Jump to content

Mėsinė galvininkystė


Narys

Recommended Posts

Klausiau selekcininko,jis sakė kad tik Belgų mėlynųjų gimimo svoris fiksuojamas-t.y.turi būti patikrinti ar tinka sėklinti pienines karves(dauguma patikrintų yra atvežti iš Belgijos),o kitų veislių veršelių gimimo svoris nesekamas,esą nėra butinybės...pvz.Limuzinai ir taip gana smulkūs gimsta...būna bėdos tada kai pernešioja...apie Limuzinų pernešiojimą girdžiu ne pirmą kartą...Usūrini,kai sėklinai Limuzinais ar tai pasitaikydavo :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šėrimas aišku svarbu,tai pagal kolegų patarimus stengsiuosi neperšerti.Pas mane karvės sukergtos tik prieš mėnesį ir truputį daugiau...joms dabar reikėtų normuotai duoti šieną ir šienainį :icon-question: Ar tiesiog kaip buliams duoti tiek kiek nori,o racioną suprastinti tik likus 2 mėn.iki apsiveršiavimo :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano žemės prastos tik 28 balai. Kažkokio gero pašaro užsiauginti sunku. Visą laiką pašarai vienodi, kadangi nėra tikslo gerai šerti juk pieno nereikia tai ir suprastais pašarais karvės perdaug nesukūsta juk jo gauna sočiai. Miltų iš vis negauna tik veislinis bulius gauna pavasarį po 5 kg avižinių miltų bet tik dėl kojų atsparumo o ne dėl sotumo. Pašarų daba neprastink nes kol vystosi embrionas geriau tegu neužskursta, geriau suprastink likus iki veršiavisimo dviem mėnesiam pašarus, kad neįaugtų. Mano karvės sukergtos visos birželio, liepos mėnesiais taig per visą vasarą karvės gavo žalią žolę ir būsimi palikuoniai galėjo vystytis gaudami visavertį maistą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš irgi panašiai šeriu.Miltų tik melžiamoms ir buliams,kuriuos greitai parduosiu,duodu.Dar truputį duodavau telyčioms,bet žiūriu kad nusipenėjo :lol: Dabar joms minimaliai duodu,o vėliau nutrauksiu kad veršiuotųsi nesunkiai...Mano karvių paskutiniai 2 nėštumo mėnesiai bus ganiavos laikotarpiu,tai gal vien nuo žolės nenusipenės per daug...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bandysiu prie sėklinimo birželį pereiti,bet bus sunku,nes pas mane visada karvės veršiuodavosi vasarą,kad maži veršeliai nelaižytų sienų ir nesuviduriuotų...tai jei atsivedą birželį-pirmą mėnesį nesėklini ir gaunasi rugpjūtį...šiemet iš viso kažko nerujojo,tai teko miltų ir premiksų duotį,vitaminų leistiir vaistais skatinti rują kad dar labiau nenusivėlintų...žinau kad vaistai negerai,bet nebuvo išeities.Šiaip gal ir nevisada tą rują pastebime nes sėkliname dirbtinai,bulius būtų geriau bet einu mišrinimo keliu o grynaveislio Limuzino neturiu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na aš vis tiek pereinu prie mėsinės ir žindomų veršelių:šiemet keli buvo žindomi,keli girdomi,o kitamet bus tik žindomi,nebent vieną karvę melžimui paliksime ir jos vaiką girdysime...nors va kaimynas laikė veršelį prie karvės ir melždavo pieną savo reikmėms tik 1 kartą per dieną.Karvė pieninga buvo,veršelis neišžisdavo visko. :lol:

Kaip manai kaip geriau pereiti prie sėklinimo birželį :icon-question: Jei atsives birželį-rugpjūtį,nesėklinti tais metais ir laukti kito birželio :icon-question: Gautusi brangus būdas ir metus pralaukę gali nebesurujoti...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sakoma kad žindenei per sezoną reikia 8-10 rulonų siloso.Kolega Usūrinis sako kad 7.Aišku viskas priklauso nuo pašaro maistingumo,gyvulio dydžio ir t.t.Įdomu ar čia visas racionas ar dar reikia šieno,kuris nenurodomas :icon-question:

Ir dar įdomu kaip normuojate šienainį ir silosą gyvuliams :icon-question: Pvz.maniškiai siloso nežinau kiek suėstų jei duočiau kiek jie nori...šieno kitkomis paprasta normuoti-1 metro ilgio kitka 2 gyvuliams kartui,arba 1 kitka suaugusiam gyvuliui parai.O iš rulono sunku normuoti...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ruloną ant šono kirviu pusiau , pusę atiduodu vakare kitą pusę iš ryto. Kai dalini su šake duodi tiek kiek ėda. Po pusvalandžio matai kurios ėda o kurios jau sočios. Šeriant rankomis iš kart matai kurioms labai norisi ir nuo kojų krenta kaip nori ėsti toms duodi daugiau o kurios nesidrasko tai netokios alkanos toms mažiau. Matai ir kurios neėda , tada ieškai priežasties kodėl neėda.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Maniškiai irgi iš pradžių atrodė kad gali suėsti kiek beduotum,o dabar matau kad "yra apetito lubos" :lol: ,tik vieni buliai ėda daugiau,kiti mažiau...o nuo kokio amžiaus veršeliams pradedi duoti silosą ir šienainį :icon-question: Kiti yra įsitikinę kad veršeliams tinka tik šienas,bet maniškiai taip mėgsta...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sako kad gali išpusti,jei persivalgys...o nuo šieno-ne,bet aš vis tiek prie šieno ir siloso duodu.Šiaip pašaru esu patenkintas,nors rulonai,kuriuos dabar šeriu buvo suvynioti šlapi ir iš peraugusios liucernos.Bėda tame kad darbo daugiau :lol: Šienas pas mane daržinėje ant tvarto,tai numeti tiesiai ant šėrimo tako ir išdalini kitkas,net į lauką nereikia eiti...o ruloną atsiveži-į tvartą nėra galimybės įvežti,tai padedi lauke prie durų-tada išardai visą ir atvyniojęs peši...o silosas tai sveria :lol: ir tempti tolokai...ryte šieną gauna,o vakare-vėl silosą...ėda ir tą ir tą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na ruliu kokybe kol kas patenkintas, zole suvyniota buvo plaukejimo fazej, pavytinta diena. Kvepia gardziai :) Noriai eda karves, tik tie velniai gauronai labai subade, reikejo bludyt su lipnia juosta po pievas. Pas mus paslaugas teikia Agrarines pasl., taj nelabai patenkintas darbu organizavimu, jau atolas buvo tinkamas ganyt, kai rulius man veze :icon-mad Brangi gamyba.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...