aišku be motinos pieno gali pasirodyti virškinimo sutrikimų, bet... Viskas bus gerai su našlaičiais :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Auginu tik sau. Taupau patelių sveikatą. Vienos mėlynieji.

sau, ne sau bet po per didelės meilės gali tekti į puodą dėti :eusa-pray:

Per ilgai neprileista prie patino patelė gali aptingti ir sunkiai poruosis, gimdos kanalai bus apaugę riebalais, kas apsunkins vaisiaus vystimasi, vaisių bus mažiau :(

Lazda turi du galus, per greitas suleidimas su patinu nualins organizmą, per retas irgi alins sunkiu gimdymu, abortavimusi ir t.t. reik ieškoti aukso vidurio ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Auginu tik sau. Taupau patelių sveikatą. Vienos mėlynieji.

sau, ne sau bet po per didelės meilės gali tekti į puodą dėti :eusa-pray:

Per ilgai neprileista prie patino patelė gali aptingti ir sunkiai poruosis, gimdos kanalai bus apaugę riebalais, kas apsunkins vaisiaus vystimasi, vaisių bus mažiau :(

Lazda turi du galus, per greitas suleidimas su patinu nualins organizmą, per retas irgi alins sunkiu gimdymu, abortavimusi ir t.t. reik ieškoti aukso vidurio ;)

Visiškai pritariu, Gedmins, triušis turi barškintis ir daugintis :lol:. Ne veltui sako - Dauginasi, kaip triušis. Vienos mėlynųjų neauginau, bet nemanau, kad jie labai kitokie. Gailint patelės leisčiau 6,5mėn. ir tai tikrai nebūtų alinimas, o tik subrendusios vestuvės :eusa-clap:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, turiu muravijos milzinu patina 6 men imetus patele pas ji jis visiskai ja nesidomi.Kodel?Kiausiai pas ji yra.

Pas manes su belgu milzinu tas pats - tavo gal dar jaunas, maniskis jau 8 menesiu, bet i pateles nekreipia demesio. Viska bandau, ir ilgiau palaikau, ir patyrusias imetu, bet veltui. Pateles pacios lipa, o tas spaudziasi ir gulasi...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, turiu muravijos milzinu patina 6 men imetus patele pas ji jis visiskai ja nesidomi.Kodel?Kiausiai pas ji yra.

Pas manes su belgu milzinu tas pats - tavo gal dar jaunas, maniskis jau 8 menesiu, bet i pateles nekreipia demesio. Viska bandau, ir ilgiau palaikau, ir patyrusias imetu, bet veltui. Pateles pacios lipa, o tas spaudziasi ir gulasi...

Aš jau kažkada rašiau, kad mano triušiam lytinius sutrikimus padėjo pašalinti vitaminai Bio Weyxin Multi-C-Mulgat multivitamininė mikroemlusija gyvūnams. Aš turiu patiną, kuris niekad nelipa ant patelės mano akivaizdoje. Tas nematomas vestuves tęsiu nuo ryto iki vakaro, po 5d. kartoju ir po mėnesio skaičiuoju papilnėjimą :D Gal Jūs per trumpai susipažinti duodat? Ir triušių tarpe džentelmenų atsiranda :eusa-clap:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, turiu muravijos milzinu patina 6 men imetus patele pas ji jis visiskai ja nesidomi.Kodel?Kiausiai pas ji yra.

Pas manes su belgu milzinu tas pats - tavo gal dar jaunas, maniskis jau 8 menesiu, bet i pateles nekreipia demesio. Viska bandau, ir ilgiau palaikau, ir patyrusias imetu, bet veltui. Pateles pacios lipa, o tas spaudziasi ir gulasi...

tai gal ne tos pakraipos ? :eusa-doh::eusa-think::P

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labai senai bediskutavote apie triusius, noretusi atnaujintos informacijos apie triusių supirkimo kainas šiemet (2011 m.) bei kitas realizacijos galimybes.

Kas iš mano pusės (manau ne tik man taip) - triušių augintojams tikrai ne pats puikiausias metas.

Triušių auginimas dabar tikrai ant bangos, ir jų rasi turbūt kiekviename kaime ar sodo bendrijoje. Tiesa, augina nedideliais kiekiais, bet skaitlingumas tikrai didelis. Pardavimas kiekvieno zmogaus gabumu rodiklis, bet uz gyva svori, daugiau daugiau 7 lt. negausi, skerdienos tai pat pilna, kurios gerai paieskojus ir po 15 Lt. galima rasti, prieugi veislei neimanoma parduoti. Paziurekit i skelbimus, dabar galima laisvai nusipirkti 3 menesiu triusiu ir po 15 lt. Buvau Rudaminos turguje, tai ten triusiu pardaveju bent 20, ir kiek pakalbejau, nelabai kas net teiraujasi...

O pasaru kainos palyginus su ankstesniais metais, zymiai soktelejo. Vakcina tai pat nepapigo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

7 lt uz kg minimumas 15 lt maximum? Kaip del pašarų? 36 Lt uz 25 kg pasaro čia daug ar mažai lyginant su ankstesniais laikais? Be to kiek vienam triusiui reikia pasaro i diena atmetus zole/siena ir kitas gerybes :) Toks dar kvailokas klausimas ar paciam neina pasigaminti panasios alternatyvos kombinuotam pašarui?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

7 lt uz kg minimumas 15 lt maximum? Kaip del pašarų? 36 Lt uz 25 kg pasaro čia daug ar mažai lyginant su ankstesniais laikais? Be to kiek vienam triusiui reikia pasaro i diena atmetus zole/siena ir kitas gerybes :) Toks dar kvailokas klausimas ar paciam neina pasigaminti panasios alternatyvos kombinuotam pašarui?

:) 7 Lt uz kilograma gyvo svorio

15 Lt uz kilograma paruostos skerdienos :)

Is 3 kg triusio buna apie 1,2-1,6 kg. skerdienos.

36 Lt uz 25 kg nera labai daug, bet daugiau nei ankstesniais metais.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

supratau, o kaip del kitu klausimu? Beje gal turi ziniu kokia kaina skerdykloje skersti? ir gal skaiciavaisi kokiam kiekiui tai apsimoketu? PVZ ar verta vezt 100 zuikuciu ar labiau apsimoka parduot gyvam svoriui?

Alytaus skerdykloje birželio mėnesį mokėjo po 4 Lt už gyvą svorį. Kad atliktų tik paskerdimo paslaugas negirdėjau, turbūt nėra poreikio. Tai pačiam skaičiuoti.

Kas dėl 100 triušių pardavimui mėsai, tai nėra toks lengvas darbas :icon-rolleyes:

Dėl kombinuotų pašarų, tai apsimokėtų jei augintumei labai labai didelį kiekį, nes kitaip neapsimokės mažais kiekiais pirkti visų ingredientų.

Bet jei ruošiesi auginti didelį kiekį, pirmiausia susirask kur juos realizuoti, nes pagal mane rinka jau užkimšta....ir neatsipirks butinos investicijos. be to, kaip matau esi pradedantysis, o triusis visgi ne karve, daug didesne rizika.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

supratau, o kaip del kitu klausimu? Beje gal turi ziniu kokia kaina skerdykloje skersti? ir gal skaiciavaisi kokiam kiekiui tai apsimoketu? PVZ ar verta vezt 100 zuikuciu ar labiau apsimoka parduot gyvam svoriui?

Alytaus skerdykloje birželio mėnesį mokėjo po 4 Lt už gyvą svorį. Kad atliktų tik paskerdimo paslaugas negirdėjau, turbūt nėra poreikio. Tai pačiam skaičiuoti.

Kas dėl 100 triušių pardavimui mėsai, tai nėra toks lengvas darbas :icon-rolleyes:

Dėl kombinuotų pašarų, tai apsimokėtų jei augintumei labai labai didelį kiekį, nes kitaip neapsimokės mažais kiekiais pirkti visų ingredientų.

Bet jei ruošiesi auginti didelį kiekį, pirmiausia susirask kur juos realizuoti, nes pagal mane rinka jau užkimšta....ir neatsipirks butinos investicijos. be to, kaip matau esi pradedantysis, o triusis visgi ne karve, daug didesne rizika.

Visiems atrodo, kad triušininkyse gereiti pinigai, bet taip tikrai nera. Pavyzdziui man siemet nei serga, nei krenta, bet apart vienos pateles, kitu vislumo vidurkis 4,1 per vada (pernai buvo 7,6). Ir gaunasi taip, kad prieaugis vos atperka pateles ir patino islaikyma.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labai senai bediskutavote apie triusius, noretusi atnaujintos informacijos apie triusių supirkimo kainas šiemet (2011 m.) bei kitas realizacijos galimybes.

Pritarsiu Kolegoms, triusienos prikimsta kiekviename uzkampyje. Labai dziaugiuosi, kad pavyksta dar gauti 18 lt uz kg skerdienos. Tiesa padariau pabandomaja partija i Prancuzija, tai po 10 euru gavau. o siaip jei pragyvent is triusiu tai LABAI LABAI sunkiai siomis dienomis

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...