Jump to content

Mėsinė galvininkystė


Narys

Recommended Posts

Pasigirsiu :D pasirodo yra net internete lietuviškos firmos tinklapis,kuri pateikia savo sėklinimui naudojamų bulių duomenis:gimusių veršelių svorį,nujunkymo metu esantį svorį ir pan.:

http://www.gameta.lt/index.php?s_id=13& ... 016def8899

Ko gero rimta firma,jei neprašoma tokius duomenis viešina.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pasigirsiu :D pasirodo yra net internete lietuviškos firmos tinklapis,kuri pateikia savo sėklinimui naudojamų bulių duomenis:gimusių veršelių svorį,nujunkymo metu esantį svorį ir pan.:

http://www.gameta.lt/index.php?s_id=13& ... 016def8899

Ko gero rimta firma,jei neprašoma tokius duomenis viešina.

na panasius duomenus skelbia daugiameciai stebejimai ir bandymai, manau priimtiniausia yra Limuzin veisle ir jos pletojimas musu klimatineje zonoje

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na kad ne taip jau lengvai pavyksta tuos ilgamečių stebėjimų duomenis gauti...gal dar žinai kur galėčiau panašių duomenų pasižiūrėti :icon-question:

[list=]

Mindaugai,o kodėl ir tu manai kad būtent Limuzinai primtiniausi :icon-question: Kokie motyvai :icon-question: Kodėl ne Šarolė,ne Simentaliai,ne Angusai,ne Aubrakai ?[/

yra knygute C.Juknos knyga apie mesine gyvulininkyste, manau esi skaites, ten yra sie dalykai, be to per kelis metus turiu pasirinkes zurnalu ir laikrasciu straipsniu apie tai, tad nk naujo nesuzinojau, tik galiu pasakyti, kad Sarole seklintos karves gan sunkiai versiuojas, taj galiu pasakyti is praktikos

Limuzin : 1, lengvi versiavimaisi 2, pakankamai dideli priesvoriai 3, gerai issivyste raumenys 4, tinka ekstensyviam auginimui 5, labai grazus gyvunai. Dar patinka Angusai, bet letai auga.

Manau kiekviena veisle yra isskirtine, jei reikia spec. salygu ir ziniu, tad tai asmeninis pasirinkimas.

Skaites esu apie Sarole auginima Prancuzijoje. Viskas grazu ir gerai, tik 35proc. karviu reikedavo Cezario pjuvio, o likusiom _ butina prieziura ir ranku pagalba.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Č.Juknos knygutę "Mėsinių galvijų auginimas" turiu ir esu perskaitęs,bet kad ten neradau kad būtų rašoma jog Limuzinai pranašesni už Šarolė...Iš praktikos:girdėjau kad vienam stambiam ūkiui Anykščių raj.Č.Jukna pasiūlė rinktis Limuzinus,bet kitam ūkiui tas pats profesorius patarė rinktis Šarolė Tiek vienu,tiek kitu atveju,patarimų motyvacijos man nėra žinomos...

Šiaip pagal literatūrą veršeliai gimsta panašaus svorio:Šarolė(41-46kg),Limuzinai(36-40kg).Mano manymu šios veislės panašios nes intensyvaus auginimo ir turi daug panašumų...

Tavo paties karvės buvo sėklintos Šarolė ir sunkiai veršiavosi :icon-question:

Skaites esu apie Sarole auginima Prancuzijoje. Viskas grazu ir gerai, tik 35proc. karviu reikedavo Cezario pjuvio, o likusiom _ butina prieziura ir ranku pagalba.

Tai girdžiu pirmą kartą Kad belgų mėlynųjų karvėms reikia Cezario pjūvio(70% karvių) ir kad po ketvirto veršio tenka parduoti nes nebėra vietos naujai siūlei,teko skaityti.Bet kad Šarolė daryti Cezario pjūvį...kad apie 10% veršiavimusi sunkūs-žinau,bet apie pjūvį negirdėjau...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Č.Juknos knygutę "Mėsinių galvijų auginimas" turiu ir esu perskaitęs,bet kad ten neradau kad būtų rašoma jog Limuzinai pranašesni už Šarolė...Iš praktikos:girdėjau kad vienam stambiam ūkiui Anykščių raj.Č.Jukna pasiūlė rinktis Limuzinus,bet kitam ūkiui tas pats profesorius patarė rinktis Šarolė Tiek vienu,tiek kitu atveju,patarimų motyvacijos man nėra žinomos...

Šiaip pagal literatūrą veršeliai gimsta panašaus svorio:Šarolė(41-46kg),Limuzinai(36-40kg).Mano manymu šios veislės panašios nes intensyvaus auginimo ir turi daug panašumų...

Tavo paties karvės buvo sėklintos Šarolė ir sunkiai veršiavosi :icon-question:

Skaites esu apie Sarole auginima Prancuzijoje. Viskas grazu ir gerai, tik 35proc. karviu reikedavo Cezario pjuvio, o likusiom _ butina prieziura ir ranku pagalba.

Tai girdžiu pirmą kartą Kad belgų mėlynųjų karvėms reikia Cezario pjūvio(70% karvių) ir kad po ketvirto veršio tenka parduoti nes nebėra vietos naujai siūlei,teko skaityti.Bet kad Šarolė daryti Cezario pjūvį...kad apie 10% veršiavimusi sunkūs-žinau,bet apie pjūvį negirdėjau...

Tada bloga klausa pas tave. Dar ukininkas rase pries kokius 8 ar 9 metus kazkasnusipirko 20 telyciu grynaveisliu tai beveik visas versiuotis teko vesti i veterinaarijos akademija daryti cezari. Buvo berods pirmieji sarole lietuvoje.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tada bloga klausa pas tave. Dar ukininkas rase pries kokius 8 ar 9 metus kazkasnusipirko 20 telyciu grynaveisliu tai beveik visas versiuotis teko vesti i veterinaarijos akademija daryti cezari. Buvo berods pirmieji sarole lietuvoje.

Su klausa viskas gerai. :D Šį straipsnį apie bėdas su Šarolė Bernatonių bendrovėje teko skaityti anksčiau:

http://www.manoukis.lt/index.php?s=2293&m=2&t=25

O dėl paties Cezario pjūvio-Belgų mėlynujų augintojas aiškino kad savo darbuotojus išmokino ir jie be problemų tą pjūvį atlieka...esą nieko ten baisaus.Pats to nesiryžčiau atlikinėt...įdomu ar kas iš forumiečių matė kaip tai atliekama :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tada bloga klausa pas tave. Dar ukininkas rase pries kokius 8 ar 9 metus kazkasnusipirko 20 telyciu grynaveisliu tai beveik visas versiuotis teko vesti i veterinaarijos akademija daryti cezari. Buvo berods pirmieji sarole lietuvoje.

Su klausa viskas gerai. :D Šį straipsnį apie bėdas su Šarolė Bernatonių bendrovėje teko skaityti anksčiau:

http://www.manoukis.lt/index.php?s=2293&m=2&t=25

O dėl paties Cezario pjūvio-Belgų mėlynujų augintojas aiškino kad savo darbuotojus išmokino ir jie be problemų tą pjūvį atlieka...esą nieko ten baisaus.Pats to nesiryžčiau atlikinėt...įdomu ar kas iš forumiečių matė kaip tai atliekama :icon-question:

na jau tikrai nesinoretu dalyvauti tokiam procese, man gana 5 vyru versio traukimo. Na o del panasaus limuzinu versuku svorio. Manau tie skirtumai zymiai palengvina versiavimasi. Apie tuos sarole operacijas turiu mano ukis zurnale kazkuriam, kai bus laiko paziuresiu, o svetainej atsirinkt bus galima.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Č.Juknos knygutę "Mėsinių galvijų auginimas" turiu ir esu perskaitęs,bet kad ten neradau kad būtų rašoma jog Limuzinai pranašesni už Šarolė...Tavo paties karvės buvo sėklintos Šarolė ir sunkiai veršiavosi :icon-question:

na ten to ir neparasyta apie pranasumus, tik as taip manau ir motyvavau.

Taip buvom sekline, sunkai isversiavom, bet ir versis virs 45kg buvo... Dabar dar auginam ji, ir limuzinu misruna. Skirtumas - sarole koju raumenys geriau issivyste, o limuzino - kaklo. Ruibuiliai tokie, ner ka lygint su juodmargiais. Aisku daug ka sudaro serimas, prieziura, stresai, ligos ir pan.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip buvom sekline, sunkai isversiavom, bet ir versis virs 45kg buvo... Dabar dar auginam ji, ir limuzinu misruna. Skirtumas - sarole koju raumenys geriau issivyste, o limuzino - kaklo. Ruibuiliai tokie, ner ka lygint su juodmargiais. Aisku daug ka sudaro serimas, prieziura, stresai, ligos ir pan.

Limuzinų mišrūną lengvai atvedė :icon-question: Ar irgi reikėjo traukti :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Limuzinų mišrūną lengvai atvedė :icon-question: Ar irgi reikėjo traukti :icon-question:

na pirkau is tetos dvynius su telycaite kartu.Nk nesake del versiavimosi, jie visa laika seklina Limuzinais, gal kada ir buna issimciu, bet daznai viskas praeina sklandziai, zinoma, reikia ir pabudeti, patraukt ir pan, bet tas pat galioja seklinant Juodmargiais, galima paveluoti pusvalandi ir uzsprings versis savo vandeniu. Tokios praktikos,deja, teko patirti. Jausmas prastas :(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiaip kai kurie buliai buvo 2 metų.Auginu beveik ekstensyviai,tvarte būna kad gauna saladino po 20 litrų kibirą per dieną,nuo jo gerai penisi.Praėjusią vasarą kai sausra buvo,tai saladinas buvo tikras išsigelbėjimas nes žolės buvo labai mažai.O šią vasarą tik pradžioje davėm,nes ruošėm didesnius pardavimui :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiaip kai kurie buliai buvo 2 metų.Auginu beveik ekstensyviai,tvarte būna kad gauna saladino po 20 litrų kibirą per dieną,nuo jo gerai penisi.Praėjusią vasarą kai sausra buvo,tai saladinas buvo tikras išsigelbėjimas nes žolės buvo labai mažai.O šią vasarą tik pradžioje davėm,nes ruošėm didesnius pardavimui :D

blemba gerai kai tu jo gauni, man pirkt neapsimoka, nes atsivezimas brangus. Nezinau, seriu kuo turiu, duodu miltu truputi, buliai kaip buliai, svarbiasia gera starta duot versukam, taj kitaip visai augs. Kitas dalykas po serimo - prieziura, stengiuosiu kad butu sausa ir silta gyvuliui, valau mesla 1-2kartus per diena,siaudu negailiu. Taip pat siaudai iena i raciona, kai seriu silosu. Sienas vis dar uzima 55proc. viso raciono. Kaip pas tave?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na va, pagaliau isigijome frontalini krautuva. Jei bus viskas gerai, manau bus verta plestis ir investuoti toliau. Galbut sunku moketi pinigus visalaik uz kazkokias gelezis, bet juk is dalies tai yra ukninkavmo tikslas. Galbut to neverta daryti, bet asmeniskai, taj - mano tikslas. Geru keliu einu, plesiu banda, pavasari butu gerai pradeti statybas. Reikia skubeti susikurti savaja gerove, kuria sudaro darbas - teikiantis malonuma, ir dziuginantis savais rezultatais. Taj - gyvenimas, kurio kelia pasirinkti reikia paciam.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...