Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

Gal kas pasakyto,kokie Miksomatozes pozymiai?

Nušašę ausys. guzuotas snukis ir paakiai. Paskutinei stadijoj puliai iš šnervių ir maždaug antra -trečia diena po to agonija ir mirtis.....

Ir dar: pas mano triušius nėra jokių guzų ar nušašusių ausų. Tiesiog pradeda raudonuoti aplink akis, jos tokios pasidaro kaip primerktos, ausys kaip ir akys iš pradžių pradeda raudonuoti ir po truputį tinti, kol pasidaro tokios storos ir nulėpusios. Nu aš taip įsivaizduoju, kad čia ta miksomatozė, tik, kad nėr pas mus jokių guzelių. O gal jie žymiai vėliau atsiranda, nes nesam laukę ilgiau kaip pora savaičių ir stebėję kas toliau darysis. Tai kaip manot ar čia ta pati liga?

Jo cia tapati liga,pasmane taipat tokie simptomai buvo vieniems bet jie jeu pagijo,leidau jiems penicilin kas tris dienas tris kartus ir pagijo,bet dabar kiti 2 skiepiti susirgo bent jeu taip manau nes aplink akis raudonai patine truputi tai suleisiu ir tiems penicilin turetu ir jiems padet pagyt.o si liga kiek zinau is savo patirties plinta iki kol atsals orai iki - :icon-ugeek: .tai dabar nekergiu pateliu nes laukiu pirmuju salciu tada vaikai bus stipresni ir nepasigaus mykso,man taip jeu yra buve tai nerizikuoju dbr :eusa-snooty:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tai po liek laikote?

Siaip gal reiktu pasiskaityti kokia lietuviska knygute apie triusiu auginima - bet kuriame knygyne yra, arba paieskoti internete, nes pvz.mano atsakymas - dabar narvuose po viena, po du, po sesis ir po astuonis, mazai duos naudos :) Trumpais - veislines pateles ir patinai po viena, kiti pagal amziu grupemis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Antibijotika triusiam po 200 vnt i raumeni du kartus dienoj, gydimo laikas 3-5 dienos (cia suaugusiam apie 4-5kg sverianciam)

PVZ 1mln turi bonkute ir praskiedi 5ml tirpalo , vadinasi leisi 1kubika (ml) vienam kartui, bonkutes uzteks penkiem sykiam - 2.5 dienos. Uztaisyta tirpala laikyti saldytuve.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nu zinau kad reik skaityt,na bet jaj toke nemandagus tai ir nereik :(

Na sorry, bet atsakyma atrasiau, bet paskaicius si foruma nuo pradziu (net neskaitant knygutes), galima viska suzinoti. Is principo, jei laikai triusius net be elementariu ziniu, tai toks elegsys galu gale prives prie tragisku pasekmiu gyvunu atzvilgiu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Matai, kiekvieno pasirinkimas čia :)

"Biokil" jai neklystu veikimo laikas 30 dienų, tai vat ir spresk, manau yra ir daugiau prieparatų, tik vat klausimas kiek jų ištiesų reikia ? Aš žiūriu į užteršrtumą, buna triušių labai švarių, pas juos visada tvarka narvuose, buna ir apsišikelių :( šiaip pradizinfekuoti manau kas 3mėn pats tas, tikrai daugiau nereikia, paskui nuo tos švaros daugiau problemų bus :)

Su bendraja tvarto, ar patalpos, manu kyla šiokū tokių keblumų, nes jai jau viskan ščyrai, turi turėti kelis tvartus :icon-rolleyes: Aš galvoju, kad bendros švaros, karts nuo karto nurinkti voratinkius, pereit "Biokilu" karts nuo karto pilnai pakanka :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kam tos draugijos asociacijos ir kitos organizacijos, jei nera jokios veiklos. kiek buvau, tai tik "protingai" pakalba ir viskas. Pagrindinis kl? tai REALIZACIJA. O apie realizacija tik kalbama, bet niekas nedaroma. Visokiausio plauko "supirkejai" ir verslo planu "kurejai" skelbiasi, bet realiai nieko neperka. Galima būtu priauginti, bet nera draugijos ar asociacijos, kuri apjungtu augintojus ir padetu realizuoti. As manau, kad tos draugijos ir asociacijos tam ir reikalingos, o ne stojamuju mokesciu surinkimui ir surinkti pasisnekejimui.

Senai kalbama apie dirbtini apvaisinima, kiek teko dometis, tai nera taip sudetinga. Manau, kad per draugija ar asociacija galima butu pravesti mokymus ir isspresti si klausima Lietuvoje. Bet vel tas pats "protingu" vadu pasnekejimai ir viskas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu vat ir bijojau toki atsakymą išgirsti :(

Bet manu tas nepasitikėjimas ir atsiranda dėl skaidrumo stokos iš vienos pusės, o kita pusė irgi nenori suprasti, kad yra ir išlaidų (turiu omenyje realizacijos klausimus)

Dėl dirbtinio apvaisinimo ,manau be kokiu 200 lizdų net neapsimoka prasidėti :(, o antra reikai ir geros kokybės patinų išsiauginti, nes kiek dabar susidūriau, tai manau ir veislinius triušius pardavinėja visą vada, per daug neatrinkinėdami, o mėsai juk labiau svarbu augimo sparta, o ne grožis :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ten ji kainuoja dar daugiau nei Lietuvoje. Tam, kad pajudėtumėme iš namų svetur, turime surinkti bent 24 tonas“, – aiškina Stimbirys. :eusa-dance:

Tai eiline BELETRISTIKA, atsišaudymas, kad būti "reiksmingu" ir nieko nedaryt. Jūs neužauginat, as neparduodu. Reikia XXXXX tonu., o kur det niekas nesiūlo, arba atiduok RIAMONAI, panevezieciams, ar kitiems "kietuoliams'" ir dar primokek kad ima. Apie joki splidaruma ar verslo pletra nera ir kalbos, nors "DIDZIAGALVIAI" tai deklaruoja, bet tuo ir baigiasi. Siulau UZRAUKTI tas visas draugijas ir asociacijas, arba jos turi vystyti veikla. :eusa-pray: Reikia skiepu-moki kazkokiam veterinoriui nezinia kokia kaina kad gautum, nes pats nusipirkti negali--tai viena opiausiu (po realizacijos) triusininku problemu. Taigi asociacija SPRESK :eusa-clap: ir padek augintojams. Rusijoje kg, triusienos optum 230-250 rub., jei neiseina i vakarus --grezkis i rytus. Vakarieciai priprate valgyti kinietiska ar is kitur saldyta mesa, Lietuvos maximos irgi "mieliau" prekiauja saldyta kelintarūše? produkcija, o lietuvišku produktų ŠIŪKŠTU NEGALIMA :eusa-naughty:

Tai ne pavieniu augintoju jegoms spresti siuos kl, o turi padeti ŽŪ rūmai, asociacijos, draugijos ir tttt......

Gal as neTEISUS?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ten ji kainuoja dar daugiau nei Lietuvoje. Tam, kad pajudėtumėme iš namų svetur, turime surinkti bent 24 tonas“, – aiškina Stimbirys. :eusa-dance:

Tai eiline BELETRISTIKA, atsišaudymas, kad būti "reiksmingu" ir nieko nedaryt. Jūs neužauginat, as neparduodu. Reikia XXXXX tonu., o kur det niekas nesiūlo, arba atiduok RIAMONAI, panevezieciams, ar kitiems "kietuoliams'" ir dar primokek kad ima. Apie joki splidaruma ar verslo pletra nera ir kalbos, nors "DIDZIAGALVIAI" tai deklaruoja, bet tuo ir baigiasi. Siulau UZRAUKTI tas visas draugijas ir asociacijas, arba jos turi vystyti veikla. :eusa-pray: Reikia skiepu-moki kazkokiam veterinoriui nezinia kokia kaina kad gautum, nes pats nusipirkti negali--tai viena opiausiu (po realizacijos) triusininku problemu. Taigi asociacija SPRESK :eusa-clap: ir padek augintojams. Rusijoje kg, triusienos optum 230-250 rub., jei neiseina i vakarus --grezkis i rytus. Vakarieciai priprate valgyti kinietiska ar is kitur saldyta mesa, Lietuvos maximos irgi "mieliau" prekiauja saldyta kelintarūše? produkcija, o lietuvišku produktų ŠIŪKŠTU NEGALIMA :eusa-naughty:

Tai ne pavieniu augintoju jegoms spresti siuos kl, o turi padeti ŽŪ rūmai, asociacijos, draugijos ir tttt......

Gal as neTEISUS?

Labai teisingos mintys, sutinku.

Šiaip aš irgi galvojau apie stojimą į draugiją, bet kai pradėjau domėtis, apart tai, kad surenka nario mokęstį, jie daugiau nieko neveikia. Net vienvalente vakcina nepasirūpina, tai ką kalbėt apie realizaciją. Apie 24 tonų surinkimą yra tikras briedas. Man juokas ima. Aš asmeniškai turiu kontaktus iš Vokietijos, Italijos. Ten pareikalavimas yra 7- 10 tonų / mėn. O dėl draugijos neveiklumo, tai kalti esame patys. Išrinktai draugijos vadovybei reikia iškelti konkrečias užduotis. Ivykdei- priemoka už gerai atliktą darbą. Neivykdei - visiems nariams grąžink nario mokęstį. Va tada gal ledai ir pajudėtų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...