Jump to content

Mėsinė galvininkystė


Narys

Recommended Posts

Vat vat, prisiskaito būsimi daktarai tokių patarimų o paskui ir aiškina mums kaip reikia ūkininkauti, nuo kada bus atsakomybė už blogus patarimus.

kaip zinia uz viska atsakingas pats ukininkas :D, iseitis paprasta - maziau klausyti pseudomoksliniu patarimu gyvuliai bus sveikesni. geriausias patarejas pacio patirtis taip rodo asmenine praktika.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vat vat, prisiskaito būsimi daktarai tokių patarimų o paskui ir aiškina mums kaip reikia ūkininkauti, nuo kada bus atsakomybė už blogus patarimus.

kaip zinia uz viska atsakingas pats ukininkas :D, iseitis paprasta - maziau klausyti pseudomoksliniu patarimu gyvuliai bus sveikesni. geriausias patarejas pacio patirtis taip rodo asmenine praktika.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Belarus1222 vienoje laisvoje temoje rašei :

"... yra toks geras posakis kiekvienam pagal sugebejimus...Asmeniskai as ziema prie 100 galviju praleidziu lygiai valanda. visa paslaptis galvijai palaidi ir traktorius su front. krautuvu sustatau rulonus pripilu vandens ir viskas iki kito karto. visa diena laisvas. vasara sienapjute, tai buna kad reikia ir po 12 ir daugiau valandu padirbet bet tai trunka 2, 2,5 sav. nu ir rudeni dar sav.

o buvo taip kad dirbau po 14 val. per para tai buvo tada kai melziau karves nors ir mechanizuotai bet... jau buvo nusibode. o kad pajamos kiekviena menesi tai tik iliuzija, jos labai greit isgaruodavo tai plovimo priemonems tai melzimo aparatams visko ir neisvardinsi. o kur darbas prie verseliu (pieno supirkimo kaina niekada neatlygins to darbo. nezinau kaip kiti bet savo sugaista laika as labai vertinu) daba patys pasimelzia patys auga. augalininkyste neuzsiimu nezinau kiek ten viskas trunka nemanau kad maziau, bet rizika didesne bent man taip atrodo.

ir dar aspektas vienas pas mane paprasti galvijai pieniniu tipo, yra misrunu. tai va galiu pasakyt kad skirtumas yra ... misrunu nenaudai jie yra lepesni, o auga vienodai. buvau galvojes pirkt mesiniu susilaikiau mano nuomone nepasiteisinanti investicija pirma nezmoniski pinigai antra kombinatai uz tinkama kaina ju nepirks, nes gaminiai bus per brangus, geriau jau jiem karviu pamelusi mesa uz centus.

kadangi cia laisva tema tai ir leidau sau laisvai apie viska pasneket ..."

Tai sveikinu naują kolegą šiame skyrelyje :icon-exclaim: Sprendžiant pagal pranešimą,patirtis turėtų būti didelė,nes kai tiek galvijų kasmet,tai tenka susidurti su įvairesnėmis problemomis,nei kitiems,auginantiems mažiau gyvulių...belieka tikėtis kad draugiškai pasidalinsi savo patirtimi čia,kaip kad daro kiti kolegos. :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Žemė skirtinga,bet 1 SGV apie hektarą skiriame(čia ir ganymas ir pašarų ruošimas tame pačiame).Pernai per sausra teko šienauti daug didesnius plotus.

Siloso tranšėjoje dar negaminom,šienainį šiemet pirmą kartą gaminom,tai manau kad pašaras turėtų būti geras.Šieno irgi gaminom,tai pradžioje pavyko geresnio paruošti,o vėliau,suprastėjus orams teko ir prastesnį vežti...

Manau kad silosas tranšėjoje yra pigiausia,bet yra ir minusų:tranšėją reikia turėti(jei nėra-statybos brangios),tranšėją reikia per kelias dienas užkrauti,nes pašaras genda,o ruloną susukai ir viskas...reikia nemažai technikos:ir smulkintuvo,ir priekabų ir traktoriaus mynimui...kaimynas turi daugiau gyvulių,tai samdė ir šienainio į rulonus darymui ir siloso gaminimui tranšėjoje(ten visą techniką net vikšrinį minti tranšėjai atvežė),bet reikėjo taikytis kada ta technika laisva bus,o ne kada geriausias laikas pjovimui...

Mano nuomone jei yra virš 100 karvių,tada jau reikia piginti gamybą tokia sąskaita-tada gal ir apsimokėtų ir smulkintuvą pirkti ir priekabas dideles...o iki 100 karvių patogiausia ir geriausia būtų rulonais,tik galėtų daugiau firmų pradėti gaminti tinklelį ir plėvelę,tai gal ir kaina sumažėtų :D

Mindaugai gal pateiktum savo skaičiavimus,būtų įdomu pažiūrėti. :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

del siloso taj galiu pasakyti, kad 2 metus gaminom, pirmus pabandem, antrus kaip reikiant silosavom. 12m ilgio, ir 4,5m plocio transejos statybai reikalingos 4 perdangos plokstes. Su pastatymu 1 kainuoja 80lt, gan nebrangiai, dabar gal daugiau, nz. Gaminau su savikrove rinktuve su kapokle. Viskas gerai, spartus darbas, tik kai mano smulki uke taj visa silosa reik rankom kraut ir vezt isdalyt galvijams , tad siemet nusprendziau i rulius susukt, bus matyt kaip eisis. Jei nebus dideliu salciu taj pilnai turi pasiteisys ruliai. Del kainos. Paskaiciuoju tik pati silosavima, be pjovimo ir grebimo, taj labai paprasta: suaugusiam galvijui pakanka apie 8 ruliu t.y apie 300lt. T.y apie 5,5t siloso, taj yra 1,5 rinktuvines priekabos + nuostoliai, as silosavau uz 110lt ha, taj parvarydavau 3-5/ha rinktuvus misinio ar zoles. Na cia tik mano paskaiciavimai, o kai nupirkae turim ta rinktuvine, taj savikaina tik amortizacijai, kurui, ir papildomam mynikui. :icon-cool:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mindaugai,tikiuosi kad tapsi aktyviu forumiečiu šiame skyrelyje. :icon-wink: Gal parašytum koks tavo ūkis:kiek žemės,kokios veislės galvijai,kiek jų turi :icon-question: Kokioje fermoje laikai:šaltoje,ar šiltoje :icon-question: Kaip mechanizuoti darbai fermoje :icon-question: Čia daugeliui viskas būna įdomu:skaitinėji ir atrandi kokią gerą įdėją,o po to savo ūkyje pritaikai...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

juk nesunku: 15 ha, 7,4ha ekologiskai ukininkaujam, 9 penimi buliukai, tarp ju du misrunai, 3 karves, 2 telycios. Del saves dar pauksciai, kaiules. Fermos neturiu. Yra seneliu statytas medinis tvartas, dengtas skiedrom, ant virsaus siferis. Ten karves ir telycios, per duris - saline sieno. Priauglis laikomas kitame pastate. Stayta buvo sandelys, salia kito tvarto, taj padariau tvatreli su tiesioginiu isejimu i saline, pro ten seriu. Maziukai vesrsiai laikomi uz tos salines esanciame tvartelyje, ten jis gan siltas ir kaip maziem, taj i9r erdvus. Prastai pas mene su mechanizacija. Seriu rankom, meziu rankom( sunkaiusia ) girdau rankom. Pasaru gamyba mechanizuota, tik siena tenka rankom kraut i salines. Jei patiks ruliai kuriuos susukau, taj gamint gal visus tokius pasarus reiks. 4 metai bandau plest uki, uzsidirbt, dar metai vidurinej liko, jei po ju radikaliai kazkas politokoj ir ukyje nepakis - taj net nz kaip gali but.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mindaugai,mąstai ne kaip "standartinis" septyniolikmetis,o kaip vyresnis žmogus.Mechanizacija reikalinga visur:ir dideliuose ir mažesniuose ūkeliuose...pas mane irgi "yra vietos kur tobulėti mechanizacijai" :lol:

O visa žemės ūkio ateitis aišku kad priklauso ne tik nuo Lietuvos bet ir nuo ES politikos...

Beje paskaičiau straipsnelį "Įsiutę galvijai - labai pavojingi "

www.valstietis.lt

Na gyvulių ne tiek jau mažai laikėme,bet vis gi jie gyvūnai yra ir būna kad "prabunda žvėris juose" :icon-eek: Labiausia pašiurpino tas aprašytas pernykštis baisus atsitikimas Lenkijos Varmijos - Mozūrijos vaivadijoje :icon-eek: Na kitame atvejyje kur moteriai tvarte karvė subadė koją ir ji nukraujavo-tai žadėjo parduoti nes karvė buvusi pikta...bet kituose atvejuose (ir paskutiniame ,praėjusią savaitę),visiškai neaiškios priežąstys kas tiems buliams užeina,kad jie puola...

Grynai "iš mano praktikos"-pastebėjau kad rudeniop kai anksčiau temsta ir eini į ganyklą perkelti,buliai būna agresyvesni...vienas buvo toks,kad dieną pagirdyti,perkelti dar prieini,o vakare,tai puola :icon-eek: tai būdavop numeti kokį lovį kad lamdytų,tai turi užsiėmimą ... ir greitai perkeli...pastebėjau tai kad belamdydamas tą lovį ne nusiramina,o dar labiau įsiunta,akys baltos :icon-eek:

Taip kad mūsų darbas irgi pakankamai pavojingas...gal kas papasakotų su kokiais savo gyvulių agresyvumo atvejais teko susidurti :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na pas mane buvo pernai bulius, tvarte neramus budavo, sunku prieti, o kai reikejo vest i ganykla, taj iverem i nosi zieda. Ji sutramdyti buvo galima tik uzlauzus ta zieda, taip kaip ir tau - perist buvo tikras menas: paduodi kraste gert, ikali kuola, o jei ilgiau palaukdavau taj is kibiro armonika padarydavo :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man vieninteleproblema su buliais buna kai reik juos parduot, kai reik su sniurais vest iki masinos, Tada jie pirma kart savo gyvenime pajaucia sniura ant ragu tada pasiunta, tenka vest dviese su dviem virvem, kad neturetu bulius kur judet i sonus. O vasara aptvare nelabai visai lie lenda prie zmoniu laikosi atstumo

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,nu pas mane tai šlapia,bet nėra kaip Žemaitijoje-šiandien brolis iš pajūrio važiavo namo,tai sakė kad kai kur net valtimi po pievas plaukioti galima...

Albertai,kaip kooperatyvui sekasi :icon-question: Gal turi kokios idomios informacijos iš ŽŪM,kuri dar neviešinama :icon-question: Apie KPP 2007-2013m programą,apie išmokas už buliu,žindenes :icon-question:

Aš va radau kad už grynaveislius mėsinius galvijus, įrašomus į kilmės knygos ne žemesnį kaip A skyrių, įvertinimą išmokama 300 Lt:

http://www.lmga.lt/show-lt.php?id=355

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, nuo traktoriu persedau prie popieriu, tai ir prie kompo prisedau. Tu ismoku vienokiu ar kitokiu dar kazkuri laika bus (bet manau, kad labai neilgai),ir jos tikrai visos isnyks, liks viena ukio ismoka. Tie kas remiasi ismokomis uz produkcija- geriausiai metai jau praeiti.

Koperatyvui sekasi neblogai, nors galetu buti ir geriau. Teko pardavineti ispanams, lenkams , vokieciams. Beda kad nevisur eina suspeti. Tai uzima ne mazai laiko. Visi nori uzdirbti , o dirbti ne visi. Atnaujyta sveite ir elektronine pardotuve jau paruosta nepaleidziam tik del to, kad nespejam administruoti. Mes gi ukininkai, ne kokie verslo rykliai. Turim dar ir seimas ir .... daug ko. Bet vezimas jau pajudejo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pritariu :icon-exclaim: Albertai,o ispanams, lenkams , vokiečiams dabar parduodate tik grynaveislius,ar visokius :icon-question: Į kooperatyvo svetainę kas kiek laiko vis užsuku,laukiu kada aukcionas pradės veikti...Gal ir kainą už bulius pradėsim "europietišką" gauti...va kaimynai šiandien 2 pirmos kartos belgų mėlynųjų mišrūnus pardavė po 100kg svėrė-tai po 1000Lt gavo...sako o kam man dar 2 metus auginti kad dar po 1000Lt gauti :icon-question: Pardavė ir džiaugiasi...aš iš jų veršelių neįperku-ieškau pigiausių-žalų...man tai užauginus daugiau neduos-kad ir koks jo tėvas buvo-belgas,ar vokietis :lol: Supirkėjai tiems veršeliams kainas ir sukėlė-va šiandien kai pirko-vienas grynai juodas,tai be problemų,o kitas -juodas su baltom dėmėm...sako išsivežam,jei "nepraeis"-grąžinsim :lol: po to pažiūrėjo liežuvį-mėlynas :icon-exclaim: Reiškia belgas-jamam :icon-exclaim::lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Čia tai geras :D Tai kaimynai už belgus "prastumia" :lol: Kelių menesių ir svoris nemažas,o ragų tai nėra :icon-exclaim: Reiškia jaunas :icon-exclaim: Tai ir kaina po 10Lt/kg...Pradėtų ragai kaltis-kaina mažėtų...Čia ne kiek supirkėjus,kiek užsieniečius išduria...o kokio maždaug svorio jie būna parduodami :icon-question: Liežuvio spalvos nežiūri :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Niekas nieko neišduria. Prekyba , tai dviejų pusių susitarimas, iš kurių viena savo noru yra apgaunama. Iš tikrųjų, tuos veršelius mes galime vadinti betkaip. Mokama už tai, ko tuo metu reikia rinkai.Teko susidurti ir su veršelių prekeiviais. Kas turi pinigus renkasi prekę, patikėkit žino ką perka. Kylanti nauja pasauly mada stabilaizeriai. Teko ragauti nemažai mėsinių veislių galvijų kepsnių , (daugiau nei šiuo metu yra veislių Lietuvoje , atmetus įvairius mišrūnus) tame tarpe ir stabilaizerį, kad įsitikinti vardan ko mokami pinigai. Ištikrųjų mėsos skonis visiškai ne pagrindinis kriterijus! Skonis, amžius , lytis ,veislė, spalva, ragai, liežuvis, vietovė, pardavėjas ir kas tik nori yra antraeilai dalykai. Prekyba turi būti pelninga. Kalbu apie pardavėją. Būsim pirkėjai, diktuosim savo sąlygas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...