Jump to content

Mėsinė galvininkystė


Narys

Recommended Posts

pas mus tai nedideliose voniose girdom, su siurbliu du kartus per diena prileidi. kadangi nedidelis kiekis tai nespeja ir uzsalt, isgeria
nu as kaip joms pripilu vonia, (vonia buitine) tai kazkaip negeria iskarto, jauciu ateina veliau, ir jei buna uzsales, tenka sniega esti :) , dabar inesiau i tvarta (salto laikymo), tai biski maziau sala, o pripilu viena karta per para.

pas tave gal maziau galviju. pas mane tai prie vienos tokios buitines koks 20 karviu, tai visas girdymas vyksta kol leidi vandeni.baigia gert, tai dar pilna pabaigi prileist ir palieki. bet ilgai neuzsistovi.

Seniau buvom pastate tokia didele vonia, keliu kubu, bet perejom prie tokiu, paprasciau

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Teorinės žinios kad pas vokiečius gerai jei 90% veršelių išgyvena.

A.Cicėno limuzinų ūkyje buvo reikalaujama 100% bet dabar yra 98%.

Mano ūkyje veršelių mažai bet paskutiniais metais išgyvena 100%(spjaunu per petį ir pabeldžiu į medį).

Dzeus kiek galvijų turi ir kokios veislės :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pas mane apie 40 karviu plius prieauglis ir metines telycios. Veisles tai simentalai ir galovejai, bet po truputi pereinu vien prie simentalu.

pas vokiecius netgi mazesnis procentas negu 90 nurodomas (jei sudet susikergima, apsiversiavima, isgyvenima).

Ricardaas pas tave gal risami galvijai kad 100% pasieki?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

taip visos. pas mane taip pat visalaika palaidi. vienam garde po 15 - 20 galviju, tik kai apsiversiuoja kokiai sav ta karve atskiriu i atskira garda nedideli.

Dabar stengiuos pasiekt kad vasario men visos versiuotuos. O kada pas jus versiuojas?

O ka sitaip laimi? Netenka veliau be pinigu sedet? Bet teoriskai primeciau, jog pienininkyste sakyciau pelningesne negu mesine galvininkyste. Tad kas leme sia ukio saka jusu ukiuose?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

taip visos. pas mane taip pat visalaika palaidi. vienam garde po 15 - 20 galviju, tik kai apsiversiuoja kokiai sav ta karve atskiriu i atskira garda nedideli.

Dabar stengiuos pasiekt kad vasario men visos versiuotuos. O kada pas jus versiuojas?

O ka sitaip laimi? Netenka veliau be pinigu sedet? Bet teoriskai primeciau, jog pienininkyste sakyciau pelningesne negu mesine galvininkyste. Tad kas leme sia ukio saka jusu ukiuose?

is to laimi tai kad vienu kartu pardaves daugiau buliu gali ir del kainos pasidereti geresnes. plius jai visos karves susiversiuoja is karto maziau lakstymo vienu kartu visus apeiti

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jo, kaip sake bumeris kaime, tai darbo daug maziau. pas melziamas kelis kartus per diena reiktu eiti, o mano atveju vasaros laike kartais ir kelias savaites nenuvaziuoji pasiziuret.

kadangi pats dirbantis, tai pas mane yra zmogus kuris kasdien pagirdo (ijungia siurbli ir isjungia), o paciam lieka vasaros metu kas kelias sav pervaryti i kita aptvara, o ziema karta per sav privest pasaro ir karta per menesi ar du isvest mesla.

su melziamom pelningiau, bet jau turi tik tuom ir uzsiimt

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ir įdomiai pasirinkai-angusus kur ekstensyvi veislė ir šarolė kur bene pati intensyviausia...

Kokio amžiaus šarole Ir kiek mokėjai už anguses ir šarole

Tikrai kad įdomus pasirinkimas....galėsi palyginti veislių charakterių ypatumus, kaip auga vieni ir kiti šeriant tais pačiais pašarais, veršiavimosi skirtumus ir veršelių augimo tempą....na ir savo akimis pamatysi kas per velniava ta "ekstensysi" ir "intensyvi" :D

Na su tuo žmogumi, kuris įjungia ir išjungia siurblį tai paturėjau tą malonumą, kai visą parą palaikė pajungęs....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš tai į cisterną ant ratų prileidžiu vandens ir nuvežu į ganyklas.Pas karves aliuminė kūbinė talpa iš pieninės o pas prieauglius tai paprastos maudymosi vonios.Kol nedaug gyvulių tai užtenka bet jau reiks mastyt apie didesnes talpas.Karvės kūbinę per karščius greitai išgerdavo o prieaugliui tekdavo pildyti per dieną 2 kartus o rudeniop užtekdavo kas antrą dieną nuvažiuoti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ir įdomiai pasirinkai-angusus kur ekstensyvi veislė ir šarolė kur bene pati intensyviausia...

Kokio amžiaus šarole Ir kiek mokėjai už anguses ir šarole

Tikrai kad įdomus pasirinkimas....galėsi palyginti veislių charakterių ypatumus, kaip auga vieni ir kiti šeriant tais pačiais pašarais, veršiavimosi skirtumus ir veršelių augimo tempą....na ir savo akimis pamatysi kas per velniava ta "ekstensysi" ir "intensyvi" :D

Na su tuo žmogumi, kuris įjungia ir išjungia siurblį tai paturėjau tą malonumą, kai visą parą palaikė pajungęs....

nu kogero, kad suzinosiu, nes dabar tai nelabai suprantu, kol ricardaas nepasake, kad idomiai pasirinkau, tai ir niekad nepagalvojau, kad jos taip skiriasi :icon-redface:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...