Jump to content

Mėsinė galvininkystė


Narys

Recommended Posts

Usurini, sveikas. Matau, tik dviese ir tesikalbam - kiti tik klausosi.

Taip, šėrimo procedūrai tie stulpai žiauriai kenkia - mačiau ne kartą kaip studentas vargo.

Sakyti, kad karvės šeriamos vieną kartą per dieną, aš negalėčiau. Formaliai sakoma, kad 2 kartus. Tačiau realiai yra kiek kitaip. Visa paros norma pagaminama, paruošiama ir ant šėrimo stalo pateikiama kartą per dieną - dažniausiai iki 12:00. Bet prie snukių pristumiama šakėmis tik daugiau nei pusė visos normos - daugiau netelpa. Po 2 val. ėdimo procedūros karvės atfiksuojamos ir po to bet kada gali ateiti ir ėsti papildomai tol, kol yra ką ėsti. Nežiūrint į tai, kad Ernestas skrupulingai žiūri, kad karvės negautų nei gramo perdaug (aš ilgai negalėjau nutaikyti), jos visada jaučiasi sočios - rytais fermoje aš niekada negirdėjau jų baubiant maisto klausimu. Sakysi, per tiek metų pripranta prie režimo. Taip, bet, kai pro pat nosį vežioja kvepiantį silosą, tik sotus galvijas gali sau leisti niekaip nereaguoti. Bet užtat, kai prieš piet pasiūlo 1 kibirą miltų "ant 33 galvų", ažiotažas akivaizdus - to joms tikrai norėtųsi daugiau.

Kaip jos perneša stresą rudenį? Nežinau, turbūt tikisi, kad po žiemos ateis pavasaris...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu nežinau kaip ten pas kitus bet pas mane yra žindenių kurios jau dešimtą sezoną pradėjo, tiesa jos laikomos tvarte tik žiemą o visą vasarą laisvės režimas iki sniego. Kiek teko susidurti su tais kurie karves tvarte visą laiką laiko tai po penkto sezono nurašo į maistą, neatlaiko kepenys. prasti pašarai. Mano praktikoje karvės nereguoja į šviežią silosą jei jis pagamintas iš paupio viksvų, bet kai atvažiuoja svidrės-dobilų mišinys tai gardų vamzdžiai linksta, darau išvadą kad Ernesto racione tas siloso šiaudų mišinys nekažkas. Erikai gal gali duoti to raciono sudėtį ir santykį, pabandysiu pasiskaičiuoti kas ten gaunasi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mielai duočiau tą sudėtį, jei žinočiau. Tiek, kiek rašiau, tiek ir težinau. Prasčiausią mišinį (žindenėms prieš veršiavimasi) sudaro 2 ritiniai šiaudų, 1 ritynys šieno ir 2 kaušai siloso. Tai maždaug 66 karvėms visai parai. Savaitgaliai (bet ne visais), kai nėra kam dirbti, tenkinamasi 2 ritiniais šieno. Atkreipiu dėmesį, kad jų ritiniai didesni ir sunkesni už mūsiškius.

Labiau į sudėtį nesigilinau, nes manęs toks šėrimo būdas netenkina, todėl ir nedomina.

Reziumuojant straipsnį, filmą ir diskusijas apie Ernesto ūkį, norėčiau be gilesnių komentarų išsakyti 2 mintis:

1. Aptariant ūkį ir ūkininką, būtina nepamiršti, koks tai ūkis: paprastas maisto žaliavą tegaminantis ar veislininkystės ūkis. Tai visai kitas lygmuo. Todėl lyginti selekcininką (kurių paprastai būna mažuma) su mėsininku (dauguma) gali būti kebloka.

2. Mano ateities ūkio vizija nepanaši į Ernesto ūkį. Nežiūrint, kad jis geras selekcininkas ir padorus žmogus ir kad dirbdamas jo ūkyje aš įgyjau naujos patirties, man nepriimtinas jo požiūris į gyvulį, aplinką ir kai kurie kiti dalykai. Aš neketinu čia aptarinėti visos vidinės jo ūkio pusės, bet galiu pasakyti tik tiek: grįžus namo, man dar labiau sutvirtėjo buvęs mano požiūris į žemės ūkį.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki kolegos :icon-wink: , rečiau čia beparašau,nes visokių problemų ir darbų pilna,tai tik vakare kompą įsijungiu ir trumpai peržvelgiu kas čia naujo. :D

Erikai,filmas visai neblogas,ir kokybė gera(bent jau man)...

Man irgi buvo keista dėl tų iškeltų stovėjimo vietų ir šėrimo stalų Ernesto ūkyje...nelabai supratau koks tikslas buvo to sukėlimo :icon-rolleyes: Juk buvo galima kažkaip kitaip padaryti kad šėrimo takas patogesnis būtų...

Dėl Ernesto Hoefelio ūkio reklamavimo-na aš neįžvelgiu ten tos reklamos,tai tiesiog pažintinė kelionė- stažuotė.

Tai grynai mano asmeninė nuomonė.

virgis111 jau parsivežei Šarolė gyvulių :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiaip gali naudoti bet tik tada kai per brangu nusipirkti veislinį bulių, aišku galioja taisyklė kad skūpus moka du kartus. Mėsinių karvių sėklinimas labai nepatikimas reikalas, didelė tikimybė kad gausi ne to ką prašai, per daug žmonių dalyvauja kol dozė pasieks karvę, mano praktikoje buvo sėklinama limuzinais o gimę veršeliai buvo juodi, karvė buvo žala, teko paieškoti kas tai, ko pasekoje buvau patenkintas rezultatu, taip mano ūkyje atsirado angusai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nežinau kiek tame tiesos,bet ne iš vieno girdėjau kad Belgų mėlynųjų karvės dažniausia sėklinamos dirbtinai,esą gyvu buliumi sunkiai apsisėklina...mano nuomone turėtų būti atvirkščiai...

P.S. kažin kodėl Albertas nebepasirodo,įdomu kaip kooperatyvui sekasi,ar nekeršija jiems mėsos perdirbėjai :icon-question: "Valstietyje" buvo straipsnis kad pieno kooperatyvo nariams pienininkai pakėlė kainas,o kooperatyvo kūrėjams ne...laukinis kapitalizmas :icon-evil:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Negaliu komentuoti to su kuo nesusidūriau (belgų mėlinieji). Teoriškai žiūrint lyginti natūralų apvaisinimą su dirbtiniu galima ir daugiau priemonių pasiekti rezultatą turi dirbtinis, galima prinkti laiką, blokada, pagerinti aplinką o natūraliam tik laikas. jei bulius nieko nepadaro tai vienintelė viltis P. Tamošiūnas jei jis nieko nepadaro tada karvę nurašau, vaistų nėra.

Jei apie kooperatyvą nieko negirdėi gal pasimokino kad pirma reikia pasiekti rezultatą ir niekada neatsiskleisti, o tyliai dirbti, jų tinklalapis dirba tik formaliai, žodžiu ramybės bala.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O neteko naudoti vaistų ,kurie dirbtinai rują sukelia :icon-question: Mes pernai išbandėm-sakė kad po kelių dienų nuo suleidimo galima sėklinti ir be ryškių rujos požymių,bet efekto jokio-neapsisėklino(sėklinta dirbtinai).Manau kad įtakos galėjo turėti ir netinkamas vaistų laikymas-veterinaras jų nepaliko,tai negalėjau perskaityti kokios jų laikymo sąlygos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vaistų stimulioujančių rują nevartoju ir tau Ricardaai naudoti nepatariu. Tai pramoninio tvarto reikaliukas, karvės labai greitai pripranta, ir bejo paskui nerujoje (taip man aiškino veterinorius) jį apsimoka naudoti tik pramoniniu būdu, bet čia reikia klausti specų. Matai kai pas mane bulius tvarko tuos reikalus, tai pastebėjus rują ir po antro karto jau ieškau veterinaro kad žiūrėtų kas karvei, o jei nepaliaujamai rujoje iki rudens karvę tenka nurašyti ( netaip kaip Ernestas sausį sėklina tvarte, kada tada gims veršelis ir kaip jis užaugs tvarete be saulės ir žolės)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pramoninis tvartas tai šimtai galvų, kurias reikia apsėklinti kuo greičiau, čia pas mus už dozę 22 Lt, o ten kaina kita kuo daugiau vienu kartu, tuo pigiau. Šiai dienai jau 9 , tfu tfu tfu .... visi sveiki ir gyvi, praitą šeštadienį turėjau bemiegę naktelę, gerai kad mašinoje buvo butelis šnapso tai mėnesinis veršelis gėrė o aš žiūrėjau kaip laikosi ar toliau nepučia, matomai kažko užėdė. Dar liko 4 pavasariui o kiek vasarą nežinau bet daug nebus iki 5. Jau dvi savaitės kaip telyčios lauke, nuvelkam ruloną šieno trim dienom ir tvarto mėšti nereikia. Nespėju tvorų lopyti, vielas reikia keisti, gerai kad Karolis iš Grene padeda su tiekimu, labai laiku apsireiškė. dar liko puskilometris naujas vielas nutiesti ir naują generatorių nupirkti ir užjunkti, skaičiuoju kiek reikės pinigų, sėjos dar nepradėjau, nors tos sėjos tik 6 ha pievos atsėti, teisa sėkla jau namuose.

P.S. pagrindinis darbas skaičiuoti ar naują bulių pirkti ar praitų metų telyčias sėklinti dirbtinai, dėl 9 kažkaip neapsimoka naują bulių pirkti, tenka ieškoti normalios veislinės dozės tik Lietuvoje kažkaip sunkiai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Santykis apyligis 5:4 buliukai veda, veršelis kuris išputo šiūmetinis tvarte laikomas bet gali laisvai preiti prie šėrimo tako tai matomai siloso prisiragavo, bet šiai dienai siloso nebėra liko tik šianas tai daugiau problemų gal nekils, kažkada delfi.lt buvo straipsnis apie įvežamą mėsos kiekį tai viskas atsisitojo į savo vietas, kainos geros gali ir nesulaukti, tai pesimistinė prognozė, lenkai kiša kiek tik gali.

Nei grūdų nei kaupiamųjų nesėsim šiemet, pigiau man nusipirkti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Silosu vadini šienainį ritiniuose plėvele apvilktus :icon-question: Ar atskirai gryną silosą darei :icon-question: tai reiškia nuo jo gali išpusti :icon-rolleyes:

Dėl kainų manau esi teisus-jas lenkai numušė,nes jų mėsos Rusija neperka,tai ir grūda į Lietuvą,o per ją-į Rusiją :icon-evil:

Man apvarų tvėrimas šį pavasarį atsideda-nuomuojamoje žemėje įrengsiu tada,kai pavyks savininką "užspausti" kad ilgalaikę nuomos sutartį pasirašytų,o savoje gal būt nusimato šalia valdiškos žemės nusipirkti,(kai įstatymą patvirtins) tai tada ir aptvarą darysiu...na dar turiu darbą-kieme aplinką tvarkau,tuoj sėsiu veją.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jo silosas tai žolė ritiniuose, jau viską sunaudojau, o aptvarą pasidaryk nors laikiną, kampuose po gerą medinį kuolą ir stulpelius gali iš karklo pasidaryti su kalamais izoliatoriais, virvę naudok vietoj vielos, nors porą hektarų, darbo bus mažiau pradžioje vasros hektare gali 10 karvių laisvai išganyti, pažiūrėsi ar geriau ar ne, svarbiausiai pradėti, laiko niekada nėra, paprasčiausiai darai ir viskas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei ne paslaptis,kokį generatorių pirksi :icon-question: Generatorių statai į dėžę lauke,ar kokiame nors pastate :icon-question: Matai kame dar klausimas-darydamas aptvarą,galėčiau genaratorių statyti svirne,nes aptvaras kaip tik nuo ten prasidės,bet kaip su žaibo iškrova :icon-question: Kai kurie generatoriai turi apsaugą...bet galvoju jei žaibas trenks į aptvarą,iškrova į generatorių-ar neprisišauksiu gaisro svirne :icon-question: Tai ir nuo pastato iki aptvaro turi būti koks didesnis atstumas... :icon-rolleyes: Ar yra kokie reikalavimai :icon-question: Ar aš klystu :icon-question:

O dėžę ganykloje nelabai noriu statyti,aplink dvikojų ilgapirščių gyveną :icon-twisted: ,geriau pastate ir iš jo laidus nutiesti...bet kaip su tuo žaibu :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kolkas akys krypsta į Ako iš Grene arba Galager reikia nemažiau kaip 4 J patrauklesnis pagal kainą yra Ako firmos, dėl žaibo tai tik kalbos, tikimybė kad trenks į aptvarą labai maža, didesnė tikimybė kad gausi per įžeminimą, aišku galima statyti tuos įžeminimus, bet garantijos kad apsaugos ? Generatorius pas mane stovi pastato viduje, kadangi laidų daug prijungta visokių ir su + ir įžeminimai tai užsidegti nespės, be to pastatas mūrinis, kiek buvo sugadintų generatorių tai pirmiausia sudega elektronika.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pastebėdavau kaip taisyklė po audrų su žaibais , kai tik neišjungi taip atėjęs ryte randi nedirbantį. Remontuoti generatorių, kiek bandžiau , pirminių parametrų nepasiekia, tenka pirkti kitą. Daugiausia buvo seni rusiški 3 vnt. lenkiškus 3 vnt. nu ir vieną lietuvišką tauragės gamybos teko remontuoti ir po remonto vėl naudoti. Nors pardavėjai sako kad yra garantija bet kai atsidaro pamato kad sudegus elektronika nuo iškrovų tai nebėr garantijos , laukti kada suremontuos nėra kada perki naują, naujas yra naujas. Tai daba ant nakties jungsiu sena o dienai užjungsiu gerą naują.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...