Jump to content

siaudais kurenamos katilines


varstelis

Kokiu kuru sildote namus?  

36 nariai balsavo

  1. 1. Kokiu kuru sildote namus?

    • malkomis
      31
    • akmens anglimis
      2
    • skystu kuru
      0
    • medzio atliekomis
      4


Recommended Posts

O kodėl apklausoje nėra atsakymo "šiaudais" :lol:

Vat ir negaliu dalyvauti toje apklausoje :icon-evil:

O šiaip šiaudų pečių turiu jau gal kokius 7 metus. Pirkau Slengiuose. Nedidukas telpa dvi stačiakampės kitkos.

Yra visokių niuansų ir nepatogumų, bet pakolkas keisti kuro rūšies neketinu. Visgi pigiausias variantas.

Kas žadat įsidiegti tai iš karto reikia statyti naują katilinę šalia namo, nei nemastyti panaudot jau esamą, nes namą užsišiūkšlinsit kaip daržinę. Aš jau po pirmų metų iškėliau į naujas patalpas. Prieš perkant reikia būtinai pasiskaičiuot kokio galingumo reikia, nes mano truputį per silpnas 300 kubinių metrų tūrio namui. Todėl reik dažniau dėt šiaudus ir aktyvint degimą. Pas tėvą toks pats stovi 200 kubinių metrų namuke, tai kaip tik labai pakanka.

Geriausiai dega žieminiai rugiai ir kvietrugiai, toliau kviečiai, o vasariniai beveik visai kaitros neduoda. Per parą sukūrenu 5-10 kitkų priklauso nuo šalčio ir pačių šiaudų. Pelenų kitos dienos rytą būna 10-15 litrų.

Na ir žinoma gerą kaminą reikia įsirengt, geriausiai apšiltintą, nes kemšasi greitai, pas mane diametras apie 25 cm, tai kas 3 savaites valau, bet mano nešiltas.

:icon-cool: Kaip žiūriu jau referatą parašiau, užteks kas labai susidomės skambinkite 8-686-60450. Šeip prie interneto dabar pripuolu labai nereguleriai, taip kad į užklausimus galiu atsakyt pavėluotai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip ir daugelis čia balsavusių, kurenu malkomis, kartais dar ir anglių pridedu :D

Ps. Esu bandęs kurenti miežiais, bet nepasitvirtino, vienas pažystamas pabandė rapsų išvalomis( tiksliau pasakius visu tuo, kas yra gaunama valant rapsą iš po valomosios ), tai minėjo kad labai neblogai dega ir kaitra gan didelė. Pagrindinė salyga- tos šiukšlės turi būti kuo sausesnės :)

Žadu šiemet taip pat pabandyti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 metų...
  • po 1 mėnesio...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...