Jump to content

Mėsinė galvininkystė


Narys

Recommended Posts

Kokiu būdu bešalintum aplinkosaugai bus blogai jei po mėšlu ar srutom nebus izoliacinio sluoksnio. Pažiūrėjau kap danai "Saerimneryje" tvarko mėšlą :o išsižiojau, pas juos mėšlidės plastmasinės baliono tipo, bet tinka tik skystam mėšlui, bet patį principą storasienį plastika norėčiau panaudoti po 2012 metų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip dabar pas tave su mėšlo valymu,ar gerai dirba grandiklinis transporteris :icon-question: Ar nemėto grandinės :icon-confused::gal kas nors patobulinta kad geriau dirbtų :icon-question: Ar šiaudais kratai :icon-question: Pas mane tai labai kampines žvaigždes(ant kurių nėra žvaigždes valiklių)mėšlu užtrombuodavo ir tuoj problemos prasidėdavo :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dirba normaliai, bet jei sukils šaltis bus problemų. Kampinių žvaigždinių valiklis lengva padaryti, sulenki metalo plokštelę kampu ir privirini prie korpuso. tiesa jei reikės keisti guolį, teks arba išsimti visą žvaigždinę su korpusu arba nepjauti su riezaku tą valiklį, geras suvirintojas tą valiklį prie korpuso privrina neiššėmęs žvaigtinės korpuso. Šiaudais nekreikiame naudojama išėdos, nu dar yra "liadiškų perliukų" visos didelės suaugusios karvės stovi toje pusėje kur yra mėšlo išmetimas iš tvarto kad būtų mažiau apkrauti kampai. Jei žinai kad tankiai užkiša žvaigždines nepatingėg tankiau išsivalyti, o kaip reikalai su guoliais keiti pagal laiką ar pagal laisvumą?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Guolius pagal laisvumą keisdavom...dabar transporteris nedirba,tenka šiupeliu :D Matai pas mane tvartas ant buvusio miško statytas ir kaip tik kampuose kur žvaigždės sulaidoti kelmai,kurie matomai papuvo tada smėlis nuslinko žemyn ir betonas ties žvaigždėmis atitrūko :icon-rolleyes: tai pasėdo žvaigždės,nu ir tie kanalo loveliai kažkokie pasikraipę nežymiai bet kai šiupeliu stumi jaučiasi nelygumai:vieni aukštesni,kiti žemesni...Taip kad vargstam dabar :( transporterio grandinę išėmiau ir šiupeliu,nes buvo pasidarę daugiau bėdos nei naudos:grandinę kas minutę mėtė...dabar laukiu vasaros,tada reikės tie žvaigždėmis atidaužyti betoną ir per naują betonuoti...tik kad nežinau kaip tas žvaigždes tiksliai įstatyti kad vėl problemų nebūtų...gal kokį nyvelyrą(kaip pa statybininkus)naudoti...taip pat nežinau ką reikės su tais kanaliukai daryti...gal ką nors patartum :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Patarimų tikrai neblogų sulaukiau,dėkoju...o ten gal ką nors ir sugalvosiu :D Buvau šiandien pas vieną ūkininką,jis pienininkyste užsiima.Gerai įsirengęs fermą iš buvusios kiaulidės pasidarė šalto laikymo karvidę.Nepatenkitas jis ja. :icon-eek: Tai jis jau norėtų perdaryti į „senovišką šilto laikymo“,o tai su daug problemų susiduria:ir pačiam šalta,ir pieno linija užšala ir girdyklos ir šiaip šalta ir drėgna pas jį-garai kyla...sienos iš silikatinių plytų,be perdangos,stogas šiferio...dabar žada stogą polistirolu šiltinti.Aišku žmogus klaidų pridarė:mano nuomone reikia daug domėtis ir įdiegti visą sistemą:jei jau šalto laikymo-tai ir melžykla atskirai turi būti,tai ir karvės palaidos(pas jį pririštos) ...girdyklos pas jį paprastos,o reikia neužšąlančių(o tai praeitą žiemą per šalčius kibirais girdė),o kad drėgna tai,ko gero,kraigo viršuje ventiliacijos tarpelis per mažas,tik kelių centimetrų...Taip kad manau kad ką nors darant daug reikia apgalvoti ir apskaičiuoti.

P.S. įdomus straipsnis:

http://www.manoukis.lt/index.php?sub=fu ... 31&ban_id=

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aurimai,gal apšviestum kas tai per daiktas :icon-question: Skreperinių transporterių esu matęs kur per fermą ant troselio traukia vieną valiklį,o į lauką ten kažkoks hidraulinis cilindras lopetėles stumdo...čia radau kad ir tas valiklis gali būti hidraulinis:

http://www.delaval.com/Products/Manure_ ... efault.htm

Tu apie tokį šnekėjai :icon-question: Ar dar kitokių yra :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Perskaičius šį straipsnį:

http://www.manoukis.lt/index.php?sub=fu ... 31&ban_id=

man susidaro įspūdis kad veislinių galvijų įsigijimas bus visai neberemiamas :( nes pasibaigė pereinamasis laikotarpis :( Kokia žindenių kvota skirta Lietuvai,nežinau,bet manau kad ji dar toli gražu neįvykdyta...Tai dabar ir tapo aišku kodėl taip daug šimtais veislinių žindenių dideli ūkininkai pirko :icon-rolleyes: ...žinojo kad vėliau nekompensuos :icon-exclaim:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš tai kažkur skaičiau kad žindenių kvota 45000 :) O 23000 prieš porą metų tai buvo tiek žindenių(grynaveislių ir mišrūnų) :icon-question: Grynaveislių tai pavasarį bus 2000(čia taip Č.Jukna sako).O gal žinai kokia tvarka pagal kurią savo karves galėčiau užregistruoti kaip žindenes :icon-question: Aš pieno kvotos neturiu ir pieno jau kokius 12 metų nebeparduodu...Ar man butina bus laikyti palaidas karves ganykloje kartu su žindančiais veršeliais :icon-question: Jei karves laikyčiau atskirai tai jau nebebus žindenė :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Norint užregistruoti žindenę reikia įrodyti, kad jos tėvas yra mėsinis bulius. Tam užtenka turėti sėklionimo pažymėjimą, gauti pažymą iš veislininkystės inspektoriaus ir pateikti prašymą išmokoms gauti. Karvės turi būti su veršeliais, :lol: kitaip nebus žindenės, bet jei kas pagaus kad melži žindenes ir pieną priduodi pienininkas tau bus šakės, lengviausia pagauti gali per pieno tyrimus žindenių pienas stipriai riebesnis ir baltymingesnis. :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dėl užregistravimo tvarkos aišku :D Dėkoju :D Kad nepagaus parduodančio pieną žinau nes jo tikrai neparduodu o sugirdau veršeliams...tik kad daug problemų kol pasidarysiu tą palaidą laikymą...nors teks :D Tvarte tai galima žindenes ir pririštas laikyti(dauguma augintojų čia tai minėjo),o veršeliai tai negi aplinkui po visą tvartą lakstys(kol kas naujasis palaido laikymo priestatas tik planuojamas)...ganykloje visa tai lengviau padaryti...tiesa minėjai kad galima taip laikyti kad viena žindenė žindo 2 veršelius...gal ir kvailokas klausimas:bet savo veršelį tai ji prisileis,bet kitą :icon-question: O ir didelėje bandoje jeigu laikysi žindenes su veršeliais,kaip jie atsirenka prie kurios karvės eiti :icon-question: ar nebado jos svetimų veršelių :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...