Jump to content

technines kulturos


vyga

Recommended Posts

Sveiki, idomu butu padiskutuoti apie naujai zadamas moketi ismokas uz technines kulturas (kvietrugius, rapsus ) bet kiek skaiciau spaudoje tai lig ir turesim sudaryti su perdirbejais sutartis pries deklaruodami paselius, o kai sutartis sudarysim ar nebus taip kad perdirbejai mokes maziau o zemdirbiui is tu ismoku tiek ir tebus tos nauds? :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kiek žinau, už rapsą, kuris bus perdirbtas į biodyzeliną, planuojama mokėti 45eur/ha, bet kol kas tik svarstoma/kuriamos taisyklės, kaip tai įgyvendinti realiame gyvenime.

P.S. Penktadienį dalyvausiu pakankamai įdomiame susitikime "Garantijų fonde", tai gal iš ŽŪM atstovų ir pavyks išgirsti kažką konkrečiau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nuo šių metų energetinius augalus auginantiems ūkininkams mokamos išmokos. Už hektarą energetinių augalų Lietuvos ūkininkas gauna po 45 eurus (155,2 lito). Tiesa, tokia suma jam priklauso tokiu atveju, jei visoje ES deklaruota ne daugiau nei 2 mln. hektarų energetinių augalų.

Jei ši 2 mln. hektarų kvota bus viršyta, anot Žemės ūkio ministerijos Tiesioginių išmokų skyriaus vedėjo Mečislovo Lapino, už hektarą mokamos išmokos bus sumažinamos.

"Įmanoma, kad po 2-3 metų, kai priprasime prie administravimo schemų, ir deklaruojamų energetinių augalų plotai viršys ES nustatytą kvotą. Ūkininkai vargs su administravimu, kad gautų išmokas, o jas gaus mažesnes", - kalbėjo Lapinas.

Statistika skelbia, kad pernai energetinių augalų plotai Lietuvoje siekė 610,5 tūkst. hektarų, užpernai - 596,3 tūkst. hektarų.

Išmokos mažės

Tuo tarpu Žemės ūkio rūmų pirmininkas Markauskas teigia, jog ūkininkams vis dėlto reikia susitaikyti su mintimi, kad išmokos po 2013 metų, kai paramos sistema ES žemės ūkiui bus pertvarkyta, dings arba bus gerokai sumažintos. "45 eurų parama už hektarą taip pat nėra labai solidi, tačiau patraukli, o pradedančiajam ūkininkui ji labai svarbi. Tačiau esu įsitikinęs, kad ateityje parama dar labiau mažės", - teigė Markauskas.

cia istrauka spaudoje :) tai kokios musu perspektyvos?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...