Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

O sakykite, ar yra koks mokestis už sukergimą? Ar čia simboliškai, susitarimas tarp augintojų?

O gal čia mano kvailas klausimas? Gal niekas neužsiimat tokiais reikalais? Užsiprašė čia žmonės pas mūsų triušį savo patelę atvežt, bet nežinau, nė kaip pasielgt, maniškiai dar nevakcinuoti, kaip tik rytoj tik ruošiuosi, ten irgi aišku nevakcinuota "mergina" bus...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kiek atsimenu, už šunų reikalus buvo imamas standartinis atlygis - 1 šuniukas nuo vados arba atitinkama jo kaina.

Taip pat ir su triušiais, nors aišku priklauso ar veislinis, kokia veislė, kas tėvai, gal turi įvertinimo balus ir pan...

Pardavimui pvz. kiek žinau sukergtos patėlės kaina padvigubėja... nu aišku vėl niuansai paminėti aukščiau.

Sėkmės, ir nesirkit :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Norėčiau dabar visų pasiteirauti tokiu klausimu. Ar jums buvo kada nors toks kaip sakant ir kurijozas? Mano senelis pasakojo, kad jam apie 1973m. buvo nutikęs toks incidentas, kuriuo ir pats negalėjo patikėti. Senolis augino kažkokios rusų veislės triušius ( gal šermuoninių sakau? ) ir dar kitokius mišrūnus. Taigi tais metais viena patelė (tik nežinau grynaveislė ar ne, bet greičiausiai tai mišrūnė) atsivedė 20 triušiukų. Vaikavimasis truko apie 26-27 dienas. Žinoma, tuo metu dar niekas nežinojo, kad jei patelė atsiveda daugiau triušiukų nei turi spenių, be žmonių pagalbos jaunikliai neišgyvens (silpnesni bus nustumti į šalį o stipresni dar labiau stiprės). Taip ir buvo, išgyveno tik 10. Tad dar sykį klausiu jūsų ar jūm buvo taip atsitikę? O gal teko ką nors apie tokį įvykį girdėti?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Norėčiau dabar visų pasiteirauti tokiu klausimu. Ar jums buvo kada nors toks kaip sakant ir kurijozas? Mano senelis pasakojo, kad jam apie 1973m. buvo nutikęs toks incidentas, kuriuo ir pats negalėjo patikėti. Senolis augino kažkokios rusų veislės triušius ( gal šermuoninių sakau? ) ir dar kitokius mišrūnus. Taigi tais metais viena patelė (tik nežinau grynaveislė ar ne, bet greičiausiai tai mišrūnė) atsivedė 20 triušiukų. Vaikavimasis truko apie 26-27 dienas. Žinoma, tuo metu dar niekas nežinojo, kad jei patelė atsiveda daugiau triušiukų nei turi spenių, be žmonių pagalbos jaunikliai neišgyvens (silpnesni bus nustumti į šalį o stipresni dar labiau stiprės). Taip ir buvo, išgyveno tik 10. Tad dar sykį klausiu jūsų ar jūm buvo taip atsitikę? O gal teko ką nors apie tokį įvykį girdėti?

Oho :icon-eek: Apie tai nesu girdėjas. Esu girdėjas tik,kad gimė 16 triušiukų o išmaitino 13.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Čia tau taip tomeliss buvo? Bet suprantat, kas keisčiausia, kad tuomet nebudavo pas mano senel jie labai jau ten prižiūreti ar ką, bet matyt stipri jau ir labai gera patele su patinu turėjo būt, kad šiais laikais tokius gavus..... :)

Vakar mano kalifornė 16 driubtelėjo. Šiandien dar visi gyvi, bet blogiausia kad neturiu kam išmetyt nors dalies, kad nors puse vados išsaugot turbūt teks dalį(silpnesnius) humaniškai užmigdyt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Čia tau taip tomeliss buvo? Bet suprantat, kas keisčiausia, kad tuomet nebudavo pas mano senel jie labai jau ten prižiūreti ar ką, bet matyt stipri jau ir labai gera patele su patinu turėjo būt, kad šiais laikais tokius gavus..... :)

Vakar mano kalifornė 16 driubtelėjo. Šiandien dar visi gyvi, bet blogiausia kad neturiu kam išmetyt nors dalies, kad nors puse vados išsaugot turbūt teks dalį(silpnesnius) humaniškai užmigdyt.

Tik po 2-3 dienu nuimk tuos silpnesnius,. Kiek ta patele seniau vedesi ir kiek ismaitino ? nes yra kur ir is 16/13 ismaitina.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pilnos pašalės dilgėlių pridygo - puiki vitaminų dozė. Kaip jas duoti triušiams? Pernai džiovindavau, iki man pačiai rankų nebedilgindavo, t.y. iki visiško šieno..... O gal yra koks kitas receptukas? Juk naminiai paukščiai lesa žalias - ir nieko... Patarkit prašau :)

apiplikinkit verdanciu vandeniu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ar pas jus buna, kad pateles nuspaudzia triusiukus? Pas manes vienai pirma vada, ir kas diena randu po viena negyva. Is paziuros sveiki, pilni, nesumastau, kas dar galetu buti...

Atsižvelgiant į tai ,kad pirma vada ,tai stebėtis tokiais dalykais nereikėtų. Pirmapradės visokių čiūdų prikrečia. Buvo ir man, iš 10 septynis sumaigė......

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pilnos pašalės dilgėlių pridygo - puiki vitaminų dozė. Kaip jas duoti triušiams? Pernai džiovindavau, iki man pačiai rankų nebedilgindavo, t.y. iki visiško šieno..... O gal yra koks kitas receptukas? Juk naminiai paukščiai lesa žalias - ir nieko... Patarkit prašau :)

apiplikinkit verdanciu vandeniu

na tada jau geriau tikriausiai džiovint - daugiau vitaminų lieka?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

-Pilnos pašalės dilgėlių pridygo - puiki vitaminų dozė. Kaip jas duoti triušiams? Pernai džiovindavau, iki man pačiai rankų nebedilgindavo, t.y. iki visiško šieno..... O gal yra koks kitas receptukas? Juk naminiai paukščiai lesa žalias - ir nieko... Patarkit prašau :)

-apiplikinkit verdanciu vandeniu

-na tada jau geriau tikriausiai džiovint - daugiau vitaminų lieka?

-klausimas buvo "O gal yra koks kitas receptukas? ", o ne kas geriau :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...