Jump to content

Žiedadulkės


Donatas

Recommended Posts

  • po 4 mėnesių...

Turbut buna specialus dregnomaciai, juk ir ukininkai javu dregnuma matuoja, ikisa matuoklio davikli ir parodo koks grudu dregnumas. Manau tokiu pat principu ir ziedadulkes butu galima pamatuoti.

Turetu is principo ir sitie tikti.

http://www.manoirankiai.lt/lt/567/16492 ... matis-bm20

http://miskui.lt/products/409-dr%C4%97gnomatis

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kiek laiko aviliui laikyti ziedadulkiu rinktuvus, jos naudojamos perams maitinti, tai pastoviai renkant ziedadulkes sumazes biciu, maziau medaus prines :eusa-think: .

nesuk galvos per mazai tikrai neprisines , nes ne visas ziedadulkes palieka rinktuve, tep kad galima laikyt iki liepos galo.poto reik nuimt kad atsargu pavasariui pasirinktu ir uzkoncervuotu(pagamintu duoneles)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

"Na tai juk galima mixuoti isemi tada ta tinkliuka ir ziedadulkes nesirenka. Beto ar kartais ziedadulkiu perteklius neskatina spietimosi? Juk kaip ten sakoma jei labai daug ziedadulkiu ir duoneles tai seima ruosias spiestis ar cia tiesiog mitas?"

jei sužiurai motinėles niekada nespies. nežinau kaip daro didesniuose bitynuose, bet mes naikinam motinines akis, taip jau koki 5 metai kai neturim spiečiančių šeimų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

"Na tai juk galima mixuoti isemi tada ta tinkliuka ir ziedadulkes nesirenka. Beto ar kartais ziedadulkiu perteklius neskatina spietimosi? Juk kaip ten sakoma jei labai daug ziedadulkiu ir duoneles tai seima ruosias spiestis ar cia tiesiog mitas?"

jei sužiurai motinėles niekada nespies. nežinau kaip daro didesniuose bitynuose, bet mes naikinam motinines akis, taip jau koki 5 metai kai neturim spiečiančių šeimų.

na taip bet tada reikia kaip taisykle kas savaite butinai ziureti seimas, o pas mane daznai tiek laiko nebuna ir ziuriu net kas 2 ar 3 savaites. Tada ne visad sugebesi islauzyti, o net ir akylai lauzant gali prazioplinti kokia uzslaptinta motinele.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

"Na tai juk galima mixuoti isemi tada ta tinkliuka ir ziedadulkes nesirenka. Beto ar kartais ziedadulkiu perteklius neskatina spietimosi? Juk kaip ten sakoma jei labai daug ziedadulkiu ir duoneles tai seima ruosias spiestis ar cia tiesiog mitas?"

jei sužiurai motinėles niekada nespies. nežinau kaip daro didesniuose bitynuose, bet mes naikinam motinines akis, taip jau koki 5 metai kai neturim spiečiančių šeimų.

na taip bet tada reikia kaip taisykle kas savaite butinai ziureti seimas, o pas mane daznai tiek laiko nebuna ir ziuriu net kas 2 ar 3 savaites. Tada ne visad sugebesi islauzyti, o net ir akylai lauzant gali prazioplinti kokia uzslaptinta motinele.

tokis senas bitininkas man sake ,,jei neturi laiko bites ne tau. pas bites jei reik eit turi eit, nes kitaip galesi eit kitais metais tik"

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

:lol: na matai kazkada kai man buvo tik ~12 metu pasistaciau pirma avily, taip kasmet didejo vis po pora aviliu (iki 9 aviliu), bet kai paaugau tada atsirado ozkos, veliau jas pakeite avys su karvemis ir t.t. plius automatiskai padaugejo darbu. Todel dabar pasidariau tik penketa aviliu su bitemis, kad prisisukti bent trejeta geru kibiru medaus savo poreikiams. Plius reiktu dziaugtis jums rimtiems bitininkams, kad yra tokiu nekultivuojanciu profesionalia bitininkyste bitininku, juk padovanojam gamtai ir kitiems bitininkams spieciu :lol:
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

"Na tai juk galima mixuoti isemi tada ta tinkliuka ir ziedadulkes nesirenka. Beto ar kartais ziedadulkiu perteklius neskatina spietimosi? Juk kaip ten sakoma jei labai daug ziedadulkiu ir duoneles tai seima ruosias spiestis ar cia tiesiog mitas?"

jei sužiurai motinėles niekada nespies. nežinau kaip daro didesniuose bitynuose, bet mes naikinam motinines akis, taip jau koki 5 metai kai neturim spiečiančių šeimų.

na taip bet tada reikia kaip taisykle kas savaite butinai ziureti seimas, o pas mane daznai tiek laiko nebuna ir ziuriu net kas 2 ar 3 savaites. Tada ne visad sugebesi islauzyti, o net ir akylai lauzant gali prazioplinti kokia uzslaptinta motinele.

kai būna sezonas tikrinu kas 2 savaites, nes aviliai kaime pas močiute. bet jau sąžiningai apžiūrim, na turim tik 5 avilius :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 metų...

Sveiki perskaiciusi jusu aprašymus,noriu pasidalyti savaiseis,aš pradejau nuo 2 aviliu,pirmus metus iš vieno avilio gavau medaus uzteko sau,su kitu aviliu vargau spietė kaip pasiute nors buvo pirkti iš Amšėjaus su pimamete motinėle,šiemet jau turiu 33 avilius 30 aviliu naujei apgyvendinta,vienas avilys išgyvenes iš po ziemos šeimele nelabai didele, 2 avile apgyvendinti iš šiuometinio spieciu,noriu paklausti kaip reikejo elktis po didziojo medunešio,ar isukti visa medu iš koriu ar palikti bitems,mano bitininkas grieštai liepė palikti,tik is vieno isukom šešis litrus iš keliu koriu nes dėjom nauje motinėle ji buvo matyt zuvusi nes bites pacios pradejo dėti kiausinėlius auginti tranines bites.Beto norejau pasakyti kad pas mane aplink yra nekultivuotos pievos,jau antra karta isukus medu jis yra šviesei tamsus,labai kvapnus ir dar pastebejau jis nesicukreje labia ilgai,noriu paklausti ar tai gerai.aciu uz atsakymą

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki perskaiciusi jusu aprašymus,noriu pasidalyti savaiseis,aš pradejau nuo 2 aviliu,pirmus metus iš vieno avilio gavau medaus uzteko sau,su kitu aviliu vargau spietė kaip pasiute nors buvo pirkti iš Amšėjaus su pimamete motinėle,šiemet jau turiu 33 avilius 30 aviliu naujei apgyvendinta,vienas avilys išgyvenes iš po ziemos šeimele nelabai didele, 2 avile apgyvendinti iš šiuometinio spieciu,noriu paklausti kaip reikejo elktis po didziojo medunešio,ar isukti visa medu iš koriu ar palikti bitems,mano bitininkas grieštai liepė palikti,tik is vieno isukom šešis litrus iš keliu koriu nes dėjom nauje motinėle ji buvo matyt zuvusi nes bites pacios pradejo dėti kiausinėlius auginti tranines bites.Beto norejau pasakyti kad pas mane aplink yra nekultivuotos pievos,jau antra karta isukus medu jis yra šviesei tamsus,labai kvapnus ir dar pastebejau jis nesicukreje labia ilgai,noriu paklausti ar tai gerai.aciu uz atsakymą

Reikia išsukti visą medų ir maitinti sirupu.Ir tai daryti kuo skubiau, nes jau baigiasi maitinimui skirtas laikas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

maitinti aš jau pradejau senei bet medus liko tai ziuresim kas gausis kita met,nes pagal mano bitininka turi likti medaus daugiau nei pusė aš tiktai mokausi,Dar noriu paklausti gal kas žinote kur galima butu optum kita met parduoti brangei žiedadulkes labia gerai išdziovintas šiemet ju surinkome net 500kg.aisku pardavem bet norisi geriesnes kainos ir iš pirmu ranku.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

maitinti aš jau pradejau senei bet medus liko tai ziuresim kas gausis kita met,nes pagal mano bitininka turi likti medaus daugiau nei pusė aš tiktai mokausi,Dar noriu paklausti gal kas žinote kur galima butu optum kita met parduoti brangei žiedadulkes labia gerai išdziovintas šiemet ju surinkome net 500kg.aisku pardavem bet norisi geriesnes kainos ir iš pirmu ranku.

Medaus nereikia palikti,nes nezinote koks jis:blogai kai lieka lipciaus arba rapso,garstuku.Geriau ta medu isukti ir uz tuos pinigus pardavus nupirkti inverto ar jau bent cukraus :D ir busit visa ziema rami,kad biteles gerai ziemos :D pagrindinis,pats sudetingiausias darbas gerai pagydyti bites nuo erkiu.Geriausia superka duonele,ziedadulkes,piki Algirdas Ziukas,bent is bitininku girdejau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...