Jump to content
Arunas7

pakalbekim apie pamatus.

Recommended Posts

galvoju pamatus kloti is tu paciu blokeliu sumurinti.Manau turetu buti pigiau negu istisinius betoninius pilti.

Gal ir pigiau išeis...bet jei tie blokeliai pagaminti iš silikato ar kitos vadenyje trūnančios medžiagos :icon-rolleyes: Ar nesusės tada pamatai ir sienos :icon-question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

manau bloga mintis

cia ne del taupymo bet del tvirtumo

pamati tam ir daromi kad ant ju kazkas stovetu, o tie blokeliai nieko ipatingo ju atsparumas labai mazas, ypac su lietuvos gruntu tai tikrai nebandyciau,

jei jau smarkai taupai tai gauk akmenu dideliu ir padaryk pirma sluoksni akmenimis ir uzpilk bent 40cm betono,

jei gauni senu pamatiniu bloku, krauk is ju , juos surises armatura ir uzpyles ant virsaus betonu na apie 15cm

jei blokeliai bus zemeje, ir nebus kazkuo padengti po kiek laiko pradeda trupeti

Share this post


Link to post
Share on other sites

jai siena murisi tai butinai pamatus ikask nemažiau mėtro .kitaip pašalas pakels sienas ir sutrukinės mursas.pamatam gerai tinka ir seni el stulpai ar bardiurai.dar butinai paklok plėvele iš apačios ir išorės posės .mažiau drėgs pamatas tai ir sienos sausesnės bus.ir kai murisi pirma eile,paklok ruberoida nemažiau triju sluoksniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mano kaimynas nama statė šlapioi idauboi.tai žiema kai stovėjo ledas ikalė kuoliukus ir sužimėjo lygi,atėjus vasarai užpylė ta bala ir išlygino aikštele.tada paklojo el stulpus ir murino rusio sienas silikatinėm plytom o iš išorės dėjo akmenis ir pylė betona,ir kas pusmetris užpilinėjo žemėmis.taip užlygino idauba ir išvarė pamatus .gan gilus rusys gavosi 2.5m.manau nėra skyrtumo kiek gilinsi jai planuoji žemėm apipylti.svarbiausei kad po žemėm nemažiau mėtro butu,tiek pasmus užšala.na o išvaizda betkokiu atvėju svarbi.ar tai namas ar garažas ,ar tvartas ,turėtu tvarkyngai atrodyti :icon-wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
statysiu tvarta is fibo blokeliu. Gal kas pasidalintu patirtimi apie pamatus. galvoju pamatus kloti is tu paciu blokeliu sumurinti.Manau turetu buti pigiau negu istisinius betoninius pilti.
Hidroizoliacija gausi atlikti, pamatus daryk juostinius, jei blokelis 25cm-tai i kvadratini metra eina 14blokeliu,as rekomenduociau nefaryti is blokeliu nes blokeliai kai kurie turi iskisa ir ilaida, todel jiems nera vertikaliu sujungimu ir gali sunktis vanduo

Share this post


Link to post
Share on other sites

šiaip pirmiausia reiketu pasiruošti statybai plota,sukelti kiek reikia ir tada kasti pamatus.juos iki žemes paviršiaus užpilti akmenu ir žvyro ,smelio mišiniu juos vis suplaunant su vandeniu.virš deti 20-30cm betona. jei ruošiesi apkasti žememis sienas reikia hidroizoliacijos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tai kaip nesupratau. Ar visa metra gylio galima pripilti zvyro, sulaistyti vandeniu, o po to ant virsaus pabetonuoti 30cm. aukscio pamatus? Ar laikys? man atrodo , kad einat laikui pastatas ims smigti i ta pamatini zvyra. Jeigu turit tokios praktikos pakalbekit placiau. na manau jeigu taip viskas gaunasi tai be abejones tokia statyba pigiausia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arunas7 pastatas tai nesusmegs,nes pamato akmenys remiasi vienas i kita.Darau taip iškasu 1,2-1,3m gylio idugna primetu dideliu plokšciu akmenu tada sluoksni smelio,žvyro suplaunu su vandeniu is vandentiekio šlangos irpalieku vandeni begti i pamata.Tada pilu smeli i vandieni ir i ta koše metu akmenis .Baigiu nuo smelio iki žemes paviršiaus likus apie 5cm akmenys paprastai buna išlinde virš žemes .užsuku vandieni ir palieku kol jis susigers.Viršuj 20-30cm stiprus betonas. klausimas;kodel nori sienas apipilti žemem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sienas statysiu is blokelių keramzitiniu.Pagal reikalavimus juos reikia sumurinti arba klijais arba cemenco ir smelio misiniu.As murinsiu žvyro ir cemento misiniu manau bus stipriau. kaip jusų i tai nuomone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne negalvok statyt be pamato. pagrindas gali but kad ir vientisas molis, saltis ir siluma daro savo. ir aplamai zeme nestovi vietoje, o pastatas vaiksto kartu su ja tad faktas kad sienose netrukus ims plysti. daznai buna kad ir su rimtu pamatu ima skylineti sienos, o be jo tai pazadu kad po 5 metu ta tavrta perstatysi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jei skyla sienos tai permazas pamato gylis.pas mane perskile sienos o ten buvo betonuota iki pat apacios ir betonas buvo labai stiprus .pirktas iš gamyklos net melyno atspalvio. Nepadejo.todel dabar nebegadinu cemento.lieju tik viršutine dali. Pastatai dideli sienos netrukineja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti×