Jump to content

Galvijų ligos


Rimis

Recommended Posts

snd ryte ir po pietu viskas gerai (kolkas), ir ismatos geros, ir kraujo nesimato, o ir isange nebera dregna (nebera noro laizytis antra gala, kaip buvo) vien tik sieno dieta, pectolito elektrolitas, semenys ir diaraoko granules. Kei viskas bus gerai ir toliau kada butu tikslinga grysti prie grudiniu pasaru, sienainio, laizalu (druskos)?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bent savaitę..... O ar sukūdo gyvulys?? O ar kitiems nepasireiškė?? Jei tai infekcija, tai turėtų ir kitoms pasirodyti...tuomet tikrai nereikėtų grūdinės dalies duoti..

Ir dar kartą norėčiau pasakyti, kad reikėtų rasti galimybę šerti gerai parinktus pilnaverčius premiksus  gyvuliams. Tai stiprintų gyvulių imunitetą. Laižalai paprastai nėra pilnaverčiai, o ir melasos juose didelė dalis... 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gyvulys sukudo minimaliai sakyciau, pasimate bet kad sulyso daug tikrai taip nera, na del kitu dar nezinau, viena snd skysciau kazkiek tustinosi bet sunku dar vertinti nes sakyciau kad skystai o ne tryda tenais, bet aki uzmetes esu, ir siaip sugirdziau iskart elektrolito ir semenu, premiksai snd turejo iki tevu atkeliauti buvau uzsisakes juos, vasara kazkiek gaudavo minimaliai o cia as ant uzdarymo kaip tik ir neturejau, grudinemis paseriau matyt per daug ir to gal uzteko arba infekcija kuri gal pasirodys siom dienom. premiksus is virgirlitos uzsisakes buvau shaumann regis gamintojo bus jie, ryt pradesiu naudoti

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gyvulys sukudo minimaliai sakyciau, pasimate bet kad sulyso daug tikrai taip nera, na del kitu dar nezinau, viena snd skysciau kazkiek tustinosi bet sunku dar vertinti nes sakyciau kad skystai o ne tryda tenais, bet aki uzmetes esu, ir siaip sugirdziau iskart elektrolito ir semenu, premiksai snd turejo iki tevu atkeliauti buvau uzsisakes juos, vasara kazkiek gaudavo minimaliai o cia as ant uzdarymo kaip tik ir neturejau, grudinemis paseriau matyt per daug ir to gal uzteko arba infekcija kuri gal pasirodys siom dienom. premiksus is virgirlitos uzsisakes buvau shaumann regis gamintojo bus jie, ryt pradesiu naudoti

Premiksas jūsų atveju ne gamintojas svarbus, o vitaminų kiekiai. Ypač vitamino E, jei norime imunitetą stiprinti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

keliu rusiu uzsakiau :D ka atveze sunku pasakyti neteko dar nagrineti, sake parinks kad maista issisavintu ir stiprintu, tai tikiuosi zmones zino ka parduoda ir ka siulo :)

Premiksai, kad maistą įsisavintų??!!!?? Dėkui, kad prajuokinot smagiai...  Vat, kuo dabar augintojus vilioja kreidos ir druskos už brangiai pardavėjai....

O rimtai, tai kad stiprintų - tiesa. Tam jie ir skirti.... Bet ne daugiau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dėl tų veršių viduriavimo ...buvo rašyta seniai.Pirma,kodėl manot,kad tai virusinės kilmės?Prie virusinių ligų l. dažnai būna ir bakterinės.Jei nesat" praėdęs dantį"ant tų viduriavimų,manau neatskirsit paratifo nuo diplokokozės,koli ir dar velnias žino ko.Galiausiai ,net nustačius kokį paratifą,kad eis  pagydyti priežastį -bakterijas, nedidelė,o jei tai kažkelintas veršis,tai kaip ir neįmanoma.Tada gydoma tik viduriavimo pasekmės.Čia ir prasideda tie elektrolitai,arbatos,didelės antibiotikų dozės.Man "patikdavo" novokaino blokados.Jei teisingai supratau,veršeliai prižiūrėti:sasa,gimus bambagyslės dezinfekotos ir pan.Beje,ta pati kolibakteriozė gali būti ir iki 2  mėnesių veršiams,paratifui dar porą mėnesių pratesiant.O vitaminus galima ir kitaip į veršį sukišt-suleisti,gal net pigiau. 

Pienmėgys jau kelintą kartą kartoja-žiūrėkit ne į pardavėją ,o į sudėtį premiksų,kombikormų ...Gal kartais geriau tiems veršiams į veną suleist tą patį elementą?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vyruciai ko norit is manes, juk as pirmi metai kaip pradejau ant saves ukininkauti :) patirties dar nedaug, is kur jinai bus, o pas tevus tai nlb tekdavo tais versiais ar kitais galvijais rupintis, uz technika atsakingas buvau, db tik tarpsnis kai viskas idomu viska isbandau, tikiuosi nieka nenudvasinti, bet tik per klaidas mokomasi, siaip svara nesiskundziu tas isudyta, kad tvarte kai namuose viskas turi buti svaru, o del tu premiksu nelabai zinau kokiu konkreciu atveju reikia, tam ir i kursus dar vazineju kai atsiranda kokie nors.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kolega KAZE, aš vis tik šalininkas tokio šėrimo, kai gyvulys visą gyvenimą pastoviai gauna reikiamas vitaminų mineralų dozes...  Žinoma, yra atvejai, pvz, prieš veršiavimąsi, ar prieš sėklinimą, kai nepakenks, ar kai kuriais atvejais būtina papildomai pastiprinti injekcijomis...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kolega Pienmėgį,bet šiuo atveju kalbam apie viduriuojančis veršius,kurių įsisavinimas maisto medžiagų sutrikęs.

Na, taip, atsimenu apie ką kalbam... Žinoma, šiuo atveju vitaminus reikėtų injekcijomis sušaudyti, nes dar ir nebuvo jie jais ilgoką tarpą šeriami... Reiškia, imunitetas žemiau plintuso ir gelbėti ir atstatinėti reikia tikrai griežčiausiomis priemonėmis...Sutinku kad reikia leisti..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

norejau Pienmėgio paklausti ar sitas papildas kurio specifikacija nurodau zemiau tikrai naudingas, bent toki parinkom kalbedami su pardaveju. Pilnas pavadinimas Kalvicin PRO AGT

http://www.zuprojektai.lt/wp-content/uploads/2013/07/8-Kalvicin_PRO+.pdf

Taip. Vertas dėmesio ir pirkimo produktas. Kiek gramų per dieną planuojate šio papildo sušerti 6 mėnesių (apie 190-200 kg svorio ) veršiams??

Kiek supratau, jūs tokio amžiaus turite problemų?? Nes šis papildas labiau skirtas jaunesniems (iki 2-3 mėn) veršeliams.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Veršiui jau antrą syk timpanija - kokios būtų priežastys? Gal čia ir kažkur aprašyta- bet kol rasi... Koks būtų efektyviausias gydimas? Aš ph sumažint supilu sodos - gal negerai? O po to sugirdau miltelių skrandžio mikroflorai atstatyt.

Pabandykit panaudoti magnio oksidą.. Kažkur trečdalį nuo sodos...  Pabandykit vien šienu šerti..  kokio amžiaus veršis? Ar jau atrajoja?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Veršis 10 mėn. Panašiai 450 kilų. Nu mačyjo soda, dar pamasažavau skrandžio šoną gerai. Įtariu kad bulvės jam neina. Jeigu vien šienu šersiu - reiks du metus augyt. Reiks nusipirkt to magnio oksido. Šeriu bulvės + traiškyti grūdai - apie kibirą per dieną. Didelis kibiras pieno.Ir šieno - sočiai. Per pietus da nieko nedaviau , o vakare jau rijo kaip smakas. Tik bulvių nedaviau- vienų grūdų. Dekingas už patarimą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Veršis 10 mėn. Panašiai 450 kilų. Nu mačyjo soda, dar pamasažavau skrandžio šoną gerai. Įtariu kad bulvės jam neina. Jeigu vien šienu šersiu - reiks du metus augyt. Reiks nusipirkt to magnio oksido. Šeriu bulvės + traiškyti grūdai - apie kibirą per dieną. Didelis kibiras pieno.Ir šieno - sočiai. Per pietus da nieko nedaviau , o vakare jau rijo kaip smakas. Tik bulvių nedaviau- vienų grūdų. Dekingas už patarimą.

Na, tradicinis mano patarimas - mažinkit kiekius per kartą... T. y. galit sušerti tą patį kiekį, kiek šėrėt, bet sakykim per šešis ar aštuonis kartus lygiais laiko tarpais.... Ir dar.. grūdai krakmolas ir bulvės - krakmolas... jūs tą gyvulį staigiai suacidozinat....  Jei paduodat didesnį kiekį ir nuo grūdų situacija pasikartoti gali..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...