Jump to content

prikabinami purkštuvai


Recommended Posts

Čia šiek tiek pateiksiu info apie purkštuvus su TWIN sistema tiems kurie nelabai žino kas tai ar tik šiek tiek yra apie juos girdėję :)

Perkant agrochemikalų purkštuvus, tikslinga rinktis naujo tipo - hidropneumatinius. Šio tipo mašinose, be siurblio su reguliatoriumi ir purkštukų, įrengiamas našus ventiliatorius su rankovėmis. Pesticidų mišinys, paskleistas purkštukais, dar veikiamas oro srove, kurios greitis esti 35-40 metrų per sekundę. Todėl chemikalai tolygiai padengia ne tik dirvą, bet ir visą augalą nuo viršaus iki pat žemės. Modernūs hidropneumatiniai purkštuvai leidžia sutaupyti 25-30 proc. pesticidų. Kai kuriais atvejais chemikalų poreikis sumažėja 2 kartus. Šio tipo mašinose chemikalų tirpalas išpurškiamas smulkiais lašeliais, dėl ko ženkliai padidėja biologinis aktyvumas. Tai nemaža ekonominė nauda, nes pesticidams, skirtiems javų pasėliams, tenka išleisti apie 400 litų hektarui, cukrinių runkelių pasėlių apsaugai - apie 800, bulvėms - apie 1200 litų kiekvienam hektarui. Kartu į aplinką patenka mažiau teršalų. Kita vertus, hidropneumatiniai purkštuvai gerai dirba ir vėjuotomis dienomis, kai vėjo greitis - iki 8,5 m/s. Tai sudaro sąlygas pasėlius apdoroti laiku. Be to, šio tipo purkštuvuose pakanka mažo pesticidų tirpalo kiekio: augalai gerai apipurškiami naudojant 40-100 l/ha vandeninio tirpalo.

Purkštuvai naudojami ne tik piktžolėms naikinti. Jie taikomi pasėlių desikavimui, kovai su augalų ligomis ir kenkėjais. Įprastiniai hidrauliniai purkštuvai pesticidų mišinį paskleidžia tik augalų viršuje. Ligų pradai, kenkėjai, piktžolės yra nuo pat viršaus iki žemės. Todėl išpurkšti herbicidai, fungicidai bei insekticidai laukiamo efekto neduoda. Tik hidropneumatiniai purkštuvai leidžia racionaliai panaudoti chemikalus.

Šalies žemdirbiams tiekiami pakabinami, prikabinami ir savaeigiai hidropneumatiniai purkštuvai iš Danijos, Vokietijos, Italijos ir Lenkijos. Plačiausiai žinomi ir gerai užsirekomendavę šalyje bei kaimyninėse valstybėse yra danų “Hardi” firmos purkštuvai. Jie yra pigesni už vokiškus, didelis įvairių modelių pasirinkimas. “Hardi” firmos pigiausi yra MASTER TWIN STREAM tipo pakabinami purkštuvai. Jų darbinis plotis yra 12-15 cm, bako talpa - nuo 600 iki 1200 litrų. Šios mašinos agreguojamos su MTZ 80/82 tipo traktoriais. Kaina - nuo 37 iki 45 tūkst. litų. Naujausias “Hardi” firmos gaminys - MARRO TWIN FORCE purkštuvai. Šių mašinų bakas montuojamas traktoriaus priekyje, o purkštuvo štangos su oro skirstymo sistema - užpakalyje. Racionalus mašinos išdėstymas traktoriaus priekyje ir gale užtikrina stabilumą, aukštą našumą ir lengvą vairavimą. MARRO TWIN FORCE purkštuvų darbinis plotis yra 18, 20, 21 ir 24 m, bako talpa - 1000 ir 1300 litrų. Kaina priklauso nuo purkštuvo dydžio - 1000 litrų talpos ir 18 m pločio purkštuvas kainuoja apie 84000 Lt. Šio tipo purkštuvai agreguojami su MTZ 80/82 tipo traktoriais.

Prikabinami COMANDER PLUS TWIN FORCE purkštuvai gaminami 18-28 m darbinio pločio. Bako talpa - nuo 2200 iki 4200 litrų. Kaina - nuo 122 iki 158 tūkst. litų. Prikabinamų purkštuvų manevringumas ribotas, todėl taikytini kultūroms su paliktomis technologinėmis vėžėmis ir kaupiamoms kultūroms. Savaeigiai “Hardi” firmos ALPHA TWIN FORCE purkštuvai yra brangios mašinos. Pigiausia yra 2000 litrų bako talpa ir 18 m darbinio pločio - apie 300 tūkst. litų.

Ekonominis įvertinimas rodo, kad montuojamų MARRO tipo purkštuvų pasėlių apdorojimo kaina yra 18 Lt/ha, pakabinamų MASTER tipo - 21,3 Lt/ha, prikabinamų - 24,6 Lt/ha. Įprastinių mašinų purškimo kaina yra apie 18 Lt/ha. Tačiau pesticidų ekonomija rodo hidropneumatinių purkštuvų naudojimo tikslingumą.

Olandų ūkininkai teigia, kad hidropneumatiniai purkštuvai sutaupo 27 proc. pesticidų (cukriniams runkeliams - net 50 proc.), jų našumas esti 2,5 karto didesnis už tokio pat tipo įprastines mašinas. Prikabinamas hidropneumatinis purkštuvas atsiperka per 1,5 sezono.

a2000040mk.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...
o jei nupirkti OP 2000 ir ji perdaryti-patobulinti....

Kažkada panaši situacija buvo ir man. Pasidomėjau už kiek galima nupirkti OP-2000 bačką, kiek kainuoja perdarymas, bei pažiūrėjęs kiek kainuoja panašus dėvėtas pirkom 10 metų senumo RAU . Privalumai: kompiuteris, hidrauliškai išsilanksto sijos, vėžių sekimo sistema, gera lazdų amortizacija, didesnė prošvaita lyginant su OP-2000 bačka, aukštai išsikelia lazdos; Trūkumai: Kompiuterio užrašai vokiečiu kalba, daug hidro žarnų, dėl vėžių sekimo sistemos nestabilus greičiau važiuojant, išjungus sekcijas kažkiek dar laša pro purkštukus (purkštukuose nėra vožtuvėlių).

Reziume: kainavo apie 3000 Lt daugiau, tačiau pasiteisino su kaupu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dabar perdarimas kainuoja 30-35 tūkst.lt jeigu pridėsiu OP-2000 kainą tai varijantas yra pasikeisti . Problema ta , kad noriu su TWIN sistema , o pasiūla labai ribota . Man atrodo kad pardavėjai bijo tokį agregatą lietuviams siūlyti :icon-wink::icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...