Jump to content

MESINES VISTOS


mariusg

Recommended Posts

Sveiki,forumiečiai,visą temą perskaičiau susidomęjus.Mes gyvenam prie miško, bet jokių nelaimingų nutikimų nebuvo per praeitą vasarą,kai auginau 150 broilriukų lauke,voljere.Todėl manau,kad trys šunys kaip arkliai po kiemą žymėdami teritoriją laksto.Nuostolį apturėjau per netinkamą maitinimą.Padėjo galvas23 štukos.Visiem kitiem buvo lemta dar du mėn augti.Nepasakyčiau,kad stambūs užaugo.Iki 2kg..Nes trūko laiko.Reikėjo grįžt namo.Tai šiais metais žadu pirkt balandžio mėn :eusa-violin:

Dubysa, o kokia buvo šerimo klaida? Gal ir mums pravartu žinoti?

Aš pernai irgi įsigijau šildymo lempą (ją naudoju žiemą ėriukams) ir pirkau broilerius balandžio gale (anksčiau į turgų neatveža). Labai patogu - iki liepos visus ir papjoviau, baigėsi lakstymai, šėrimas. Man tokia sistema labai patinka - palakstai du tris mėnesius ir yra rezultatas - pilnos kelios šaldiklio lentynos žeimai :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labai žaidžiau pernai su jais,ir nebuvo po ranka pas ką paklaust.Tai laksčiau po kaimą kaip akis išdegus.Pirmus pirkom gegužės men.(tikrai per vėlai)Lauke šilta...,tai aš juos voljere apkamšytam nuo skersvėju auginau,maitinau tik startu.Paskuj dar partija atvarėm.Naujokai buvo sukrauti į voljerą,otie paauginti į vištidę su išėjimu į aptvertą laukelį,kad turėtų kur pastrakaliot.Ir dar vieną partija buvo atvežta.Visi trys buriai gyveno atskirai,kol patys mažiausi paaugo,tada visus į vištidę sunešiau,ir antrą mėn viriau bulves,ir kviečių gaudavo,pilnais žandais.O aš susirūpinus vaikštau aplink vištidę ir galvoju ką čia aš dar galiu mažučiukams gero padaryt.Ir prisimenu,kad apie žvyrą kažką minėjo.Prikasėm taziką žvyro,ir cipukai apsirijo.aš taip dabar manau,Pradėjo guldyt galvas.Iš po nakties 5-6 štukos.Nubėgu pas kaimiečius,ojie saviškius mašinos priekaboj augina,žegnojas,kad žvyro neduoda.Ir dar tik antrą mėn.pradėjau žolytės duot.Iškvietėm veterinarą davė miltukų su vand.maišiau.pagėrė porą dienų,pasveiko.Paauksuoti jie man gavosi.Tie patys mažiausi taip ir neužaugo,buvo atiduoti Žiemoti.o mes vis dar valgom savo užaugintus,kad ir ne labai didelius

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš manau,kad jie per daug ir per staigiai to žvyro prilesė.Tada noriu paklausti,kai nusipirkus atsiveži namo,ar jau tada prie to kombikormo reik padėt ir žvyro?ar kaip biški paaugs?IR tur būt dar vieną klaidą padariau,kad nepratinau prie žoles.kartais duodavau(retai)dilgėlių smulkintų su rugpienių.Tai vat nežinau nuo ko pradėjo viduriuot krauju,tai kaimietė patarė pelūno arbatos.ryte daviau,o apie pietus ir veterin.atskubėjo.Šiais metais,anksčiau pradėsim,ir mažiau pirksim.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kad maži paskabytų žolės, dieną trputį daugiau atitveriu, kur dar jų nenuš... ir yra žolytės.

Žvyriuko iškart padedu, maži pradeda lesinėti, ragauti.

Ar rūgpienis gerai? Gal tik kalakutams? Ka pirmą kartą laikiau ančiukus, mažiems daviau vrškės, nes daug turėjau, tai pusė išstipo. Po to kaimynės pasakė, kad negalima, nustipo, nes skranduke ėmė rūgti. Dėl rūgpienio nežinau, gal kitaip?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

man veterinorius dėstė savo pastebėjimus,tai sako aš neperku vienadienių cipų,geriau didesnius,nesvarbu,kad jie brangesni :eusa-think: bet jie jau paauginti ir rizika mažesnė kad apsirgs.Piniginę išraiška tai tą patį laimi.Todėl kad juos jau iki mūsų pirkimo jau augino,maitino.tai tas an to ir išeina paauginti ir brangesni.mažiau rūpestėlio.Balandžio pradžioj pirksiu,bet neieškosim vienadienių :eusa-clap:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mano patirtis tokia kad jie kaip tycia pradeda kristi po antros gyvenimo savaites didesni pernai is pirmu 150 pirmas savaites krito 2 o veliau iki pjovimo viso 14 man atrodo kad normalu reikia butinai pries kiekviena nauja visciuku partija dezinfekuoti patalpas cia veterinoriu patarimas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš buvau pasiruošus šiais metais balandžio pradžioj pirkti.O ten pas juos Dovainonių paukštyne,žąsiukų,kalakučiukų,ančiukų daučiau nusipirkt?Ar tik maži viščiukai?Tokiu atveju jai perku balandžio pradžioj,tai ir be kalbų turiu pirkt raudoną lempą,kad jie mažiukai nesušaltų.Tur būt teisingai mąstau?Nu tai ką artėja sezonas.... :eusa-violin::animals-chickencatch:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal kas bandet ar zinot, kaip veiktu sildomos grindys broileriams? skamba gerai, bet gal yra kokiu niuansu?

sildomos grindys gerai, bet reikia labai geros ventiliacijos,sakyciau,kad be ventiliatoriu neapsieisi. siuo metu auginu sildomose patalpose, pastoviai pajungtas ventiliatorius. pirmas 3d laikiau ant ant sildomu grindu,bet kvapelis savo daro..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...