Jump to content

Mintis,kilusi lengvai sutrenktoj galvoj...


valstietis

Recommended Posts

Šiandien baiginėjau purkšt ž.javus,(fungicidais ir wuksaliu),ir pirmą kart šiemet išgirdau gegutę.Na ir kaip tikras suvalkietis puoliau į kabiną ieškot centų...Laimei radau,nes kitaip būčiau kokią savaitę nemiegojęs.Taigi su gegute kaip ir būtum susirokavę,bet sako kur laimė,visai netoli ir nelaimė vaikšto...Ėmė vienas centas ir nukrito į žolę po purkštuvu,nebučiau suvalkietis,aišku puoliau ieškot,na ir aišku radau.Bet stodamas galva pataikiau į siją,iškart lyg nieko,bet dar pradėjo veikt...Taigi atsirado toj nelaimėlėj tokia mintis,ir noras kartu.Skaitau vis laikraščiuos,girdžiu per radiją,tv,kad ryšium su pakilusia degalų kaina pabrango autobuso bilietas,pabrangus dujoms šilumininkai pakėlė šilumos kainas,pakilus elektrai kirpėjai brangiau ima iš mūsų už protingų ir nelabai galvų kirpimą,galų gale šiaučiai pabrangus cvekams brangiau ima už puspadžių remontą...Taigi va tas durnas noras atsirado savo amželį pamatyt antraštę:ŪKININKAI,PAKILUS ENERGETINIŲ RESURSŲ IR TRĄŠŲ KAINOMS,PABRANGINO SAVO GAMINAMĄ PRODUKCIJĄ.Tikriausiai rimtai sutrenkta galva,manau be medicinos nepsieisiu?Tiesa ir tie žalčiai eskulapai pakėlė savo paslaugų kainas...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei ūkininkai pabrangintų savo produkciją - būtų logiška seka viso to kas dabar vyksta.Bet yra vienas "bet" - supirkimo kainas mažina patys supirkėjai - prisiminkit pieno ar cukrinių kainas.Neseku diskusijos apie mėsinę galvininkystę ir nežinau kaip ten su supirkimu, bet pagal tai, kad parduotuvėse ir turguose mėsa pabrango, spėju kad ir supirkimo kainos kažkiek pakilo. Grūdų kainos pagal viską irgi turėtų kilti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Niekada to nebus apie ka jus cia dabar diskutuojat: energetika, pramone (ypac viskas kas su nafta susije), pieno sektorius (ten gi kartelis) ir dar daugelyje sriciu yra monopolijos, oligopolijos ir panasaus plauko sistemos, o kas yra ukininkai, o gi tobuloji konkurencija, kur vieno ukininko, kaip kokio suns, balsas neina i dangu, o tobuloj konkurencijoj pakelti kaina imanoma tik ryskiai isaugus paklausai, arba sumazejus pasiulai (deja pasiula nuo musu jau nebepriklauso, nes sienos atviros), taip kad galim postringauti ka tik norim, bet kol ant Lietuveles pora simtu tukstanciu ukiu, tol apie kazkoki kainos kelima (musu iniciatyva) neimanoma nei susapnuoti. Jei liktu 1000 ukiu ant Lietuvos, tada gal ir galetu pareguliuot kainas, bet to niekada nebus kogero.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal ir būtų kažkas įmanoma,jeigu mumyse būtų mažiau lietuviško kraujo...Daugelyje normalių šalių gyvuoja kooperatyvai,nesakau kad jie kainas diktuoja,bet proto ribose koreguoja.Jeigu aš turiu parduot 300 t grūdų,keli kaimynai dar po kelis šimtus,viską sudėjus krūvon jau galima ir kitos kainos paprašyt,bet čia Lietuva,čia lietūs lyja...Supirkėjas pasiūlė vienam truputį daugiau(didžiausiam),tas jau meta kompaniją ir trina rankom,va aš už jus daugiau gavau...Ir perdirbėjai gana sumaniai tuo kvailu savanaudiškumu naudojasi.O ūkininkai manau perdaug gerai Lietuvoj gyvena,kad nesuranda vienybės tarpusavy.P.S.Ir va ta Karolio mintis,perdirbėjai patys mažina kainas.Taigi jie tam ir yra kad mus skriaustų,nes mes ir taip nuskriaustieji...Čia ne kalėjimo žargonu paskutinį žodį turėjau galvoj...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...
Gal ir būtų kažkas įmanoma,jeigu mumyse būtų mažiau lietuviško kraujo...Daugelyje normalių šalių gyvuoja kooperatyvai,nesakau kad jie kainas diktuoja,bet proto ribose koreguoja.Jeigu aš turiu parduot 300 t grūdų,keli kaimynai dar po kelis šimtus,viską sudėjus krūvon jau galima ir kitos kainos paprašyt,bet čia Lietuva,čia lietūs lyja...Supirkėjas pasiūlė vienam truputį daugiau(didžiausiam),tas jau meta kompaniją ir trina rankom,va aš už jus daugiau gavau...Ir perdirbėjai gana sumaniai tuo kvailu savanaudiškumu naudojasi.O ūkininkai manau perdaug gerai Lietuvoj gyvena,kad nesuranda vienybės tarpusavy.P.S.Ir va ta Karolio mintis,perdirbėjai patys mažina kainas.Taigi jie tam ir yra kad mus skriaustų,nes mes ir taip nuskriaustieji...Čia ne kalėjimo žargonu paskutinį žodį turėjau galvoj...

Ir pritariu tau ir tuo paciu ne matai mano durna nuomone , kad ir susimetus i kompanija reikia issidereti, bet tai jau laikas, gal kazkas ir jungtusi prie tos kompanijos, bet jis neturi sandeliu ka jam priekabose laikyti derliu? Is kitos puses jei visi Lietuvos ukininkai kurie turi salygas kur laikyti derliu pradetu deretis del kainos vienu metu (streikuotu) gal situacija kazkiek keistusi, nors dar figuruoja ir inportas ir kitos salygos, kuriu manau visa knyga prirasytum: vieni grazina paskolas, kita trasas eme kreditu isipareigodami atsiskaityti grudais ir t.t

Bet manau lietuviai butu vieningi is to kazkas iseitu. Siu dieniu pavizdys: Ispanijos ir Prancuzijos vezejei streikuoja del aukstu dyzelino kainu. Toje eileje stovi ir mano tevas. Cekas bande apvaziuota eile sudegino masina. Parduotuvese truksta maisto ir t.t. Vistiek jie kazko pasieks. Reziume mano butu: susivienyti lengva, bet susikurk taisykles, priemones, kad ta susivienijima galetume isaugoti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...