Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

Nu nezinau gavos cia ar ne :DDD mano fermiokes pradzia :)

Tarp aukstu reikejo deti skarda su pasvirimu,tam,kad nubegtu slapimas.Nes per lentas persisunks ir lases i kita narva.Arba pasidaryk istraukiamus stalcius,bet irgi skardinius...Svarbiausia,kad triusiai jaustusi patogiai,nestresuotu ir paciam butu patogu aptarnauti.Edziukems naudok sieta su akutem 2x5cm.,kitaip sunkiai pesis siena bei zole.Jei padarysi didesniais tarpais edziukes - mazi triusiukai islys,bei dideli triusiai kojom siena iskapstys...Prie nipeliu irgi palaipsniui pratint reikia,nes vangiai laka.Pats esu pakabines bambalius su nipeliais ir papildomai idejes kibiriukus po jais.Is kibiriuku laka daugiau...viskas is praktikos :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nu nezinau gavos cia ar ne :DDD mano fermiokes pradzia :)

Tarp aukstu reikejo deti skarda su pasvirimu,tam,kad nubegtu slapimas.Nes per lentas persisunks ir lases i kita narva.Arba pasidaryk istraukiamus stalcius,bet irgi skardinius...Svarbiausia,kad triusiai jaustusi patogiai,nestresuotu ir paciam butu patogu aptarnauti.Edziukems naudok sieta su akutem 2x5cm.,kitaip sunkiai pesis siena bei zole.Jei padarysi didesniais tarpais edziukes - mazi triusiukai islys,bei dideli triusiai kojom siena iskapstys...Prie nipeliu irgi palaipsniui pratint reikia,nes vangiai laka.Pats esu pakabines bambalius su nipeliais ir papildomai idejes kibiriukus po jais.Is kibiriuku laka daugiau...viskas is praktikos :icon-wink:

tai va db ka konstruosiu po gardais kad nebegtu srutus, na stalciai gal ir gerai bet ziema nekas nes ten nesyldoma yra :( pas mane edziu tarpeliai smulkesni bet nieko isstraukia lyg gerai nes zole smulkia duodu, o pas mane ne nipeliai ten :D tiesiog lasalines sukabintos ir padares minimaliai kad lasetu i indelius ir viskas, na lyg db gaunasi viskas buvo vargo kol atsireguliavau tai per daug pribegdavo tai mazai

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ar tau is metalo pigiau virintis nei is medzio rema daryti? :) kazkada as turejau keleta narvu su dugnu is lentu bet man nepatiko ,daznai reikedavo valyti ir visad gan slapiai laikydavosi,turiu ir su stalciais,bet vel minusas kad daug kas is medzio ir ziema prisala,ir stalciu gylis turetu buti nemaziau10cm.pasari pasidariau narvus be stalciu ir tarpas tarp narvu15-20cm.o dugnas is mediniu reikuciu su15mm tarpu.dar kolkas nesiskundziu nes per2men is12 narvu dar tereikia valyti2 narvus nes juose po daugia gyvena,o visu likusiu viskas isbyra pro tarpus,tereikia nustumti ir nuo grindu sukabinti :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ar tau is metalo pigiau virintis nei is medzio rema daryti? :) kazkada as turejau keleta narvu su dugnu is lentu bet man nepatiko ,daznai reikedavo valyti ir visad gan slapiai laikydavosi,turiu ir su stalciais,bet vel minusas kad daug kas is medzio ir ziema prisala,ir stalciu gylis turetu buti nemaziau10cm.pasari pasidariau narvus be stalciu ir tarpas tarp narvu15-20cm.o dugnas is mediniu reikuciu su15mm tarpu.dar kolkas nesiskundziu nes per2men is12 narvu dar tereikia valyti2 narvus nes juose po daugia gyvena,o visu likusiu viskas isbyra pro tarpus,tereikia nustumti ir nuo grindu sukabinti :D

na kas beko is medzio butu pigiau bet metalas ilgiau laikys, o pas mane viskas toliau graziai issiardo ir galima pakeisti, na pas mane dugne nera jokiu tarpu valau kiekviena diena, valai reciau bet tai ziauru buvo ir uodu ir musiu pylna buvo o db kai kiekviena diena tai koki 60 procentu sumazejo ju

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ar tau is metalo pigiau virintis nei is medzio rema daryti? :) kazkada as turejau keleta narvu su dugnu is lentu bet man nepatiko ,daznai reikedavo valyti ir visad gan slapiai laikydavosi,turiu ir su stalciais,bet vel minusas kad daug kas is medzio ir ziema prisala,ir stalciu gylis turetu buti nemaziau10cm.pasari pasidariau narvus be stalciu ir tarpas tarp narvu15-20cm.o dugnas is mediniu reikuciu su15mm tarpu.dar kolkas nesiskundziu nes per2men is12 narvu dar tereikia valyti2 narvus nes juose po daugia gyvena,o visu likusiu viskas isbyra pro tarpus,tereikia nustumti ir nuo grindu sukabinti :D

na kas beko is medzio butu pigiau bet metalas ilgiau laikys, o pas mane viskas toliau graziai issiardo ir galima pakeisti, na pas mane dugne nera jokiu tarpu valau kiekviena diena, valai reciau bet tai ziauru buvo ir uodu ir musiu pylna buvo o db kai kiekviena diena tai koki 60 procentu sumazejo ju

Geriau padaryk tarp tu lentu tarpelius bent 1-1,5 cm. ir su nuolydziu.Didelio nereikia,tik tiek,kad nubegtu slapimas.O kad sudukai lieka net ir geriau,nes triusiai savo minkstas ismatas sueda.Jose gausu b grupes vit.,vit. K,aminorugsciu ir mineraliniu medz.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Geriau padaryk tarp tu lentu tarpelius bent 1-1,5 cm. ir su nuolydziu.Didelio nereikia,tik tiek,kad nubegtu slapimas.O kad sudukai lieka net ir geriau,nes triusiai savo minkstas ismatas sueda.Jose gausu b grupes vit.,vit. K,aminorugsciu ir mineraliniu medz.

na matai jei padarysi tarpus tai tada tikrai reikes po apacia kazka deti o db pjuvenu stamnesniu ir viskas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na tarpeliai po 1.5cm tai jau perdideli sakyciau... Labai kraikais krenta. As pats darau po 1cm.

Gincius, pas tave edzios medines? Jeigu medines greitai sugraus triusiai.

Taip,medines.Kiek pastebejau,edzias grauzia tik patinai,ypac jausdami ir matytdami patele.Pasidariau pats pamates nuotraukas internete.Nieko sudetingo.Savikaina,neskaitant darbo atsieina apie 250-300 lt.Tokios labiau tinka triusingoms patelems.Siaip jau trecias menuo,dar net neipusejes sugrauzt.Dariau is 2x2cm,nes neradau prekyboje tinkamo sieto.ti tarpus padariau perdidelius (4cm)triusiukai ilenda i edziukes.Tad ir laukiu kol sitas pragrauz :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Geriau padaryk tarp tu lentu tarpelius bent 1-1,5 cm. ir su nuolydziu.Didelio nereikia,tik tiek,kad nubegtu slapimas.O kad sudukai lieka net ir geriau,nes triusiai savo minkstas ismatas sueda.Jose gausu b grupes vit.,vit. K,aminorugsciu ir mineraliniu medz.

na matai jei padarysi tarpus tai tada tikrai reikes po apacia kazka deti o db pjuvenu stamnesniu ir viskas

Nebent drozliu,nes pjuvenos negerai.Sutres nuo myzaliuku lentos,turi sekti laiks nuo laiko ju stovi...Galima daryti isvis be tarpu,is gerai nuobliuotu lentu.bet grindukes turetu buti pasvire i gala,o galine sienele pakelta 1 cm. auksciau,kad butu plysys.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bet tada kraikas labai krenta, o jau nuo zemes atgal kraiko nedesi i narveli. :icon-rolleyes: As buvau padares grindis (is lentu) tarpelis buvo 1.5cm imesdavau kraika (siaudus) tai kazkur per para 80% visas iskrisdavo. Dabar padariau tarpelius po 1cm, daug geriau... :)

na as nenaudoju jokio kraiko taip laikydamas ir jokiu museliu ar uodu nera , nera dregmes ir ventiliacija puiki. na suprantu noretusi ir man taip pamaloninti triusius, bet taip isvengiama tikimybe pagaut kokia zarazna liga :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tiems triusiams kuriu svoris 5kg ir < kraikas reikalingas,nes nusibruzina kulnus,pacio triušiam taip yra buvę,kraiko tik pakreikiau ir viskas susitvarkė.

Ir ziema triušiams ant kraiko daug sveikiau.

1.silciau,nes sudelis vykdo chemine reakcija skleisdamas silumine energija

2.nedrėgna,kraikas sugeria dregme

3.ir kas be ko komfortiskiau:-)

O girdėjęs ir tokiu nutikimų,kad ziema triušiams nedavus kraiko ir spustelejus geram šaltukui triusio kojos per nakti prisalo prie grindų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu man pripasakojo kad negalima triusi be kraiko laikyti (be siaudu/sieno) :icon-confused: Tipo veliau nusitrina kailis kai vis bruzinasi i grindukes kojos, zaisdos prasiveria... Tai pradejau deti kraika. :icon-rolleyes:

na as irgi tik flandram dedu šiaudų,nes vienai patelei jau kraujuot buvo pradeje, idejau šiaudu per keleta dienų užgijo

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

as esu idejes plokstes gabaliuka 10x20 tai puikiausiai pailsina kojas. na o auginant vien prieaugliu mesai jau nebereikia nieko det narve per 4men nieko ten jiem nenutinka

na o siap kiek triusininku tiek ir ju auginimo budu ir tiek pat nuomoniu :D

savo narvu dugnui naudoju euro padeklus ,tarpus tik sumazinu, sonam susirandu visokiu lentu,seryklas vyras islanksto is metalo,vienoj dezej galima laikyt 5 triusius,nei suslampa ,nei susala :eusa-dance: o dugnas laiko jau sestus metus ir dar nesiruosia suputi :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...