Jump to content

Avininkystė.


petged

Recommended Posts

dėkui Loreta, kiek šniurų geriausiai tempti,ir kokiam aukštyje nuo žemes turi būti pirmas šniuras?ir koks atstumas tarp pačių šniūrų?ačiu

Tinklas tikrai geriau , jeigu jam yra pinigų :icon-confused:

Žiūrėk pagal avių ir ėriukų galvas. Aš tempiu dvi apatines tikras vielas, ir viršutinę trečią kitkinę virvę.

Suleisti pirmą kartą reikėtų nukirptas, kad gerai pajustų srovę. Vedlę avį pririšam ant lenciūgo, kad truputį siektų vielą ir taip palaikome pusdienį. Nes jeigu nepratusios, gali bandyti eiti per vielą ten, kur joms patinka. Jeigu nekriptos, nieko nepajus.

Kur eina viela, turi būti nupjauta žolė, nes susiliečiant su žole greičiau išsikrauna.

Man rodos ar ne čia mačiau tokį daiktą vieloms susukti - http://www.gallagher.lt/index.php/pageid/248, o gal yra ir Avenoj, netyrinėjau. Tada būtų lengviau perkeliant aptvarą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nežinau kurios ritės patogiausios vielai susukti. Jų yra http://www.avena.lt/category,cid.104 ir http://www.gallagher.lt/index.php/pageid/206. Gal kas naudojate? Bet tada viela turi būti ne ant plastmasinių kuoliukų (ant jų net apvyniojame, kad neišsilaisvintų ir nenukartų, kai tveriam didesnė plotą), o su izoliatoriais, bet tada viela neišsitemps? Nežinau. bet vielinio aptvaro perkėlimas man visada yra didelis vargas, atima daug laiko, nes perkelti reikia maždaug kas 2-3 savaites, priklausomai nuo sezono ir žolės augimo intensyvumo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki visi avininkai ir avininkes.

gal galite suteikti informacijos kur galima isigyti suffolk veisles aviu?

http://www.aviuaugintojai.lt/index.php? ... iu-sarasas ir panašiai

Tarp Laukuvos ir Rietavo nuo Laukuvos Žemaičių plentu apie 15 km veislinės avys pernai kg 6lt +pvm jei labai.. ti turiu ir telefoną

TAI JAI GALI TAI PARASYK I PAM ACIU.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. turiu 5 eravedes ir siulo man mainyti baroniukais. Kaip patartumete ar apsimoka ji auginti? ar geriau reikalui esant issinomuot barona?

Aš nežinau kas užsiima tokiu verslu-baronu nuoma :icon-question: Lyg ir kaiminystėj gyvenam bet pas mus tokie bizniai nevyksta :icon-wink: Žiūrint kokios tavo avys ir ką siūlo per veislę :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Siūlo baroną mainyti į mišrūną? Mišrūnėms avelėms baronas turėtų būti grynaveislis. Čia ypač tinka tekselių (žr Biržuose pas Milišiūnus) arba safolkų veislės baronai. Tik reikia turėtų minty, kad safolkų ėriukai ką tik gimę būna vangoki, o jeigu motina mišrūnė - būna visaip. Dabar kaip tik mano mišrūnės avytės vedasi ėriukus nuo salfoko barono. Jeigu (ne visada taip būna) ėriukai turi paveldėje tą safolkų naujagimių vangumą, jie gali ilgėliau neprieiti prie tešmens, bet tada ima vėsti, silpti.

Negirdėjau, kaip daro G. Prakapavičius su savo safolkų ėriukais, bet užsienyje kas laiko safolkų bandas, ką tik gimusiems ėriukams automatiškai sugirdo krekenų, kad išvegtų nuostolių. Man taip pat teko., Vienam sugirdžiau pamelžusi avytę, o paskui iš kaimynės gavau karvės krekenų.

Ėriuko primajam girdymui geriausiai tinka didžiulis švirkštas (man jį pasiūlė vet vaistinėje), ant galo užmoviau lašelinės vamzdelio galiuką (visa tai kainuoja kelis litus). Sušvirkšti reikia 50 ml, bet saugoti, kad ne į gerklę. Dažnai šitaip maitinti nepatartina, nes galima sužeisti ėriuko gomurį ar pan. Be to ėriukas turimokytis žįsti pats. krekenos jam tik suteikia jėgų ir jis toliau gali ieškoti tešmens.

Toks maitinimo būdas nepaprastai tinka silpniems ėriukams, kurių silpnas čiulpimo refleksas. Juos girdyti gali tekti ilgėliau, bet reikia pereiti prie čiulptuko.

Krekenų reikia turėti užsišaldžius po 50 ml, atšildyit įstačius buteliuką į karštą vandenį, bet ne per karštą, nes sutrauks. Mikrobangė netinka, nes praras vertingas savybes.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Siūlo baroną mainyti į mišrūną? Mišrūnėms avelėms baronas turėtų būti grynaveislis. Čia ypač tinka tekselių (žr Biržuose pas Milišiūnus) arba safolkų veislės baronai. Tik reikia turėtų minty, kad safolkų ėriukai ką tik gimę būna vangoki, o jeigu motina mišrūnė - būna visaip. Dabar kaip tik mano mišrūnės avytės vedasi ėriukus nuo salfoko barono. Jeigu (ne visada taip būna) ėriukai turi paveldėje tą safolkų naujagimių vangumą, jie gali ilgėliau neprieiti prie tešmens, bet tada ima vėsti, silpti.

Negirdėjau, kaip daro G. Prakapavičius su savo safolkų ėriukais, bet užsienyje kas laiko safolkų bandas, ką tik gimusiems ėriukams automatiškai sugirdo krekenų, kad išvegtų nuostolių. Man taip pat teko., Vienam sugirdžiau pamelžusi avytę, o paskui iš kaimynės gavau karvės krekenų.

Ėriuko primajam girdymui geriausiai tinka didžiulis švirkštas (man jį pasiūlė vet vaistinėje), ant galo užmoviau lašelinės vamzdelio galiuką (visa tai kainuoja kelis litus). Sušvirkšti reikia 50 ml, bet saugoti, kad ne į gerklę. Dažnai šitaip maitinti nepatartina, nes galima sužeisti ėriuko gomurį ar pan. Be to ėriukas turimokytis žįsti pats. krekenos jam tik suteikia jėgų ir jis toliau gali ieškoti tešmens.

Toks maitinimo būdas nepaprastai tinka silpniems ėriukams, kurių silpnas čiulpimo refleksas. Juos girdyti gali tekti ilgėliau, bet reikia pereiti prie čiulptuko.

Krekenų reikia turėti užsišaldžius po 50 ml, atšildyit įstačius buteliuką į karštą vandenį, bet ne per karštą, nes sutrauks. Mikrobangė netinka, nes praras vertingas savybes.

loreta ar galima krekenu nusipirkti vet;vaistinei ar panasei :icon-question: aciu;

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Lietuvoje niekada neklausiau, bet Didž. Britanijoje, atrodo, kad galima :icon-wink:

Aš sugalvojau, kad galiu nusipirkti bent karvės krekenų iš kaimynių, pamaniau, kad reikia pas kurią nors užsisakyti ir laikyti šaldiklyje, nes turi geriuotis dar kelios jaunikėls. Užvakar pirmai paskambinua ir iškart gavau litrą, nes jos karvė buvo ką apsiveršiavusi!!! Šitos krekenos kol kas gelbtis mano šįryt apsiėriavusiai jauniklei - vienas gimė labai mažutis, o kitas vos didesnis, bet kažkodėl niekaip nedžiuvo. Pakabinau infraudoną lempą (mes ją broileriams pirkom) ir daviau krekenų po 50 ml kas dvi valandas. Jau stovi, vaikšto, bet matau, kad dar ne iškart randa spenį, nes jėgų nelabai turi. Dar kelis kartus sugirdysiu.

Jeigu būčiau šitaip padariusi anksčiau (krekenos ir lempa) ūčiau išgelbėjusi dar du ėriukus.

Kai iš to didelio švirkšto spausite krekenas į skranduką įkišę į gerklę lašelninės žarnelę, nespauskite iškart, nes nesėps subėgti ir pilsis atgal. Ėriukas netvirtas, guli, tai dar patogiau.

Pritvirtinau 105 mm ilgio žarnelę, nežinau ar tokio iglio užtenka (trumpesnė tikrai netiktų), gal reiktų pritvirtinti ilgesnę.

Kaip rašo žinomai, silpnesnis ar lepesnių veislių (pvz. safolkų) ėriukai pirmomis valandomis krinta dėl to, kad iškart nepažinda krekenų ir dėl hipotermijos (atšalimo), tad krekenos ir šildym lempa problemą išsprendžia.

Jeigu čiulpimo refleksas stiprus, atsigavęs ėriukas pats netrukus stosis ir ieškos spenio. Kai pamatysite, kad jau žinda, duoti papildomai nieko nereikia, tik po kelių dienų apsverkite, ar priauga svorio (ar gerai pažinda). Bet po kelių įšvirkštimų reikia duoti čiulputką (gal jau kartojuos).

Jeigu ėriukas toks silpnas, kad net neturi čiulpimo reflekso, tada ir toliau matinti per vamzdelį, kol sutvirtės.

Kas galite pasiskaityti angliškai, šiam britų ūkininkų forume rasite ištisą lobyną praktikų informacijos. Išsirankiokite temeles apie avis. Šiame forume temos pavadinime matyti labia konkreti problema ir tose temose diskusijos būna labia konkrečios ir trumpos, kol klausėjas lieka patenkintas atsakymu. - http://farmingforum.co.uk/forums/index.php

O čia rasite puikų Ontarijo provincijos žemės ūkio tarnybos biuletenį (jų rasite įvairiom temom) apie ką tik gimusių ėriukų girdymą (vamzdelis čia tikrai ilgesnis ir guminis) ir šildymą. Kas negalite persiskaityti, rasite bent nuotraukų, kaip visa tai atrodo. http://www.omafra.gov.on.ca/english/liv ... 98-089.htm

Į pilvą leidžia (matysite nuotr.) visai silpniems gliukozės tirpalą (reikės man pasidomėti šia procedūra).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aisku. Bet tai kaip man vasaros kazkur pabaigoje reikes jas gergti tai man tikrai neapsimoka pirkti barona del 5 aveliu ir moketi 500lt.

Nereikia tų 500-juk veislės pažymėjimo pačiam nereikia.Aš rašiau kad atitiktų mėsinės veislės normas,Nusipirk kokį pusmetį[už kokius 150-200]-iki kergimo subręs.Ir turėsi porai metų aviną,o gal ir trim. :icon-cool:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aisku. Bet tai kaip man vasaros kazkur pabaigoje reikes jas gergti tai man tikrai neapsimoka pirkti barona del 5 aveliu ir moketi 500lt.

Nereikia tų 500-juk veislės pažymėjimo pačiam nereikia.Aš rašiau kad atitiktų mėsinės veislės normas,Nusipirk kokį pusmetį[už kokius 150-200]-iki kergimo subręs.Ir turėsi porai metų aviną,o gal ir trim. :icon-cool:

2-3m tai gerai :icon-exclaim: o kaip del kraujomaisos :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aisku. Bet tai kaip man vasaros kazkur pabaigoje reikes jas gergti tai man tikrai neapsimoka pirkti barona del 5 aveliu ir moketi 500lt.

Nereikia tų 500-juk veislės pažymėjimo pačiam nereikia.Aš rašiau kad atitiktų mėsinės veislės normas,Nusipirk kokį pusmetį[už kokius 150-200]-iki kergimo subręs.Ir turėsi porai metų aviną,o gal ir trim. :icon-cool:

2-3m tai gerai :icon-exclaim: o kaip del kraujomaisos :icon-question:

4uz pusmetini sufolk baroniuka 150-200lt :lol: abejoju kad kas parduos nors i be auskariuku;as mokejau 400;

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Svečias
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...