Jump to content

Padekit....


Svečias

Recommended Posts

Norejau paklausti kokios gyvunu salygos Lietuvos ukiuose. Tiesiog reikia vienam darbui ir pamaniau, kad galetumete padeti... Tiesiog noreciau paklausti kaip laikomi gyvuliai? Kokios ju slaygos? Ar higieniska aplinkos atzvilgiu? Ar gyvunai nera pastatomi fermose ir visa gyvenimeli turi ir prastoveti...na zinot, kaip buna kitose Europos salyse. Tiesiog noriu suzinoti viska apie gyvunu salygas, nes man rupi gyvunu teises...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ūkis ūkiui nelygus :D Paprastuose ūkeliuose manau gyvuliai laikomi geresnėse sąlygose ( ta prasme laisviau ), o moderniuose, kurie atitinka ES reikalavimus ir kur taikomos pažangiausios auginimo technologijus tai pvz kiaulė visą savo amželį praleidžia vos nestovėdama kelių metrų aptvare. Nors gal yra ir išimčių :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kai dirbau vienoje žemės ūkio bendrovių, tai karvės buvo laikomos (manau dar ir dabar) visus metus tvarte, saulės šviesos nematydavo ar tai pažeidimas, nežinau. Eilėse jos vaikščiodavo laisvai, gulėdavo kur norėdavo, tik įdomiau buvo su šėrimo dėžėm. Karvei priėjus, dėžes atpažįsta kuri karvė ir jai įpila tam tikrą normą miltų. Ramesnės karvės ne kažin ką jų suėsdavo, nes stipresnės karvės su ragais greitai jas nuvydavo ir pačios suėsdavo ne savo miltus. Na čia gal ir ne i tema :) .

Pats nemačiau, tačiau teko girdėti, kad čigonai su vogtais arkliais žiauriai elgiasi, kol tie paklusnus tampa.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na, viskas priklauso nuo ukio bukles. Teko Lietuvoje nemazai ukiu ir bendroviu pravaziuoti. Galiu pasakyti, kad lyginant su tuo kas buvo pries keleta metu, tai situacija tikrai geresne. Na nezinau tik kaip su tais, kurie laiko 1-2 karvutes. Stambesni ukininkai tikrai stengiasi susitvarkyti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

efrendas. ar tai reiskia, akd ES ziauriai elgiasi su gyvunais? :icon-mad

nezinau as pati ar tai teiseta, tiesiog mes rengiam judejima uz meile gamtai ir gyvunu teises, tad reikia informacijos. jos bandom gaut visur, net ir forumuose :icon-rolleyes:

Filtras> gana idomi informacija tiesa sakant. jei kai kurios karves praktiskai likdavo be pasaro ir negana to nematydavo saules sviesos tai cia jau nezmogiska selgesys... pries tai irgi galima pakovot bus :icon-rolleyes:

Dwarvas>geresne nei anksciau? Kazkodel man atrodo , kad civilizacija vis ziauriau elgiasi su gyvunais, bet cia jau zinoma ne amn geriau zinot, ne spati esu kaip ir meistiete :lol: Tik turejau gyvenime daug santykiu su gyvunais, na tieisog visada auginau sunis, kates, jodinejau ir siaip labai daug laiko kaime praleisdavau tad myleti gyvunus ir gamta man yra iprasta...Nepaisant zaliuju (kurie musu manymu nieko nedaro) miestuose atsirado daug slaptu organizaciju pries gamtos tersima ir naikinima civilizacijos kalte ir pan. tad mums reikia kone kikevieno sakinio. Jusu, tiesa sakant, gaudziau kiekviena zodelyti :lol: Bet jei sakai, kad situacija geresne, na... kokia prasme geresne? Gyvuliams ar ukininkams geriau? :icon-rolleyes: Nes siaip jei ukininkui patogiau laikyt amzinai karve tvarte, kaip jau minejo Filtras, tai dar nereiskia, akd ir karvei taip geriau...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

:) na man atrodo priklauso nuo ukio, jei ukis uzsiima didele pramonine gamyba tai gal ir laiko nes jis labiau laika sutaupys atvezdamas pasaro gyvuliams i tvartus, tuo tarpu nestambus ukininkai tik ir naudojasi proga kad sutaupyti pinigu tai laiko vasara gyvulius laukuose, juk nesunku pamelzti 10 karviu lauke. O pabandyk prilakstyti prie pvz 1000 karviu lauke ir pamelzti jas. Juolab kelios karves kurias nuolat priziuri pripranta prie seimininko, o 1000 manau niekaip neiseitu prisipratint todel jos butu baikstesnes ir netaip lengvai pasiduotu melztis.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Su tuo pašaru nėra jau taip blogai. Blogiau su miltais, nes jas dalina tik kai kuriuose vietose ir stipresnės bei naglesnės karvės čia šeimininkauja. Nors prieš jas taip pat imasi priemonių- pjauna (trumpina) ragus. Kitus pašarus dalina dalintuvais, tad nuskriaustų kaip ir nebūna.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

efrendas. ar tai reiskia, akd ES ziauriai elgiasi su gyvunais? :icon-mad

nezinau as pati ar tai teiseta, tiesiog mes rengiam judejima uz meile gamtai ir gyvunu teises, tad reikia informacijos. jos bandom gaut visur, net ir forumuose :icon-rolleyes:

ne spati esu kaip ir meistiete :lol: Tik turejau gyvenime daug santykiu su gyvunais, na tieisog visada auginau sunis, kates, jodinejau ir siaip labai daug laiko kaime praleisdavau tad myleti gyvunus ir gamta man yra iprasta...Nepaisant zaliuju (kurie musu manymu nieko nedaro) miestuose atsirado daug slaptu organizaciju pries gamtos tersima ir naikinima civilizacijos kalte ir pan. tad mums reikia kone kikevieno sakinio...

ES tiesiogiai negali žiauriai elgtis su gyvūnais :D , bet stambinant ūkius ir plečiant gamybos apimtis naudojamos pačios naujausios technologijos, kurių dėka stengiamasi kuo daugiau ir pigiau gauti kokybiškos produkcijos nebežiūrint į jokę meilę gamtai :) Nežinau kaip ten galvijininkystė, bet kiaulininkystės srityje teko matyti o tuo labiau girdėti iš modernių kompleksų darbuotojų įvairiausių baisių dalykų.

Iš svečio pasisakymo susidaro išvada, kad greitu laiku gali dar atsirasti kokia nauja ES direktyva, kuri dar labiau apsunkins ūkininkų dalią, o karvėms ir kiaulėms bus sukurtos rojaus sąlygos :D Nors ir dabar kai kur gyvuliukai auga klausydamiesi simfoninės muzikos :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na galiu pasakyti, kad ne tik ukininkams geriau. As pats vazineju i ukius, kurie verciasi pienininkyste, tai tikrai galiu pasakyti, kad yra geriau ir gyvunams. Kas liecia elgesi su gyvunais tai pateiksiu viena pavyzdi. Yra vienas zmogus, na sakykim ukininkas, nors liezuvis nesivercia jo taip vadinti. Tai jis ir pries desimt metu "aukledavo" savo karves su metaliniu strypu ar basliu, ir dabar tas pats, nors salygos ukyje tapo geresne (girdyklos ir t.t.)

O stai kitas pavyzdys: ukininkas stengiasi, kad karves nutu laikomos gerose salygose t.y.girdyklos tvarkingos, pasaras geros kokybes, ventiliacija optimali, seriama ir melziama laiku. Elgesys su gyvunais tikrai pavydetinas. Beje tokiu pavyzdziu tikrai nemazai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Donatas. gal ir taip, bet tikrai galima rast kitu budu prieiti prie karves, negu kankinti ja tose vos ne lageriuose....

Filtras. O ar ragu pjovimas karvei nesukelia diskomforto? velgi....

efrendas>greitu ar negreitu tai cia kitas kalusiams, bet gyvunai irgi gyvi padarai, tad jais reikia rupintis. isivaizduokite save ju vietoje....turbut gana sunkoka...

Dwaras. is esmes mes tikra8i neturime nieko pries ukininkus, kurie myli gyvunus, dudoancius jiems pragyvenima...tikrai ne.

Andrius> o susipazinti tikrai mielai susipazinciau, jei tik rasciau tam laiko tarp mokslu ir egzaminu :lol: bet ateis laikas, kai turesiu ilgas vasaros atostogas ir tikrai pasistengsiu susipazinti... :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Andrius> esu vegetare :icon-rolleyes: Irtai tik del gamtai daromos zalos, be to siaip is vis dar nepakalbejau apie tai, jog man nepatinka dirvozemio erozija ir panasiai, bet cia jau kitas kalusiams. Siaip esu pagone, tad man nelabai priimtina eiti pries gamta, bet cia ne i tema... :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip tai, esate vegetarė tik dėl gamtai daromos žalos, kokios žalos?

Man kažkaip nesuprantama kaip vien žolytėmis ir kruopom žmogus gali džiaugtis gyvenimu :icon-question::icon-eek: čia tik šiaip manuo nuomonė, nieko priš jus neturiu.

Manau galėtumėt sukurti nauja tema skiltyje "Laisvos temos" ten išdėstyti savo visas mintis, norus , ketinimus ir t.t. gal atsiras kas jus palaikys,patars ir šiaip pasamprotaus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na as irgi nieko neturiu pries vegetarus, bet savo gyvenimo be skanaus kepsnelio neisivaizduoju. Palaikau, kad su gyvunais turi buti elgiamasi humaniskai visa laiko kol ateina jiems paskirta data tapti skaniu kepsniu ar desra :).

Del pagonystes, tai kazkaip nepamenu, kad pagonybes laikais zmones nevalgytu mesos.

Beje juk nevien zmones minta kitais gyvunais, bet ir gyvunai minta vieni kitais, taip jau suredytas pasaulis ir nieko cia nepadarysi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

...Filtras. O ar ragu pjovimas karvei nesukelia diskomforto?...

Pats nemačiau kaip tuos ragus pjauna. Bet po kelių dienų vaizdelis ne koks, ragai, kai kurioms karvėms, dar būna kruvini, nors ir apibintuoti, apie komfortą negali nei kalbos būti :(

Kyla klausymas kas blogiau, kai žmogus kišasi į galvijų gyvenimą (pjauna ragus), kad apginti lėtesnes karves ar kai karves pačios viena kitą žaloja ?

Ar gyvūnų gerovė nesirūpina veterinarijos specialistai, juk jie geriausiai žino kas gyvūnams gerai , o kas ne?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Donatas> manai, nemegstu mesos? as ja dievinu. ypac kinu restorane patiekiama vistiena pomidoru padaze :lol: Taciau galite mane pasveikinti, del gyvunu jau metus esu atsisakiusi savo megstamiausiu patiekalu :icon-rolleyes:

O siaip pagonybes laikais mesa tikrai valgydavo. Dar ir dabar tai nera draudziama, taciau as per daug gerbiu gyvunus, kad be sazioningos medziokles juos valgyciau :icon-rolleyes: slykstu...

O dle gyvunu mitybos...na, gyvunai saziningai medzioja, o ne vilka slaiko uzrakinta stirna tvarte, kad paskui ja surakinta papjautu.... :icon-rolleyes:

Andrius> is tiesu cia jau nukrypome nuo temos, nes atejau cia tik informacijos. O jei del kruopelyciu, tai...na, nera kad valgyciau vien kruopelytes...dievinu bulves :lol: bet cia vel ne i tema... ir siaip man laime ne maiste yra, todel ir galiu but laiminga. laime man yra sielos isislavinimas, meditacija, okultiniai ritualai, bet cia vel ne i tema...

Filtras> geras klausimas.is tiesu galbut zmogus turetu leisti tam tukstanciui karviu ganytis laukuose visiskia palaidoms, tada vargu ar joms reikes pestis del miltu ar panasiai. na turiu omeny kaip amerikos kauboju ransose... :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Keista matyti, kad zmogus gali taip kalbeti apie gyvunus. Matyt daugelis cia diskutuoja su atstove is mazumos, kuriai gyvunai yra vos ne brolis ar sesuo. "Nevalgau mesos, nes gyvunus as labai gerbiu". Tuomet gerbiate ne tik karves, kiaules, bet ir kitus sutverimus. O gal pas Jus sunelis ar katyte prie vieno stalo valgo su tais paciais stalo irankiais.

Manau, kad neverta diskutuoti...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...