Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

Sveiki. Gal kas patarsit kokių augalų šienas ( žolė ) triušiams yra geriausi ( maistingiausi ). Ačiū.

Svarbiausia, kad sienas nebutu perauges ir negaves daug lietaus. Kazkas kituose forumuose jau apibudino lietuviska sienavimo mokykla - pjauna tada kai zole buna iki pazastu, po to sienas gauna lietaus, tada varto varto, kol nukrinta visi zoles lapeliai, o tuomet jau presuoja arba rulonuoja :P Va toks sienas tikrai nekoks :) Pavyzdziui varpines zoles reikia pjauti pries plaukima, tada ju energetine vertė siekia 6,9, plaukėjimo pabaigoje – 6,5, žydėjimo metu – 5,7, o po žydėjimo – iki 5,1 kg SM. Taciau antrosios zoles maistine verte jau nevirsys 5,6 ir pries plaukima. Be to, gerai, kai siene yra dobilu, ankstiniu kulturu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki esu naujokas ir turiu klausimeli.Triusiuj pradejo puliot ausis,viduja susidare kieta ruda mase su nedidelem kroujosruvom.Ar kas susidure su tokia problema :icon-question: Gal pasidalintumet kaip gidit :icon-question:

1662274.jpg

Manau, kad busausu erkutes. As esu gydes Neostomosan - yra visose veterinarijose, ismaisai su vandeniu, baisiai dvokia ir patepi ausis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

supranu, kad čia kažkoks gudrutis durnų ieško, bet prie ko čia triušiai ???

Tuo paciu telefonu ir el.pastu brangiai superka triusius :eusa-liar:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Manau, kad busausu erkutes. As esu gydes Neostomosan - yra visose veterinarijose, ismaisai su vandeniu, baisiai dvokia ir patepi ausis.

Ar serganti triusi gidimo laikotarpiu reike atskirt nuo kitu? Ir kiek laiko trunka gidimas?

Mano nuomone, jei jau vienas triusis susirgo, tai ir visi kiti uzsikrete. Pats tepiau tris kartus kas savaite. be to, butu gerai ir narva dezinfekuoti.

Bet mano pazistamui uzsiveise erkuciu, tai veterinaras kazko suleido, is karto dingo jos. kazin ka galejo suleisti?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Manau, kad busausu erkutes. As esu gydes Neostomosan - yra visose veterinarijose, ismaisai su vandeniu, baisiai dvokia ir patepi ausis.

Ar serganti triusi gidimo laikotarpiu reike atskirt nuo kitu? Ir kiek laiko trunka gidimas?

Mano nuomone, jei jau vienas triusis susirgo, tai ir visi kiti uzsikrete. Pats tepiau tris kartus kas savaite. be to, butu gerai ir narva dezinfekuoti.

Bet mano pazistamui uzsiveise erkuciu, tai veterinaras kazko suleido, is karto dingo jos. kazin ka galejo suleisti?

Gavou atsakima is VVT apie erkiu galima gidima nuroditose budose ira ir injekcija kam idomu paskaitikit. :eusa-dance:

Gydymas ir profilaktika. Prieš gydymą pažeistas ausis reikia kruopščiai išvalyti akaricidiniais preparatais suvilgytu vatos tamponu. Po to ausis galima patepti gydomaisiais preparatais. Nuo psoroptozės efektyvus 1 procento injekcinis invermektino tirpalas, kurio dozė triušiams yra 0,4 mg ∕ kg kūno svorio, švirkščiama po oda arba sugirdoma. Gydymas kartojamas 2-3 kartus su 14 dienų pertrauka. ,,Stronghold“ preparatas užlašinamas triušiams ant odos po 18 mg ∕ kg kūno svorio ir pakartojamas po 30 dienų. Ausyse atsiradus pūlių reikėtų lašinti antibiotikus.

Niežų gydymui taip pat efektyvu vartoti šiuos akaricidinius preparatus: ,,Stomozaną“ vandeninį tirpalą 1:200, ,,Butoks“ 0,0025% vandeninė emulsija, ,,Neocidol“ 1:1000 amitrazės preparatai 8 ml 2 litrams vandens. Permitrino emulsija užlašinama ant odos 10 mg / kg 1-2 kartus per savaitę.

Į fermas įvežami nauji gyvūnai turi būti karantinuojami ir tiriami ar neužsikrėtę niežais. Įtariami gyvūnai profilaktiškai gydomi akaricidiniais preparatais.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Manau, kad busausu erkutes. As esu gydes Neostomosan - yra visose veterinarijose, ismaisai su vandeniu, baisiai dvokia ir patepi ausis.

Ar serganti triusi gidimo laikotarpiu reike atskirt nuo kitu? Ir kiek laiko trunka gidimas?

Mano nuomone, jei jau vienas triusis susirgo, tai ir visi kiti uzsikrete. Pats tepiau tris kartus kas savaite. be to, butu gerai ir narva dezinfekuoti.

Bet mano pazistamui uzsiveise erkuciu, tai veterinaras kazko suleido, is karto dingo jos. kazin ka galejo suleisti?

Gavou atsakima is VVT apie erkiu galima gidima nuroditose budose ira ir injekcija kam idomu paskaitikit. :eusa-dance:

Gydymas ir profilaktika. Prieš gydymą pažeistas ausis reikia kruopščiai išvalyti akaricidiniais preparatais suvilgytu vatos tamponu. Po to ausis galima patepti gydomaisiais preparatais. Nuo psoroptozės efektyvus 1 procento injekcinis invermektino tirpalas, kurio dozė triušiams yra 0,4 mg ∕ kg kūno svorio, švirkščiama po oda arba sugirdoma. Gydymas kartojamas 2-3 kartus su 14 dienų pertrauka. ,,Stronghold“ preparatas užlašinamas triušiams ant odos po 18 mg ∕ kg kūno svorio ir pakartojamas po 30 dienų. Ausyse atsiradus pūlių reikėtų lašinti antibiotikus.

Niežų gydymui taip pat efektyvu vartoti šiuos akaricidinius preparatus: ,,Stomozaną“ vandeninį tirpalą 1:200, ,,Butoks“ 0,0025% vandeninė emulsija, ,,Neocidol“ 1:1000 amitrazės preparatai 8 ml 2 litrams vandens. Permitrino emulsija užlašinama ant odos 10 mg / kg 1-2 kartus per savaitę.

Į fermas įvežami nauji gyvūnai turi būti karantinuojami ir tiriami ar neužsikrėtę niežais. Įtariami gyvūnai profilaktiškai gydomi akaricidiniais preparatais.

prirasyt daug ka galima, tik klausimas ar strongholdas nekainuos daugiau nei pats triusis vertas :)

as naudoju purskaliuka biokill ir labai gerai veikia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki.

Pas mus pradejo siausti Miksomatoze ... Pora triusiu su guzais ant akiu,snukuciu,ausu...,vienam is ju isskyros is nosies lasa,o kita - pries dvi dienas apsitriusiavusi kralike...Ka patartumet daryti ? Duodam trisulfono,bent kiek pades...Nezinau kaip su tais mazyciais triusiukais bus...

Kaip suzinojau,tai kaime ne as vienas triusiu laikau,matyt pas kazka ligos zidinys bus...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki.

Pas mus pradejo siausti Miksomatoze ... Pora triusiu su guzais ant akiu,snukuciu,ausu...,vienam is ju isskyros is nosies lasa,o kita - pries dvi dienas apsitriusiavusi kralike...Ka patartumet daryti ? Duodam trisulfono,bent kiek pades...Nezinau kaip su tais mazyciais triusiukais bus...

Kaip suzinojau,tai kaime ne as vienas triusiu laikau,matyt pas kazka ligos zidinys bus...

Ir kaip tvarkaisi su miksomatoze? Tik trisulfonu? Pas mano pazistama irgi isisuko miksomatoze, guzai ant nosies, akiu, bet jau apie 15 dienu tai tesiasi jis niekuo negydo ir niekas dar nenugaiso ir dvi is ju besilaukiancios pateles, idomu kuo baigsis, bijau pas ji vaziuot i svecius pasiziureti, kad neuzkresciau savu...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal kas pasakyto,kokie Miksomatozes pozymiai?

Nušašę ausys. guzuotas snukis ir paakiai. Paskutinei stadijoj puliai iš šnervių ir maždaug antra -trečia diena po to agonija ir mirtis.....

Ir dar: pas mano triušius nėra jokių guzų ar nušašusių ausų. Tiesiog pradeda raudonuoti aplink akis, jos tokios pasidaro kaip primerktos, ausys kaip ir akys iš pradžių pradeda raudonuoti ir po truputį tinti, kol pasidaro tokios storos ir nulėpusios. Nu aš taip įsivaizduoju, kad čia ta miksomatozė, tik, kad nėr pas mus jokių guzelių. O gal jie žymiai vėliau atsiranda, nes nesam laukę ilgiau kaip pora savaičių ir stebėję kas toliau darysis. Tai kaip manot ar čia ta pati liga?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki.

Pas mus pradejo siausti Miksomatoze ... Pora triusiu su guzais ant akiu,snukuciu,ausu...,vienam is ju isskyros is nosies lasa,o kita - pries dvi dienas apsitriusiavusi kralike...Ka patartumet daryti ? Duodam trisulfono,bent kiek pades...Nezinau kaip su tais mazyciais triusiukais bus...

Kaip suzinojau,tai kaime ne as vienas triusiu laikau,matyt pas kazka ligos zidinys bus...

Ir kaip tvarkaisi su miksomatoze? Tik trisulfonu? Pas mano pazistama irgi isisuko miksomatoze, guzai ant nosies, akiu, bet jau apie 15 dienu tai tesiasi jis niekuo negydo ir niekas dar nenugaiso ir dvi is ju besilaukiancios pateles, idomu kuo baigsis, bijau pas ji vaziuot i svecius pasiziureti, kad neuzkresciau savu...

Triusius tik nuo pavasario laikau,tai cia pirmoji pazintis su miksomatoze.Kiek zinau pilnai neisgydoma,bet kaikurie triusiai po jos isgyvena...Trisulfono patare duoti veterinaras,nes tai antibiotikas,pades siektiek stiprinti organizma,nes segant apsilpsta ir prisimeta kitos ligos...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...