Jump to content

zieminis rapsas


Algis...

Recommended Posts

Kas turi geros patirties su žieminiu rapsu gal pakonsultuosit, nes man su juo nesiseka o ir auginęs nedaug, bet vasarinių era baigta, tai teks auginti žieminius. Sėtas rugsėjo 1 d., šiuo metu rapsas 6 lapelių, šaknis tik kokie 5 mm ne daugiau. Nupurkšta nuo žolių, nuo pabirų ir patręšta 200 kg/ha NPK. Ar dar verta purkšti kuo nors? Ar nereiktų kažkiek užmesti azoto, jei dar būtų šilti orai, gal kiek šaknys pasitvarkytų?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kas turi geros patirties su žieminiu rapsu gal pakonsultuosit, nes man su juo nesiseka o ir auginęs nedaug, bet vasarinių era baigta, tai teks auginti žieminius. Sėtas rugsėjo 1 d., šiuo metu rapsas 6 lapelių, šaknis tik kokie 5 mm ne daugiau. Nupurkšta nuo žolių, nuo pabirų ir patręšta 200 kg/ha NPK. Ar dar verta purkšti kuo nors? Ar nereiktų kažkiek užmesti azoto, jei dar būtų šilti orai, gal kiek šaknys pasitvarkytų?

Mano pernykstis ir buvo mazas ir retas, del sausros.

Tai kai 4-3lapeliai buvo nupurskiau, 20kg/ha karbamido ir 1l/ha boro. Reikalai pasitaise. Kazkas buvo rases, kad "KAS" purske 100l/ha.

Bet jau reguliatoriau nenaudijau ir isziemoju 100%. Nors buvau nurases as jau ji. Kuliau 3,7t/ha uzskaitinio.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kas turi geros patirties su žieminiu rapsu gal pakonsultuosit, nes man su juo nesiseka o ir auginęs nedaug, bet vasarinių era baigta, tai teks auginti žieminius. Sėtas rugsėjo 1 d., šiuo metu rapsas 6 lapelių, šaknis tik kokie 5 mm ne daugiau. Nupurkšta nuo žolių, nuo pabirų ir patręšta 200 kg/ha NPK. Ar dar verta purkšti kuo nors? Ar nereiktų kažkiek užmesti azoto, jei dar būtų šilti orai, gal kiek šaknys pasitvarkytų?

Azotas mazina perziemojimo tikimybe, ir skatina lapu augima. Ko siuo metu nereikia. Kuo arciau zemes tuo geriau. Bet salti orai siuo netu rapsa ir taip spaudzia prie zemes, vietoj jusu, jei orai atsiltu ir butu boro trukumas, butu galima patresti boru. O daugiau investuot neverta siuo metu. Jei nebuvo zemintas, jau velu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Azotas mazina perziemojimo tikimybe, ir skatina lapu augima. Ko siuo metu nereikia. Kuo arciau zemes tuo geriau. Bet salti orai siuo netu rapsa ir taip spaudzia prie zemes, vietoj jusu, jei orai atsiltu ir butu boro trukumas, butu galima patresti boru. O daugiau investuot neverta siuo metu. Jei nebuvo zemintas, jau velu.

 

Dėl žeminimo ir aš taip manau, kad mažai bebus naudos šaltėjant orams. Dėl azoto čia gavau žinių per VBS, atseit agronomai rekomenduoja kad sustorėtų dar kiek šaknies kaklelis. :icon-rolleyes:  Tai todėl ir įdomu nuomonės tuo reikalu. Bet azotas gali ir į aukštį augimą dar kažkiek duoti, tai gaunasi tokia dviprasmybė.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pernai turejau pamoka, viena lauka apipurskiau tik aplink su juventusu ir del blogo oro taip ir palikau, tai pavasari krastai zaliavo graziai o visa kita isretejo baisiai nes nusalo perauge rapsai, del to uzvakar nupurksiau su juventus 0,7 plius boras ir miktro,raspsas 5-6 lapeliai, vien salnu neuztenka, vis vien auga i auksti

Kuo vesiau, tuo chemijos veikimas silpnesnis. Atitinkamai prie vesiu oru rapsas nebeauga intensyviai, todel ir chemija duos ne toki dideli efektyvuma, arba isvis jo nebus. Pernai ne siemet, atsalimas dabar stiprus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...