Jump to content

drapox

Nariai
 • Pranešimai

  4.427
 • Prisijungė

 • Lankėsi

 • Laimėta kartų

  52

drapox paskutinį kartą gavo apdovanojimą Rugpjūčio 28

drapox paskelbtas turinys buvo labiausiai mėgstamas

Apie drapox

 • Rangas
  Senbuvis
 • Gimtadienis 1961.03.18

Vartotojo informacija

 • Lytis
  Not Telling
 • Pomėgiai
  Geriau būti truputėli bepročiu, nei tokiu kaip visi.

Miestas

 • miestas
  Kupiškio raj.

Paskutiniai lankytojai

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. drapox

  Fendt traktoriai

  Nu nematau aš čia logikos kodėl geriau JD ar dar kas. Fendt brangus traktorius todėl bus geriau prižiūrėtas nei kiti. Tik reikalas tas kad dėvėtą perkant brendas čia ne prie ko, tiesiog loterija ir tiek, koks paklius. Mano nuomonė tuo klausimu seniai vienoda: niekas neparduoda nedaužtų ar nesudrožtų auto, tai lygiai tas pats tinka ir traktoriams. Nebent perimtas kokio banko, bet tada ir kaina bus aukšta.
 2. drapox

  žiemkenčių buklė

  Taip, ne tik Rokiškio bet ir Kupiškio raj labiau tinkamas gyvulininkystei nei augalininkystei. Žemės margumas, našumas, kalvos augalininkystei ne pats geriausias varijantas, gyvulininkystei pats tas. Problema tik tokia, kad žmonės pasikeitė, laikai keičiasi. Niekas nebenori būti pririštas prie karvės uodegos, dirbti be išeiginių, be atostogų, anksti keltis. Čia jau ne gyvenimas bet extrymas.
 3. drapox

  žiemkenčių buklė

  Šiemet kieno po skutimo daug geriau atrodo pasėliai nei po arimo. Tiesiog geriau išsidirbo, nesusidarė grumstai. Seni diskai skutiko, nebūčiau paėmęs jau gylio normalesnio. Bet žiūriu vertėjo pirkti naujus diskus. O dėl sudygimo matyt pas mane kur atsėliuota blogiau dygsta, nes po kviečių arimas gavos vieni luitai molio, po kitų kultūrų geriau byrėjo.
 4. drapox

  žiemkenčių buklė

  Nežinau apie kurį čia ūkį eina kalba, ne vienas pas mus panašus yra. Tik supraskim, kad ūkis tikrai galėtų tęsti veiklą jei tik norėtų. Parduotų vieną kitą ha ar technikos ir problemos išspręstos, nebus gi skolos dešimtim mln. Yra vienas ūkis kur ūkininkui gal 80 m, tai čia jau aš gerokai jaunesnis kartais pagalvoju ar ne laikas sustot ir ramiai pagyvent, o tokiam amžiuj manau tai normalu. Gali būti įvairių priežasčių, amžius, ligos, šeimos problemos, paveldėjimo nebuvimas ir tt. nebūtinai tuoj bankrotas dėl ūkininkavimo. Prie to paties. Pirmą kartą per 30 m atsėliavau vienam lauke kviečius. Visi sudygę normaliai, o tas laukas labai sunkiai kalasi. Ką darot kas atsėliuojat, gal užmetat azoto po kokia 30 - 40 VM, kad pagerint sudygimą ?
 5. drapox

  Grikiai

  Kaina maža nes beprotiškai didelė pasiūla. Nerasi vietos su mašina ant kelio atsistoti, kad nesimatytų bent kelių grikių laukų. Čia kalbant apie Rokiškio, Kupiškio raj.
 6. drapox

  žiemkenčių buklė

  Pagal šiuos metus taip, bet pagal pernai, ką veiktum su tuo volu? Be to ražienas irgi reikia skusti. Manau šiemet būtų pasiteisinęs metalinis DD lyg vadinasi volas ant skutiko nes sausa, bet jis netinka kai šlapia. Kiekvieni metai vis kitokie variantai reikalingi, visko nepripirksi dėl kiekvienų metų. Šiemet Kembridžo volai būtų gerai buvę turėt.
 7. drapox

  žiemkenčių buklė

  Su gyliu šį rudenį gavos labai problematiškai. Pastebėjau, kad kas sėjo į skutimą visai neblogai dirva išsidirbo. Po arimo išdirbimas net ir su skutiku buvo sunkus, grumstų paviršiui daug. Pasėti 2-3 cm praktiškai neįmanoma, nes visa sėkla gulės tarp grumstų, tad teko gilinti bent iki 4 cm. Deja pas mus žemė nevienoda. Praktiškai kiekvienam lauke ant kalno sunkus priemolis, pakalnėj priesmėlis ar net durpė. O pasėjus ant kalno 4 cm, apačioj durpėj jau gaunasi 8 cm, radau net apie 10 cm vietom, nes į sausą durpę sėjama visa labai sminga, kaip į kokį bėgsmėlį. O ir kritulių palyja tik po pora mm, tai čia išdžiūsta viskas per pusvalandį, nei žymės. Reik tikėtis, kad bent jau dabar prognozė pasitvirtins, kitaip nieko gero.
 8. drapox

  Kaip tręšti žieminius kviečius

  Gali būti, bet galima suprasti. Per paskutinius keletą metų visur buvo visokių kataklizmų, bet rokiškio, kupiškio kraštą tai labiausiai paveikė. Ne vien dėl to kad pas mus buvo daugiau apšalimų žiemą, bet ir dėl to, kad prie tokių metų mūsų krašto ūkininkams pelno belieka tik centai. Kai skęsti, tai kaip sakoma ir šiaudo griebiesi. Manau dėl to ir bando ūkininkai visokius eksperimentus. Pats bandžiau Timac trąšas, nepasiteisino finansiškai.
 9. drapox

  žiemkenčių buklė

  Šaunu. Reikia eksperimentuoti ir žiūrėti kas kiekvienam pagal jo žemes ir technologiją tinka. Jei visiems patiktų vienodai, tai visi susimuštumėm dėl vienos moteriškos. Aš šiemet eksperimentavau su veislėm, o dėl kitų metų žadu irgi daryti sėjos normos eksperimentą.
 10. drapox

  kada sėti žiemkenčius?

  Kur kalvos ir molis varom pirma su giluminiu 30 cm, tik po to plūgas eina, nes kitaip be šansų plūgą įkišt kaip jį ten bevartytum, nors ir rakum pastačius. Giluminio kaltai atlaikė apie 60 ha, tai čia 15 ha vienam. Plūgo kaltai laiko 25 - 30 ha, tai maximum iki 3 ha vienas. Tai čia dilimas gaunasi daugiau nei 2 kart didesnis nei įprastai ir plius dar greitis mažesnis, nes akmenys tai kaip įbetonuoti. Atrodo liepą ir rugpiūtį jau gavom tų kritulių normaliai, bet žemei tas nieko nepadėjo, nes perdžiuvus jau matyt iki pat mantijos.
 11. drapox

  kada sėti žiemkenčius?

  Blogiausia, kad pusė sudygs dabar, o kiti po mėnesio kai gaus lietaus. Prognozėse lietaus bent 10 dienų nesišviečia, nekas.
 12. drapox

  Traktoriaus navigacija

  Nori išlaikyti vagis? Vien LT paskutiniu laiku kiek elektronikos iš JD pavogta. Ar tau pofig, sąžinė negraužia kad važinėsi gal net kurio forumiečio navigacija? Gerų ir nevogtų daiktų už padorią kainą nebūna.
 13. drapox

  Kaip tręšti žieminius kviečius

  Taip, su tuo sutinku. Todėl mano žemėse nebuvo nei vienų metų be NPK. Vienais metais daugiau, kitais mažiau, bet visada gauna, kad palaikyti žemės įtręšimo lygį. Tame lauke kur dirbu jau skaityk 30 metų, net gi nemažai pakilo BB.
 14. drapox

  Kaip tręšti žieminius kviečius

  Kam ta ironija. Kam ne kam bet kad tau turėsiu tai rašyti nesitikėjau. Pats supranti, kad evoliucijos eigoj išsilaiko -iausi, stipriausi, greičiausi, protingiausi ir tt. Su augalais tas pats. Evoliucija ir natūrali atranka privedė prie to, kad augalai turi tropizmo savybes. Tai fototropizmas, hidrotropizmas, chemotropizmas ir aibė kitų. Tie augalai kurie leido šaknis tiesiog kur pakliuvo tiesiog išnyko užleisdami vietą tiems kurie leido šaknis ten kur daugiau vandens, trąšų, vietos ir kt., leido šakas ten kur daugiau šviesos, erdvės, nuo kliūčių ir tt. Tik mums atrodo kad augalai yra ,,kvaili'' kaip akmenys.
 15. drapox

  Kaip tręšti žieminius kviečius

  Geriausiai abu variantai. Nerasit niekur normalių mokslo žmonių rekomendacijų lokaliai tręšti 200, 300 ar dar daugiau. Augalui startui reikia 70 - 150 kg NPK. Aišku kad tokį kiekį paduoti lokaliai yra geriau nei pakrikai. Bet visa kita geriau pakrikai. Augalo šaknys ieško maistinių medžiagų ir į jas stiebiasi, todėl susiras tas trąšas. Kai trąšos paskleistos ir šaknys auga į visas puses, jei viskas lokaliai manau gali būti net gi žalinga, nes šaknys koncentruosis vienoj vietoj. Kai drėgmės trūkumas vienoj vietoj trąšos gali prasčiau tirpti nei pasiskleidusios didesniam plote. Kitaip tariant augalui geriausiai manau abu varijantai, o ūkininkai darom taip kaip kiekvienam patogiau, kas lokaliai, kas abu variantus, kas pakrikai.
×