Jump to content

Mėsinė galvininkystė


Narys

Recommended Posts

be abejo reikalingas traktorius su krautuvu front. galima ir paciam pasidaryt as kai neturejau uz 1000 pats buvau pasidares.

Laikoma visą laiką ant kraiko ir valoma visa ferma 1-2 kartus per metus :icon-question:

Rašei kad vandens pripili...ką girdyklų nėra :icon-question: Kaip tada žiemą prie minus 30 :icon-question:

Gal įmestum savo fermos ir gyvulių nuotraukų į fotogaleriją :icon-question: Manau daug kam būtų įdomu pasižiūrėti...gal kas kokių naujų įdėjų ras...

Mindaugai-jei suplanuosi ką nors statyti,pirma prisirink informacijos,jei yra galimybė aplankyk didesnes fermas,pamatysi kaip ūkininkai laiko...manau tau netoli būtų „Atžalyno“ bendrovė...nereikia visko aklai kopijuoti,ten gali būti brangi kapitali statyba,bet kokią geresnę įdėjai tikrai rastum...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

[mindaugai, be abejo reikalingas traktorius su krautuvu front. galima ir paciam pasidaryt as kai neturejau uz 1000 pats buvau pasidares.

ieskau oreginalo, arba t-16 su frontaliniu, pasidare toki pazistamas, geras daiktas( ne greiferis, bet paprastas pakrovejas). reiks kitiem metam traktoriu su krautuvu, neverta i sena kist pinigai, uz 20k manau pavyks igyt mtz 552 uk su kausu. Nezinau ar verta cia megint metai is metu kazka pasiekti... Gaila butu viska paleisti vejais. Per didelis potraukis yra, kad taip paprastai persigalvociau, nors man tik 18, bet sieju su ukiu visa ateiti.. Manau galiu isitvirtinti savoje vietoveje, regione, ir pan. Kita vertus - pinigai yr beverciai, svarbiausia gyventi su malonumu, jausiti meile gamtai ir zmogui...Zmogaus galimybes yra neatskleistos, t.y. visada galima tobuleti, siekti uzbrezto tikslo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mindaugai-jei suplanuosi ką nors statyti,pirma prisirink informacijos,jei yra galimybė aplankyk didesnes fermas,pamatysi kaip ūkininkai laiko...manau tau netoli būtų „Atžalyno“ bendrovė...nereikia visko aklai kopijuoti,ten gali būti brangi kapitali statyba,bet kokią geresnę įdėjai tikrai rastum...

nebuves, as tam atzalyne, bet viskas zinoma - smulkiam ukeliu neimanoma net kopijuoti, nes taj bus per brangu. Niekad neziurau kitu, pakankamai pats suprantu kas man utu geriausia, jei ziureciau i kitus, neliktu laiko ukinikauti, tas pat su seja - jei du trys pasejo, taj visi avinai is paskos... Seju kai turiu tam galimybes, ir aplamai, neklausau kas ka patarineja, ukis yra mano, o ne kito, as nugara lenkiu, o ne svetimas, as auginu gyvuli, as zinau kas ma n bus geriausia, tik tam geriausiui pasiekti reikia pastumejimo, kuri sukelia protingesniu ir labaiau patyrusiu zmoniu nuomone.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

[mindaugai, be abejo reikalingas traktorius su krautuvu front. galima ir paciam pasidaryt as kai neturejau uz 1000 pats buvau pasidares.

ieskau oreginalo, arba t-16 su frontaliniu, pasidare toki pazistamas, geras daiktas( ne greiferis, bet paprastas pakrovejas). reiks kitiem metam traktoriu su krautuvu, neverta i sena kist pinigai, uz 20k manau pavyks igyt mtz 552 uk su kausu. Nezinau ar verta cia megint metai is metu kazka pasiekti... Gaila butu viska paleisti vejais. Per didelis potraukis yra, kad taip paprastai persigalvociau, nors man tik 18, bet sieju su ukiu visa ateiti.. Manau galiu isitvirtinti savoje vietoveje, regione, ir pan. Kita vertus - pinigai yr beverciai, svarbiausia gyventi su malonumu, jausiti meile gamtai ir zmogui...Zmogaus galimybes yra neatskleistos, t.y. visada galima tobuleti, siekti uzbrezto tikslo.

Sakai 18 o kalbi kaip minimum 30. Saunu kad jaunimas taip su potraukiu i ta zemes ukio liuna neria, o jis kai itraukia tai arsiau nei narkotikas.

Pats nuo mazumes tam liune atrodo viskas i krauja iauge, bet kai atsirado seima teko rinktis bet visviena savo pomegio neapleidau.

taip ir tau stiprybes ir uzsispyrimo, ir zinok kad tik savo sunkiu darbu viska uzdibsi. Paminkla tokiem zmonem, Va cia tai zmogus su savo isitikinimais. duok dieve kad nenusiviltai ir toliau siektai savo tikslo taip ir toliaau. Maladiec bachuras.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Seju kai turiu tam galimybes, ir aplamai, neklausau kas ka patarineja, ukis yra mano, o ne kito, as nugara lenkiu, o ne svetimas, as auginu gyvuli, as zinau kas man bus geriausia, tik tam geriausiui pasiekti reikia pastumejimo, kuri sukelia protingesniu ir labaiau patyrusiu zmoniu nuomone.

Mano nuomonė kitokia-aš klausau kas ką pataria,man svarbi labiau patyrusių žmonių nuomonė ir gyvenimiška patirtis.Sprendimą ar pritaikyti patarimus savo ūkyje priimu pats.Aklai tikrai nieko nekopijuoju.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

be abejo reikalingas traktorius su krautuvu front. galima ir paciam pasidaryt as kai neturejau uz 1000 pats buvau pasidares.

Laikoma visą laiką ant kraiko ir valoma visa ferma 1-2 kartus per metus :icon-question:

Rašei kad vandens pripili...ką girdyklų nėra :icon-question: Kaip tada žiemą prie minus 30 :icon-question:

Gal įmestum savo fermos ir gyvulių nuotraukų į fotogaleriją :icon-question: Manau daug kam būtų įdomu pasižiūrėti...gal kas kokių naujų įdėjų ras...

Mindaugai-jei suplanuosi ką nors statyti,pirma prisirink informacijos,jei yra galimybė aplankyk didesnes fermas,pamatysi kaip ūkininkai laiko...manau tau netoli būtų „Atžalyno“ bendrovė...nereikia visko aklai kopijuoti,ten gali būti brangi kapitali statyba,bet kokią geresnę įdėjai tikrai rastum...

taip gyvena ant kraiko, kapitalinis valymas 1 kart per metus, seip nuo duru dazniau atvalau, deja nuotrauku neturiu, bet is tikro nera ka ten ziureti nes kaip sakiau jokiu irenginiu nera sienos ir stogas. del vandens - mano kraste saltis max 25 ir tai tik dvi tris dienas islaiko seip max vid tem 10-15 salcio. tai kad vanduo neuzsala, o be to pripilu kiekviena diena sviezio.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

[mindaugai, be abejo reikalingas traktorius su krautuvu front. galima ir paciam pasidaryt as kai neturejau uz 1000 pats buvau pasidares.

ieskau oreginalo, arba t-16 su frontaliniu, pasidare toki pazistamas, geras daiktas( ne greiferis, bet paprastas pakrovejas). reiks kitiem metam traktoriu su krautuvu, neverta i sena kist pinigai, uz 20k manau pavyks igyt mtz 552 uk su kausu. Nezinau ar verta cia megint metai is metu kazka pasiekti... Gaila butu viska paleisti vejais. Per didelis potraukis yra, kad taip paprastai persigalvociau, nors man tik 18, bet sieju su ukiu visa ateiti.. Manau galiu isitvirtinti savoje vietoveje, regione, ir pan. Kita vertus - pinigai yr beverciai, svarbiausia gyventi su malonumu, jausiti meile gamtai ir zmogui...Zmogaus galimybes yra neatskleistos, t.y. visada galima tobuleti, siekti uzbrezto tikslo.

Sakai 18 o kalbi kaip minimum 30. Saunu kad jaunimas taip su potraukiu i ta zemes ukio liuna neria, o jis kai itraukia tai arsiau nei narkotikas.

Pats nuo mazumes tam liune atrodo viskas i krauja iauge, bet kai atsirado seima teko rinktis bet visviena savo pomegio neapleidau.

taip ir tau stiprybes ir uzsispyrimo, ir zinok kad tik savo sunkiu darbu viska uzdibsi. Paminkla tokiem zmonem, Va cia tai zmogus su savo isitikinimais. duok dieve kad nenusiviltai ir toliau siektai savo tikslo taip ir toliaau. Maladiec bachuras.

aciu varsteli

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mindaugai, o kokia technika dabar turi? jei nepaslaptis?

mtz 50, sienapjove lenkiska, vartytuva, grebli jf stoll( vienas geriausiu pirkiniu), rinktuva su kapokle, pluga, kultivatoriu, gaz priekaba, meslakrete, neveikianti srutvezi, ir lekstes kur blogai suvirinom, ir cisterna vandeniui 2kub.m. Kaip ir viskas, butinai reik frontalinio. Pradejom nuo arklio.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mindaugai, o kokia technika dabar turi? jei nepaslaptis?

mtz 50, sienapjove lenkiska, vartytuva, grebli jf stoll( vienas geriausiu pirkiniu), rinktuva su kapokle, pluga, kultivatoriu, gaz priekaba, meslakrete, neveikianti srutvezi, ir lekstes kur blogai suvirinom, ir cisterna vandeniui 2kub.m. Kaip ir viskas, butinai reik frontalinio. Pradejom nuo arklio.

O kokius darbus zadi atlikt su tuo frontaliniu?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mindaugai, o kokia technika dabar turi? jei nepaslaptis?

mtz 50, sienapjove lenkiska, vartytuva, grebli jf stoll( vienas geriausiu pirkiniu), rinktuva su kapokle, pluga, kultivatoriu, gaz priekaba, meslakrete, neveikianti srutvezi, ir lekstes kur blogai suvirinom, ir cisterna vandeniui 2kub.m. Kaip ir viskas, butinai reik frontalinio. Pradejom nuo arklio.

:lol: na mes ir pradejom nuo arklio ir vezimo. o kaip su presu?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

del vandens - mano kraste saltis max 25 ir tai tik dvi tris dienas islaiko seip max vid tem 10-15 salcio. tai kad vanduo neuzsala, o be to pripilu kiekviena diena sviezio.

Kokį vandens šaltinis :icon-question: Artezinis gręžinys :icon-question: Vandenį visą laiką traktoriumi vežioji :icon-question:

vanduo tas pats kuri patys geriam is miestelio boksto. reiktu artezini greztis bet i ferma vistiek reik vaziuot 2km nu tai tuo paciu nuvezu, tai dar neskubu greztis

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mindaugai, o kokia technika dabar turi? jei nepaslaptis?

mtz 50, sienapjove lenkiska, vartytuva, grebli jf stoll( vienas geriausiu pirkiniu), rinktuva su kapokle, pluga, kultivatoriu, gaz priekaba, meslakrete, neveikianti srutvezi, ir lekstes kur blogai suvirinom, ir cisterna vandeniui 2kub.m. Kaip ir viskas, butinai reik frontalinio. Pradejom nuo arklio.

O kokius darbus zadi atlikt su tuo frontaliniu?

meslo issvezimas i kruva lauke. Rankom meziu, taj tiesai i kausa mesciau, ir nuvezciau i kruva, kuri yra atokiau nuo namu. Krovimas meslo i kratytuva, ritiniu krovimas, gabenimas iki tvartu, siaudai - tas pat, tik kad jie palaidi kugiuose, visi elementarus krovimo darbai, kuriuos tenka dirbti rankom, ir tie, kuriu nepajegem rankomis atlikti

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mindaugai, o kokia technika dabar turi? jei nepaslaptis?

mtz 50, sienapjove lenkiska, vartytuva, grebli jf stoll( vienas geriausiu pirkiniu), rinktuva su kapokle, pluga, kultivatoriu, gaz priekaba, meslakrete, neveikianti srutvezi, ir lekstes kur blogai suvirinom, ir cisterna vandeniui 2kub.m. Kaip ir viskas, butinai reik frontalinio. Pradejom nuo arklio.

:lol: na mes ir pradejom nuo arklio ir vezimo. o kaip su presu?

na kai nera krautuvo, taj sudetinga bus apdoroti ritinius. Gerai butu, bet minusas gal tas, kad sienas su siaudais aplyjami lauke, jei nespejama suvezti. Poto apipuva virsus ir pan. O del sienainio gamybos - siemet pirmakart supresavom pabandymui. Jei pasiteisins, taj masiskai gaminciau turbut, bet turint savo presa, reiks vyniotuvo, o pas mus tokiu daiktu kaime nera, paslaugas teikia Agrarines paslaugos, tik nemanau, kad uzsiims vien vynioti, + reiks daznai ir nedideliem kiekiam kviestis.

uz +- 20k welgeriu parveza cia netoli, be problemu duoda issimoketinai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

to buliaus dar tik viena vada gime daba po laukus laksto, siemet kita pradejo, o i jo vieta kitamet bus limuzinu misrunas.

Bulių dėl kraujomaišos keisi :icon-question: Ar kokių kitokių problemų yra-pvz.sunkus veršiavimasis :icon-question: Kiek maždaug sunkių veršiavimusi būna iš 30 karvių :icon-question:

taip del kraujomaisos. versiuojasi lengvai is 30 teko padet gal 5 bet cia tik padet.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na mes irgi bulius laikom palaidus tai atrodo draugiski,parduodant bandem po viena vesti su virve tai nelabai kas gavosi tai paskui su varem i ferma pristume masina ,ir uzteko viena ivesti kiti paskui tik spek sverti :D

Iškilo toks klausimas:ar įmanoma vienam žmogui pervaryti nemažą bandą(kokius 20-50 galvijų)kokį kilometro atstumą,nenaudojant šuns :icon-question: Kokiu būdu suvaldo ir nukreipia bandą ten kur reikia :icon-question: Ar "vairuoja" bandos vedlį ir kiti eina iš paskos,ar yra kitų būdų :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na mano viena ganykla yra apie kila nuo kitu, tai pervarom dviese su tevu. jis vaziuoja prieki su traktoru as i paskos kad zioplesni neatsiliktu. jokiu problemu, tik vienas esminis momentas - banda turi buti susigyvenusi - vienas pirmyn visi is paskos. bet cia kita beda jei laukiniai zverys nutraukia piemeni tai ganykloj nerasi ne vieno :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tinka ir toks atsakymas :D Svarbu buvo pats principas kaip pervaromi,bet taip ir liko neaišku ar panaudojat "bandos vedlį" :icon-question: Ir šiaip traktoriumi priekyje važiuoji,o jei bandos vedlys nuspręs staigiai pasukti kur į šoną per kaimyno javus :icon-question: O visa banda-paskui jį :D Su tuo traktoriumi iš paskos gali nelabai suspėti užkirsti kelia...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...