Jump to content

Reprodukcijos problemu sprendimas


Dwarvas

Recommended Posts

Ar yra tekę girdėti apie Gyvulių reprodukcijos laboratoriją, esančią Lietuvos veterinarijos akademijoje.

Kiek daugiau galite pasiskaityti apie ją:

http://www.lva.lt/_turinys.php?id=130

Esmė tame, kad atliekami ultragarsiniai patelių lytinių tyrimai, kas padeda diagnozuoti ligas ir ankstyvąjį veršigumą.

Jeigu būtų pareikalavimas, galima važiuoti į ūkius.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na aš irgi pagalbos neatsiskyčiau,bet ką jūs pasiūlytumėt,kaip galvojat spresti tai geriausia,galėtumėm bendradarbiauti.

Kaip jau minėjau, tiriant karves naudojamas ultragarso aparatas, kas įgalina tiksliai ir greitai nustatyti konkrečią nerujojimo priežastį. Taip pat atliekami darbai su naujais preparatais, apie kuriuos dar nelabai kas žino. Nebent tie veterinarijos gydytojai ir sėklintojai, kurie įdėmiai seka visa farmacijos naujoves, o tai tikrai nėra taip paprasta, nes jie dirba bendroje praktikoje. Gyvulių reprodukcijos laboratorija dirba tik reprodukcijos srityje, tad patyrimas yra.

Jei kas nori plačiau apie tai sužinoti galite rašyt i privat e-maila.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...
kvepia reklama ir kyla abejoniu kompetencija. Nes kaip dazniausiai buna -mokslas sau, o praktika sau.

na cia tamstos nuomene. Kas liecia reklama, taip tai reklama, nes labai mazai ukininku zino, jog i pagalba galima pasikviesti specialistus, kurie dirba ta tema.

Jei kyla abejoniu del kompetenciju - rasykit i privata ir duosiu nemazai ukininku kontaktu, kurie gali patvirtinti del darbu kokybes.

O del problemu sprendimo, tai sprendziam reprodukcines problemas, del ragu ir kanopu galit nesipreipti, mes tik nukreipsim kur reikia, bet patys ko nezinom to nedarom.

Dar kas liecia darbu kokybe - jei Jusu vet. gydytojas naudoja ultragarso skeneri diagnozuoti kiausidziu ligas, tai gal Jums ir nereikia kitu pagalbos:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 5 mėnesių...

Kainos priklauso nuo gyvuliu skaiciaus ir atstumo. Pagal LVA GRL ikainius karves rektinis tyrimas, versingumo nustatymas - 10 lt.;lytiniu organu tyrimas ultragarsu - 10-15 lt.; kompleksinis gyvulio reprodukcijos ivertinimas (anamneze, klinikinis tyrimas, instrumentiniai tyrimai) - 50 lt.

Kaina gali labai skirtis priklausomai nuo bandos stovio. Siaip ji buna tikrai ikandama. Jei yra dominanciu klausimu rasykite i e-mail.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 metų...

Na jei kalbet apskritai tai senas vaistas ESTROFANas, taciau nereikia manyti, kad jis visada pades. Pries naudojant bet koki vaista rujos skatinimui reiketu atlikti karves rektini tyrima arba ultragarsini tyrima. Vaistu yra daug, taciau reikia zinoti kada galima ka naudoti.

Jei butu reikalinga pagalba - galite kreiptis, stengsiuos padeti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei reikės rimtos pagalbos,tikrai kreipsiuosi.Kainos anksčiau buvo parašytos,tikiuosi nebus labai pasikeitę :icon-question:

O dabar dar noriu paprastais metodais pabandyti išsiversti nes dar nelabai "užvėlavo"-vienai 2 mėn.,kitai 3 mėn po apsiveršiavimo...pernai vieną sėklinom "per prievartą"suleido skatinančius rują vaistus-turėjo po kiek laiko surujoti,bet rujos nebuvo ir apsėklinom-veršį atsivedė,bet čia tas pernešiotas veršelis belgų mišrūnas buvo kur užduso...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...
  • po 4 savaičių...

Pagal gyvulininkystės literatūrą:

http://www.lgi.lt/files/info/Zootechniko_zinynas.pdf

58-61 puslapiai

parašyta kokie rujos požymiai ir kad dažniausia rujoja naktį.Ten pataria sėklinti iš karto tik pastebėjus rują-nerami,neatleido pieno,akys blizga ir t.t. todėl kad ruja galėjo prasidėti naktį...ruja trunka nuo 3 iki 28 val(vidutiniškai 17-20 valandų).Sėklinant tik prasidėjus rujai,apsivaisina 30-40%.Geriausia apsivaisina (60-75%),praėjus 12-24 val.nuo rujos pradžios.

Klausimas žmonėms,sėklinantiems dirbtinai-kaip jūs nustatote kada rujos laikotarpiu jau sėklinti,o kada dar per anksti :icon-question:

Pvz.sėklino dirbtinai telyčaitę,po kurio laiko surujojo,nuvedėm pas bulių-sutvarkė :) ir telyčaitė iš karto rami tapo,po "antro užėjimo" jau nebeprisileido buliaus,nors iki to buvo ta "nejudrumo būsena"kai ir karvei ir buliui leidžia ant savęs šokti.

O kita karvė dabar buvo sėklinta dirbtinai(iš ryto pastebėjus rujos požymius-neatleidžia pieno,neėda,puola ant kitų karvių,nerami),bet po sėklinimo iš karto nenusiramino,šėlo visą dieną...tai ar gali būti kad per anksti apsėklino dar neįsibegėjus rujai :icon-question: Ar po dirbtinio sėklinimo karvė taip ir turi elgtis :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kas liecia Jusu aprasyta telycios ar karves elgesi po kergimo buliumi, tai tikrai nera taisykle, kad kergiant tinkamu laiku karve nusiramintu, neprisileistu buliaus daugiau ar panasiai.

Tas pats ir po seklinimo. Jei pastebejote ruja, tai geriausiai karve seklinti praejus 12 val, ar daugiau nuo rujos pradzios. Tinkama ruja tai ne tik pasikeites karves elgesys (nerami, blizga akys ......), bet ir gleives , kurios budingos esant rujai. Taciau ne visuomet galima ir jas pastebeti.

Pastaruoju metu gan sunku nustatyti ruja kai kurioms karvems, kurioms pasireiskia "tyli ruja". Taciau cia jau atskira kalba.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 10 mėnesių...

Beklaidžiodamas internete radau įdomių minčių:

"... KAS KALTAS, KAD LIETUVOS VEISLININKYSTĖ VIRTO VERSLININKYSTE?

2007-05-06 17:32

KALBANT APIE LIETUVOS GYVULIŲ VEISLININKYSTĘ PERŠASI MINTIS, KAD VISĄ VEISLININKYSTĘ ŠIUO METU TVARKO SĖKLINTOJAI. SĖKLINTOJAS, KAIP KOKS DIEVAS KAIME. ATVYKĘS PASĖKLINTI KARVĘ TIK JIS NUSTATO KOKIO BULIAUS SPERMA JAM GERIAUSIA SĖKLINTI. JAM SPERMĄ SIŪLO LIETUVOJE ESANČIOS 7 SPERMOS PLATINIMO ĮMONĖS. JIS RENKASI TĄ, KURI JAM TIEKIA SPERMĄ KUO PIGESNE KAINA, NEATSIŽVELGIANT AR TAS BULIUS BUS TINKAMAS TAI BANDAI. PVZ. 1 DOZĖ SPERMOS SĖKLINTOJUI PERLEIDŽIAMA UŽ 3-5 LITUS. SĖKLINTOJAS UŽ KARVĖS PASĖKLINIMĄ IŠ ŪKININKO PAREIKALAUJA 30 LITŲ. PASLAUGA 5 KARTUS BRANGESNĖ UŽ 1 DOZĘ SPERMOS. SPERMOS PLATINTOJAI NESISTENGIA IMPORTUOTI AUKŠTOS VEISLINĖS VERTĖS BULIŲ, NES JIEMS TOKIOS BRANGIOS SPERMOS NEIMS SĖKLINTOJAI. TAI KAS IŠ ŠIO BIZNIO TARPSTA? TAI SĖKLINTOJAI IR SPERMOS PLATINTOJAI. KAS IŠ TO ŪKININKUI? NIEKO GERO. KARVUTĖ PASĖKLINTA, BET NEAIŠKU AR LIKS VERŠINGA,NES SĖKLINTOJAS GAUNA PINIGUS UŽ PASĖKLINTĄ, BET NE UŽ VERŠINGĄ KARVĘ. JAM VIENODAI RODO AR TA KARVĖ BUS VERŠINGA AR NE. JEI ŪKININKAS PAPRIEKAIŠTAUS KAD KARVĖ NELIKO VERŠINGA, TAI SĖKLINTOJAS KITĄ KART KARVĘ PASĖKLINS MĖSINIŲ VEISLĖS BULIAUS SPERMA, (DIDESNĖ VERŠINGUMO TIKIMYBĖ, KAI PASĖKLINAMA KITOS VEISLĖS BULIAUS SPERMA)GIMS MIŠRŪNAS VERŠELIS PIENININĖJE BANDOJE. JEI BULIUKAS -ŪKININKAS JĮ PARDUOS SUPIRKĖJAMS Į UŽSIENĮ, O JEI TELYČIUKĖ TAI VISAI BLOGAI. JAU KO GERO ŠIEMET NEBUS IŠMOKŲ UŽ ŽINDENES, VADINASI JĄ ŪKININKAS BUS PRIVERSTAS UŽ PUSDYKĘ PARDUOTI MĖSOS KOMBINATAMS. TAI TAIP DIRBANT TUOJAU NELIKS LIETUVOJE NACIONALINĖS VEISLININKYSTĖS. TURĖSIM LIETUVIŠKĄ ŽEMĘ, LIETUVIŠKĄ ORĄ, BET NETURĖSIME LIETUVIŠKOS KARUTĖS. O KAM DĖL TO GALVĄ SKAUDA? PONAS PROF. Č. JUKNA PARAŠĘS NE VIENĄ GYVULININKYSTĖS VADOVĖLĮ APIE LIETUVIŠKAS KARVUTES, STAIGA UŽSIIMA MĖSINIŲ GALVIJŲ PLATINIMU LIETUVOJE. JĮ SUSKUMBA PAREMTI VYRIAUSIAS VEISLININKYSTĖS VIRŠININKAS K.J. SAIKEVIČIUS, SKIRDAMAS UŽ MĖSINIŲ VEISLĖS VERŠINGĄ TELYČIĄ 4000 LITŲ SUBSIDIJĄ, KAI TUO TARPU UŽ PIENINIŲ VEISLIŲ - 650 LITŲ.PINIGAI UŽ SUBSIDIJAS IŠPLAUTI, O TU ŪKININKE ŽINOKIS SU SAVO MĖSINIŲ GALVIJŲ BANDA, DĖK TU JUOS KUR NORI, TIKSLIAU ATIDUOK UŽ PUSDYKĘ KOMBINATAMS, BET IR TIE JŲ NENORI , NES PRISIPERKA SUBPRODUKTŲ IŠ UŽSIENIO. TAI DABAR IR PASAKYKIT AR PAS MUS VEISLININKYSTĖ AR VERSLININKYSTĖ? ..."

Atsiprašau kad parašyta didžiosiomis raidėmis,bet nenorėjau pertaisyti originalo. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kadangi daug metu teko dirbti ir seklintoju,pabandysiu pakomentuoti.

Visu pirma bulius,naudojamus seklinti karvems-telycioms parenka veislininkystes inspektorius eseantis kiekviename rajone.Seklintojas privalo seklinti tik inspektoriaus parinktais buliais.Saviveikla cia neleistina,abejoju ar kas ja uzsiima.Ukininkas turi galimybe pasirinkti norima buliu,tik reikia susiderinti su inspektoriumi.Kaina dozes buvo apie 10 lt.Vargu ar per du metus atpigo.Visada turedavau pasiulyti spermos,kurios kaina 25-30 lt.Paskutiniu metu labai propagavau,kad ukininkai pirktu sperma patys,imones paskolina indus,jis laikomas pas ukininka.Seklintojas tik seklina.Paslaugos kaina buvo 20 lt.

Klientai pagrinde pastovus,todel kalbeti,kad vienodai koks rezultatas neiseina.

Teko su stambesniais klientaisdirbti ir atsiskaitant uz versingas karves.Jokio skirtumo,tik pinigai veluoja apie 5 men.Bet pastebeju,negera dalyka,labai jau atsainiai pradeda stebeti rujas.Ai atvaziuos ir paziures.Su smulkiu laikytoju toks atsiskaitymo budas neimanomas.Labai daug bereikalingu iskvietimu.

Del lietuvisku karvuciu,tai ju jau seniai nera.Turime 100 proc holsteinus.Is cia ir visi gerumai ir negerumai.Apsiseklinimo problemos taip pat.

Nesutikciau,kad nera ivezamos elitines klases buliu spermos.Jos tikrai yra.O ir galima uzsisakyti is pasauliniu katalogu.Kaina aisku irgi bus elitine.Pries ieskant ypatingai geros spermos,vertetu ivertinti savo pasaru baze.Stebuklu gi nebuna.Is geru genu piena nebega.O jei ir padideja tai neilgam.

Persasi mintis,kad straipsnio autorius,vienas is tu verksniu skaiciuojantis svetimus pinigus,kuriems aplinkui visi kalti,o pats situacijai pakeisti nepajudina nei pirsto.Be to nekaip informuotas. Kazkotai nemaciau nei vieno pinigais aptekusio seklintojo,tik zvyrkeliais simtus km nuvaziuojancius .Nors gal,kur LT pakrastyje,kur 100 km spinduliu gyvena vienas seklintojas imanoma ir aprasyta situacija.

Apie valdzios klerku poziuri i eilini zemdirbi nekalbesiu.Jus geriau uz mane ji matote ir nekart susidurete.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Kaip jau minėjau, tiriant karves naudojamas ultragarso aparatas, kas įgalina tiksliai ir greitai nustatyti konkrečią nerujojimo priežastį. Taip pat atliekami darbai su naujais preparatais, apie kuriuos dar nelabai kas žino. Nebent tie veterinarijos gydytojai ir sėklintojai, kurie įdėmiai seka visa farmacijos naujoves, o tai tikrai nėra taip paprasta, nes jie dirba bendroje praktikoje. Gyvulių reprodukcijos laboratorija dirba tik reprodukcijos srityje, tad patyrimas yra.

Jei kas nori plačiau apie tai sužinoti galite rašyt i privat e-maila.

Man įdomu,kiek naudos iš tų tyrimų.Ar daug karvių po to pagydoma ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...