Jump to content

Belgijos pilkieji


justjura

Recommended Posts

Sveiki, noreciau ju augintojams keleta klausimu. reikalas tas, kad turiu poreiki uzauginti po keleta vadu kas menesi visiskai ekologisku ir nemaziau 2,5kg mesos sverenciu. Pagalvojau, kad butent si veisle tam tiktu labiausiai.

tad keletas klausimu:

Juos galima auginti ant grotu? Ar bent jau daliniu grotu? Puse narvo grotos, kita dregmei atpsri plokste su nuolydziu (60 plotis, 45 grotos ir 45 plokste, nepermazai vietos?)(tuo paciu uzdarius ta erdve butu ir gimdykla)?

Per kiek laiko jie suags iki tu 6-7kg gyvo svorio?

Kaip jie reaguoja i intensyvu veisima?

Kokios jaunikliu kainos?, nes veislynu 100lt ir daugiau... skamba ziaurokai!

Jaunikliai labai pesasi budami viename narve ir jau siek tiek paauge (neteko jaunikliu laikyti ilgiau nei 4 menesiai viename narve)?

Gal kokia kita veisle uzrodytumete? Man labai patiktu vokietijos demetieji, bet ju lietuvoje be p.Grazvydo ko gero nieks neturi, o jo kainos man kanda....

O gal tiesiog apvaziuot aplinkinius kaimus ir vietiniu misrunu pripirkt?

Issipleciau. aciu uz ats.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Laikau pusiau ant mediniu grindu ir tinklo. Tavo reikalavimus jie atitiktu, taciau surasti belgus, kurie uzaugtu iki 7 kg., ne taip ir lengva. Pas mus jie visi issikraipe (ir veislynuose), tai perki belgijos milzina, o jis suauges vos 6 kg pasiekia. Man atsirinkti tinkamo svorio uztruko penkis metus. Teko maisyti Lietuvos veislynu triusius, ir veztis is Lenkijos.

Jei reikia, pats is Vilniaus, turiu kaip tik labai gero grynaveislio jaunimo, ir tikrai ne po 100 Lt :) Be to, jei sau, naudinga maisyti su dideliu svoriu misrunais.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Maciau Kestuti as tavo skelbima, kadangi visa tai dar tik svarstymu stadijoj tai ir neskambinau. O visgi jei turetumei minute. atsakyk ir i tuos likusius klausimus, kaip kad per kiek laiko jie pasieks svori. mat vienoj literaturoj randu kad 6-7 men, kitoj kad 10-11, tai kaip ir velniskai didelis skirtumas, ar pesasi ir jei taip kada pradeda pestis jaunimas, ar pakanka 90x60 ploto narveliu?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Maciau Kestuti as tavo skelbima, kadangi visa tai dar tik svarstymu stadijoj tai ir neskambinau. O visgi jei turetumei minute. atsakyk ir i tuos likusius klausimus, kaip kad per kiek laiko jie pasieks svori. mat vienoj literaturoj randu kad 6-7 men, kitoj kad 10-11, tai kaip ir velniskai didelis skirtumas, ar pesasi ir jei taip kada pradeda pestis jaunimas, ar pakanka 90x60 ploto narveliu?

1. Realiai pilna svori pasiekia ne anksciau 10 menesio, 6 menesiu sveria apie 4,5-5,5 kg., 3 menesiu - apie 2,8-3,5 kg.

2. Pesasi kaip ir visi, bet milzinai ramesni. Laikau iki 3,5 menesio kartu.

3. Vienam suaugusiam tokio narvo pakanka (nors, zinoma, geriau butu daugiau).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Seip tai didziuju veisliu triusius negalima auginti ant tinklo, kojos bus zaizduotos. o, kad ir belga uzauginti iki 7-8 kg ir dar ekologiskai turi tureti pukius reproduktorius. Pats auginu keleta belgu, bet jie nera tie triusiai is kuriu butu galima reikalauti, kad daznai ir po daug vestu, nualinsi patele (kaip ir bet kuria kita).

Tavo vietoje auginciau misrunus jie nera tokie reiklus, mesai puikus derinys kalifornas+belgas, gaunasi gera mesos iseiga, greit auga, daug veda.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 5 mėnesių...
sveiki. turiu ir aš klausima. pirkau pilka belgą, tevus rode tatuiruotom ausim, bet to mano belgo viena ausis visa laika ant šono guli. kodel taip yra? ar man koki mišruna ikišo?

visko galejo but kad ir misruna gawai,dar galejo but per mazas narvas jam ir ausys nulepusios,belgam turi but toks aukstis narvu kad ausys but stacios ir nesiektu lubu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...