Jump to content

zirgais iki juodosios juros


Gintas

Recommended Posts

Čia kaip pažiūrėsi....tam ir arkliukas, kad "artų".....

Aha, jei po savaitės treniruočių paleistų bėgti maratono distanciją, kažin kokie būtų rezultatai... :icon-cool::) Yra ruošiami žirgai išvermei, tačiau ne per tiek laiko jie paruošiami ir ne tokias distancijas bėga. Plius raiteliai irgi būna treniruoti, plius balnai turi būti idealiai pritaikyti. Paskutiniame sakinyje paminėtų dalykų, deja, nebuvo šiame žygyje. Na, savo srities profesionalai dar daugiau galėtų pasakyti.. :icon-rolleyes: Tačiau ar verta..

Žodžiu, nesigilinam daugiau, nes tikslas-pasiektas, o kokia kaina-niekam neįdomu.

Pasiliekam kiekvienas su savo nuomone. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nezinau,kaip sie zirgai atlaike kelione,bet tikiuosi visi tiksla pasieke ir gal be traumu.

as nuo vaikystes dirbau ukyja su arkliais ir zinau siek tiek apie juos.Pas mus buvo du arkliai(kumeles)ir per ziema budavo dykos,kiek tik palakstyt isleisdavom i lauka(na dar i miska vaziuodavom malku) ir ju niekas neruosdavo specialiai pavasario darbams zemes ukyj,bet dirbdavom su protu,o ne akis isdege lekdavom,per galvas versdamiesi.Jei proto ir supratimo nera(juk jis gyvas sutverimas),tai ir treniruota arkli(zirga) nuo koju nuvarysi,ar sutraumuosi.O arkliai grazus pas buvo... :eusa-snooty: Tas pats ir su automobiliais ar kita technika,reikia galva naudotis,ne visu jos vienodos,ka padarysi. :lol::lol::lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

1-Kumelė nugaišo dėl apsinuodijimo. 2-du žirgus paliko pas ūkininką, nes nebuvo tikslo jų vežti (kam juos tąsyt be reikalo, o vežimas kalnais dar blogiau nei jojimas). O arkliui 50km atstumas nemanau, kad kažkas siaubingo. Mano seneliai važinėdavo su arkliais į Vilnių, Ukmergę (60-80km į abi puses) ir paprastais darbiniais arkliukais, o kitą dieną art eidavo. Niekas nenumirė nuo to. Arkliui stovėt didesnė žala nei dirbt. O kad svorio numetė, tai nemanau, kad tragedija. Tragedija,kai pijokėlis tvarte stovintį arkliuką nušėrė taip, kad pavasari kojas užvertė. Va čia tai reikėjo gyvūnų globai atlėkt... Gaila per vėlai sužinojau... :( bet į tokius jiems nusispjaut, o čia gera proga pasireklamuot, "žiūrėkit kokie mes geri"...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

1-Kumelė nugaišo dėl apsinuodijimo. 2-du žirgus paliko pas ūkininką, nes nebuvo tikslo jų vežti (kam juos tąsyt be reikalo, o vežimas kalnais dar blogiau nei jojimas). O arkliui 50km atstumas nemanau, kad kažkas siaubingo. Mano seneliai važinėdavo su arkliais į Vilnių, Ukmergę (60-80km į abi puses) ir paprastais darbiniais arkliukais, o kitą dieną art eidavo. Niekas nenumirė nuo to. Arkliui stovėt didesnė žala nei dirbt. O kad svorio numetė, tai nemanau, kad tragedija. Tragedija,kai pijokėlis tvarte stovintį arkliuką nušėrė taip, kad pavasari kojas užvertė. Va čia tai reikėjo gyvūnų globai atlėkt... Gaila per vėlai sužinojau... :( bet į tokius jiems nusispjaut, o čia gera proga pasireklamuot, "žiūrėkit kokie mes geri"...

Apsinuodijimas žolelėmis -ši priežastis ,deja, arklininkams nėra įtikinama.Pacituosiu realesnę versiją :icon-wink:Rabdomiolizė- raumenų degeneracija ir irimas dėl sutrikusios medžiagų ir energijos apykaitos juose. Viena š�ios būklės priežasčių- ilgalaikė raumenų perkrova, "maratonai" ir pan. Liga pradžioje pasireiš�kia labai stipriu raumenų skausmu (ne veltui kumelė savo liūdnos lemties i�vakarėse nenorėjo eiti). Vėliau raumenys pradeda irti, o į kraujotaką i�šmetamas jų irimo produktas- mioglobinas, kuris i�š tikrųjų yra toksi�škas ir patękęs į inkstus tuoj pat sutrikdo jų funkciją. O tuomet ir anapilis visai čia pat. Vienas iš� mioglobinurijos (mioglobino skyrimosi per inkstus) požymių yra rausvas, kraujingas šlapimas- ką taip pat pastebėjo gerb. veterinaras.

Žinoma, š�i prielaida labai nepalanki "antkalnomūrams", todėl suprantama, kad paminėta nebuvo ir nebus.

Žirgus paliko ne todėl,kad nebuvo tikslo juos vežti,o todėl,kad vienam nuo per didelio krūvio trūko sausgyslė,kitam balnas žiauriai nutrynė nugarą.

Yra ir foto,kaip dabar atrodo VŽ stovintys keli žemaitukai.

image.php?id=DD4C_4CC6F1C5&jpg

image.php?id=8C2F_4CC6F1C5&jpg

image.php?id=FF6F_4CC6F1E6&jpg

karklas2.jpg

Nuotrauka,kaip atrodė žirgai žygio pradžioje

imglrytaslt4.jpg

Žygio pabaigoje

imglrytaslt3.jpg

imglrytaslt.jpg

Nepamirškit,kad išoriškai nesimato daug ko - nugaros raumenų uždegimų,sąnarių,sausgyslių būklės ir t.t.

Taip,senovėje su arkliais važinėdavo nemažus atstumus ,dirbdavo žemę.Bet arkliai buvo įpratę prie tokių krūvių, atitinkamo amžiaus kumelį po truputį pradėdavo kinkyt prie suaugusio arklio,palaipsniui didindavo krūvius ir taip jie nugyvendavo savo amžių nuolat kinkomi.O čia paėmė iš pievų ir gardų arklius,paruošimas užtruko kelis kartus trumpiau nei turėtų.Net balnų,skirtų ilgoms distancijoms, nesugebėjo nusipirkt.Dėl būtinybės kiekvienam arkliui atitaikyt balną taip pat nesuko galvos.

Kai kaimuose pijokėliai nustipdo arklius,jie tuo nesididžiuoja ir per tv,spaudą jų niekas negarbina. Todėl gyvūnų globos organizacijos ir bando parodyt,kas slypi po tokių "žygių" paradine puse ir kad tai nėra sektinas pavyzdys. Jeigu žygiui būtų tinkamai pasiruošta,tokių dalykų nebūtų atsitikę ir nebūtų prie ko kabinėtis :icon-wink:

Beje,kam sakyt,į ką tiems žmonėms nusispjaut ? Ar domėjotės,ar žinot kad jie važinėja po Lietuvą,bando gelbėt kankinamus arklius,kai kuriuos yra ištraukę,suradę naujus šeimininkus... Bet deja,jų galimybės labai ribotos,nėra įstatymų,leidžiančių imtis kokių nors priemonių,finansinės galimybės taip pat ribotos.... taip pat jie ne ekstrasensai ir nemato,kuriam kaime,pas kurį pijoką gaišta arkliai :icon-wink: Jeigu būtumėt jiems pranešęs,o jie nebūtų sureagavę,tada galėtumėt kaltint,kad jiems nusispjaut.Pvz vienas nesenas pavyzdys,kai bandyta kažką padaryt su vienu asmeniu,kurio arkliai yra labai blogai prižiūrimi...

http://www.15min.lt/naujiena/augintinia ... 172-117372

Istorija,kurios dėka buvo sukurta Žirgų Globos Asociacija. Deja,žinom,kaip reaguoja mūsų VMVT į tokius atvejus,čia ir šiame forume buvo tema apie ūkininką lyg tai Kalvarijos sav,kuris badu dvasina gyvulius ir niekas nieko jam nepadaro...

http://www.lrytas.lt/?data=20070426&id= ... view=4&p=1

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pagaliau išprivokavau normalų atsakymą. Dėkui , Gecka, už normalius paaiškinimus ir faktus. Nes visur rasdavau tik"oi kankina", "oi baisu". O aš norėjau sužinot, kas ištiesų nutiko. Šiaip aš džiaugiuosi, kad toks žygis buvo suorganizuotas, bet labai nusivyliau, kad viską darė kaip studentai- "per vieną naktį". Ir dar kas labai nustebino, tai kad išjojo tik su vienu arkliuku, nepasiėmę nei vieno pakaitinio(daugelis), nors nežinau ar tai būtų padėję...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pagaliau išprivokavau normalų atsakymą. Dėkui , Gecka, už normalius paaiškinimus ir faktus. Nes visur rasdavau tik"oi kankina", "oi baisu". O aš norėjau sužinot, kas ištiesų nutiko. Šiaip aš džiaugiuosi, kad toks žygis buvo suorganizuotas, bet labai nusivyliau, kad viską darė kaip studentai- "per vieną naktį". Ir dar kas labai nustebino, tai kad išjojo tik su vienu arkliuku, nepasiėmę nei vieno pakaitinio(daugelis), nors nežinau ar tai būtų padėję...

''Isprovokavai'',kai pirstu parode,tai jau kitaip giedi ... :icon-evil:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

beleris

Pranešimo tema: Re: zirgais iki juodosios juros

''Isprovokavai'',kai pirstu parode,tai jau kitaip giedi ...

Žinau, kad taip atrodo, Bet aš to ir norėjau, kad man pirštu parodytu. Aš nesu arklininkė, žirgininkė ir pan. Aš tiesiog paprasta "kaimo boba" ir norėjau sužinot, kaip viskas yra iš tiesų. Nes kol kas radau tik tokius posakius - išekę, nutrintos nugaros... Aš pateikiau faktus, kuriuos aš žinojau, ir man malonu, kad gavau atsakymus su faktais. Ir aš jokiu būdu neneigiu, kad džiuogiuosi, jog toks žygis buvo. Bet apmaudu, kad tokios pasekmės.

P.S mano nuomonė, gali nesutapti su jūsų nuomone.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pagaliau išprivokavau normalų atsakymą. Dėkui , Gecka, už normalius paaiškinimus ir faktus. Nes visur rasdavau tik"oi kankina", "oi baisu". O aš norėjau sužinot, kas ištiesų nutiko. Šiaip aš džiaugiuosi, kad toks žygis buvo suorganizuotas, bet labai nusivyliau, kad viską darė kaip studentai- "per vieną naktį". Ir dar kas labai nustebino, tai kad išjojo tik su vienu arkliuku, nepasiėmę nei vieno pakaitinio(daugelis), nors nežinau ar tai būtų padėję...

Iš tikro tai džiugu,kad žmonės nori ir gali pamatyt kitą žygio pusę ir įvertint kas ir kaip. O patys žygeiviai vis dar atkakliai neigia tai,ką rodo nuotraukos, neonoras pripažint klaidas,kai visas žygis buvo pastatytas ant ambicijų :icon-evil: Negi dabar prisipažins,kad visi,kurie prieš žygį nurodinėjo pasiruošimo klaidas, buvo teisūs.Juk daug smagiau vaidint didvyrius... Pati žygio idėja tai taip,graži,bet jo kaina ne tokia turėjo būt,kad galėtume gėrėtis ir sveikint...

Buvo pasiėmę penkis pakaitinius žirgus. Dar tokia smulkmena,kad Vytautas iki Juodosios jūros žygiavo pusę metų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pagaliau išprivokavau normalų atsakymą. Dėkui , Gecka, už normalius paaiškinimus ir faktus. Nes visur rasdavau tik"oi kankina", "oi baisu". O aš norėjau sužinot, kas ištiesų nutiko. Šiaip aš džiaugiuosi, kad toks žygis buvo suorganizuotas, bet labai nusivyliau, kad viską darė kaip studentai- "per vieną naktį". Ir dar kas labai nustebino, tai kad išjojo tik su vienu arkliuku, nepasiėmę nei vieno pakaitinio(daugelis), nors nežinau ar tai būtų padėję...

Iš tikro tai džiugu,kad žmonės nori ir gali pamatyt kitą žygio pusę ir įvertint kas ir kaip. O patys žygeiviai vis dar atkakliai neigia tai,ką rodo nuotraukos, neonoras pripažint klaidas,kai visas žygis buvo pastatytas ant ambicijų :icon-evil: Negi dabar prisipažins,kad visi,kurie prieš žygį nurodinėjo pasiruošimo klaidas, buvo teisūs.Juk daug smagiau vaidint didvyrius... Pati žygio idėja tai taip,graži,bet jo kaina ne tokia turėjo būt,kad galėtume gėrėtis ir sveikint...

Buvo pasiėmę penkis pakaitinius žirgus. Dar tokia smulkmena,kad Vytautas iki Juodosios jūros žygiavo pusę metų.

Geri įrodymai. Ką jūs norit iš tokio žmogaus kaip Babravičius. Jis savo motiną parduotu dėl žiupsnelio aukso.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...